Knot: Vrací se mi všechno moje úsilí

od redakce
Ronald Knot

Nenápadně, ale jistě, stoupá na pomyslném kariérním žebříčku Ronald Knot (27). Přestupní zářezy na jeho hokejce jsou opravdu čím dál hlubší. Odchovanec Slávie se přes Chomutov a Liberec přemístil do ruské KHL. Do Nižněkamsku přišla také reprezentační kariérní pozvánka. Vytáhlý hokejový obránce (193) je v nominaci pro olympijský turnaj v Pekingu.

Tipuji, že s vámi musela pozvánka zamávat! Nebo se mýlím?

Musím říct, že jsem byl vážně překvapený. I s o hledem na to, že  nemám v podstatě žádné reprezentační zkušenosti, vždyť jsem odehrál jen dvě utkání. To byl také důvod, proč jsem s tím nepočítal. Udělalo mi to ale obrovskou radost a byl jsem z toho vážně nadšený. Strašně se na to těším a doufám, že se do finální nominace dostanu a do Pekingu se podívám. Ať už bude moje role jakákoliv, to už záleží na trenérech.

Podle všeho jste dítě hokejové štěstěny. Už několikrát jste byl – kariérně – ve správný okamžik na správném místě!

Zrovna jsem nad tím nedávno přemýšlel, že to není tak dávno, co jsem hrál za Slavii a po sestupu s ní působil jen v první lize. Přišlo ale super angažmá v Liberci, teď působím v KHL a dostal jsem pozvánku na olympiádu. Ten vzestup je vážně raketový a snažím se užívat si to, protože žádné schody nevedou až do nebe, jsem realista. Ale jsem rád, že se mi vrací všechno moje úsilí, co jsem do toho dal. A snažím se dělat vše pro to, abych se i nadále zlepšoval.

Měl jste signál, že jste ve hře o Peking?

Z různých důvodů jsem to opravdu nečekal, nepočítal jsem s tím, o to větší pak byla moje radost, že to vyšlo. Až pak během dne mi to teprve docházelo a začal jsem si uvědomovat, co to všechno znamená teď i do budoucna.

Chápu! Prozradíte, kdo byl první u vaší radosti?

Tátovi jsem nevolal, protože on byl rychlejší (úsměv). Volal jsem si s manželkou, která je jedním z mých největších fanoušků. Stejně tak i se zbytkem rodiny, ale nebylo to tak, že bych hned volal všem a chlubil se. Spíš jsem měl hroznou vnitřní radost, že to čemu, se věnuju a co dělám, má nějaké výsledky. Trenéři mi tou nominací potvrdili, že to dělám na nějaké vcelku dobré úrovni. A oni tak oceňují výkonnost, kterou mám.

Na konci minulého roku jste se musel doslova vznášet!?

Ano. Těch radostných zpráv teď bylo hodně. Manželka se mnou v Rusku není, protože už byla ve vyšším stupni těhotenství. Podařilo se mi podívat se za ní v průběhu sezony dvakrát na pár dní, takže jsem se hrozně těšil, až zase přijedu. A nominace na olympiádu je samozřejmě také obrovská životní událost a super věc. Ty pozitivní zprávy na přelomu roku, to jsou tedy bomby.

Jak je vám v dresu otce dcery Olívie (8. 12. 2021)?

Bohužel, u porodu jsem nemohl být osobně. Původně jsme měli termín v reprezentační přestávce před Vánoci. Myšlenka byla, že bych jel na přestávku domů, abych nezmeškal žádné utkání Nižněkamsku. Tím pádem bych mohl být i u porodu. Dcera se však narodila dřív a já byl ještě v Rusku. Přestože se manželka ozvala, že už asi pojede do nemocnice, nebyla šance to stihnout. Když jsem pak dorazil, tak už ale byly z porodnice doma a já si je mohl naplno užívat. Takže to vyšlo nakonec časově perfektně.

Hrajete v Nižněkamsku. Pro našince, to řekněme, zní dobrodružně. Prozraďte něco víc!

Je to v měřítku Ruska menší město a není tam moc co dělat. Ale s Lukášem se nám tam líbí (český spoluhráč Klok). Z hokejového hlediska je to super na cestování, navíc se nám teď daří i jako týmu. Chtěl jsem už delší dobu zkusit nějaké zahraniční angažmá, protože se mi to nikdy dříve nepovedlo. Ten šok byl ze začátku obrovský, ať už kulturní, či ten hokejový. Po tom půlroce si ale zvykám na všechny odlišnosti, na kulturu a vše okolo. A těším se, že na to navážu i v příštích letech.

(uts, zr)

PopiskaPouze dva reprezentační starty má za sebou Ronald Knot.  FOTO – archiv

palec nahoru – Vzestup Ronalda Knota je vskutku raketový. Proč? Vedle talentu a skromné povahy, prodává na ledě postavu a pravoruké držení hole.

Přečtěte si další články

2 komentáře

PetJednaLenin 04/02/2022 - 14:32

Kde jste komancove ten rozhovor s Ronaldem Knotem ukradli?

Nasel jsem jenom clanek se zhrzenym soudruhem Richardem Knotem, ten je vam podobny: “Tak třeba ten Havel nesmrděl. Byl vždy vymydlený a v čistém oblečení. Jen byl pořád takový divně nervní, roztěkaný. Řada ostatních byla ale nejen nemytá, opilecká, ale i přihlouplá skvadra. Takoví ti nadšení aktivisté, připravení dávat hned přes držku.”

ZBYŠEK KUPSKÝ 04/02/2022 - 23:09

Všiml jste si, Vy inteligente, že jste v rubrice ZOH??? Tudíž sport – ale Vy sem musíte tahat politiku…

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.