Zcela bezkonkurenční dezinformace

od redakce

Za zcela bezkonkurenční ukázku dezinformace považuji článek pana Jana Šibíka v týdeníku Forum, který se nazývá »novinami pro obranu demokracie a příslušnosti ČR k Západu«. Žil jsem v Anglii téměř 25 let a mohu čtenáře ujistit, že takovýto vylhaný článek by tam byl nejen odmítnut, ale autor by se mohl stát terčem žaloby.

Fotograf Jan Šibík přišel na První máj na pražském náměstí Míru (kde se konal První máj více subjektů levice – pozn. red.), aby viděl pro něj, jak píše, »smutnou a trapnou událost«. Šibík tvrdí, že se na náměstí sešli sociální demokraté s komunisty, kteří předtím »velebili Rusko«. Za KSČM tam vystoupila předsedkyně strany Kateřina Konečná. Poslouchal jsem její projev pečlivě, ale ani jedním slovem v něm nevelebila Rusko. Válku na Ukrajině jasně odsoudila. Šibík ale jde ještě dál a tvrdí, že za ČSSD tam vystoupila místopředsedkyně strany Daniela Ostrá. Musel mít asi nějakou halucinaci, neboť Daniela Ostrá byla v ten den někde na Moravě. Je pravda, že původně se očekávalo, že na náměstí Míru přijde, ale musela se účastnit oslav Svátku práce ve své domovské Moravě. To si Šibík amatérsky neověřil.

Šibík pravdivě popsal chování kostelníka od Svaté Ludmily, kterému se levicové projevy nelíbily, a tak zcela svévolně začal všechny rušit hlasitým zvoněním zvonů bez ohledu na daný čas. Jenomže Šibík přehlédl, že v době, kdy se rozezněly rušivé zvony, tak už v závěru akce na pódiu hovořil francouzský socialista o problémech zaměstnanců v globalizovaných továrnách, jako je Foxcon nebo Amazon. Šibík pak jako jediný slyšel české řečníky, jak se překřičují. Asi další halucinace.

Šibík byl ve své dezinformaci důsledný, a tak pokračoval výmyslem, že se »komunistům porouchal reproduktor, a když zvony nepřestávaly bít, vzdali to a rozešli se domů«. Problém byl v tom, že komunisté tam žádný reproduktor neměli. O ozvučení akce se postarala iniciativa Ne základnám. A jejich reproduktor se neporouchal. A nikdo to nevzdal a nerozešel se domů. Naopak několik stovek lidí zůstalo na náměstí až do řádného skončení akce.

Šibík v závěru své dezinformace vyjádřil svůj názor, že »sociální demokraté klesli hodně hluboko«. Bohužel si nevšiml, že zástupce ČSSD a členové Mladých sociálních demokratů (MSD) odešli z náměstí ještě před začátkem akce, a tak neměli kam klesnout. Ze členů ČSSD vystoupil jen předseda Sociálně demokratických seniorů (SDS) Jan Prokeš, který pohovořil o problémech českých důchodců.

Jan Šibík je fotograf, a ne novinář. Měl by se tedy držet svého řemesla, neboť dezinformační novinařinou jen zcela diskredituje noviny, které prý obhajují »demokracii«.

Šibík nazval svůj blábol Neslavný konec májových oslav na náměstí Míru. Já naopak považuji tento první společný levicový 1. máj za chvályhodný první krok k větší spolupráci napříč českým levicovým spektrem. Je jen škoda, že vedení ČSSD se ho zúčastnilo jen ve fantasmagorickém vidění pana Šibíka. Spolu s pražským výborem Sociálně demokratických seniorů věřím, že se příštích společných akcí levice zúčastní všichni.

Jan KAVAN

Přečtěte si další články

33 komentáře

4beatles 23/05/2022 - 13:28

Sociální demokraté… personální zásobitelé SPD: Bašta, David, Foldyna… Nezkusíte to také u Tomia, pane Kavane?

fronda 22/05/2022 - 01:51

Slepenec už má jen 10-12 % ? Tak to je dobrá zpráva.

Nicméně, na Ukrajině voliči od puče v roce 2014 takovou možnost výběru nemají, řadu stran pučisté zakázali.

jmarek3 21/05/2022 - 09:17

P.J.L. je nemocný na hlavu ,asi se zbláznil z dnešních dnů. Pan Kavan dobře popsal současnost ,kdy parní válec pravice dokonce válcuje i vlastní přívržence.Lež je dnešním heslem demokracie.

fronda 20/05/2022 - 22:59

Ano, v SSSR.

fronda 20/05/2022 - 22:58

Vždyť v Rusku taky mají kapitalismus.

petr 20/05/2022 - 20:49

KAVAN – vy nemáte právo kecat něco o kostelních zvonech …( profesor Jan PATOČKA ) … Již 5. ledna a šestkrát mezi 10. a 17. lednem byl dlouze vyslýchán StB. Další mnohahodinový výslech podstoupil 3. března po setkání s nizozemským ministrem zahraničí Maxem van der Stoelem, k němuž došlo 1. března. Po tomto posledním vyčerpávajícím výslechu byl v noci hospitalizován s podezřením na infarkt a v nemocnici posléze zemřel na mozkovou mrtvici, k níž u něho došlo v noci z 10. na 11. března.[6] Jeho pohřeb se stal významnou událostí protikomunistického odporu, proto byl záměrně manipulován a rušen, aby přišlo co nejméně lidí a nebylo slyšet proslov. Nejdříve bylo měněno datum a hodina pohřbu a přímo při pohřbu létala nad hřbitovem policejní helikoptéra a na Markétě tůrovali příslušníci Rudé hvězdy plochodrážní motocykly.

rosemil71 20/05/2022 - 21:02

Vole,až budeš žrát kaštany a topit pravdou a láskou,možná procitneš.

Martin Volný 20/05/2022 - 20:26

• mučení zajatých Iráčanů, znásilňování iráckých žen, okamžitém popravování bez soudu a o dalších válečných zločinech prováděných Iráckou armádou a policisty[8]
• mnohem větším počtu civilních obětí, než bylo oficiálně uváděno.
Z evidovaných případů mučení a zabíjení, o kterých Pentagon i americká vláda věděly, nebyly vyvozovány žádné důsledky a tyto události byly vesměs ignorovány.[9]

PetJednaLenin 20/05/2022 - 16:21

Verte – neverte

Posledni sestreleny vrtulnik pracku
vezl vs nevezl

Lubomír Šálek 20/05/2022 - 14:30

To že soudruzi velebí Putina, je věc známá. Putin bojuje proti NATO, tedy je nutné ho podpořit. České bolševictvo za posledních cca 70 let bojovalo proti NATO, s výsledky stejnými jakým se prezentoval křižník Moskva, tak holt to zkoušejí jinak. Třeba se to kremelskému caru, byvšímu štítu a meči strany sovětských komunistů, tedy strany nejpokrokovější a vzorové, podaří. To se dá najít na všech článcích tady v HaNo. Nejprve se jako válka odsoudí, i s naprosto nesmyslným tvrzením, že bolševici byli vždy proti válce. No a potom se v článku nadává NATO a Ukrajině, jací jsou to spřeženci a nacisti a fašisti a obdivovatelé násilí a Hitlera a že tu válku vyprovokovali a zavinili. I soudružka Konečná, tento Jakeš v sukních, psala, že na Ukrajině jsou fašisti. Sice to zakončila tím, že je proti válce, ale to je jen úlitba veřejnému mínění. Kdyby opravdu byli proti válce, tak ten kremelský agresivní režim odsoudí. To se nestalo a ani nestane. Odsuzují se jenom NATO, Ukrajina, fašisti a nacisti. Jinak fašisti a nacisti jsou všichni, kteří s bolševiky nesouhlasí, to je taková mantra. Připomeneš bolševikům podporu okupace od 68, jsi fašista. nevolíš je, jsi pomýlený, kterého je nutno převychovat nebo rovnou fašista. No a podle věrouky ctěného českého bolševictva s fašisty nutno zatočit, nejlépe do gulagů nebo ke zdi. Oni sami se na nic nezmohou, tak aspoň velebí Putina v naději, že by to mohl zmáknout. Nakonec i komentáře bolševiků v těchto novinách se nesou na stejném duchu.

fronda 20/05/2022 - 22:25

Kyjevský režim vzešel z puče proti demokratické vládě. Nemá mandát ze svobodných voleb. Pronásleduje opozici, pošlapává lidská práva.

Josef Kořínek 24/05/2022 - 14:59

Šálku L., že jste nekomunista, to nemusíte ani psát. Hlavně zda víte, co vlasně jste doopravdy.

fronda 20/05/2022 - 00:05

Konflikt na Ukrajině je důsledkem krvavého puče proti legitimní a demokratické vládě Ukrajiny v roce 2014. Vládu si zvolili ukrajinští voliči ve svobodných volbách, puč zorganizoval a zaplatil Západ. Pučisté okamžitě rozpoutali vlnu násilí proti každému, kdo se jim nechtěl podřídit. Jakým právem tento teror prováděli? No právem silnějšího, samozřejmě. Stejným “právem” se nyní do ukrajinských záležitostí vměšuje americký režim a jeho vazalové.

fronda 19/05/2022 - 22:31

Režimní média přece lžou už od privatizačního puče. Ovšem Kavan se na tom také podílel.

Jan Kavan 20/05/2022 - 11:10

Můžete mi prosím sdělit jak a čím jsem se měl na tom podílet? Nemáte také nějaké halucinace?

Sluka 20/05/2022 - 11:30

Soudruh Kavan alias Kato už zapomíná – oposmlouva místo vyšetřování podvodů, prodej Transgasu atd.

fronda 20/05/2022 - 22:22

Naši rodiče, prarodiče atd. tady žili, pracovali, budovali socialismus. Naopak někteří se spřáhli s imperialisty a jen škodili.
V pozdějších dobách: co bránilo v době agrese zločineckého Severoatlantického paktu proti Jugoslávii na protest odstoupit z funkce a hlasitě prásknout dveřmi? Stejně toho ta slavná Zemanova vláda tolerovaná ODS pro lidi moc neudělala.

NINO 23/05/2022 - 17:55

Pan Jan Kavan v úvodním článku nám vysvětlil bezúhonnou morálku novinářů na západě, kterou dříve předhazovali naši atikomunističtí veleznalci soudruhům novionnářům.
Doba se změnila a řečmi oplývající antikomunisté se zde zmocnili novin KSČM a jedou svou politiku pravou a vesele oblbují a zesměšňují odpůrce. Jde z nich respekt náíhubkového zákona.

Martin Harfa 19/05/2022 - 13:58

Prvomájová “společná” akce KSČM a ČSSD na Náměstí míru skončila krachem, který nechce autor přiznat. Komunisté s tím mají nakonec dlouholeté zkušenosti, připomeňme jen legendární “Rudý den” z července 1928. PS: O potřebnosti konstruktivní parlamentní opozice soudný člověk nepochybuje, zároveň ovšem ví, že dnešní ČSSD a zejména nereformovatelná KSČM mají k levici hodně daleko.

rosemil71 19/05/2022 - 21:01

Maxi,ale řeč je úplně o něčem jiném.

Martin Harfa 19/05/2022 - 22:14

Co psal nějaký Jan Šibík, respektive zda lhal nebo ne je bezvýznamné. Moje glosa je o něčem jiném, o absenci levice v Česku a o neschopnosti spolupráce subjektů, které se k ní,(neoprávněně) hlásí.

Josef Kořínek 22/05/2022 - 15:25

Pane z Harfy, kde jste nechal Maxe? Marodí snad? Nemá nakonec škrkavky? Ani bych se nedivil; vždyť co jen za hnus má furt v hubě.

fronda 19/05/2022 - 22:34

Opozici bude dělat pravice, tedy Slepenec a spol. Ovšem nikoliv konstruktivní, to už jsme poznali.

Komunisté potřebují reformovat v oblasti marketingu a řízení strany. Programově je to v pořádku.

Lubomír Šálek 19/05/2022 - 22:41

Drahý soudruhu, bolševici potřebují reformovat úplně ve všem. Jenže to by přestali být komunisty, tedy stranou revoluční. To je jediný problém a pro ně bohužel, problém zásadní. No revoluce se konat nebude, Aurora reziví a revolucionáři nejsou. To si bohužel bolševictvo žijící myšlenkově někde v padesátých letech neuvědomilo a ani neuvědomí, což je konec konců pro nás nekomunisty vcelku výhodné. Žádné gulagy či popravy, popřípadě bratrské pomoci nehrozí.

fronda 19/05/2022 - 23:56

No právě, “reformy” v podání stoupenců buržoazního režimu znamenají vznik další z řady prorežimních stran. Bohužel, od privatizačního puče se v tomto směru už hodně udělalo. Páni funkcionáři chtěli být za každou cenu “přizváni do party”, až se to Vojtovi podařilo. Tohle je příčina úpadku KSČM, kolaborace s buržoazním režimem. Nikoliv nějaká “nereformovatelnost”.

NINO 23/05/2022 - 18:07

Pro neschopnot levice, zde jsou antikomunisté nuceni levici dělat sami? A bránit vznikající nový svět.

NINO 21/05/2022 - 10:22

Mnoho povyku pro nic. ÚVkSČM po několika schůzích se rozhodl šetřit a vydávat týdeník. To že v HANO měl tribunu komentářů, kulhal na levou nohu. A týdeníkem se střelil i do druhé nohy. Antikomunisté zde získali druhý dech a ve lhaní a oblbování jsou vynikající a stihomam jim nedovoluje pochopit proč je nikdo nečte. Několik asi komunistů Fronda, Ateista jim dávají komentáře. Myslící lidé jsou pryč a ani nemukají, majíce v zádech náhubkový zákon. A.vám šlapou na kuří oka, to nevnímáte?

ateista 20/05/2022 - 08:34

Pane Harfo, nejspíše budete příznivcem oné” zreformované” pětikoalice, která přivede svojí “reformou” tuto zemi ke krachu. Nakonec, každá strana, která propadla ve volbách, tak se snaží dostat zpět do PS. Nevím, co je na tom zvláštní, že se sejdou levicové strany, které propadly a snad konečně najdou společné slovo. Pokud jsem viděl poslední průzkum, i když Kantar nebudí důvěryhodnost, tak výsledky KDU 4%,TOP09 3,5%,Piráti 4,5% ve mě vyvolaly nadšení. Ještě “potrestat” Putina a nebrat jeho laciný plyn a ropu a “raději platit” 3-4x dražší plyn, at´se mají naši lidé “dobře”. Jinak, nakonec takovou malou informaci, poslední 3 prezidenti USA před Trumpem, měli na svědomí 11milionů obětí. To se ale “nepočítá”, to byly oběti demokracie

Martin Harfa 20/05/2022 - 11:14

Ateisto příznivcem žádné z dnešních vládních stran nejsem, těžko bych proto kritizoval absenci iopozice, která bude hájit zájmy neprivilegovaných z levicových pozic. Řada lidí, která se dnes volí pravici a přiblble se hlásí k antikomunismu, a považuje se za střední třídu, si nepřipouští, že střední třídou nemusí být na “věčné časy”. I jejich zájmy v budoucnu může řešit nekomunistická levice. Nejsem si ovšem jistý pane Ateisto, že chápete o čem je řeč,

rosemil71 20/05/2022 - 21:07

Už toho času ztácíš ažaž.Takže si dej vlažný obklad na přirození a nech si zašít anál.

NINO 21/05/2022 - 12:17

Ateisto máš z toho zde motolici ( Menierovu chorobu). Kdyby jsi byl Antikomunista, všichni by si tě vážili. Že lidu přeješ 3x dražší plyn, tak s antikomunisty souizníš.

NEKOMUNISTE 21/05/2022 - 18:58

Nalijme si cistého vina!

Žadne spojeni tzv levice neni možné!
Na čem by se tito drobáci mohli spojit to prostě nevi a vědět nechtěji!!
Na př.SPD ma jako jedina. v programu zmenu systému,ale nevi na jaky system a proto odmitá voliče a stači ji 10 procent na jeji ne politický,ale finančni program,KSČM se sjezdem přiznala,že nevi jak dál!
Plan kapialistů udělat z republiky Švejků uplné chudáky je proto v plném proudu za sohlasněho potlesku samych voličů,kteři pokladaji vylupováni dvou třetin platů a hrubou svou pauperizaci za svůj úděl,no to je fakt boži naděleni!
Dokud nebude vytvořen samymi voliči souhlas s Planem Narodni Zachrany PNZ a naši tzv zastupci se nepřestanou k voličům chovat jako k nepotřebnemu a hloupemu davu,pak ovčane budou mit zažitky na které opravdu nezapomenou!A vo tom to je…….
No ni?
AAt

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.