V Maďarsku to jde. Ukázala se ostuda české vlády

od redakce

»Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony a uvádět je v život. Slibuji na svou čest, že budu zastávat svůj úřad svědomitě a nezneužiji svého postavení,« tak zní slib člena vlády, který při nástupu do úřadu skládá do rukou prezidenta republiky. Nicméně pro současný kabinet Petra Fialy to asi byla ryzí formalita. Jak (ne)věrná je tahle vláda České republice, resp. jejím občanům, o tom bych mohl popsat nejen já stohy papírů a bylo by to asi k ničemu. Ukazuje se zcela jasně, že jsou-li předseda a ministři někomu či něčemu skutečně věrni, pak výhradně globálním zájmům Spojených států amerických. Porušení vládního slibu bije do očí už na každém kroku.

Jak jinak si chcete vysvětlit fakt, že Maďarsko má dnes z Ruska pětkrát levnější plyn než zbytek Evropy. Proč? Protože premiér Orbán uzavřel loni s Moskvou dva dlouhodobé kontrakty až do roku 2036, které Maďarsku zaručují výrazně nižší ceny. I my jsme takové kontrakty mohli s Ruskem uzavřít, jenže neuzavřeli. To někteří primitivové raději na truc, jen tak z plezíru, zlikvidovali sochu maršála Koněva, postavili pomník válečným zločincům – vlasovcům, zkonstruovali nesmyslným způsobem výmysly o Vrběticích, posílají v rozporu s logikou diplomatického urovnání na Ukrajinu dělostřelecké náboje a v těchto dnech se dokonce Vystrčil a Pekarová poníženě plazí v Bruselu, kde v hlubokém předklonu ujišťují evropské stratégy o té nejoddanější věrnosti. Hlavně při prosazování všeho protiruského (zejména sankcí) nebo protičínského, tudíž proti zájmům České republiky a jejich občanů. 

Až se vám budou protáčet panenky nad inkasem nebo nedoplatky za plyn, jednoznačné viníky naleznete v řadách vlády. S maďarským premiérem v mnohém nesouhlasím, nicméně jeho pragmatická zahraniční politika, z níž profitují především tamní občané, nám tady opravdu chybí a je hodna zaslouženého respektu. 

Vojtěch FILIP

Přečtěte si další články

18 komentáře

Martin Rambal 04/02/2022 - 19:37

Tak jako obvykle – Diskutující jako obvykle v průběhu uplynulých 30 let kádrují KSČ – a teď k meritu neboli podstatě věci : „Orbán se sešel s Putinem a dojednal pro Maďary výhodné ceny zemního plynu. Pekarová se sešla s předsedkyní Evropského parlamentu a předala jí obraz Václava Havla.

Bývalý šéf představenstva Pražské plynárenské Pavel Janeček připomenul, “že dlouhodobé kontrakty nejsou nic zvláštního. Kromě Maďarska je mají také Itálie, Německo či Rakousko. „Německo ho plně využívá, jedná o navýšení na dvojnásobek kapacity a plyn pak prodává za tržní ceny např. do Polska, Ukrajiny,“ upozornil na realitu trhu s plynem.”

“My bereme ruský plyn také jako Maďaři. Jen my ho nakupujeme přes burzu, protože jako EU jsme si mysleli, že je hrozně dobrý nápad nedělat dlouhé kontrakty. Myšlenka byla, že pak bude možné dodavatele vydírat. Jenže se ukázalo, že cena je na takové úrovni, protože dodavatelé neotvírají nová plynová pole, takže cena vylítne ještě nahoru. A my kupujeme ještě několikanásobně dráž ten samý plyn, co odebírají Maďaři.”
Toš tak!!

Saša Morozov 04/02/2022 - 14:43

Soudruhu Filipe.Ano ,jakž takže jsme existovali před vstupem do EU ,ani jsme tak úplně po stromech nelezli,zato jsme se v rámci socialistické RVHP pod vedením SSSR úspěšně snažili vyrovnat naši životní a technickou úroveň s Mongolskem a Mosambikem.Vy komunisti by jste jednoznačně: zase znárodňovali a nutili do zakládání družstev. A zase by to nefungovalo, takže by zase fízlovali, bili, zavírali, nepouštěli lidi ven. A oni to vědí a je jim to jedno. Stojí za prd teď, jako stáli tehdy. Jak mají moc, zapomenou na chudé, a cpou si břicha zabaveným majetkem. Marxismus není filosofie nýbrž kýbl pomejí.
s.Ušoun:To řekl uz Einstein, ne?Že jen dvě věci jsou nekonečné, vesmir a lidska hloupost. A že tim prvnim si neni jist. Je neštěstím doby, že hlupáci mají teď takové možnosti v šíření své hlouposti. Celý svět na to doplácí, nejde zdaleka jen o tento Váš úsměvný příspěvek.. Je třeba si uvědomit,že soudruzi bývalé KSČ přelakované na KSČM nám odjakživa slibovali něco, co nemohli nikdy splnit. Jsem proto v klidu-s.Filipe.

rosemil71 04/02/2022 - 19:14

Je věcí názoru,jak vnímat životní a technickou úroveň.Pro Vás jsou to evidentně banány a mobilní telefony.

fronda 04/02/2022 - 23:46

Vždyť znárodněná ekonomika i navzdory ekonomické blokádě a studené válce fungovala.
Ekonomická úroveň českých zemí je v mezinárodním srovnání v podstatě stejná jako v 80. letech. A to jenom díky vcelku úspěšnému vývoji za posledních 8 let.
Komunisté slíbili odstranit bídu a nezaměstnanost a to splnili. Otevřené hranice do nepřátelských zemí nebo obchody plné banánů neslibovali.

karel 40 05/02/2022 - 06:04

Lžete na plné pecky až se vám od ůst práší. Komunisté závazek postavíme, byty,školy, nemocnice,přehrady ,ropovody,plynovody elektrárny,včetně A.E. A spoustu dalšího se postavilo.

williks2 07/02/2022 - 19:14

Víte jaký je rozdíl mezi vámi a mongolem? S mongolem se dá domluvit na spolupráci, ale s vámi nikoli. Sám přijdete na to, že budoucnost je ve “spolupráci” a ne v “konkurenci”. Jen tak může lidstvo přežít a v poklidu se rozvíjet. Ale to je váš nedostatek, který vám nikdo nevyčítá a ani nezávidí.

ušoun 04/02/2022 - 13:47

To je zase trapných a hloupých ubožáků, kteří jsou skryti za různou značkou – např, Yurri, Rys a jakýsi Hugo. Hlupáci co nic neumí jen primitivně uráží, myslím si, že ani vzdělání nebude u těchto omezených jedinců na vysoké úrovni. Můžeme si říci, ano i primitiv a hlupák má právo na život, ale v jejich kůži musí být smutný život.
Hloupému člověku nejvíce prospívá, když mlčí. Kdyby to však věděl, nebyl by to už hloupý člověk. Sá-dí

Hugo Stiglitz 04/02/2022 - 13:36

Rozhodnete-li se nazvat komunistu lhářem, musí se vás nakonec vždy zmocnit pocit marnosti. Jak můžete urazit prase tím, že ho nazvete prasetem? Komunisti se necítí vázáni naší morálkou. Říkají, že jakýkoli zločin, včetně lhaní, je morální, pokud pomáhá prosadit věc socialismu

Sokrates 04/02/2022 - 22:29

Stiglitzi, prase může člověk i obdivovat pro jeho chytrost, ale Tebe ne. Ty jsi jenom obyčejný zakomplexovaný hulvát.

fronda 05/02/2022 - 00:24

Samozřejmě, morálka je třídní. Nemáte na morálku žádný monopol. Ale komunisté si nemyslí, co jim podsouváte. Navíc lhaní nepatří mezi zločiny. Jinak by mediální mainstream v čele s ČT musel být kompletně ve vězení.

Miroslav Rys 04/02/2022 - 13:27

Jen si brblej, Falmere. A buď rád, že to u nás nešlo jako v Maďarsku v roce 56 😃😃

rosemil71 04/02/2022 - 19:16

A jak to,prosím,tedy tehdy bylo v tom Maďarsku?

fronda 05/02/2022 - 00:25

Takový Majdan, akorát neúspěšný.

karel 40 05/02/2022 - 06:09

Používejte prosím hlavu a rozum.V Madarsku v roce 1956 povstali části vojsk madarských fašistů .Hortiovců.

mudrc 04/02/2022 - 13:21

Rusofilní exagent Státní bezpečnosti Falmer se opět ukázal v plné parádě…

Yurri Simon 04/02/2022 - 09:25

Soudruhu práskači Falmere, ty bys taky za levnějšího buřta prodal vlastní matku, co..? Máš se plazit kanály, a ne tady vykřikovat ty tvoje pro-rusácké agitky, bonzáku.

Alena 04/02/2022 - 13:00

Trapné,trapné,trapné! A hloupé.

rosemil71 04/02/2022 - 19:07

Hlupáku,tak si zatopte a posviťte pravdou a láskou.A místo buřta si dejte demokracii.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.