Kde národní zájem prohrává a co prosazuje kandidát českých vlastenců na Hrad

od redakce

Ve své kampani v rámci uchazečství o prezidentský post navštívil kandidát vlastenců PhDr. Josef Skála, CSc., společnou besedu Klubu mezinárodní politiky, Klubu společenských věd a Institutu české levice. Zabýval se mezinárodní situací, předestřel i některé své názory na ni a vrátil se ještě k masové demonstraci 3. září 2022 na Václavském náměstí, kde jako jediný z levicových politiků měl možnost hovořit z tribuny.

Zásadně bylo mediálním mainstreamem, kde udává tón například Česká televize, podhodnocen počet účastníků – číslo 70 000 je nízké. Rozhodně účast činila přes 100 000 lidí, zdůraznil Skála. Občané, kteří se sešli na Václaváku, ostře vystoupili proti tomu, že Fialova vláda zatahuje Českou republiku do války, podbízí se politice Západu, podbízí se Evropské unii a zčásti NATO. »Jsme cizím krmelcem, vazalem, dojnou krávou. Je to ďábelská hra!«

Skála si z pódia demonstrace 3. září troufl větu, že Karel Marx, na nějž s despektem odkazovali někteří jeho pravicoví předřečníci, je v současných problémech nevinně, nemůže za ně. A nikdo jej za tato slova nevypískal, což ocenil jako znak měnící se atmosféry v zemi.

Na straně těch myšlenek, které razili dříve jen komunisté, je nyní nepoměrně více lidí, pokračoval prezidentský kandidát. »Řekněte, který z problémů současnosti je řešitelný mantrami, jež zde platí 32 let?« položil otázku směrem k posluchačům. »Ani jeden! Je to potravinová soběstačnost, která se má snad navrátit cestou snižujících se dotací z EU? Či bytová krize, cenový ‚terorismus‘, jenž decimuje mladé? Nikoli, jen masová bytová výstavba vrátí ceny bytů do normálních kolejí. A ta je možná jen s podporou státu,« řekl. »Které zdroje a trhy západně od našich hranic nám pomohou k důstojnějšímu postavení? Na západ od Aše nás berou jako konkurenci, chtějí nás jako subdodavatele, montovnu…« je přesvědčen.

Skála vyzval k širší podpoře současného protestního hnutí, k zapojení se komunistů a obecně lidí levice do tohoto proudu. Když dokážeme získávat spojence, máme větší šanci, míní.

Lidé vnímají, že komunisté hovoří otevřeně

Jím vyslovené myšlenky prolínaly s otázkami, případně koreferáty, které uváděli účastníci besedy. Kupříkladu Alexandra Prokešová vyzdvihla nebojácné a dynamické vystupování předsedkyně KSČM, europoslankyně Kateřiny Konečné v superdebatě na CNN Prima News v neděli 11. září, kdy Konečná jednoznačně zvítězila ziskem 57,3 % diváckých hlasů, na rozdíl od pěti politických soupeřů, kteří získali nepoměrně méně (od 11,7 % po pouhých 5,6 % pro předsedkyni Sněmovny a TOP 09 Markétu Pekarovou Adamovou). Skála to přisuzuje tomu, že došlo k určitému zlomu. Místopředseda Klubu společenských věd Václav Exner doplnil, že občané vnímají, že Konečná, Skála, Milan Krajča a další komunističtí lídři říkají věci otevřeně, tím KSČM »po drobných krůčkách obnovuje důvěru«.

Varoval před hazardem s válkou

Skála hovořil k současnosti, ohlížel se i do historie. To, že Československo se nestalo mostem mezi Západem a Východem, jak mnozí doufali, je podle něho důsledkem počínání těch, co rozpoutali studenou válku proti socialismu a jeho spojencům. Studená válka bylo »děsivé svinstvo«. Na adresu těch, co »sní o vítězství nad jadernou mocností«, uvedl, že »když dojde ke globálnímu ohňostroji, jsme cílem«.

Varoval před takovými nezodpovědnými hrátkami a připomněl svůj dávný televizní duel se senátorem Markem Hilšerem (člen klubu STAN). Hilšerovi nevadilo, že doletjaderných hlavic na Moskvu je tak krátký, že hrozí odveta s fatálními následky i do středoevropského regionu, nad čímž se Skála podivil a ostrými slovy odsoudil ty politiky, co Českou republiku vedou do konfliktu. 

Investice do budoucnosti

Skála vysvětlil posluchačům a posluchačkám, že pojal svou kandidaturu na Hrad jako příspěvek k investici do budoucnosti strany. Cestuje po celé republice, diskutuje na desítkách besed s občany venku i uvnitř, na demonstracích a veřejných setkáních, kde občané prezentují své různé názory. Rád se však setkává s každým, ačkoli finanční prostředky na kampaň, jež může čerpat z transparentního účtu, jsou nesrovnatelně nižší, než mají kandidáti na Hrad z pravicového spektra. Kampaň na Pražský hrad není jeho »osobním projektem«, nýbrž pokusem o průlom KSČM, jíž je členem, do povědomí občanů.

Beseda s názvem Kde národní zájem prohrává a co prosazuje kandidát českých vlastenců na Hrad PhDr. Josef Skála se konala v Praze.

(mh)

Přečtěte si další články

69 komentáře

garik 21/09/2022 - 13:00

Pan Skála je z těch kandidátů na Hrad nejlepší , je to vzdělaný , moudrý člověk a hlavně Čech !

ANNA z KSH 21/09/2022 - 12:21

Domnivame se tedy ,že režim který nakredencova republice president ODS je zly!

Zdá se ,že ani kandidat vlastenců na presidenta nevi,že do zakonů se dostavaji zcela zaměrně a dkslova podvodně přes hlavy voličů zakony jimiž budeu brzy proti tomuto zlu potlačovat všechny protesty a připravuji se pry nyni zakony nejen o cenzuře ve velkem stylu a ty maji byt protlačeny dokonce Policejnim statem,který už dal Parlamentu kdosi dal nami zvolenemu odsouhlasit!
Vi,že neexistuje žadny kontrolni mechanizmus ,který by umožnil všem volićum kontrolu a to dnem i nad nad jejich ne našim schvalovacim procesem a tak dochazi k vysměchu voličům už pět minut po volbach, kdy tzv zastupci vysměšně tvrdi,pry když jme je jako voliči zvolili mohou zvedat ruku za cokoliv co se jim zlibi a jak dnes vidite jdou dokonce proti životnim potrebam těch,kteři je zvolil jako sve prý zastupce!
Proto je třeba aby ve vlastnim zajmu občanů začal proces obrody jinak nedojde k vraceni našich věci zpet do rukou lidu, jak všichni sami dnes už vidite v protestech a žadne volani DEMISE nepomže protože dojde jen k výměně dobře zaplacenych figurek!
No ne?!

1 2 3

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.