Jaká je pravda o naší vodě

od redakce

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) začaly napouštět vodu do vodovodních řadů na západě Prahy a dodávka vody byla obnovena ve čtvrtek okolo 12.00. Kvůli poruše vodovodních řadů z 80. let minulého století v Líšnické ulici v Praze 13 se ocitlo bez dodávek vody zhruba 77 000 odběratelů v lokalitách Jinonic, Stodůlek, Ořechu, Řeporyj, Zadní Kopaniny a části Prahy 13.

Opravu potrubí dokončily PVK ve čtvrtek v noci, následně byly provedeny rozbory vody. Mluvčí PVK Tomáš Mrázek dopoledne řekl, že testy odebraných vzorků dopadly dobře a vše je v pořádku, a doporučil, aby lidé po obnovení dodávek nechali vodu kvůli možným nánosům v potrubí nejdříve chvíli odtéci.

Příčinou havárie potrubí o průměrech 800 a 600 milimetrů byla zřejmě únava materiálu. První z nich pochází z roku 1982 a druhé z roku 1989. Délka vodovodní sítě, ve které kvůli závadě netekla voda, je 115 kilometrů.

»V úterý ochromila Prahu 13 a okolí porucha na přívodu pitné vody a bez vody je tak již druhým dnem přibližně 77 tisíc odběratelů. Když se vracím domů s prázdným kýblem, protože jsem u tří cisteren nesehnal ani kapku vody na splachování toalety, přemýšlím, jestli všichni Pražané vědí, jaká je ta pravda o naší vodě. Na videu z roku 1997 se k tomu ‚mimo kameru‘ vyjadřuje František R. Čech (celé k zhlédnutí https://www.youtube.com/watch?v=g1N5ModMtPI&t=1s ).

Celý ten podvod je dobře zdokumentován třeba i tady https://www.youtube.com/watch?v=LdTK_vWAqrI nebo na webu https://pravdaovode.cz/praha-zisky/.

Tak doufám, že za svoji dobrou zkušenost s firmou, která není schopna zařídit zásobování vodou a odvádí miliardové zisky do zahraničí, poděkujete politikům, kteří za to můžou – těm z ODS a ČSSD,« uvedl předseda ZO KSČM Praha 13 Luboš Petříček.

Kvůli rozsahu havárie si musely ve středu PVK půjčit tři cisterny od kladenských vodáren a další měly domluveny z Teplic. Pražští hasiči vodárnám poskytli dalších šest cisteren, které rozvážely pouze užitkovou vodu.

Kvůli přerušené dodávce vody zůstaly zavřené některé školy a školky nebo úřady. Řeporyjská radnice uzavřela školu i školku a mimo provoz zůstal rovněž samotný úřad. Do odvolání ohlásila uzavření svého sídla rovněž radnice Prahy 13 a také v této městské části některé školy a školky vyhlásily ředitelské volno.

Pravda o vodě

Na zmiňovaném webu pravdaovode.cz je napsáno: »Veolia ovládla peněžní toky z vody a inkasuje miliardové zisky díky českým politikům. Nemá za cíl řešit sucho či obnovu trubek. Její cíl je dostat co nejvíce peněz od lidí na své účty mimo ČR.

Za to, že PVK je v rukou Veolie a za miliardy z vody v cizině, jsou odpovědní politici ve vládě, lidé z vedení Fondu národního majetku a ‚politici‘ města Prahy: Květoslava Kořínková (ČSSD), Jiří Paroubek (ČSSD), Petr Švec (ODS), Zdeněk Kovařík (ODS)…

Květoslava Kořínková se s radními z ODS, Ing. Petrem Švecem a Ing. Zdeňkem Kovaříkem, spolupodílela na absurdní ‚privatizaci‘ státního podniku Pražské vodárny a státního podniku Pražské vodovody a kanalizace.

Od roku 1998 byla místopředsedkyní dozorčí rady Pražských vodovodů a kanalizací, a. s., a pak předsedkyní od roku 2001.

Poté, co PVK ovládl koncern, byla do roku 2018 členkou dozorčí rady PVK, a to i když v zastupitelstvu Prahy již dávno nebyla.

Podobné ‚odměny‘ dostal p. Tesařík (ČSSD), p. Faltýnek (ČSSD), když odvedli podobnou práci u vodáren VHS Olomouc, resp. Vak Prostějov. Seděli či sedí v dozorčí radě Moravské vodárenské (dcera Veolie).

Vedení města Prahy má rozbory dokládající, že řada věcí proběhla protiprávně. Především prodloužení provozní smlouvy. Přesto nemravný systém pokračuje a nikdo nečiní kroky k nápravě a vyvození odpovědnosti za stamilionové škody.«

(zmk)

Přečtěte si další články

12 komentáře

NINO 03/04/2022 - 09:58

Tak zase je tu několik Leninů a provokují. Nevšimli si, že ta společnost byla plánovitá. Byla donucena výrábět všechno od jehly po lokomotivy. Potom se po revoluci ani plánovitě nekradlo, proto ty maléry . Pamatuji, že již za lístkovéhosystámu se plánovitě stavěla vltavská a vážská kaskáda hydroelrktrázen. Nakonec přečerpávačka Dalešice a Dlouhé stráně. Jen čekám kdy vy antikomunisté s levýma rukama něco postavíte. K plánování Vám navrhuji síť větrných a solárních elektráren. Vynechte pomluvy a lži.

Josef Kořínek 03/04/2022 - 11:12

NINO, hezky napsané a vtipně. Ještě bych vylepšil – “pravičáci s levýma rukama”.

psy_cho 03/04/2022 - 19:51

Komunisti v roce 1948 všechno ukradli, do fabrik neinvestovali, vyráběli jsme drahé nekonkurenční šunty, převzali jsme v roce 1989 rozvrácený průmysl, který byl zaměřen na energeticky náročnou výrobu. Nebyly kola, na osobní auta byla na pořadník, nebyly ani vložky, toaleťák, na ovoce či zeleninu v zimě mohl člověk zapomenout, na maso se stály fronty, na poslední se ani nedostalo. O demokracii ani nebudeme mluvit, když by člověk na vládu adresoval komentáře dnešních komunistů, z basy by nevyšel. Dnešní životní úroveň je o několik levlů výše. To komunisty štve. Smiřte se s tím, nikdo vás nechce, mimo pár pomatenců.

fronda 03/04/2022 - 22:02

Komunisti nic neukradli, do ekonomiky se investovalo masivně. Vyrábělo se to, pro co byl odbyt. Kola byla, auta v 80. letech taky. Pořadníky na auta jsou teď. Výpadek v zásobování toaletním papírem a vložkami v důsledku požáru v papírnách se podařilo během krátké doby napravit. Na maso se v 80. letech fronty nestály. Ovoce a zelenina v zimě? Taky byla, tak jako v té písničce: “Zapomněla, vážení, na jahody mražený”.

Jakápak demokracie, když Fiala zavedl cenzuru, zrušil svobodu slova a přátelí se s fašisty.

Životní úroveň je o 32 let dál, ale v mezinárodním srovnání k žádnému zlepšení nedošlo.

Josef Kořínek 04/04/2022 - 08:44

To není jen psychopostižení, ale celkové zhloupnutí; nejspíš trvalé.

Josef Kořínek 03/04/2022 - 09:40

A jaká pravda je o konání demonstrace 2. 4. 2022 o odvolání vlády Petra Fialy

Pavel Novotný 03/04/2022 - 05:02

Tuším proč to svazák Petříček nepodepíše. Asi jak cituje sebe samého. Ano, to poněkud trapné je. Stejně jako vývody jmenovaného. Praskla polská trubka čtyřicet let stará. Tečka. Košťě to píše, košťata čtou.

ZBYŠEK KUPSKÝ 03/04/2022 - 20:16

že by pan starosta osobně? :)

PetJednaLenin 02/04/2022 - 21:23

Vydrzte soudruzi vydrzte. Jeste za vas letos muze lhat s. Skala, obecni volby 0, pak skonci Konecnikova v EP, pak v parlamentnich volbach pod 1,0 %. Zbytky bolseviku by mohli prodat sidlo na Politickych veznu, odskodnit a omluvit se za historicky omyl sveho vzniku

ZBYŠEK KUPSKÝ 02/04/2022 - 22:01

ještě tu o Perníkový chaloupce :)

jmm 02/04/2022 - 16:12

Na zahradě bych potřeboval užitkovou vodu, ale vrt bude asi víc jak 30m ….

fronda 03/04/2022 - 00:05

Tak jedině chytat dešťovku.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.