Ambiciózní plány mladé rakouské levice

od redakce

Z korespondence s mladými rakouskými soudruhy

Máme před sebou velký úkol. Nejsme oddáni ničemu menšímu než osvobození lidstva a vytvoření světa bez vykořisťování, chudoby a vyloučení. Svojí přítomností ve všech spolkových zemích a aktivitou na sociálních sítích chceme dosáhnout politizace mladých lidí a ukázání cesty z permanentní krize kapitalismu.

Zejména mladým lidem totiž nabízí kapitalistický sociální systém stále méně vyhlídek. Od reálných mezd, které léta klesají, se kamikadze řítí přímo do klimatické katastrofy. Od rozdělení světa v imperialistických válkách až po nedostupnost bydlení a volného času. Zejména mladým lidem má tedy tento systém stále méně co nabídnout. A právě zde chceme problémy vyjevovat a nabízet alternativu, jak z toho ven. V příštích deseti letech se chceme stát masovou organizací o síle 10 tisíc mladých lidí a být největší rakouskou mládežnickou organizací, která v naší společnosti dokáže učinit komunistický pohled na věc hlavním proudem.

Již od svého založení spolupracujeme s Komunistickou stranou Rakouska. Od strany, která byla založena před více než 100 lety, můžeme čerpat mnohé poznatky a zkušenosti. Od odporu proti nacistickému režimu přes mezinárodní spolupráci a solidaritu se zeměmi globálního jihu až po boje o legalizaci potratů v Rakousku. Spolupráce Junge Linke a Komunistické strany slibuje mnohé a do budoucna ji budeme nadále prohlubovat.

Mladá levice roste všude. Jak jsem již zmínil, jsme aktivní ve všech spolkových zemích v celém Rakousku. Toto je velmi důležité, protože většinou se levicové organizace až příliš často vyskytují jen ve velkých metropolitních oblastech. O to více nás těší, že jsme v roce 2022 mohli přidat tři nové okresní organizace. Ve Feldkirchu a Liezenu jasně ukazujeme, jak důležité a potřebné jsou komunistické mládežnické organizace i na venkově.

S naší věcí se může ztotožnit téměř každý. Za tímto účelem, jsme vypracovali deset jednoduchých bodů, které by definovaly, kdo jsme a čeho chceme dosáhnout. S deseti body říkáme 10krát ANO pro LEPŠÍ SVĚT:

  1. ANO světu, kde jsou si muži a ženy rovni.
  2. ANO světu bez rasismu a diskriminace.
  3. ANO světu, ve kterém stojí za to žít pro celou společnost.
  4. ANO právu na bezpečnost a slušnou práci.
  5. ANO antifašismu a jeho odkazu.
  6. ANO právu milovat koho chcete.
  7. ANO míru.
  8. ANO vzdělání, které zapojí všechny mladé lidi.
  9. ANO solidaritě.

10. ANO komunismu.

Každý mladý člověk, který souhlasí alespoň s jedním z těchto bodů, je v naší organizaci vítán.

Lukas REISINGER, Junge Linke

FOTO – web Junge Linke

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.