Prázdná slova a činy »chvilkařů«

od redakce

Milion chvilek pro demokracii – tak se nazývá spolek, který se zaštiťuje svou touhou a bojem za demokracii. Za tu demokracii, které tady máme poskrovnu, a stále nám ubývá. »Chvilkaři« blahé paměti pod vedením nedostudovaného teologa Mikuláše Mináře svolali statisíce lidí na Letenskou pláň za odstoupení tehdejší ministryně spravedlnosti Marie Benešové z vlády Andreje Babiše. Dnes už pomalu nikdo neví, proč měla podle nich odstoupit. Minářovi nevyšel politický projekt před parlamentními volbami, a tak zmizel ze scény. Milionu chvilek využili dnešní vládcové z pětikoalice jen pro diskreditaci svého největšího protivníka, proto ty uřvané exstudenty všemožně podporovali, a když mouřenín splnil úkol, mohl jít. Tak se také stalo.

Dosud spící »chvilkaři« se najednou opět probudili a chtějí rezignaci dalšího ministra spravedlnosti. Protože se Pavel Blažek setkal s Martinem Nejedlým, bývalým poradcem neporadcem prezidenta Miloše Zemana, který už nemá žádný politický vliv. Chtějí zlepšit politickou kulturu v zemi. Nemáme žádné dobré mínění o Donu Pablovi, jak je brněnský právník Blažek všeobecně přezýván, ale proč »chvilkaři« stejně vehementně nežádali odchod z vlády ministrů za STAN po kauze Dozimetr? Proč nedemonstrovali za rezignaci brněnské primátorky Markéty Vaňkové po kauze s bílým práškem? Mimochodem Blažkovy bývalé koncipientky v jeho právní kanceláři. Proč se neohradili proti pošlapávání ústavy a zákonů při protlačování snížení mimořádné valorizace důchodů ze strany pětikoaličního parlamentního a senátního válce? A co pan prezident? Ten jim nevadí? Jeho minulost a perfektní schopnost převlékat kabáty a zároveň nemít na cokoliv svůj vlastní názor? Ani návrh na jmenování Roberta Fremra ústavním soudcem jim nevadil? Ani šmelení s městskými byty v Brně? Lze pokračovat do nekonečna.

Na svých webových stránkách píší, že pokud politici překročí čtyři červené čáry (Ústava, justice, média, střet zájmů) vyjdou do ulic. Jak směšné. Politici pětikoalice překračují tyto červené linie, kdy se jim zamane, a tedy požehnaně. O mainstreamových médiích raději pomlčet. A kde jsou ta zaplněná náměstí? Možná proto, že MCH nemá momentálně vůdce a vyhlásil konkurs na výkonného ředitele. Ale nejspíš to bude tím, že »chvilkaři« pouze plní zadání toho, kdo je podporuje a platí.

Vladimír SLOBODZIAN

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.