Curleři Paulovi zakončili olympijský turnaj výhrou nad Čínou a skončili šestí

od redakce

Tomáš a Zuzana Paulovi při premiéře českého curlingu na olympijských hrách skončili v turnaji smíšených dvojic šestí. S Pekingem se manželé rozloučili vítězstvím nad domácí Čínou 8:6, s níž přitom po pátém endu prohrávali 1:6. Celkem po devíti zápasech skončili Paulovi s bilancí čtyř výher a pěti porážek.

Čeští amatéři, kteří pracují jako bankéři, měli za cíl skončit při premiéře pod pěti kruhy na pátém až sedmém místě. O šanci na boje o medaile proti řadě profesionálních párů přišli v sobotu porážkou s Kanadou po dodatečném endu. Dnes po velkém obratu proti čínské dvojici Fan Su-jüan, Ling Č’ prožili vítězné loučení.

“První třetina dobrá, prostřední nic moc, koncovka taky dobrá. Mám z toho dobrý pocit, uhráli jsme čtyři výhry proti nejlepším týmům na světě. Splnili jsme cíl, takže za nás je to spokojenost,” řekl Paul Radiožurnálu.

Do semifinále se probojovaly s dosud neporaženou dvojicí z Itálie také Norsko, Británie a Švédsko. Olympijské zlato z Pchjongčchangu neobhájí Kanada. John Morris s novou partnerkou Rachel Homanovou dnešní rozhodující souboj s Itálií prohráli 7:8 po extra endu a skončili až pátí za švédskými soupeři.

Hlavní favorité na zlato Stefania Constantiniová a Amos Mosaner se dnes v semifinále utkají se Švédskem a Norsko s Británií. Turnaj vyvrcholí v úterý.

Curling:

Smíšené dvojice – základní skupina:

ČR – Čína 8:6, Itálie – Kanada 8:7 po dodatečném endu, Norsko – Švýcarsko 6:5, Velká Británie – USA 8:4.

Konečné pořadí skupiny po 9 zápasech: 1. Itálie 9 výher, 2. Norsko 6, 3. Británie 6, 4. Švédsko 5, 5. Kanada 5, 6. ČR 4, 7. Švýcarsko 3, 8. USA 3, 9. Čína 2, 10. Austrálie 2.

13:05 semifinále: Itálie – Švédsko, Norsko – Británie.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.