Schwab by měl z nich radost

od redakce

Valí se na nás další ekologické šílenství. S ideou snížení emisí skleníkových plynů a spotřeby energie Evropský parlament odhlasoval směrnici Evropské komise o povinném zateplení domů do konce roku 2033. Podle toho se mají povinně upravit domy s energetickou náročností tříd E, F a G, aby do roku 2030 dosáhly minimální třídy energetické náročnosti E a do roku 2033 třídy D. Zelení včetně Pirátů však ještě budou muset svést boj s normálně uvažujícími lidmi, politiky a ekonomy a rozhodnutí si mohou upravit jednotlivé členské země.

Po normě Euro7 je to další útok na psychiku a hlavně peněženky občanů v EU. Eurobyrokrati se svým hlavním guru Fransem Timmermansem (výkonný viceprezident EK pro Evropskou zelenou dohodu a komisař pro klima) a smečkou zelených aktivistů se doslova rvou za bezemisní Evropu, zatímco Asii a Americe jsou takové ambiciózní plány šumafuk. Starý kontinent se chce tímto blázněním asi omladit, ale spíše zchudne, spousta obyvatel přijde o svůj jediný majetek – byt, dům.

Nebudete mít peníze na zateplení vaší sto let staré chalupy z kamenných zdí? Máte smůlu. Pak bude nejlépe ji prodat a dávat svůj důchod komplet domovu s pečovatelskou službou. Tedy pokud se tam vůbec dostanete. Tak takovéto rady ve stylu »zbavte se své nemovitosti« už zde začali šířit šéfové realitních kanceláří. »U energeticky náročnějších staveb pozorujeme propad zájmu o koupi. Cena starších nezateplených nemovitostí výrazně propadne a prakticky se stanou neprodejnými,« říká Michal Pich ze společnosti Reality Čechy. Další podobnou poplašnou zprávu šíří Petr Makovský, výkonný ředitel Reality.iDnes.cz: »Možná se zdá, že rok 2033 je daleko, ale vůbec ne. A už teď je to průšvih. Zdědili jste neúspornou nemovitost? Rychle ji prodejte, anebo mějte peníze na opravy. Pokud to neuděláte, dům ztratí hodnotu.«

Je to realita, nebo strašení? Pánové realitní makléři samozřejmě hlavně myslí na svou kešeň. Prodejte, zbavte se domu, my vám ho výhodně prodáme! Ano, výhodně pro sebe. A používají další argument, aby majitelé zpanikařili. Prý je na trhu nemovitostí spousta investorů a spekulantů, kteří už tzv. nehospodárné domy skupují ve velkém, hlavně v chudších oblastech republiky. »Pokud směrnice projde v současné extrémní podobě, vlastnictví nemovitostí bude jen výsadou malého počtu lidí, střední třída už na investiční nemovitost nedosáhne,« tvrdí Makovský.

Z podobných řečí má určitě radost Klaus Schwab, zakladatel Světového ekonomického fóra, jenž už veřejně hlásá cíle světových elit o zavedení celosvětové digitální měny a naprosto vážně tvrdí, že až se lidé zbaví svého majetku, tak budou šťastní. »Vše, co budete chtít, si pronajmete,« říká tento 85letý Němec ve své knize COVID-19, Velký reset o velké příležitosti ke změně světa. K obrazu elit! Schwabova vize, stejně jako například Billa Gatese, je vlastně snahou úzké skupiny boháčů o novodobé otrokářství. Ještě štěstí, že klimaticky sice neutrální, ale chudou Evropu v roce 2050 už nezažiju a taky doufám, že Timmermanse a Schwaba na onom světě nepotkám. To by s nimi nedopadlo dobře…

Vladimír SLOBODZIAN

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.