Stále více lidí začíná procitat

od redakce

Ovace, potlesk a nekritický obdiv. Euforie na adresu ukrajinského prezidenta Zelenského po jeho vystoupení na bruselském summitu prezidentů a premiérů členských států EU, alias centrálního mozku Evropy (CME) 9. února, jsou příznakem další fáze fašizace tohoto skomírajícího »superstátu«.

Po zhlédnutí záběrů z onoho setkání by občan mohl ironicky nabýt dojmu, zda slavní vůdcové na summitu nebyli zasaženi účinky předchozí konzumace koláčků s přísadou »jistých žádoucích« látek. Nebo zda na zahájení summitu jim nebyl vnucen k promítnutí dobový filmový dokument z roku 1942, kterak český národ přísahá věrnost třetí říši  https://www.youtube.com/watch?v=9wiB1fwR6Tw.

Evropští lídři si stále jaksi nechtějí připustit, že Evropa a svět již nebude jako před 24. únorem 2022, kdy současný prezident Ukrajiny neústupně prosazovanou (a USA doporučovanou) politikou vůči RF zatáhl svou zemi do válečného konfliktu mezi světovými mocnostmi RF a USA.

Namísto hledání cest a způsobů, jak dostat téměř rok trvající konflikt na úroveň mírového jednání, se mnozí evropští lídři budou nadále předhánět v nezištné pomoci na všech úrovních Ukrajině na úkor bezpečí a sociálního zabezpečení svých občanů. Je zbytečné připomínat, že hlavní housle v tomto směru hraje ČR se svým triem Fiala, Černochová, Pavel.

Řekněme si znovu a na rovinu, že Ukrajina se v blízké budoucnosti členy EU ani NATO nestane. Nebude tím obohacením pro ostatní státy, o kterých naše »vládní« trio neustále básní.

Skutečnosti týkající se především korupce, která je zde národním sportem, předchozí rozkradení a »rozparcelování« Ukrajiny mezi oligarchy, válkou zdevastovaná ekonomika s obrovským schodkem státního dluhu v době, kdy je tento stát téměř vylidněný, jsou nezpochybnitelné faktory přivádějící Ukrajinu do pozice pouhého »přežití«.

Zatímco naše vládní reprezentace se nadále zuby nehty drží špatné karty, na kterou vsadila ještě před vypuknutím válečného konfliktu na Ukrajině, stále více lidí začíná procitat z každodenního lhaní mainstreamových médií. Začínají stále více vyhledávat zdroje a informace z alternativních médií o skutečném průběhu konfliktu, co předcházelo jeho vypuknutí, o co skutečně v něm jde.

V tomto směru doslova láme rekordy dokument, který je možné zhlédnout na YouTube pod názvem Drahá Ukrajino, musíme si promluvit   https://www.youtube.com/watch?v=OVGfJyPCKQo, které za 14 dní od jeho zveřejnění zhlédlo 361 tisíc uživatelů, a láme tak rekordy – na rozdíl od nenávistných článků plátku Forum24, sdílejícího hodnoty liberálního konzervatismu, chrlícího nenávistné příspěvky proti politikům, kteří prosazují skutečné zájmy naší země.

Lidem, kteří s obsahem videa nejen souhlasí, ale navíc se domnívají, že politika současné vlády jde proti zájmům naší republiky a jejích občanů, bych snad v době zavádění cenzury pod pláštíkem ochrany demokracie doporučoval některé pasáže veřejně nekomentovat. Vyhrůžky nejvyššího státního zástupce Igora Stříže o tom, co vše by mohlo být trestným činem, se začínají naplňovat v praxi. Svoboda slova zaručená Listinou základních práv a svobod coby součásti ústavního pořádku České republiky byla prolomena, začíná doba »politických« procesů.

Miroslav KAVIJ

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.