Zatažení ČR do válečného konfliktu na Ukrajině nabývá na aktuálnosti

od redakce

Prezidentský diktátor Zelenskyj, jak jej nazývá stále více našich občanů, se dočká dalšího přísunu vojenské techniky. Tentokrát tanků Leopard. Ponechme stranou, kdo bude vycvičovat ukrajinské vojáky na uvedenou techniku, trvající údajně celý rok, neboť ukrajinský prezident své všestranné úsilí směřuje momentálně na provedení čistek v nejvyšších patrech státní správy, kde se korupci daří stále víc a více. V době, kdy, jak se zdá, bobtnají hluboké rozpory ve vedení Ukrajiny.

Zatímco rozhazovačná proukrajinská Fialova vláda z kapes daňových poplatníků přispívá každým dnem na pokračování válečného konfliktu na Ukrajině, občané ČR jsou nadále ožebračováni. Navzdory skutečnosti, že největší lhář od dob Havla, současný premiér vlády Petr Fiala, se při každé sebemenší příležitosti chlubí, kterak ČR bravurně zvládla nelehkou situaci, do které nás prý zatáhl Putin.

Ve skutečnosti výsledkem více než roční nečinnosti asociální vlády je neřízená inflace, která patří k nejvyšším mezi státy v EU. Pokles reálných mezd a kupní síly obyvatelstva, výše úrokové sazby, kterou republika od listopadového převratu nezažila. To vše s nedostatkem léčiv, dalším zdražováním potravin a základních potřeb občanů.

Aby toho nebylo málo, k dalšímu ožebračování a vysávání úspor občanů připravuje pravicová vláda další asociální kroky.

Zatímco celá Francie se bouří proti prosazení zvýšení věku odchodu svých občanů do starobního důchodu na 64 let, naše vláda připravuje za dobu více než třicetiletého budování kapitalismu s lidskou tváří již další posunutí věkové hranice, která je momentálně 65 let.

Dalšími asociálními kroky, které nahradí rádoby válečnou daň k získání přílivu financí do prázdné státní kasy, je navrhované sjednocení dvou současných snížených sazeb DPH na jednu, znamenající tak další zdražení léků, ubytovacích a stravovacích služeb, vstupného na kulturní a sportovní akce atd.

Pro KSČM, která se dlouhodobě snaží prosazovat podmínky pro důstojné žití každého občana, je nejvyšší prioritou život občanů v míru, který se zvyšující se snahou o zatažení příslušníků AČR a dobrovolníků do přímého válečného konfliktu na Ukrajině, nabývá stále více na aktuálnosti. Reálnou hrozbu dokládá i »čerstvé« vyjádření náčelníka generálního štábu ACR Karla Řehky: »Pokud by došlo k válce mezi NATO a Ruskem na východním křídle aliance, profesionální armáda by na plnění úkolů nestačila. Stát by tak musel přistoupit minimálně k výběrové mobilizaci.«

V USA a dalších vyspělých demokratických státech, ke kterým se Fialova vláda hrdě hlásí, je dávno uplatňována zásada, že v čele státu nestojí generál. U nás navíc generál, který dlouhodobě lže svým občanům o své minulosti. Důvody, proč KSČM vyzývá voliče, aby ve 2. kole prezidentských voleb dali svůj hlas protivládnímu kandidátu Andreji Babišovi, jsou zveřejněny na přiloženém odkazu.

KSČM vyzývá k volbě protivládního kandidáta Andreje Babiše

Miroslav KAVIJ

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.