Premiér, který si nevidí do úst…

od redakce

»…Aby toto období nevstoupilo do dějin jako období Babišovy drahoty. Zdražuje se a lidé mají oprávněné obavy. Jestli k tomu přistupujete tak, jak jste ukázal, tak to špatně dopadne. Emisní povolenky! Musí se jednat v Bruselu. Evropská komise, to přece musíte vědět, stáhla část emisních povolenek z trhu. To ovlivňuje tu cenu. Musíte se spojit s dalšími zeměmi a jednat o tom, aby se upravila ta situace. My chceme po premiérovi, a premiér, který je odpovědný, by to udělal, aby hájil zájmy českých občanů tak, aby se nezdražovala energie. A je potřeba jednat o těch emisních povolenkách. Když tu budete jen stát a říkat, před osmi lety tady vládla pravice, tak zdražíte občanům energie a všechno ostatní. To je výsledek vaší politiky.«

Těžko byste uhádli, kdo toto pronesl v jedné televizní debatě před rokem na adresu tehdejšího premiéra Andreje Babiše. Teď by se k tomuto plamennému projevu těžko hlásil. Ano, Petr Fiala. To řekl současný předseda vlády, a když si jeho slova znovu přečtete, tak nevěříte svým očím a myslíte si, že jde o špatný vtip. Jenže to v realitě tak vtipné není. Fiala se předvedl, že je obyčejný demagog. Vše, co doporučoval Babišovi, tak coby současný šéf kabinetu nedělá. Ba co víc, nechce dělat, a když už nebylo zbytí, tak musel kývnout na zastropování cen. Zřejmě s velkým skřípěním zubů, jestliže téměř rok všechna tato doporučení označoval za populistická a škodlivá.

Ve výtkách Babišovi se oháněl Fiala zájmy českých občanů. Ty mu jsou dodnes ukradené, více projevů od té doby přednesl na adresu ukrajinských běženců a nutnosti neustále posílat Ukrajině v konfliktu s Ruskem zbraně, v čemž si notuje s ministryní obrany (války) Černochovou. Prostě premiér, který si nevidí do úst.

Jak lze hodnotit dosavadní Fialovu politiku? Za katastrofu pro český národ, jako nejhorší vládu v historii samostatné České republiky, jako vládu amatérů a diletantů, jejichž hlavním motivem je udržet se co nejdéle ve funkcích. Je zajímavé, že prezident Miloš Zeman hodnotí Fialu jako dobrého premiéra, ale druhým dechem dodává, že být na jeho místě, tak vymění šest ministrů. To si hlava státu hodně protiřečí, protože kdo je odpovědný za svůj ministerský tým, je nasnadě. Premiér! Řečičky o tom, že ministři jsou nominováni jednotlivými koaličními stranami, nejsou namístě. Fiala je odpovědný za to, co dělá – spíše nedělá – Síkela, Rakušan, Langšádlová, Hubáčková, Lipavský a další.

Fiala zcela rezignoval na povinnost hájit zájmy našeho státu v EU. Jen poslušně přijímá názory předsedkyně Evropské komise von der Leyenové a dalších komisařů. A to jsme nyní předsednickou zemí EU. Bohužel sám sebe a ministry postavil do role lokajů plnících zájmy hlavních hráčů EU a USA. Nemluvě už o šílenosti s nákupem 24 amerických stíhaček F-35.

Vladimír SLOBODZIAN

Přečtěte si další články

12 komentáře

fronda 18/10/2022 - 21:55

Nezlobme se na Hnědalu, je to slouha amerického režimu, musí plnit rozkazy.

Milan 18/10/2022 - 23:46

FRONDA má pěkně mlsnou hubu

cislo25085 18/10/2022 - 18:55

V bance si vymýšleli, aby mohli úvěr čapáku vnutit.

vloch 18/10/2022 - 12:11

Znova pro cenzora:
“17/10/202211:56 –
“Prostě premiér, který si nevidí do úst.” Humoristická esej mi ihned navodila, že bolševičtí predátoři své držky nikterak neomezovali. Připomínám, že ušaté torpédo Zápotockého, který pár hodin se před měnovou destrukcí, že k degradaci měny nedojde. Připomínám slovenského Augusta, který se vyjádřil ve smyslu, že nik nebude za svoje názory postihovaný. S výsledkem, že statisíce občanů muselo změnit v důsledku bolševického svinstva své zaměstnání. Nevím, možná přiléhavější by bylo vyjádření: Prostě autor příspěvku, který si nevidí do úst. Pozn.: Soudruhu, piš dále k obveselení.” Cenzore, čiň se. Pravda je pro Tebe sviňa.

ALLAn 18/10/2022 - 00:35

Velké  plány s @KralovecCzechia mají i organizátoři Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil Armády ČR, které se již od příštího roku mají jmenovat Dny NATO v Královci & Dny českého válečného námořnictva.

#natodays #KralovecCzechia

Marcin 18/10/2022 - 00:36

“Velmi si ceníme, že jedna z nejmodernějších českých letadlových lodí Karel Gott se světové veřejnosti představí právě na Dnech NATO v Kralovci,” prozradili organizátoři ze spolku Přemyslovci 2000.

Havlík 18/10/2022 - 00:36

Za toto vy se mně nelíbíte!
Do Královce.
Do Mošnova to máme co by kamenem dohodil.
To budeme muset spojit s dovolenou.
No co už…

Havlík 18/10/2022 - 00:40

To členství v novém golfovém klubu v Benešově nad Baltem ještě zvažuji.

Pozorovatel 18/10/2022 - 00:39

Všichni se štěstím tak ožrali, že zabloudili a omylem anektovali celou petrohradskou oblast. To zas bude v přístavu a na Auroře nablito…

Havlík 17/10/2022 - 19:08

Že si Fiala nevidí do úst ? Naopak co v hlavě to na jazyku.

Bolševici se nestydí, neomluví 17/10/2022 - 16:41

Vono to je úplnej mušinec, ale bude se to rozepisovat jako grafoman

jmm 17/10/2022 - 20:58

PhDr. Josef Skála, CSc., kandidát českých vlastenců na Hrad.

Mě z toho snad klepne! Skála má rejlamu v jakýchsi novinách. To máme tolik peněz na marné rozhazování??! Rozčilený jsem

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.