»Projekt Nord Stream ukončíme«

od redakce

V úterý se několikrát mihl v televizním zpravodajství americký prezident Biden, když říkal, že pokud Rusko vstoupí na území Ukrajiny, pak – cituji doslova – »projekt Nord Stream 2 ukončíme«. Ten projekt však umožní tisícům, ne-li milionům, Evropanů v době energetické krize vařit, topit, svítit a fabrikám, které je zaměstnávají, vyrábět. Rusko Západem vybájený případný útok na Ukrajině by jistě, beze sporu, také postihl. Evropu však nepoměrně víc. A Američany? Těm by se konečně naplnil jejich sen a zkapalněný břidlicový plyn by loděmi byl odeslán z amerických přístavů směrem na východ. Pršely by dolary do kapes amerických akcionářů a američtí zaměstnanci v Texasu a jinde by měli práci a tedy i důvod zvolit i příště tak starostlivého prezidenta, jako je Biden.

Stojí si ovšem zato zmíněná slova rozebrat. Nord Stream 2 se totiž nenachází na americké předzahrádce, ale na teritoriích Evropy. Biden tedy mluví za Evropu. Dala mu na to Evropa právo? Nepochybuji o tom, že valná část zemí se bude chovat jako naše vláda a souhlas dá. Možná dokonce s předstihem. O servilnosti Fialovců nemám pochyb. Jenže ono je tu také Německo, které se neprozřetelně zbavilo jaderných a vlastně i fosilních elektráren nebo se jich pomalu zbavuje. Plyn potřebuje a Němci nebudou chtít platit několikanásobně víc za ten americký škodlivější pro ovzduší jen proto, že Američané poručili. Zbývá se zeptat: Jak však Biden a jeho tým Nord Stream »ukončí«? Pošle do Baltu potápěče, aby ho odřízli? Nebo ho náložemi zničí úplně? U Američanů je možné všechno. Jim nestačí zavřít kohoutek, jímž nota bene nedisponují.

Úplně se vžívám do role amerických nadlidí a uvědomuji si, že vlastně případný vstup ruských vojsk na Ukrajinu si přejí. Proto podněcují Zelenského, aby dal rozkaz k provokaci. A dodávají mu k tomu zbraně a střelivo. A kdyby přece jen došlo k vymyšlenému scénáři a Rusko na případnou ukrajinskou provokaci odpovědělo, sice Zelenského nechají »na holičkách«, ale okamžitě zaujmou Rusy nuceně opuštěné obchodní příležitosti. Zbrojní průmysl v USA by dostal navíc nové podněty a začal chrlit další a další náboje a rakety. Ty zastaralé by prodal do Evropy a jelo by se dál. Další americké základny by vznikaly »na pomezí« a platily by je »hostitelské« země. Jde přece o jejich obranu. A Ukrajina? Na ní ani tak moc nebude záležet. Stala se záminkou, a kdyby náhodou se jí podařilo získat »zpět« Krym, tak by to byl bonus. Co na tom, že tamní ruskojazyčné obyvatelstvo to nechce akceptovat. Prostě by se vyměnilo za etnické Ukrajince, anebo by byli dotlačeni ke změně národnosti, jako tomu je na Oděssku a Charkovsku. Černé moře by se pak stalo americkou »malou louží«. Tak nějak Biden myslí. Zapomíná však, že zatím každý, kdo si chtěl podřídit Rusko s válečnou sekerou v ruce, si vylámal zuby. Osmani i Napoleon, Vilém i Hitler. A mít sny, byť v současnost vymyšlené ve Washingtonu a kvůli nim shromáždit pod jeden prapor celou Evropu, je skoro málo. Vietnam a Afghánistán varuje. Ale jak vidno, Američané jsou nepoučitelní.

Jaroslav KOJZAR

Přečtěte si další články

23 komentáře

Notre fameuse colombe de la paix aux idées comme celles du Kremlin recommence - Forum24 - lesechos.ml 14/02/2022 - 06:05

[…] de tous les capitulants devant Moscou à la tête des communistes. Abadi Jaroslav Kojzar contre Bonjour journal le 12 février, il écrit : « J’ai pleinement assumé le rôle de surhumains américains et […]

Martin Volný 13/02/2022 - 12:55

Z přepravy plynu pře oceán pro zásobování EU by jistě měla ohromnou radost Gréta a všichni ti poslanci po světě, kteří ji tleskali vstoje. Hlavně v EU, která pomalu zakazuje auta na benzin a naftu a zamořovala by svět společně s USA množstvím tankerů. Na a nakonec výroba plynu z břidlice procesem hydraulického frakování také zvláštní ekologií, po které volá bruselská vrchnost, neoplývá.

Martin Volný 13/02/2022 - 12:55

Z přepravy plynu pře oceán pro zásobování EU by jistě měla ohromnou radost Gréta a všichni ti poslanci po světě, kteří ji tleskali vstoje. Hlavně v EU, která pomalu zakazuje auta na benzin a naftu a zamořovala by svět společně s USA množstvím tankerů. Na a nakonec výroba plynu z břidlice procesem hydraulického frakování také zvláštní ekologií, po které volá bruselská vrchnost, neoplývá.

Ivo Šálek 12/02/2022 - 11:30

Kojzar si jako obvykle neodpustí ty své “malé” lži. Není pravda, že USA potřebuje odbyt pro svůj LNG. K největším odběratelům patří Brazílie, Španělsko a státy jihovýchodní Asie, mezi jinými i Čína. Poptávka překračuje nabídku. Rovněž tvrzení, že USA podněcují Ukrajinu k provedení provokace vůči Rusku. I těm chudým duchem musí být jasné, že hlavním poraženým případného konfliktu by byly právě Ukrajina. A fabulace v posledním odstavci jsou už úplné fantasmagorie. Válku nechce nikdo. U Kojzara si tím, ale jist nejsem.

jmm 12/02/2022 - 16:40

LNG přes moře- totální Bl*ost”…

Jaroslav Prchal 12/02/2022 - 19:47

jmm – A potrubí přes půl zeměkoule?

fronda 12/02/2022 - 23:06

Banderovská diktatura potřebuje okupovat zbývající svobodná území. Americkému režimu by jistě vyhovovala totální ekonomická blokáda Ruska. Proto už nejspíš má “Ruský útok na Ukrajinu” Pentagon naplánován do nejmenších podrobností.

Josef Kořínek 12/02/2022 - 10:41

Jakýmsi testem pro zjištění toho, s kým jednám, je pro mne jeho názor na to, čím pro nás je Rusko. Začne-li tím, že je to náš nepřítel, hrozba míru atd atd, jak slyším v mnohých informačních prostředcích, zejména v ČT, ale i ze strany vlády, tak vím, že tady se nejspíš nedomluvím. Nejdříve mě napadne, že je to hlupák, ale hned si řeknu: „ale tak blbý snad ani nikdo být nemůže; je to zbabělec nebo zrádce, tedy šmejd (je jich spousta; chudák má vlast) – ale vlastně v podstatě i ten hlupák. Proto považuji za marnost „diskutovat“ tady s těmi většinou anonymními křiklouny, nemajícími ani zdání o tom, co je to ta svoboda a demokracie, lidská práva a pod., na což nás nachytal před lety jeden prolhaný buržoustek, služebník nepřátelských cizáků. (Bohužel i mne, i když jsem po půl roku poznal, že pravdu měla moje máma, když mě varovala slovy: „ Nezapomínej, co se o jeho rodině říkalo za války!)

o.motl 12/02/2022 - 11:53

Blbej jako Skřivánek.

rosemil71 12/02/2022 - 12:29

Moc mne těší,Rosemil.

Velký Max 12/02/2022 - 14:28

Chce to ještě trochu vypilovat, dodejte něco o “humanitním bombardování Bělehradu”, určitě “Rozbité Československo”, oponenty neoznačujte za šmejdy, ale “antikomunisty a fašista”.. Máte dobře našlápnuto plnohodnotně nahradit sv.Václava alias Pepka Vyskoče, který na novou podobu tohoto webu zanevřel, velká gratulace Kořínko-Skřivánku!

Josef Kořínek 13/02/2022 - 11:04

Velký Maxi, doufal jsem, že se dočkám zásadnější změny, než pouze Maxe z maxmiliana. Snad se za pravé jméno nestydíte? To pan Prchal, po němž tady stupidně opakujete jeho výmysl o Skřivánkovi, je jinačí kabrňák. I když je to šmejd jako vy. Kdoví, zda jste spolu nebyli i v KSČ. Ale když vás to baví a nic jiného neumíte, pokračujte v číhání, čiháčku.

Velký Max 13/02/2022 - 16:55

V seznamech pana Cibulky jsem vás našel dříve než pan Prchal, ale nejste z lidí co mají něco společného s Haló novinami sám. Na úroveň Vyskoče jste se již téměř dostal. Jen tak dál, chybí maličko, ale to určitě se svým IQ zvládnete…

Josef Kořínek 14/02/2022 - 14:28

Velký Maxi, že nejste žádný lumen, to je jasné, ale nečekal jsem, že jste natolik hloupý, abyste přiznal své šmejdství tak otevřeně a veřejně. Vždyť co jiného se dá odvodit z toho, že jste v jakýchsi seznamech našel něco, co neexistuje?

Velký Max 12/02/2022 - 10:35

Chtělo by to aby autor vysvětlil jak si na Rusku “vylámal zuby” německý císař a pruský král Vilém II.Pruský.Dosud jsem žil v představě, že Brestlitevský mír (1918) potvrdil vítězství zejména Německé říše a Rakousko-Uherska na východní frontě Velké války po vojenské porážce a kapitulaci Ruska.

Yurri Simon 12/02/2022 - 11:30

Jen se divím, že tento Kostěj Nesmrtelný nevytáhl ještě ten kremelský fake o Bismarckovi a Ukrajině…

o.motl 12/02/2022 - 12:29

To jste normalizačního Krychtálka podcenil: http://www.halonoviny.cz/articles/view/56393918

rosemil71 12/02/2022 - 12:57

Já zase žil v představě,že Rusko po VŘSR z války odstoupilo.

Velký Max 12/02/2022 - 13:41

Z války nelze odstoupit v Brestu carské Rusko, jako Dohodový stát,, zastoupený bolševickou mocí po převratu v říjnu 1917, kapitulovalo a přišlo o rozsáhlá území. Brestlitevský mír , jak ukázal další vývoj vztahů Německa a sovětského Ruska, byl jednou z největších tragedií minulého století. To ovšem rudí noci nikdy nepochopí…

williks2 13/02/2022 - 22:06

Rusko nekapitulovalo, bylo sprostě napadeno Německem a Rakouskem-Uherskem. Dohodu bylo nuceno podepsat, ale její znění změnily “vítězné mocnosti” k obrazu svému. “Rusko odmítalo účast ve válce”. V následných dějinách se tím potvrzuje skutečnost, že německy hovořící národy jsou falešné, jak piková dáma. A že Rusko přišlo o Polsko? Stejně jej zabral “demokratický” car. Ukrajina je zvláštní země. Je to národ, který se rád podvolí tomu, kdo víc zaplatí. Stejně jako za II. světové války. Dnes tomu není jinak. Stačí v nich probudit hrdinu Bandera a je na malér zaděláno a ještě docela lehce. Zajímavé na tom je, že Rusko nevyklizuje své zastupitelské úřady nikde, ale USA a spojenecké členské státy NATA, zejména na Ukrajině, ano. Kdo tedy dramaticky podněcuje k tomu, že “hrozí” válečný konflikt?

petr 12/02/2022 - 16:57

rosemil71 : no,Rusko a před ním tzv. ,,,CCCP” přece tenkrát i dnes ,,bojovali za světový mír”,což mělo za výsledek hafo mrtvých ..

rosemil71 12/02/2022 - 17:51

Popsal jste to téměř přesně.SSSR ani Rusko bez pozvání nikam nevtrhlo.Natož aby používaly napalm,či ochuzený uran.

o.motl 12/02/2022 - 19:46

Ani Němci sem nevtrhli v březnu 1939 bez pozvání, Hácha podepsal na říšském kancléřství v Berlíně prohlášení, že osud národa a země vkládá s důvěrou do rukou vůdce německé říše. Co je proti tomu zvací dopis Biľaka, Indry a spol. předaný v hotelu v srpnu 1968.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.