Příprava na Michlův »odstřel«

od redakce

Věrni své tradici pokračují dále v této taktice. Česká vláda v jednom šiku s poslaneckými kývači z pětikoalice ve Sněmovně i Senátu a s podporou hlásné trouby mainstreamu dále svaluje vinu za blížící se ekonomický krach státu na všechno možné, jen ne na svou neschopnost.

Dnes už je nad slunce jasnější, že o seškrtání červnové valorizace důchodů se Fialův kabinet tajně dohodl dávno předem. Vždyť ministr financí Zbyněk Stanjura jaksi »zapomněl« částku určenou k valorizaci zapracovat do rozpočtu na rok 2023. Řekli byste, to je diletant, jenže je to jinak. Zradu na důchodcích už měli přichystanou dávno…

Písnička, že za všechno může Babiš a Putin, je už obehraná. Musí se najít další příčiny neustále rostoucí inflace. Takže z klobouku vytáhne pětispolek chudáka Zemana, kterého ještě při odchodu z prezidentského úřadu pořádně poplive. Víte, čím je vinen dosluhující hlava českého státu? Tím, že jmenoval guvernérem České národní banky Aleše Michla, který nechce zvyšovat úrokové sazby (na rozdíl od svého předchůdce Jiřího Rusnoka), a tím způsobuje inflaci. Jinak, jak říká Fiala, bychom to zvládli a nenechali nikoho padnout.

Na pomoc k této absurditě, která má odvrátit pravou příčinu nezvládnuté inflace (především cena elektrické energie), si pětikoalice přizvala spřízněná média. Samozřejmě hvězda první velikosti Václav Moravec ve svých Otázkách spustil hon na Michla i za pomoci Rusnoka. Nyní přispěchalo na pomoc Bakalovo Aktuálně.cz. Najednou je velký problém, že Michl ještě nemá nejvyšší bezpečnostní prověrku a svůj majetek ve fondu Quant neprodal, ale dal do svěřenského fondu. Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) mu prověrku na přísně tajné ani po devíti měsících nedal. Michlovi hrozí, že ho může odvolat nový prezident Pavel a odvolání podepíše premiér Fiala. Zkoumání NBÚ nadále běží, stejně jako útoky na Michla.

Nemíníme hájit guvernéra ČNB, nicméně je podivné, když do mediálního prostoru vypouští moudra Aktuálně.cz jejich komentátor David Klimeš, zřejmě redaktor po vzoru Ferdy Mravence »Práce všeho druhu« a brouka Pytlíka »Všechno znám, všude jsem byl«. Dramatický titulek Devastace centrální banky kvapem pokračuje navozuje, co asi bude v textu následovat od všeználka Klimeše. Mimochodem, titul Ph.D. získal za práci o infotainmentu, neboli za zpravodajství, které podřizuje výběr témat a jejich zpracování účelu vyvolat emoce a pobavit. Tak to sedí i na jeho komentář – vyvolat emoce a pobavit. Stručně řečeno, Klimeš Michla peskuje za to, že se snaží držet úrokové sazby nízko, což je podle »rusnokovců« špatně, a musejí šplhat nahoru. Navzdory chování Evropské centrální banky. Je zajímavé, že dalších šest členů bankovní rady je podle Klimeše výkvět skvělých ekonomů, nicméně Michla zatím nepřehlasovali, ačkoliv i on má v radě jen jeden hlas. Komentátor veřejně vyzývá k revoltě proti Michlovi a možná, že v pozadí už čeká Zdeněk Tůma na příležitost znovu usednout do křesla guvernéra, kde už trůnil v letech 2000-2010. Vždyť je hlavním ekonomickým poradcem prezidenta Pavla…

Vladimír SLOBODZIAN

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.