Komunisté jdou do evropských voleb v koalici STAČILO!

od redakce

Už nějakou dobu se spekulovalo, s kým půjdou komunisté do evropských voleb, aby nejen obhájili svůj jeden mandát, ale naopak rozšířili počet poslanců v Evropském parlamentu. Nyní levici v Bruselu zastupuje Kateřina Konečná.

S cílem výrazně posílit suverenitu České republiky, potlačit bující aktivistickou byrokracii EU či zastavit financování válek se dnes Komunistická strana Čech a Moravy stala zakládajícím členem nové koalice pro volby do EP v roce 2024 pod názvem STAČILO!, která je podle nich otevřena spolupráci s dalšími osobnostmi z levicových a vlasteneckých stran a hnutí. Povede ji sama europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná.

»Komunisté iniciovali vznik koalice STAČILO! s cílem spojit levicové a vlastenecké strany a hnutí, kterým není lhostejné postavení České republiky v Evropské unii, cenzorské praktiky, vyhazování peněz za zbrojení či neefektivní sociální politika vedoucí k propastnému rozdílu minimálních mezd v rámci EU,« řekla budoucí jednička na kandidátce.

Osobnosti, které budou za STAČILO!, programové cíle či kampaň představí koalice STAČILO! na své tiskové konferenci v pondělí 4. prosince.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.