Zdecimovat občany, připravit je o úspory a majetky – to je cíl Fialy a jeho vlády

od redakce

ČEZ znásobil své zisky. Za tři čtvrtiny tohoto roku dle dostupných informací z 6,7 na 52,3 miliardy korun. Přesto se chystá zdražovat. Výsměch občanům v přímém přenosu. ČEZ také vyplatí rekordní dividendy, na které si přijde zhruba i 30 % majitelů akcií v USA. Co to znamená? Lidé budou dál doslova decimováni neúnosně vysokými platbami za energie, které jsou nejvyšší v Evropě. Jen pro zajímavost, v ČR vzrostly o 61,8 %, na Slovensku o 7,7 %, v Německu o 2,6 %, v Rakousku o 1,5 %. Naopak nižší ceny jsou v Polsku a Maďarsku. Občané tak budou připravováni o své úspory. Pokud na to nebudou mít, budou si půjčovat. Pokud to nebude stačit, nebudou schopni splácet, bude se sahat na majetky. Konec konců, ministr Stanjura hledá peníze do vykradeného rozpočtu P. Fialou. A nač myslíte, že se zaměří? No přece nejsnazší jsou daně, spoření a důchody.

Abych nechodil daleko. Ještě v loňském roce jsem platil zálohy za elektrickou energii ve výši 1200 Kč. Protože s manželkou nejsme nejmladší, pořídili jsme si v říjnu minulého roku na doporučení tepelné čerpadlo, kterým vytápíme domek. Šetříme tak lesy, které jsou beztak plundrovány a kdy i dřevo značně podražilo a cena půjde také nadále nahoru. Během roku se cena energie vyšplhala do takových výšek, že ani zvednutí záloh na 3000 Kč od počátku tohoto roku nepokryly spotřebu. Ta se mimochodem nezvýšila. Zvýšila se jen cena. A tak při vyúčtování přišel druhý šok v podobě doplatku o více jak 11 500 Kč. Tedy naspořené peníze na možnou rekreaci schlamstnou doslova darmožráči společností, jako je ČEZ, MND, E-ON atd. Bohatnou peněžní ústavy.

Jestliže se v celé Evropě podařilo situaci nějak uhlídat a krotit, toto se nedá říci o ČR. Vláda, ač se chválí za zastropování, nic neudělala pro občany, malé podnikatele, dnes krachující podniky, restaurace atd. Ale hlavně že jsme proevropští a nejvíce pomáháme fašistické Ukrajině a jejím oligarchům na čele se Zelenským. Česká televize dnes a denně vysílá dezinformační informace, informace neověřené a stačí jí k tomu, že zpravodajci řeknou, že »z neověřených zdrojů ruská strana prohrává jednu bitvu za druhou«. Když jsou to neověřené informace, jak je možné, že se vysílají? Na to se táží občané! Já mám informace jiné. Ale jak se říká, stokrát opakovaná lež se stává pravdou… Lidé by měli používat vlastní rozum, a ne věřit televizním informacím.

Před Českou republikou je krize katastrofálních rozměrů, za což nese odpovědnost neschopná vláda na čele s Fialou. Nabízí se proto otázka: Mají se na této krizi, jejím zmírňování a likvidaci podílet její občané, zvláště když ji nezpůsobili? Chytrolín ekonom Hampl šel ještě dál a prohlásil, že by se v této nelehké době měli na celé situaci a jejím zmírnění podílet i důchodci. Zkuste ale počítat se mnou. Senioři si v letošním roce v důsledku vysoké inflace a valorizace polepšili třikrát v průměru vždy o cca 700-800 Kč. Celkem tedy o 2400 Kč. Tato částka ale v žádném případě nepokryla nesmyslně vysoké částky za energie. Kde jsou potraviny, kde je doprava, kde je kultura a sport? Dochází to panu Hamplovi? Právě jeho bych se chtěl zeptat: Nevážený pane Hample, můžete mi říci, jaký důchod byste si přál Vy sám osobně v dnešní době? Souhlasil byste s jakousi solidaritou při likvidaci krize, kterou jste nezpůsobil?

Závěrem této nepříjemné informace jen dodávám, že zálohy na elektřinu jsem si musel, na doporučení, zvednou na 5310 Kč měsíčně. Už dnes ale vím, že tato výše záloh nebude stačit. Jeden ze srovnávačů cen mi sdělil, že pokud se nechci dostat do problémů v závěru dalšího zúčtovacího období, měl bych jít s cenou zálohy až na 5500 Kč. Nyní čekám ještě vyúčtování plynu. Tam to asi nebude lepší. Zdá se vám to tedy normální (zejména u občanů v důchodovém věku), když se z informací dozvídáte, že ceny i v příštím roce budou stoupat?

Takže co si přát k nadcházejícím vánočním svátkům? Vážený a milý Jéžišku, zlikviduj tuto nenažranou a zkorumpovanou vládu. Zlikviduj nenažrané poradce, kteří politologovi a profesorovi radí, jak to udělat, aby to bylo proevropské, proukrajinské, a nikoli pročeské. Zařiď, ať se odlepíme od EU, která je diktátorem v neprospěch svých občanů. Jinak se lepších časů nedočkáme.

Jan REJFEK

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.