Sankce jako katastrojka: Evropo, s tebou mě baví svět!

od redakce

Evropská unie pod tlakem západního hegemona – USA – zavádí vůči Rusku čím dál tvrdší sankce. Celé to vypadá, jako kdyby se Evropa chtěla zničit sama. Nejprve sankce na ruskou ropu a zemní plyn, poté například i na dřevo. Ceny různých komodit rostou do astronomických výšek, ale evropské elity jsou v klidu. Dle jejich rádců Rusko brzy padne na kolena. To ale slýcháme již od začátku konfliktu na Ukrajině, a pořád nic.

Časopis The Economist dne 13. 10. 2022 přinesl článek s názvem: Na Evropu dopadá recese, Rusko pomalu ožívá. Tohle muselo evropské analytiky, bažící po porážce Ruska, minimálně vylekat. Jak je možné, že sankce dopadají více na Evropu než na Rusko? Vždyť podle analytiků mělo být již dávno v recesi a mířit do propadliště dějin. Namísto toho do propadliště dějin míří Evropa.

Sankce, které jsou na Rusko za konflikt na Ukrajině ze strany Evropy uvalovány, jsou typickou střelbou do vlastní nohy. Nikdo je nepromýšlí odborně, ale ideologicky. Poté nastává šok, když se zjistí, že sankce se míjejí účinkem a zasahují toho, kdo je vydal. Dle západních odborníků ale sankce musí bolet všechny, obě strany. Dostáváme se tedy do situace, kdy sankce spíš uvalujeme sami na sebe.

To, že se sankce uvalují na komodity, které Rusko vyváží, by bylo logické. Plyn, ropa, uhlí, dříví. Nikdo ale nepromyslel dopady. Když uvalím sankce na ropu, zvedne se cena pohonných hmot. Navíc ropu rovněž nedokážu úplně nahradit za jiný druh ropy. Každá má totiž jiný obsah síry a ne všechny rafinérie to dokážou zpracovat. U plynu je to podobné, navíc navázání na spekulativní burzu nevěští nic dobrého. No a na závěr toaletní papír, který bude asi nedostatkovým zbožím.

Ano, vypadá to, že se vracíme do konce 80. let 20. století a postupného zániku tehdejšího socialismu. Ten byl charakterizován přestavbou a novým myšlením. Nic ale nešlo podle plánu. Toaletní papír buď nebyl, nebo byl podpultový. Dnes sice je, ale je předražený, anebo skutečně není. Přichází opět určitý typ přestavby, který můžeme nazvat katastrojkou. Opět začneme vymýšlet různé kutilské metody, jak nahradit toaletní papír?

Možná se Evropa pod naším vedením mírně pochlapí a aspoň ten toaletní papír nám zařídí. Sice nebude tak hebký, protože ruská bříza nebude, ale aspoň si tu hygienu nějak uděláme. Za naše podrážděné pozadí z drsného toaletního papíru bude moci nakonec Putin, na kterého Evropa uvalila sankce. Nevěšme však hlavu. Green Deal nám v tomto také pomůže. Od jara roku 2023 budou muset povinně všechny domácnosti pěstovat lopuchy jako náhradu za toaletní papír. Pro děti bude lopuch s beruškou, ale bude to smrková větvička. Ale ani ta nebude. No, jak by byli rádi za Rudé právo! Evropo, s tebou mě baví svět!

Jan KLÁN

Přečtěte si další články

12 komentáře

Josef 26/10/2022 - 06:53

Evropské obyvatelstvo zdegenerovalo. Staří odcházejí, mladí jsou zhlouplí školstvím a celoživotním mediálním vymíváním mozků a tak zde není síla, která by se dokázala vzepřít americkému záměru zničit hospodářství Evropy, rozpoutat zde válku a opět, tak jako v předešlých dvou velkých válkách, na tom vydělat a zachránit se před vlastním kolapsem.

Lidé s exotickým původem na rozhodujících místech pouze potvrzením dnešního vážného problému. 25/10/2022 - 13:23

Zdá se, že jak u nás, tak na západ od našich hranic se demokratický politický systém dostává do vážné krize a přestává generovat kompetentní a odpovědné vlády. Deziluze veřejnosti je proto přirozená, obzvláště v současné všestranné krizi, kterou dnešní politici nejsou schopni ani ochotni řešit. Lidé s exotickým původem na rozhodujících místech proto nejsou řešením, ale pouze potvrzením dnešního vážného problému.

Ovšem možná, že cizinci vládnou lépe,než naše zdegenerované elity. 25/10/2022 - 13:20

Ovšem možná, že ti cizinci vládnou lépe, ,než naše zdegenerované elity.

Stačí se podívat na
výkon našich politiků, kteří sami žádné exotické kořeny nemají, ale v současné energetické krizi předvádějí chaos zcela nevídaný.

Tak například jenom pro ilustraci poslední informace – dlouho nám tvrdili, že pro různé státní a veřejné instituce bude energie nakupovat státní obchodník s energií a dokonce oznámili, že k tomuto účelu bude sloužit státní podnik Prisco. Řada institucí se na to spolehla a čekala na oslovení tímto obchodníkem. Včera se ale dozvěděli, že žádný státní obchodník nevznikne, že si mají hledat sami svého dodavatele a že maximálně mohou spoléhat na obchodníka poslední instance, který jim dodá energie na cenové úrovni vládou vyhlášeného stropu. Prostě chaos jako vždycky. Šestadvacetiletá íránská studentka by to jistě hůře dělat nemohla.

Jaký je politický vývoj v EU 1 25/10/2022 - 13:14

Konec staré dobré Anglie nastal díky jejím koloniím už dávno. Nejdříve vládla půlce světa , teď chce půlka světa do Anglie.

Velká Británie bude mít s největší pravděpodobností prvního premiéra indického původu. Rishi Sunak, bývalý ministr financí a zeť indického miliardáře, má šanci potvrdit, že Británie pod vládou konzervativců je plně oddána velkému pokrokovému cíli stát se multikulturním, genderově spravedlivým společenstvím nejrůznějších minorit, tak jako si to vysnili ideologové nové levice.

Jaký je politický vývoj v EU 25/10/2022 - 13:10

PetJednaLenine, pančiteli, panúčetni teď z Kazachstánu do EU.

Výsledky voleb 1

Ti, kdo s nadějí přivítali v nedávných parlamentních volbách ve Švédsku porážku dosud dominantních sociálních demokratů, a domnívali se, že nová středopravá koalice opírající se o na pravici nejsilnější Švédské demokraty, ukončí éru dosavadní progresivistické politiky, budou zřejmě zklamáni.

Novou ministryní životního prostředí se stala šestadvacetiletá politička s íránskými kořeny Romina Pourmokhtari, která se jako aktivistka proslavila požadavkem zavést daň z masa jako nástroj boje s klimatickou změnou.
Pro ilustraci ještě dodejme, že íránského původu bude i nová švédská ministryně kultury. Ne, ve Švédsku rozhodně nehrozí žádné národní obrození

Yurri Simon 25/10/2022 - 13:03

Jo jo… to ta 2% posledních rudých zoufalců říkají taky. :-))))

svjedek 24/10/2022 - 20:32

VILMO, pokračujeme…

To je v souladu s genocidní politikou prováděnou na Ukrajině. Zatímco Ukrajina poskytla obilí Moskvě a Petrohradu a dalším ruským městům, Kazachstán poskytl maso.
Jiné republiky Střední Asie nebyly cílem genocidy. Za prvé, Kazachstán je jedinou zemí ve Střední Asii, která hraničí s Ruskem a měla větší prioritu pro rusifikaci. Za druhé, ostatní země Střední Asie byly v jiné správní zóně.

svjedek 24/10/2022 - 20:33

FRONDO, co expert na tabletu?

V roce 2012 první prezident Kazachstánu prohlásil, že kdyby nebylo Asharshylyka, současná populace etnických Kazachů v Kazachstánu by byla 45-50 milionů. To bylo před deseti lety. V současnosti je na celém světě 16 milionů Kazachů

svaty_vaclav 24/10/2022 - 16:48

Sledujte @neCT24

Článek pana Klána říká čistou pravdu. Včera to psal i jeden místní diskutér, že Fiala střelil Českou republiku do kolene, k radosti USA a Německa, a teď někde shání drahé berle pro republiku. Až to působí dojmem, že Fiala má prospěch z tohoto marasmu drahoty s plynem a elektřinou.

…………………

❤️💙🤍
Rusové jsme s vámi. Ukrajinský nacismus bude poražen, a nepomůžou mu žádné zbraně od Fialy a Černochové.

………. Sláma Ukravína ! …………

Sledujte @neCT24

Rozhodně protestujeme! 24/10/2022 - 16:56

Jasně že si celá vláda hrabe pro sebe

Rudý vítr 24/10/2022 - 14:55

Co dodat zlatý komunizmus.

vloch 26/10/2022 - 12:52

To Tě tak ten komunismus vzrušuje, že z něj dostáváš větry. Dej pozor, ať se nepoděláš!

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.