Od humanitárního bombardování k demokratické cenzuře

od redakce

Osm dní po překotném přijetí České republiky do NATO byla vláda Miloše Zemana na nočním jednání z 19. na 20. března 1999 vyrušena telefonátem z Washingtonu a požádána, aby poskytla vzdušný prostor republiky k přeletům bombardérů mířících na Bělehrad. Po dlouhém rokování došlo k hlasování, v němž vláda ČR vyjádřila většinový souhlas, a to i s vědomím toho, že v průběhu bombardování dojde k tzv. vedlejším účinkům, tedy civilním obětem. Pouze tři ministři tehdy hlasovali proti.

Letadla odstartovala 24. března. Vojenská akce byla uskutečněna bez mandátu OSN. Česká vláda vydala krátce po zahájení bombardování oficiální stanovisko, ve kterém prohlásila, že při řešení kosovské krize dává vždy přednost diplomatickému řešení a lituje, že se tohoto řešení nepodařilo dosáhnout. Reakce na bombardování Jugoslávie vojsky NATO byly rozdílné napříč českým politickým spektrem. K největším kritikům bombardování patřili poslanci komunistické strany. Její tehdejší předseda Miroslav Grebeníček odsuzoval údery NATO bez schválení Rady bezpečnosti OSN. »S politováním konstatujeme, že také ČR se svým vstupem do NATO zařadila mezi země, které se na agresi vůči Jugoslávii mají podílet,« napsal v prohlášení. »Jde o porušení mezinárodního práva a o akt otevřené agrese, který vůbec nebere ohled na utrpení civilních obyvatel.«

Dalším z odpůrců řešení NATO byl místopředseda výboru Sněmovny pro evropskou integraci Vladimír Laštůvka, který se vyjádřil, že »válečná operace proti suverénnímu státu je precedens v historii aliance… Je to operace zcela zjevně bez mandátu a je to i v rozporu s článkem 1 Washingtonské smlouvy, která se odvolává na Chartu OSN«. Také premiér Miloš Zeman, předseda Poslanecké sněmovny Václav Klaus a mnoho politiků z řad sociálně demokratické strany vyjadřovali osobní nesouhlas s bombardováním. Někteří s mnohomluvností zastřešující opatrnost, jiní otevřeně a stručně.

Naopak horlivými zastánci leteckých útoků byli představitelé menších politických parlamentárních stran: Unie Svobody a KDU-ČSL. Poslanec Unie svobody Michal Lobkowicz se vyjádřil takto: »Ve chvíli, kdy se NATO rozhodlo zasáhnout, je prostě povinností všech politiků ‚držet basu‛ a kromě postkomunistů a fašistů v Evropě také všichni basu drží,« řekl. Nejvýznamnějším z těch, co »basu drželi«, byl prezident Václav Havel, který letecké údery schvaloval jako »humanitární bombardování«.

Ničení a zabíjení trvalo 78 dní a nocí. Teprve potom RB OSN vydala rezoluci č. 1244, která přiměla NATO ukončit nálety, ale další body rezoluce, požadující, aby Kosovo zůstalo integrální součástí svrchovaného Srbska a definující bezpečnostní podmínky soužití obyvatel, splněny nebyly. Podlomená autorita OSN nezabránila následnému odtržení Kosova a jeho nelegálnímu uznání. Zbudování obrovské vojenské základny USA v protektorátu Kosovo se pak stalo dalším krokem na cestě směřující k násilné přeměně světa. Při plánování přeměny bylo zabíjení civilistů od počátku výslovným předpokladem.

Zabíjení pravdy

Dalším předpokladem přeměny bylo a jezabíjení pravdy.V době agresívního zásahu NATO proti Jugoslávii ještě v ČR neexistovala alternativní internetová média. Kromě televize přinášely pravidelné informace dva hlavní deníky: MFD a Právo. Zatímco reportéři MFD až na čestné výjimky psali tendenčně ve prospěch NATO, Právo se pokoušelo o objektivnější zpravodajství a publikovalo i články, které vyjadřovaly negativní postoj k úderům.

Na titulní straně deníku vyšel článek o nesouhlasu Řecka s bombardováním Jugoslávie s názvem Řecko pro zastavení náletů. Záporný postoj k leteckým útokům vyjadřoval např. i rozhovor Igora Bruzla s jugoslávským basketbalistou Goranem Adžićem, působícím v české basketbalové lize, který se vyjádřil: »Mrzí mě, že v televizi jsou informace značně zkreslené, protože většina raket Američanů nezasáhla určené cíle. Umírají nevinní spící lidé, kdežto v CNN nebo BBC hovoří o úspěchu agresora,« řekl Adžić a Právo to publikovalo. I ČT občas v rámci vyváženosti přizvala do debaty odpůrce bombardování.

Omluva Miloše Zemana, ve které po dvaceti letech uznal, že bombardování Jugoslávie bylo mocenskou arogancí, přišla takříkajíc s křížkem po funuse, protože mezitím mocenská arogance ve jménu lidských práv a demokracie řádila v Iráku, Libyi, Sýrii, Afghánistánu a v dalších zemích »nepřizpůsobivých« k požadavkům USA. V Evropě bylo Srbsko a jeho oběti první na řadě. Pak se v hledáčku mocenské arogance ocitala i Ukrajina.

Násilný převrat v Kyjevě 2014 dotovaný z amerického státního rozpočtu byl oslavován jako vítězství demokracie a kdo to vnímal jinak, riskoval i život. Vzpomeňme na oběti upálení v Oděse. Ten zločin masové vraždy dodneška zůstal nevyšetřen a nepotrestán. Evropští politici, kteří zavírali oči před fakty o nacistické genocidě na Donbasu, dnes mužně burcují do zbraně proti RF, k jejímuž varování byli hluší. Zamlčování příčin, které vedly k vyprovokovanému zásahu ruské armády na Ukrajině, připomíná všeobecné spiknutí a ti, kdož se na něm nepodílejí, jsou označováni za nepřátele.

Ochotní udavači čmuchají

Od počátku konfliktu jsou v České republice nezákonně na příkaz vlády blokovány nezávislé weby a ochotní udavači čmuchají po internetových diskusích a zbaběle nahlašují statečné, kteří se s tzv. demokratickou cenzurou nesmířili. Epocha jediné povolené pravdy se znovu vrátila a nutí každého z nás, aby se zařadil. Buď podle své zbabělosti, nebo podle své odvahy a svého svědomí. Funguje to. Mnozí už se bojí přihlásit se k pravdě, aby je nepotrestala podle nového sazebníku, který aktualizoval nejvyšší státní zástupce. Když je slovo Rusko oficiálně užíváno jako synonymum ďábla a nenávist k Rusům se stala oficiálním nápěvem, pak je o trouby andělské rvačka. V naší zemi už je to tradice, že kdejaký postrašený trouba se hrne do kapely. Je mu jedno, že je to kapela funebráků. Hlavně, že si na chvíli taky vrzne, při té společné cestě ke hřbitovu. Neboť od bombardování Jugoslávie dostala fasáda evropského domu trhliny a nyní přichází na řadu bourání nosných zdí.

Ani fašistické praktiky už nejsou tabu. Stávají se rehabilitovaným manuálem, jak zastrašovat lidi. Kdybychom své dnešní naléhavé projevy směli přečíst ve veřejnoprávní televizi, jsem si jista, že by zneklidnily mnoho doposud důvěřivých občanů. Tu možnost ale nemáme. Ocitli jsme se v klatbě, jsme podezřelí kacíři, protože jsme nepodlehli démonu souhlasu a varujeme před ním.

Démon souhlasu je parazit, který požírá mozek člověka, ničí jeho schopnost přemýšlet a na uvolněné místo klade své výtrusy. Lidé, u nichž démon souhlasu už bivakuje, vypadají na první pohled normálně. Teprve když začnou mluvit, poznáme, že nedokážou přemýšlet samostatně, a tak pouštějí ke slovu svého parazita. Nejděsivější je, že si svůj stav neuvědomují. Všimněme si, že většina lidí, kteří se stali hostitelem démona souhlasu, vnímá svou situaci s povděkem. Je pohodlné nemuset přemýšlet. Je pohodlné stát v houfu a vykřikovat to, co démon souhlasu vyplodil.

Slovo jako munice

A přitom jsou dějiny našeho národa plné bojů o svobodu slova. Vítězství nikdy nebylo uznané nadlouho, zatímco trest za ně pokaždé přišel velmi rychle. Jako by pravda směla prozářit mlhu nad naší domovskou kotlinou vždy jen v krátkých intenzívních záblescích. Stopy těch světlých okamžiků naší historie však dosud nezmizely pod závalem globalizačních bagrů a stále z nich lze vyčíst paměťovou mapu napříč generacemi. Svět bez vzpomínek a bez odkazů na dávná vítězství se sice už ohlašuje duněním, jako blížící se bouře, ale stále nám zbývá čas postavit zátarasy a sešikovat se k bitvě proti lži.

Nečekejme, že ten boj proti zničujícímu démonu souhlasu bude poslední. Nebude. Ale nejít do něj by znamenalo zradit osudový úkol, který Čechové včetně Moravanů a Slezanů na sebe odpradávna vzali. Naši předkové bránili svobodu slova a názoru vozovou hradbou. Dnes, v zemi bez suverénní armády, musíme samotné slovo užívat jako munici. Každý výstřel někoho probudí a ozáří mu cestu. Nesmíme právo na svobodu slova vzdát, protože jinak tu cestu budou určovat noční pochodňové průvody nácků.

Lenka PROCHÁZKOVÁ

(Projev před Velvyslanectvím Srbska k výročí zahájení bombardování Jugoslávie 24. března 2022; mezititulky redakce)

Přečtěte si další články

38 komentáře

NEKOMUNISTE 26/04/2022 - 02:21

Pani Prochazkova,

Autori TU pisi porad o minulosti,no ale skoro nikdo Jakoby neumel napsat jak SE KSCM ma postarat dostat SE zpet do Snemovny!
Ja to TU ted po ste napsasala fakt po lopate, ale cenzura mi to nepustila a mazli to,ackoli KSCM SPI a ne BDI!
Podivejte SE vsichni jak mi TU ta zdrcena hovadska vladni koalice neomarxistu komoli vztekle i Tak hezky a neskodny Kommentar!
Reknu vam taa Charta za Havla co jste tam byla to mela lehke.
Zacinkali klici pochlubili SE jak si postavili k tem klicum za socialismu domky a vily a bylo to!
No a Ted Jim to gem VELKY reset pana Schwaba,teda ten novy zelny Mamein Kaampf ukradne a dale bude teda Kapitalismus bez privlastku, rozumej skrupuli, platit jen tretinu mezd aa ne jak to bylo za socaiku
Plne mzdy.
A VO tom to je a ne,ze ne ANO!
Doufam,ze Autori nebudou chtit to za ne udelat bo ja to vim!
No ni?
AAt
Boha jeho zas to neide odeslat,no co je k veci to je tabu!
Komunistum jsme rekli na Cem SE banksteri na konci brezna roku devatenact domluvilia,ale jejich Menagerie vubec nepochopila o co de,nevyuzili to k sve propagaande a dostali kapky za ktere zaplatili padesat milionu a Ted budou setrit na zubozenych a pretizenych redaaktorech,kteri jsou bez sebe zlosti,ze Takovou verchusku clenove kdysi slavne Strand zvolili porad dokola,AZ to dovedla na rozptylovou loucku!
Nastesti WOWA vi co SE banksteri domluvili a taak to spusti! natvrdo!
Je treba mu poslat vice tanku,ktere pry da v zelezarnach Matiopolu hnad do peca!

NEKOMUNISTE 26/04/2022 - 02:03

Pani Prochazkova,

Autori TU pisi porad o minulosti,no ale skoro nikdo Jakoby neumel napsat jak SE KSCM ma postarat dostat SE zpet do Snemovny!
Ja to TU ted po löste napsasala,ale cenzura mi to nepustila a mazli to.
Podivejte SE vsichni jak mi TU ta zdrcena hovdska koalice neomarxistu komoli vztekle i Tak hezky a neskodny Kommentar!
Reknu vam taa Charta za Havla co jste tam byla to mela lehke.
Zacinkali klici pochlubili SE jak si postavili za socialismu domky a vily a bylo to!
No a Ted Jim to gem VELKY reset pana Schwaba,teda ten novy zelny miamein kampf ukradne a dale bude tena Kapitalismus bez privlastku, rozumej skrupuli platit jen tretinu mezd aa ne jak to bylo za socaiku
Plne mzdy.
A VO tom to je a ne,ze ne ANO!
Doufam,ze Autori nebudou chtit St to za ne udelam ja bo to vim!
No ni?
AAt

fronda 25/04/2022 - 23:43

To byla od ČSSD špinavost, že schválila agresi zločineckého Severoatlantického paktu proti Jugoslávii. Od Havla se nic jiného čekat nedalo.

Správně měla naše protivzdušná obrana na americké bombardéry střílet.

psy_cho 25/04/2022 - 21:16

Normální člověk si odplivne před komunistou, horší a prolhanější pakáž člověk nenajde. Havel i přes své chyby byl nejlepší prezident jakého jsme měli.

fronda 25/04/2022 - 23:39

Havel byl nejhorší.

psy_cho 26/04/2022 - 08:38

Gottwald byl vrah, Zápotocký to samé, Beneš zbabělec co dal moc do ruky komunistů proti ústavě, navíc se paktoval s rusákama. Husák se svojí normalizací ničil život lidem, Klaus je ruský agent, Zeman ostuda republiky, Novotný byl nevzdělanec a na funkci nestačil, Hácha se obětoval, snažil se, ale bohužel nacisti mu prostor nedali, zůstává komunista Svododa, Masaryk a uznávaný Havel. Mezi takovou chátrou je Havel král.

fronda 27/04/2022 - 00:22

Havel i Masaryk mají ruce od krve daleko víc, než všichni komunističtí prezidenti dohromady.
Vítězný únor proběhl demokraticky, v souladu s ústavou, byl zmařen pokus reakce o puč.
S kým se asi tak měl Beneš paktovat? Snad ne s Anglií a Francií? Nebo s Německem?
Hácha byl Hitlerův brácha.
Za Novotného, Svobody a Husáka se lidem žilo dobře. Ti stavěli ovšem na tom, co se vybudovalo za Gottwalda a Zápotockého.

psy_cho 27/04/2022 - 14:57

Jojo, to ti ve VUMLu dobře nakrmili dutinu lebeční. Chválit vrahy, to rovnou vychvaluj Hitlera, ten dal také práci dělníkům a byl děsně pro obyčejného člověka. Husák a Jakeš ten socializmus dorazili, díky Bohu za takové diletanty, díky nim se režim zhroutil, už jste neměli čemu vládnout. A zmařen puč, aha fašistické Lidové milice se zbraněmi je demokracie. Díky za takové pomatence jako vy, díky nim lidi nezapomenou, co jsou komunisti za krvelačnou pakáž i s Konečnou, která chce kapitalizmus zlikvidovat. Ale kdo vás bude živit, vy sami to neumíte, kdo bude soudružce Konečné platit super kapitalistické eura. Umíte jen vzpomínat za hnusný socializmus, vrahy Gottwalda a na to, jak jste nic nedělali a jen tlachali na sjezdech.

Paterak 25/04/2022 - 20:37

Opravdu je lepší šířit dezinformace, snad je dokážu posoudit a zhodnotit, než šířit nemoci mnou dole uvedené. To bude pro nás, než nějaké posuzování kydů o Ukrajině a Rusku daleko horší a nebezpečnější. Hlavně pro naše děti…

Paterak 25/04/2022 - 13:15

Viděl jsem video, které natočil feťák Zelenskyj, kde se ve svém raušovském oparu chvástá, jak všechny porazi. Uteklo to z úřadu prezidenta ale jde se po tom. Na vatsapu mi to vymazali, ale stačil jsem to prohlédnout.
Četl jsem jak skupina ukrajinských novinářů psala o Zeleného nabytém majetku, jen tak tak stačili zdrhnout do Polska. Nejvíc mne pobavilo, jak Rusko krade děti na převýchovu. No za cara je v některých hladových oblastech i jedli. Dnes budou mít s ukrajinskými dětmi hodně práce, když jich je tam i s rodiči už přes sedm milionů a další přibývají. Některé brutální akce na Ukrajině mi připomínají, jak se ukrajinští občané za války mastili mezi sebou. Přibíjeni živých židovských děti na sloupy u cest( k tomu zaplaťpánbůh ještě nedošlo, fotky jsou na Gúglu dohledatelné) masové hroby atd.atd. Upozorňují, že oba válčící státy mně byli a jsou mi úplně ale úplně u rpdele. A klidně ať mne zavřou. Ovšem snížení naší životní úrovně kvůli nim mi vadí. Váš Paterak.

Paterak 25/04/2022 - 14:41

A ještě dodám, že mi vadí
rozšíření spalniček, planých neštovic, o tom kdo všechno má u nás covid se ani a nemůže vědět a teď se ještě jako naschvál rozšiřuje tuberkulóza. Ukrajino, diky! P.S. ať mě zavřou pro šíření poplašných zpráv…

Eva L 25/04/2022 - 19:40

A přitom spalničky, to je smrtelné onemocnění, TBC a pravé neštovice jakbysmet!

svaty_vaclav 25/04/2022 - 20:09

Paní Eva L, přesně tak to je. Havel byl to nejhorší svinstvo, které tato česká země nosila. Uměl jen žvanit a vždycky když mu v cizině naši nepřátelé, s kterými se Havel kamarádíčkoval, umyli hlavu, tak Havel jen škodil této republice a říkal zase něco jiného než předtím. Byl to plastelínový panák v rukou Západu. K smíchu je, že antikomunisti v Havlem rozbité republice Havla zbožňují. Normální člověk si před Havlem odplivne.

Jaroslav Prchal 26/04/2022 - 00:13

EVA L – Ruské bomby jsou smrtelnější.

Paterak 26/04/2022 - 14:36

I ty přijdou…

svaty_vaclav 25/04/2022 - 12:12

“Československo už nikdy do žádného vojenského paktu nepůjde”. Pamatujete kdo lhal jako československý prezident tyto lži? Byl to humanista, kterého nám prý svět záviděl – lhář Václav Havel. Zanedlouho Československo rozbil a zmrzačenou zemi nacpal do NATO.

Eva L 25/04/2022 - 19:43

Na ten jeho prolhaný projev se nedá zapomenout, nebude zdražování, paneláky nazval králíkárnama, a dneska se ty byty v “králíkárnách prodávají za miliony.

svaty_vaclav 25/04/2022 - 20:13

Paní Eva L, přesně tak to je. Havel byl to nejhorší svinstvo, které tato česká země nosila. Uměl jen žvanit a vždycky když mu v cizině naši nepřátelé, s kterými se Havel kamarádíčkoval, umyli hlavu, tak Havel jen škodil této republice a říkal zase něco jiného než předtím. Byl to plastelínový panák v rukou Západu. K smíchu je, že antikomunisti v Havlem rozbité republice Havla zbožňují. Normální člověk si před Havlem odplivne.

Yurri Simon 25/04/2022 - 20:52

Těší mne, jak se můžete vy komouši úplně posrat z V.Havla, i když už je tolik let po smrti. No ani se nedivím, když jste šli kvůli němu navždy od válu. )))))
Holt se musíš tím svým posraným životem protrápit až do konce…a bez milicionářské uniformy… bez komoušů ve Sněmovně, bez ruSSáků…R.I.P. )))

psy_cho 25/04/2022 - 21:29

Založ si firmu, postav hezčí domy a dávej je zadarmo. Nikdo ti nebrání v takové činnosti, soudružko.

Hugo Stiglitz 26/04/2022 - 12:53

Ale že s vama pěkně vyjebal, co ?

svaty_vaclav 25/04/2022 - 12:02

Velký Max, místo tlachání do diskuse v iHano a pouštění tvých slaboduchých antikomunistických mouder bys jednou mohl předvést něco, co by mělo hlavu a patu a nějakou úroveň. Vím ale, že mimo slaboduchosti v tobě není ani zbla něčeho co by stálo za řeč. Velký Max, tys nikdy nepřekročil svůj antikomunisticko-fašistický stín. Opájej se Velký Max dál svým infantilním rádobyhumorem.

Vloch 25/04/2022 - 11:54

Výborně! To jsem si zase početl. Tucty blábolů zaobalených do vznosných vět s emotivním akcentem. Chybí tam plivnutí na Havla, který zachránil od postihu bolševické vlastizrádce, kteří o své vůli k nám pozvali ruské hordy v osmašedesátém. Havel svým nadhledem zachránil od pomsty i další bolševické neřády, kteří se podíleli po čtyřicet let na devastaci národa. Zvláště mne z článku zaujaly, a přinutily ke srovnávání, nadpisy: 1. “Zabíjení pravdy.” Vyvolalo to ve mně vzpomínku jak se marně bolševici snažili zaměnit ruská agrese za internacionální pomoc. 2. “Ochotní udavači čmuchají.” Udání řešené u prověrkové komise: “Sympatizoval s pamfletem Dva tisíce slov.” Výsledek. Ven s ním. 3. “Slovo jako munice.” Působí. Osvědčil to i kardinál Tomášek, když prohlásil, že církev svatá jde s národem. I předák Mueller, když na manifestaci dělníky. Soudružko autorko, pro pobavení piš dále! Jinak jsou Tvé výplody trapné.

svaty_vaclav 25/04/2022 - 14:50

Vlochu, vysvětli mi jednu věc. Proč jste vy antikomunisti takoví negramoti? Vlochu, ta tvoje hotentotština, kterou tady píšeš, se nedá číst.

Sledujte @neCT24

Vloch 25/04/2022 - 15:13

A tato imunita, to je pro Tebe dobře. Mojí negramotností se nenakazíš. Jsem dokonce potěšen, že mi předkládáš svůj vyšší bolševický mravní kredit a své vyšší než 70 IQ. To mne vždy potěší. K obveselení piš dále! K nadcházejícím májovým dnům Ti dávám námět. Vymysli pro nadcházející bolševické taškařice hesla, která by se jako za minulého režimu mohla a musela vřískat.

joe 25/04/2022 - 22:09

Syfiliticky rudy Svaty hnupe, co zase blekotas uvedom si ty rudy kolaborantsky pachnouci prase, ze proc jeste dychas, a dokonce beztretne muzes placat svoje bolsevicke sracky na internet strankach je diky presidentu Havlovi ktery vas vy rudy kurvy nedal poveset a nacpat do kriminalu do kterych vy jste zavirali lidi po dobu sve hruzovlady. Ty kolaborantsky s kurvy syne jsi dukazem toho ze tolerance a demokracie kterou si vy rudy besti nezaslouzite je na zivu.V Rumunsku jste vy rude svine dostali odmeny ktere si pravem zaslouzite.

Yurri Simon 25/04/2022 - 10:23

Soudružka dezinformátorka by si měla především uvědomit fakt, že celá slavná Evropa 5 let jenom čučela na to, jak si v Jugoslávii vesele podřezávali krky a páchali všemožná válečná zvěrstva na civilním obyvatelstvu.
USA to vojenským zásahem zastavily, to nevidí jenom komouš, srbský fašoun anebo zaslepenec.

jmm 25/04/2022 - 11:02

“San Simeon,ca” čučící fašoun dezinformátor zaslepenec
bez mandátu OSN…
Chtěli:
rozděl
zadluž
a ovládni
a “náboženství”.,,?

Jaroslav Prchal 25/04/2022 - 10:12

Úder na Jugoslávii zastavil genocidu v Kosovu. OSN ho nemohla posvětit, protože příslušnou rezoluci blokovaly Rusko a Čína. výrok o humanitárním bombardování vložil Václavu Havlovi do úst estébák Richard Falbr. Havel naopak tehdy řekl: „Jugoslávie byla napadena, aniž k tomu měla Aliance přímý mandát od OSN. Nestalo se tak ale ze svévole či z agresivity nebo z neúcty k mezinárodnímu právu. Stalo se tak naopak z úcty k právu. Ale k právu vyššímu, než je to, které chrání suverenitu států. Totiž z úcty k právům člověka.“ Je příznačné, že lidé, kteří omlouvají, či přímo podporují srbskou agresi vůči ostatním národům bývalé Jugoslávie, podporují také nacistické Rusko. A paní Procházková se z někdejší disidentky proměnila v pomatenou lhářku.

jmm 25/04/2022 - 11:08

“pršíkuprchale” pomatený nacistický lháři

Bombardování i civilních cílů-jak snadné…
Globalistická expandující militantní “elita” to s chutí nechala dojít až tak daleko
a to se teď opakuje…
rozděl
zadluž
a ovládni…

Jaroslav Prchal 25/04/2022 - 13:47

jmm – Já už vím dlouho, že máš vykradenou palici, nemusíš mi to pořád připomínat. Nejsi ty bratr zdejšího sv. Václava alias Pepka Vyskoče?

Velký Max 25/04/2022 - 09:46

Lidé, kteří nemají vymytý mozek vědí, že jeden z impulsů pro zahájení operace NATO “Spojenecká síla”)březen 1999), byl bezpočet srbských zločinů na civilním obyvatelstvu páchaných na území bývalé SFRJ, z nichž nejznámější je z počátku července 1995, v okolí Srebrenice. PS: Termín “internacionální pomoc” v podání SSSR je dostatečné známý, Procházková pro vpád do cizí země tentokrát tentokrát Ruské federace nazývá “vyprovokovaný zásah”, jak poučné…

NINO 25/04/2022 - 10:27

Na Srbsku, fašistická skvadra EU, NATO, spáchaly válečný zločin. To VM není schopen obkecat antikomunistickými sračkami. Těším se že to skončí 29.4. přechodem na týdeník.

Velký Max 25/04/2022 - 12:08

Jsi NINO stejně hloupý jako pštros, který strká hlavu do písku. Co se týče “intelektuální” úrovně zdejší diskuse k fatálnímu propadu došlo s novou verzí iHaNo, po 1.lednu tohoto roku. Do té doby za technickou stránku diskuse odpovídal pan Martin Kalous a editorem obsahové byl Roman Janouch. Ten imbecilní výlevy, ve kterých debilové typu sv.Václava a dalších existencí spílali oponentům do fašistů a antikomunistů a své zvratky “vylepšovali” vulgaritami je čas od času smazal.. Po rozhodnutí o konci HaNo jako deníku na kulturnost diskuse vedení redakce rezignovalo. Některé oficiální komentáře redakce k dění na Ukrajině, jsou trestně postižitelné, o diskusních příspěvcích nemá cenu mluvit, to ovšem člověk vašeho typu není schopen promluvit.. O tom co jste za blbce svědčí, že viditelně vítáte zánik tohoto deníku. Přes všechny výhrady k němu, jenom vůl si neuvědomuje, že jde o jednu z mála tiskovin krytou ryze českým kapitálem…

NINO 25/04/2022 - 17:51

Děkuji za poučení o cizím kapitálu. Stále trvám na převedení na týdeník a zrušení komentátorské tribuny. Nehrozila z toho občanská válka. OV vyprovokuje vládnoucí pětipes, který si již přpravil potlačení svobody názorů. Podobnost českého kapitálu s židobankstery v chrámu páně není náhodná.
To musí organizovat ÚVKSČM.

Jaroslav Prchal 25/04/2022 - 17:30

NINO – A co páchali Srbové ve Srebrenici, Sarajevu a na jiných místech bývalé Jugoslávie? Buďte tak laskav a vysvětlete nám to.

fronda 25/04/2022 - 23:41

Nic.

Jaroslav Prchal 26/04/2022 - 00:17

fronda – Sarajevo se vybombardovalo samo? Ti nešťastníci ve Srebrenici se zahrabali do hrobů sami? Pak se divíš, že má kdekdo komunisty za největší zloduchy, jaké kdy Země nosila?

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.