Překvapení premiéra Fialy v Otrokovicích

od redakce

Když přijede představitel státu do města, a zvláště pak předseda vlády České republiky, dalo by se očekávat, že bude s nadšením vítán jak občany, tak představiteli města. Tentokrát však v případě pana Fialy tomu tak nakonec nebylo. Na náměstí před otrokovickou Besedou a vstupem do zdejšího supermarketu Fialu a jeho doprovod náhle vyrušil pískot skupiny občanů a volání »Demisi, demisi!« a »Fašisto, fašisto, táhni, kde máš tepláky« a na policisty pak »Chlapi, seberte ho, je to vlastizrádce!«

Když pak přišli s několika lidmi svého doprovodu k místu před vodotryskem, vznikl tam hlouček hlavně zneklidněných občanů a premiér se snažil vysvětlovat své a vládní postoje a obhajovat se. Nenašel však pro své řeči pochopení. Lidé znovu začali skandovat »Řeči, řečičky, meleš h….«, »Co jsi zařídil? Že si nezatopíme«, »Táhni na Ukrajinu«, a když premiér opáčil, že Rusko proti nám vede válku, uslyšel: »To je tvoje válka, ne naše! Zkus tu žít za 15 tisíc, spravedlnosti neujdeš!«. Některé výroky účastníků nebudu citovat.

Poté byl pan premiér doprovozen místními členy ODS na předzahrádku kavárny v Besedě, kde bylo pro hosta uchystáno malé občerstvení, ale asi k němu nedošlo, neboť asi po třech minutách on a jeho delegace toto místo bez dalšího opustili a číšník rychle odnášel netknuté pohoštění dovnitř, hosté nasedli do aut a opustili naše město.

Podotýkám, že nejsem stoupencem užívání vulgarit či takových projevů vůči hostům ve městě, i když mají třeba odlišné náhledy než já a nejsem jejich příznivcem. Musím čtenáři říct, že Otrokovičtí jsou dobrými hostiteli, protože tu na radnici už vítali mnohé osobnosti našeho státu, prezidenty Havla a Zemana, poslance, ale také osobnosti z divadelního a filmového světa, a vždy s patřičnou úctou i pompou.

Ale co se to tedy v sobotu 10. září stalo? Proč najednou taková bouřlivá reakce? Skupina občanů jistě oprávněně neunesla antisociálnost a pohrdání potřebami státu, občanské veřejnosti, preferováním potřeb občanů a lidí cizích států a podporu ukrofašistickému režimu na Ukrajině ze strany vládní garnitury. Tuto politiku v očích mnoha občanů zosobňuje právě premiér Fiala se svou koalicí. Po událostech na Václavském náměstí v Praze už si i Otrokovičtí počkali na to, aby mu  do očí projevili svoje názory a nespokojenost s jeho vedením země. Ukazuje to na napětí v celé společnosti a na strach z blížící se budoucnosti. Na místě byla zřejmě i kamera ČT, ale ta žádnou reportážní zkratku, myslím, neuvedla. Za to však na FB a internetu obíhají videa od jiných autorů, je možné je zhlédnout. Názor si může udělat každý sám.

Josef NESVADBA, občan Otrokovic

Přečtěte si další články

7 komentáře

svaty_vaclav 15/09/2022 - 20:29

Sledujte @neCT24

Jsem vždycky rád, když do diskuse přijde antikomunista nebo český fašista či jiný podobný intelektuál, zepsuje ostatní přispěvatele a nechá nás nahlédnout do studnice své antikomunistické moudrosti. Takovýto antikomunistický ksindl se bohužel vyskytuje v diskusích Naší Pravdy velmi často. Je to příjemné pobavení pro příznivce KSČM.

Slušní lidé fandí Rusku a Rusům.

Slušní lidé volí komunisty.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

stanley58 14/09/2022 - 23:35

Zdejsi pisalci, to je jeden komunisticky trouba vetsi jak druhy! Ty Vase prispevky, to je opravdu unikat. Myslenky sedmdesatych a osmdesatych let. Konecne, ze uz mate 2,5% a uz se nikde neobjevujete, hlavne v medialni sfere.

fronda 14/09/2022 - 00:10

Hlavně že Hnědalu mají rádi ve Washingtonu. Na nějakých Otrokovicích nezáleží.

Rudý vítr 13/09/2022 - 01:51

Nic krásnějšího jak socializmus tady nebylo proto budu volit slušné, poctivé a pracovité lidí z KSČM ❤️

Bohem 12/09/2022 - 18:30

Hňup, DEMISI
Hňup, DEMISI
Hňup, DEMISI
Hňup, DEMISI
Hňup, DEMISI
Hňup, DEMISI
Hňup, DEMISI
………

svaty_vaclav 12/09/2022 - 18:06

Sledujte @neCT24

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Rudý vítr 12/09/2022 - 16:21

To za socialismu při takovéto akci hrála dechovka, lidí byli nadšeni, mávátka, zástavy,proslovy.Byla tam cítit láska, soudržnost a vlastenectví.Proc lidí dokážou všechno krásně zničit…….

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.