Monika Hoření: V Brně půjde o naši národní čest

od redakce

Část Němců není smířena s výsledky 2. světové války

Tzv. sudetoněmecký problém získal novou dimenzi. To, co se zdálo být před desítkami let naprosto vyloučené, před 30 lety nemožné, se stává možným: 22. až 25. května přijede do Brna velký kontingent členů Sudetoněmeckého krajanského sdružení a jejich příznivců. Zřejmě na čele s bavorským zemským premiérem Söderem. To je důkaz, že nepůjde o kulturní či folklorní setkání, jak nějací tlachalové, hlupci nebo naivové tvrdí. Nýbrž o velkou politiku, která útočí na české národní zájmy a na výklad historie.

Rázně, bez okolků, se vyjádřil k připravovanému sjezdu SdL prezident Václav Klaus, jehož Institut připravil 22. dubna k tomuto tématu konferenci. Nabitý sál vyslechl jeho zásadní výpověď: »Vím, že německé smíření se s výsledky druhé světové války a s odsunem německého obyvatelstva z tehdejšího Československa nikdy nenastalo.« Část Němců není smířena s výsledky druhé světové války.

Smiřování = pokrytecký slogan

To je to stále opakované slovo – SMÍŘENÍ! Koho s kým? Přece současné generace české a německé se nemusí smiřovat, neboť si nic neudělaly, a ti, co pamatují a znají historii, se nemohou smířit s vrahy 360 000 našich lidí, s těmi, kteří brutálně mučili, vraždili, usekávali hlavy, vypichovali oči, znásilňovali, věznili, věšeli na háky a šibenice, kradli, terorizovali, vyháněli z domovů, ponižovali… To, co příslušníci německého národa zfanatizovaní rasistickou ideologií konali vůči všem porobeným národům, a zejména vůči Slovanům, nikdy nelze zapomenout a rozhodně nelze se s kýmkoli smiřovat!

Barevné obrázky s hezkými slovíčky lákají. V textech se však skrývají manipulace, lež a úskoky. REPRO – SdL Bundesverband

Protože se Němci sami se sebou a se svými dějinami nesmířili, snaží se to nahradit projektem smíření Čechů a Němců, pokračoval Klaus. »Já s Němci nesmířen nejsem, já dějiny nezpochybňuji, protože vím, že to nemá smysl. Minulost se nedá změnit. Já chci mít s Německem a Němci přátelské vztahy dnes a zítra, založené na rovnocenném partnerství a na vzájemném respektu. Verbální smiřování se je únikem z reality. Je to pokrytecký slogan, který v sobě skrývá úsilí nezanedbatelné skupiny lidí na obou stranách hranic o přepsání historie. My se ale své historie vzdávat nechceme a nepotřebujeme.«

Bývalý prezident ČR, jenž má osobní zkušenost z »netriviálního vyjednávání« Česko-německé deklarace (1997) s kancléřem Kohlem, správně zdůraznil, že »my jsme nerozpoutali dvě světové války, my nejme příčinou desítek milionů válečných obětí, my jsme si nevymysleli masové vraždění Židů, my jsme nebudovali koncentrační tábory, my jsme neorganizovali Drang nad Osten, my jsme nehledali nový ‚životní prostor‘ a nechtěli vyhladit český národ a Slovany vůbec«.

Kdo to vymyslel

Nitky směrem k lansdmanšaftu se navazovaly již od dob Václava Havla a Karla Schwarzenberga, ještě z disentu. O tom, co sliboval československý prezident Havel německému kancléři Kohlovi v roce 1991, píšeme na str. 4. Tyto jeho skandální výroky nesmí zůstat 35 let poté bez hodnotících soudů, které nemohou mít daleko ke slovu zrada!

Aktuálně landsmanšaft do Brna na svůj 76. sjezd pozval v roce 2025 spolek Meeting Brno, za nějž často mluví zakladatel David Macek. Spolek sponzorují daňoví poplatníci – rozpočty města Brna, Jihomoravského kraje a možná i ministerstva kultury. Pikantní je, že oba spolky se vzájemně podporují. Meeting Brno pozve sudetoněmecké sdružení, to zase Meeting Brno ocení Zlatou medailí za zásluhy. Já na bráchu, brácha na mě.

S osobní podporou přispěchala místní pátá kolona, a ještě svůj zvací dopis zbaběle skrývala až po sněmovních volbách! Čtěte pečlivě jejich jména:

Miloš Doležal, Tomáš Halík, Josef Holcman, Matěj Hollan, Petr Hruška, Karel Hvížďala, Mojmír Jeřábek, Dora Kaprálová, Vladimír Karfík, Pavel Kosatík, Jiří Kratochvil, Eda Kriseová, Daniel Kroupa, Mikuláš Kroupa, Josef Mlejnek, Bedřich Moldan, Dobrava Moldanová, Petr Oslzlý, Petr Pithart, Bolek Polívka, Petr Pospíchal, Jaroslav Rudiš, Pavel Rychetský, Břetislav Rychlík, Vít Slíva, Olga Sommerová, Jiří Suchý, Jan Šabata, Anna Šabatová, Marcela Šabatová, Pavel Švanda, Kateřina Tučková, Milan Uhde, Ondřej Vaculík, Jan Vedral, Alena Zemančíková.

I zde jde o jánabráchismus. Město Brno ocenilo letos v lednu Uhdeho a Polívku čestným občanstvím.

Prý křivdy a právo na domov

Sudetoněmecké sdružení vloni i letos rozdávalo propagační brožurky vydané Sudetendeutsche Landsmannschaft–Bundesverband. Co je v nich?

»Po skončení druhé světové války došlo k vyhnání naší sudetoněmecké národní skupiny ze staleté domoviny zděděné po předcích,« začíná v úvodu Posselt, aniž by zmínil, co se dělo PŘED TÍM! Zlověstně ubezpečí, že »v směrodatném, velkou většinou schváleném prohlášení našeho spolkového shromáždění (2015) jsme pro širokou veřejnost objasnili, že nijak neustaneme v našem boji proti dále trvajícím křivdám, v boji za vlastní i mezinárodní právo na domov, jakož i za mezinárodně kodifikované právo na sebeurčení.«

Skandální je časová osa, od 12. století do roku 2015. U roku 1939 uvedeno: »Adolf Hitler porušil své přísliby z mnichovské dohody a zřizuje tzv. Říšský protektorát Čechy a Morava, ve kterém je český národ brutálně utlačován. Během druhé světové války ztratí svůj život zhruba 180 000 sudetoněmeckých vojáků.«

A skok rovnou do roku 1945: »Všichni sudetští Němci jsou příslušným dekretem zbaveni svých práv a označení za osoby státně nespolehlivé a za zrádce. V důsledku ‚divokého vyhnání‘ ztratí zhruba 750 000 sudetských Němců svůj domov a tisíce i život během násilných excesů.« Podle tohoto podlého pojetí dějin se mezi roky 1939-1945 nedělo na našem území NIC a nebylo českých, resp. československých obětí německého nacismu a sudetismu. Není uveden žádný číselný údaj! O skutečném vyhánění Čechů, Židů a demokratických Němců v roce 1938 z čs. pohraničí ani slovo.

Rok 1946 v podání SdL: »Na základě souhlasu vítězných mocností v Postupimi se ‚spořádaným odsunem‘, čehož Edvard Beneš dosáhl svou mnohaletou přípravnou prací v exilu, začíná organizované vyhánění zbývajících sudetských Němců do americké a sovětské okupační zóny.«

Edvard Beneš. Čs. prezident leží sudeťákům hluboko v žaludku už desetiletí. Právě jeho jméno okatě spojují s Prezidentskými dekrety (to je správný název), aby jeho osobu neustále vystavovali okopávání a ponižování. Prezidentské dekrety byly vydány na návrh vlády a schválilo je Národní shromáždění za souhlasu politické reprezentace. V propagačním letáku SdL jde zásadně o »bezpráví Benešových dekretů«, přičemž »SdL se zasazuje o překonání zvrácenosti vyhnání a o zhojení této křivdy na základě spravedlivého vyrovnání«. Jaké vyrovnání si sudeťáci a jejich přisluhovači představují? Co skrývají za líbivými slovy?

Může pak snad někoho udivit, že mezi »tvářemi naší národní skupiny« figurují i nacisté Oskar Schindler či Ferdinand Porsche? A proč mezi těmito tvářemi chybějí skuteční antifašističtí Němci z pohraničí, například Herta Lindnerová z Bohosudova nebo rodina Morcheových ze Stvolínek na Českolipsku?

Sudetoněmci nemají ve svém konání soudnost. »Zasazujeme se o uznání a, v rámci možností, zhojení křivd, které si Češi a Němci v minulosti vzájemně způsobili.« Ale kdo začal, ve všech vystoupeních SdL postrádám.

Milí čtenáři, zvažte své zapojení do protestů proti sudetoněmeckému srazu v moravském Brně. Zásadní je přijet do jihomoravské metropole v neděli 24. května (od 13 hodin průvod na Dominikánské náměstí a pak mítink). Nedovolte, aby zvítězila lež protlačovaná metodou »symetrizující viny«. Nesmí oslabit naše historická paměť! Nedovolte zapomenout na 360 000 čs. obětí a další miliony perzekvovaných, týraných, okradených, mučených, pronásledovaných. Nedovolte zradit naše dějiny! Doba je vážná a očekává od každého, kdo má svědomí, čin.

Autorka je zástupkyně šéfredaktora Naší pravdy

Přečtěte si další články

15 komentáře

❌➗➕➖ 11/05/2026 - 06:33

Německem zřízená a až do dnes i německy vedená velká Bruselská okupační nadnárodní byrokracie.
Jsme teď zase německým protektorátem upravené verze 2, kde nás zase použijou na tu jejich další Barbarosa válku proti Rusku a Číně… Rusko a Čína to ale vědí a budou tentokrát mnohem lépe připravení a už nebudou čekat, až to USraelci zase začnou… Ukrajina bude osvobozená, ale v české kotlině asi zbude jenom velká díra…

SV SLOVO VOLIČÚ 11/05/2026 - 00:37

Monika ZAPOMNELA NAPSAT,ŽE TI ODSUNUTI **HEIM INS REICH **STALE BUDOU CHTIT VŽDY MAJETKY ZPET
!!!!
Změnili taktiku,nyní prý chtějí EU jako SSE tj Spojené Staty Evropske spolu s naším presidentem PEPOU 107,který byl zvolen prý zejména ženami proto,že prý dobře vypadá na známkách.
To ,že mu nařídí jeho přítel po boku prodat nás všechny a ještě brzy platit nikoho nenapadlo.Ten LANDSMANSŠAFT by se měl složit sám na stále dlužné válečné reparace ,které nikdy nepujdou odvolat a jejich suma se stále zvětšuje.
Prý to má zastavít jediné další válka a tu připravuje zase kancléř GRC zbrojením podle návodu nebožtíka Hitlera.
Fuj,fuj,fuj to je hnuj💥🐷👣!

mudrc 10/05/2026 - 22:35

Určitě je smyslupnější komunikovat se členy SdL než se členy a sympatizanty KSČ(M).

SV SLOVO VOLIČÚ 11/05/2026 - 00:50

MUDRC je znám jako. obdivovatel nebožtíka HiTLERA má doma jeho obrázek a každý den před ním řve Heil Hitler
?!
a stále nosí na klopě nálepku s číslem 88 HH jako pirátský neomarxista chce z Česka udělat digitalni koncentrák a rezervaci v čtvrthodinovych městech,kde se budou muset obyvatelé živit ponravami ,které pro piráty chutnají jako lupínky .
To je jejich plán pokud se nezvepřepreme a neoddešleme je do pekla jejich kapitalismu bez skrupulí.

mudrc 11/05/2026 - 11:10

Děkuji za krásnou charakteristiku sovětských bolševiků, kteří 1939-1941 vychvalovali Hitlera, podporovali jej propagandisticky, vojensky, politicky a hospodářsky. Díky surovinám ze SSSR Hitler úspěšně dobýval Evropu. Místo vlastního zbídačeného lidu krmila Moskva Hitlera. Většího kolaboranta nacistů než Stalina nenajdeme. Čert a ďábel se přitahují.

ab 11/05/2026 - 14:25

Děkuji že diskutujete se SV SLOVO VOLIČÚ, je zde jen málo lidí na jeho intelektuální úrovni. Je dobře, že jste se našli.

SV SLOVO VOLIČÚ 12/05/2026 - 18:04

Bolšševici Mudrci rozbili pana Hitlera na sračku.Zbyle pohrobky banderovce z SS pluku GALIČINA budou zlikvidování programem denacifikace ,který vede prý sám president Ukrajiny tak,že jimi pohnojí Ukrajinu
?!
Kdo to neví ,tak Ňuchacenko není ani Ukrajinec,ale Izraelec.Dostal za úkol pomstít židy prostřílené v Babím jaru za 2 války a tak si ho bude chovat Putin jako denacifikatora Ukrajiny tak dlouho,až nezbude žádný obdivovatel trámových křižu ,co jich jenom je.
Všichni pujdou hnojit černozem pane Mudrci,no ni?
SLAVA PADLYM HRDINUM 💥🇺🇦😭🔥Heil Puttler!

jmm 10/05/2026 - 18:29

Ať jdou „schůzovat“ za Krušné hory…

přehodný člověk 10/05/2026 - 18:56

V Brně by mohli schůzovat, ale český proletariát by mohl uspořádat sjezd v Mnichově nebo Norimberku.

ab 11/05/2026 - 14:23

Doby kdy proletariát protestoval už jsou dávno pryč. Dnes se protestuje (nebo se organizují protesty) když cítíte, že můžete dostat prachy. A to proletariát necítí.

přehodný člověk 12/05/2026 - 04:14

Dnes 100% proletariát neexistuje, neb navštěvuje chrámy obchodu, vlastní byty, auta a jezdí si v létě třeba na Kanáry. ale co není, může nastat.

AB 12/05/2026 - 07:21

Myslím že lidí, kteří jsou na tom špatně je dost, i když hodně z nich je málo vidět.

přehodný člověk 12/05/2026 - 16:41

Hm, pravda, ale tito lidé nejsou organizováni, ale jednou to vezmou zhurta.

SV SLOVO VOLIČÚ 12/05/2026 - 01:34

PROLETARIAT UZ VI,ZE BYLY TUNELDEDEKEM Z TLUPY ODS VYTUNELOVANY VSEM CLENUM SV tj Síle Voliču GIGA PENIZE
?!
A tento proces trvá vadným systémem Kapitalismu bez skrupulí dale.Pokud budou funkcionáři KSČM pokračovat, v provozování BOBRIKA mlčení a psát o významu 1.maje a nic více,čeká je brzy kupa problemu a nepomůže jim ani majetek 70 nemovitosti,které možná dodnes patří nám LIDU.
Škoda ,že ten jejich historii není stalinista,dávno by naložil ty podvodníky z ODS do dobytcaku a podlal je Puťkovi jako expres balíky. Za Ural i fialovou okurkou ,no ni?🔔💥👣🥒

SV SLOVO VOLIČÚ 13/05/2026 - 03:02

TzV Benešovy dekrety žadne jeho dekrety nejsou.Jsou to výstupy z Poddamské konference vítězných mocnosti
?!
Beneš je jen podepsal a tak se dostaly do naší jurisdikce a nyní zkrachovalý tlusťoch o kterém se v Německu přestává mluvit si organizuje návrat tzv Sudetenlandu.
Když se zeptáte v Německu zda vi co to je odpovídají Němci
**TO JESTE EXISTUJE**?!

Komentáře jsou uzavřeny.