Pane premiére, co takhle milionářská daň?

od redakce

Fialova asociální vláda žene republiku nezadržitelně k bankrotu. A není to jen v důsledku všestranné vládní pomoci Ukrajině na úkor našeho vlastního státu a jeho občanů, ve které jsme světoví! Vždyť jak nám neustále zdůrazňuje generál Pávek a nejdražší žena za pultem Markéta Pekarová Adamová, demokracie a obrana státu před rozpínavostí ruského agresora něco stojí!

V USA není tzv. milionářská daň ničím neobvyklým. Také ve světě dnes existuje několik spolků vlivných superboháčů vyzývajících k vyššímu zdanění »sama sebe«, žádajících vlády, aby ně uvalily speciální milionářskou daň. Napodobme, pane premiére, našeho hegemona a buďme světoví i v otázce milionářské daně, kdy její výše bude nastavena tak, aby na ni »dosáhli« poslanci, senátoři a další ústavní činitelé, politici a lobbisté sedící na více židlích v dozorčích, správních a podobných radách. Vzhledem k tomu, že každým dnem dochází k astronomickému navyšování státního dluhu, další otálení a nečinnosti vlády s prosazením tohoto opatření není dovoleno!

Vaše vláda, pane premiére, způsob tzv. rychlého schvalování zná. Vyzkoušela si jej nedávno při snížení zákonné výše valorizace penzí, kterou zákonodárci projednávali v tzv. režimu nouzového stavu. Příkladem, pane premiére, může být i francouzský prezident, jehož vláda důchodovou reformu protlačila silou, leč legálně bez hlasování poslanců. Co na tom, že »odměnou« je mu nyní země topící se v odpadcích, s narůstajícím počtem požárů v ulicích francouzských měst a další vlny masivních nepokojů.

Pane premiére, schválení milionářské daně je možnost, jak otupit narůstající sociální pnutí ve společnosti. Způsob, jak zapomenout na zpackaný zákon o církevních restitucích (schválený taktéž za pravicové vlády ODS), kdy si nyní církevní činovníci mnou ruce, neboť obří inflace zvedá restituční náhrady církvím o miliardy. Schválením milionářské daně senioři, pane Fialo, okamžitě zapomenou na nechutné, nemravné, více než desetitisícové měsíční navýšení svých poslaneckých platů!

Pane premiére, pravice za 30 let rozkradla a vytunelovala stát, který nyní nehorázně zadlužuje, a mladé generace tak budou dřít na svoji »šlechtu«, aniž by měly na stáří státem zabezpečen finančně důchod! Nyní máte, pane premiére, k prosazení milionářské daně na své straně vládu, Senát, prezidenta, Ústavní soud!

Pokud chcete být, pane premiére, skutečně silným premiérem, nikoliv »chlapem bez gulí«, řečeno terminologií neúspěšného premiéra Mirka Topolánka ze stejné politické stáje ODS, nechejte poslance opět několik dní spát na svém »pracovišti« v Poslanecké sněmovně. Odhlasováním milionářské daně získáte, pane premiére, na svou stranu všechny proruské šváby, promírové štváče a dezoláty! Nebo se snad mají především sociálně slabí občané v rámci »rovnováhy« řídit heslem »O kolik mne oškube stát, o tolik oškubu stát já«?

Dodatek a rada, pane premiére, na závěr: Pokud nevyjde pokus s milionářskou daní, jako pokus číslo dva doporučuji zkrotit válečné choutky ministryně Černochové a vrátit výši armádního rozpočtu ze dvou procent HDP v roce 2024 zpět na současných cca 1,4 % HDP. I při této sumě se bude moci nadále paní Černochová těšit na další »tanky do kabelky« od jejích kolegů, které umí otáčet věží, střílet i couvat.

Miroslav KAVIJ

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.