Pražští zastupitelé, styďte se!

od redakce

Vlna emocí ovládla pražské zastupitelstvo při projednávání návrhu primátora Hřiba, jehož schválení jako jeden muž doporučila zastupitelstvu Rada hl. m. Prahy. Jednalo se o odnětí čestného občanství hlavního města Prahy Ivanu Stěpanoviči Koněvovi. Proti tomuto nehoráznému návrhu se postavili občané, kteří odmítli přepisování dějin a plivání na památku rudoarmějců bojujících proti německému nacismu. Připomněli padlé osvoboditele, kteří položili život boji za mír. Bývalý pražský zastupitel a místopředseda KV KSČM Praha Ivan Hrůza vzpomenul víc jak 144 tisíc padlých rudoarmějců při osvobozování Československa a téměř 700 těch, kteří položili své životy v pražské operaci. Místopředseda ÚV KSČM a vedoucí kandidát do voleb do ZHMP Milan Krajča rozhodně protestoval proti přepisování dějin a zneuctění památky těch, bez jejichž obětí bychom tady dnes nebyli. Apeloval na pražské zastupitele, aby se nesnižovali k zvednutí ruky pro hanebný návrh Hřiba. Varoval před systematickým pošlapáváním pravdy, viz odstranění pomníku Koněva či pamětní desky 1. ukrajinskému frontu ze Staroměstské radnice.

Nyní má následovat přejmenování Koněvovy ulice na Praze 3. K názoru vystupujících za KSČM se připojili i další občané, kteří se postavili proti šíření nenávisti a lží. Pražští zastupitelé však zůstali hluší. Namísto toho, aby se zabývali rostoucími náklady, které velká část obyvatel Prahy už nemůže zvládnout, namísto toho, aby řešili dopady inflace, dopravu, nedostupné bydlení, chybějící sociální služby a nedostatek míst v mateřských a základních školách, řešili odejmutí čestného občanství člověku, který velel těm, jež nás přišli zachránit před nacistickým běsněním. Hlasování o odejmutí čestného občanství maršálu Koněvovi bylo následující: Čtyřicet zastupitelů bylo pro, nikdo proti, jeden se zdržel (40-0-1). Na čtvrtečním pražském zastupitelstvu se tak odehrála zrada v přímém přenosu. Nuly, které nesahají maršálu Koněvovi ani po paty, se opět předvedly v celé své sprostotě.

Marta SEMELOVÁ, předsedkyně KV KSČM Praha

Přečtěte si další články

41 komentáře

J.Vraja 01/06/2022 - 14:33

Někde jsem četl,že:Komunista komunistou zůstane a je nejnebezpečnější zvíře ve vesmíru.Raději budu hrdým českým lvem než ruSSkým tolem.

Josef 01/06/2022 - 09:07

Socha Koněva by měla být znovu vstyčena na území Moravy kde byly za války největší boje.Bohužel naší současní konšelé toho nejsou schopni. Jít s proudem je jednoduchší.

jmm 31/05/2022 - 18:11

Já tímto vyjadřuji opakovaný dík a vděčnost Rudé armádě, a tedy především dnešní Ruské federaci i všem bývalým republikám Sovětského svazu, za naše vysvobození v roce 1945

Miki13 30/05/2022 - 13:58

Schvalování ruské agrese na tomto plátku jenom ukazuje, co za lidský odpad zde chodí diskutovat.

fronda 31/05/2022 - 00:32

Jaké ruské agrese?

jmm 31/05/2022 - 18:15

“mikouši” kanalizační plátkový diskutére odpade
“čistě hypoteticky”
A kdo se vlastně brání?
“Ušouni” jsou asi obklopeni ze všech stran vojenským paktem, že….

Josef 30/05/2022 - 08:48

Jsem rád,že žiji na Moravě. Semelová má pravdu. Pražští zastupitelé jsou pro mne morální ubožáci.

fronda 31/05/2022 - 01:02

To jo, do Prahy se z nějakého důvodu soustřeďují velice podivné existence.

SLOVAN 28/05/2022 - 20:17

SOUHLASÍM s paní Semelovou a doplnuji – PRAŽÁCI byli ve většině případů PROHANDLOVANOU PRORADNOU PAKÁŽÍ !!! ZZdravím – SVĚTU MÍR a PŘÁTELSKOU SPOLUPRÁCI VŠECH NÁRODŮ !!!

Jiri Kubalek 28/05/2022 - 18:10

Stydět by se měla hlavně Semelová. Ruští komunisté se nebojí vystupovat proti Putinově fašistické agresi, a ona ji schvaluje a odvádí pozornost veřejnosti. Celá KSČM by se měla rozpustit, protože už dávno nehájí levicové myšlenky. Nejdříve kolaborace se zlodějským oligarchou, teď zase podpora fašistického agresora….

Jiří Suchánek 28/05/2022 - 21:04

Já tu tzv. Putinovu fašistickou agresi schvaluji taky. Protože není vůbec fašistická. Na Ukrajině po celých osm let, od roku 2014 kdy v Kyjevě na náměstí Majdan došlo k násilnému převratu a svržení legitimního prezidenta Janukovyče, “pracovaly” takové útvary jako Azov, Pravý sektor a různé ty Banderovské spolky, jejichž práce spočívala ve vedení nevyhlášené občanské války proti ruskojazyčnému obyvatelstvu.Přitom bylo jedno zda to byli Rusové nebo rusky mluvící Ukrajinci. Západ nedělal nic, Ruská Federace alespoň umožnila svým občanům kteří tam měli příbuzné jít na pomoc. A celý Západ se kvůli tomu sral do Ruska. Mezitím se na Ukrajině zřizovaly laboratoře kde se vyvíjely a testovaly biologické zbraně, zcela v rozporu s platnými úmluvami o zákazu biologických zbraní. Sjížděli se tam různí vojenští poradci, vesměs ze zemí NATO a školili kdekoho ve svých způsobech vedení boje.
Putin celou tu dobu jednal, byly tu dvě Minské dohody – ani jedna nebyla byť jen náznakem dodržena. Požadoval bezpečnostní záruky. Ty mu dány nebyly a podmínky v nich obsaženy byly prohlášeny za “nepřijatelné”. Já se Putinovi vůbec nedivím že s těmi západními idioty ztratil trpělivost a začal to řešit po svém.
Tohle všechno mělo svůj počátek roku 1986, kdy byly v Reykjavíku rozhovory Gorbačova s Reaganem. Mj. tam bylo dohodnuto že SSSR nechá svoje satelity jít jejich vlastními cestami a stáhne tam odtud svá vojska výměnou za to, že se NATO nebude rozšiřovat dále na východ. Rusové svoje části dohod splnili, Varšavská smlouva byla zrušena. Američané nesplnili nic, naopak počali s expanzí na východ. Všechny ty pády režimů ve východním bloku byly Majdany, akorát se to tenkrát takto nejmenovalo i když někteří lidé již podle toho jak si byly podobné začali tušit autora v pozadí. Pak začaly v takto postižených státech ekonomické reformy, které všechny státy bez výjimky poslaly do dluhů ze kterých dodnes nejsou venku. Začal se zde prosazovat liberalismus, kdy nikdo za nic nezodpovídal a který měnil politické klima v postižených zemích na ochlokracii a plutokracii. A bylo nám sugerováno,že tohle je svoboda a pokrok.
Výsledek máme na stole v podobě drahoty, inflace, války a celému tomu cirkusu velí parta neschopných ministrů kdečeho, kteří jsou stokrát pitomější než vypadají.

SLOVAN 28/05/2022 - 21:25

PLNÝ SOUHLAS – STRUČNÝ PRAVDIVÝ ČLÁNEK – BRAVO !!!

Velký Max 29/05/2022 - 13:56

Schvalováním ruské agrese na Ukrajinu se soudruhu Suchánku (není vyloučeno, že jste byl v minulosti “důvěrníkem” StB pod krycím jménem Suchý) se sice dopouštíte trestného činu ve smyslu příslušných paragrafů Hlavy XIII TZ (Trestné činy proti lidskosti,proti míru a válečné trestné činy), ale stíhán nebudete. Je třeba konstatovat, Pokud by policie skutečně chtěla stíhat všechny výroky na sociálních sítích, které by formálně naplňovaly nějakou skutkovou podstatu zmiňovaných trestných činů, jednalo by se možná o tisíce činů, respektive pachatelů. Společenská nebezpečnost většiny z nich je NEPATRNÁ ne-li NULOVÁ. Ta “nulovost” speciálně platí pro tento plátek, kde se prezentuje pouze primitivní proruský kolaborantský odpad.

fronda 31/05/2022 - 00:37

Tak trestné je především omezování svobody slova (zaručené jak ústavou, tak i mezinárodními smlouvami o lidských právech), kam patří i různé formy zastrašování.

Ano, kdyby měl režim zavřít všechny, kdo nevěří banderovské propagandě, musel by mít v koncentrácích polovinu národa. Tu inteligentnější polovinu.

Sokol 31/05/2022 - 11:51

Není vyloučeno, že VELKÝ MAX pod jménem Maxmilian byl agentem STB , co stála za převratem pomocí Žifčáka a přešla na druhou stranu. Teˇd má za úkol trvale škodit všem , kdo projeví opoziční to je nepřístojný názor a zanést ho do seznamu a oznamovat do ústředí, nebo vyhrožovat.

Lubomír Hanuš 30/05/2022 - 11:29

Plně s vámi souhlasím

Miroslav Rys 30/05/2022 - 12:42

Mozná by tě měl taky někdo usměrnit kvérem. Zasloužil bys to jako koza drbání.

fronda 31/05/2022 - 00:38

My komunisté jsme pro svobodu a demokracii. Banderovské metody odmítáme.

Yurri Simon 01/06/2022 - 16:32

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

fronda 29/05/2022 - 02:01

Komunistická strana Ruské federace není proti osvobození Ukrajiny od kyjevské diktatury. Je totiž solidární s utlačovanými, týranými a vražděnými ukrajinskými komunisty.

Yurri Simon 01/06/2022 - 16:32

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

petr 28/05/2022 - 15:06

RASPUTIN . tohle asi kovaným leninistům přivodí infarkt … třeba ty rusáčky zažalují pro kanibalismus :)

Martin Harfa 28/05/2022 - 10:54

Je škoda, že soudružka Semelová patřičně neokomentovala to prakticky jednomyslné hlasování zastupitelstva. Myslím tím od koho se to naučili. Co se týče Koněva posloupnost nejprve zmizela huť, poté socha a došlo konečně i na ulici. Je to správné v případě Koněva jde o jednu z kontroverzních vojenskopolitických osobností.. Ze sovětských maršálů drží smutný primát v uplatňování “nas mnógo”, prostě krvavý řezník,, který nese podíl na prvotním zmasakrování “Svobodovců” v průběhu karpatsko-dukelské operace. Nešlo zdaleka o jeho první přešlap. Kdo s nelže ideologicky do kapsy ví, že v rámci armád západních Spojenců by v lepším případě skončil “uklizený” na nevýznamném postu v generálním štábu, v horším případě před vojenským soudem. Co se týče Pražské operace Rudé armády, neměla z vojenského hlediska praktický význam. svědčí o tom i minimální ztráty na živé síle, které se váží ještě na území Německa a přechod Krušných hor..Do vlastní Prahy dorazily předsunuté jednotky až několik hodin po kapitulaci Německa a nenarazily na žádný odpor,, na území HMP padlo asi třicet vojáků, kteří se stali obětí německých fanatiků, a to i z řad civilistů.

fronda 28/05/2022 - 02:03

Náckové se určitě stydět nebudou, ale není všem dnům konec

krpo 28/05/2022 - 12:46

A čím dříve to bude,tím lépe.

Fery 28/05/2022 - 19:41

Je dobře, že budapešťsky řezník už nemá pražské čestné občanství ani sochu…

fronda 31/05/2022 - 00:30

V Maďarsku měl v roce 1956 Sovětský svaz nepochybně právo trvat na vládě, která by nebyla nepřátelská. Vždyť Maďarsko bezdůvodně přepadlo Sovětský svaz.
Kdo může věřit tomu, že “povstalcům” šlo o svobodu a demokracii? Proč nebojovali za svobodu a demokracii za Horthyho nebo za šípových křížů?

BOG 28/05/2022 - 01:24

Putin skvele vrti psem, tedy NATO i se sankcemi.
Ruská blokáda způsobuje nedostatek potravin, což povede k novému destabilizujícímu proudu uprchlíků z Afriky a Středního východu do Evropy.

Martin Harfa 28/05/2022 - 10:23

“Čím hůře tím lépe” nemám pravdu soudruhu? Jste nepoučitelná rudo-hnědá sebranka.

Jiří Suchánek 28/05/2022 - 21:07

Nemáš pravdu

BOG 28/05/2022 - 20:08

Martine no tak.
A ted jim to jeste osoli, jak rozmlatil fabriku.
To bude radosti.
Na Dukle se bojovalo mesice o par kopcu.
Nez to rusaci obesli pres Ostravu.

Marie Kučerová 27/05/2022 - 23:15

A koho to dneska zajímá?

fronda 28/05/2022 - 02:02

No třeba fašouny z pražského vedení.

honza gajdoš(gajdosh) 28/05/2022 - 08:32

Prosím Tě Frondíku, o definici slova “fašoun”. Takovou nějakou obecnou formulku, abych se já, kterému zbývají necelé čtyři roky do šedesátky, mohl orientovat. Protože někdy mám pocit, že ten kdo nechápe vedoucí úlohu Ruska v Evropě, je fašoun, nácek, neonácek atd. Nemyslím to ve zlém, jen bych pochopil, jak to vlastně vidíš. Dík. A mohl bys taky třeba si dát do nicku jméno

o.motl 28/05/2022 - 13:12

V 21. století je fašista je ten, koho ukáže Putin.

fronda 31/05/2022 - 00:21

Ten shodou okolností ukazuje celkem správně.

fronda 31/05/2022 - 00:21

Tak asi stoupenec krajně pravicového nedemokratického režimu vyznávajícího násilí, antikomunismus a brutálně potlačujícího lidská práva. Tedy takového, jaký např. stále ještě okupuje převážnou část Ukrajiny.
Pravičáci s oblibou trvají na odlišování jednotlivých diktatur, ale mně všichni ti Hitlerové, Mussoliniové, Francové, Pinochetové, Antonescové, Paveličové, Tisové, Pilsudští, Horthyové atd. atd. připadají tak nějak stejní. Toho komika ani nejmenuji, protože to není žádný diktátor, ale jen loutka dosazená kyjevskou diktaturou.
My revolucionáři prostě používáme přezdívky, to už je taková tradice.

Josef Kořínek 28/05/2022 - 09:49

Frondo, to jsem zvědav, zda poslechnete, a dáte si do závorky své jméno v řeči svého rodiště

omotl 28/05/2022 - 13:00

Těm, kdo nejsou blbí jako Kořínek, je jasné, že gajdosh není “jméno v řeči rodiště”, ale local-name e mailové adresy pana Gajdoše, které se zobrazovalo ve fóru na Haló novinách.

J. Kořínek 30/05/2022 - 20:11

O.motle, jak jste zmínil “forum”, hned jsem si vzpomněl, jak jsem byl fakt blbý, když jsem kdysi volil OF – Ale já si fakt myslel, že bude líp.

jmm 27/05/2022 - 18:42

“kocoure garfilde” sebranej kocoure žeroucí myši
“FU”
Ta současná Bachova a Metternichovská cenzurovaná “demoška”
přepisující historii nesahá dřívější systému ani na paty.
Československo bylo naše, nezadlužené a nerozdělené….
A po atomové genocidě japonského lidu se nedivme…
A globalistická militantní “elita” – která kdysi zapřičinila “mnichov” / IIWW a po dalších
“vietnamských” dobrodružstvích se stále snaží nejen rozpínat, ale i
otrocky ovládat…
“ZZR”

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.