17. týden očima Kateřiny Konečné

od redakce

Hezký dobrý den při 17. vydání Bez obalu s Kateřinou Konečnou!


Odstartoval nám měsíc květen. Měsíc, na jehož začátku máme každoročně prostor se zamyslet nad zásadními hodnotami lidské existence, jako jsou práce, svoboda a samozřejmě láska. Již během loňského prvomájového videa jsem upozorňovala na zhoršující se problém pracující chudoby. Pracující chudoba je termín označující situaci, ve které se člověku navzdory jeho zaměstnání nedostává dostatku prostředků na zajištění důstojného života. V reakcích na loňské video jsem často byla stejně jako zbytek KSČM osočována za to, že toto téma zveličuji a že situace zdaleka takto kritická není. Nyní po roce máme v čele státu novou vládu, která slibovala pozitivní změnu. Realita? Podle Platformy pro minimální a důstojnou mzdu nedostává za svou práci mzdu zaručující důstojný život až 41 % pracujících v České republice. Tedy každý čtvrtý, který poctivě pracuje, má problém zaplatit základní potřeby pro lidský život. Mnoho domácností v Česku se tak pohybuje na hranici jedné rozbité pračky či lednice od nutnosti půjčky a rizika zabřednutí do kolotoče exekucí. Hranice důstojné mzdy se navíc aktuálně každým dnem rapidně zvyšuje v důsledku inflace, kterou Fialova vláda odmítá
jakkoliv řešit.


To těm panákům ve vládě nevadí, že se každé druhé ženy v Česku týká problém pracující chudoby? Pro pana ministra financí Stanjuru to není dostatečně alarmující situace na to, aby ze své funkce a pozice zasáhnul? Že jsme to od minulého roku, kdy jsem upozorňovala na skutečnost, že stále více lidí nemá na základní suroviny, dotáhli do situace, kdy rapidně roste počet lidí navštěvujících potravinové banky? Kde jsou lidovci kasající se, že nenechají nikoho padnout na dno a budou sociálním svědomím vlády? Kde je odbornice na sociální problematiku od pirátů poslankyně a místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová? Jak se jí tato čísla poslouchají? To pro vládu stále není dost na to, aby situaci řešili? Pětikoalice se zajímá snad o všechny problémy světa, ale kdy si všimnou, že v důsledku jejich politiky nemají mnozí co jíst, kde bydlet nebo co na sebe! Moc bych si přála, abychom příští rok, kdy znova budeme oslavovat Svátek práce, už nemuseli číst děsivé reporty o frontách na potravinovou pomoc, nebo o tom, že polovina lidí není s odměnou za svou práci vyjít.
Volně tak přecházím k druhé hodnotě, kterou si v úvodu května každoročně připomínáme, a tou je svoboda. Svobod existuje celá řada, přičemž některé z nich, které by v ideálním případě měla garantovat Listina práv a svobod, jsou díky činům současné vlády v ohrožení. Jednou z nich je v současné době hojně diskutovaná svoboda slova. Za práva na informace se přitom někteří vládní politici ještě před několika lety srdnatě bili. Dnes už ale raději pro teplá ministerská křesla pohledem snad záměrně přechází vše, co se na zákulisních vládních jednáních probírá. Řeč je samozřejmě o pirátech, kteří dříve bojovali za svobodný internet a dnes nemají problém s cenzurou webů, dokonce bez soudního rozhodnutí. Druhou diskutovanou svobodou je naše svoboda spočívající v suverenitě, nezávislosti na mocnostech. Svoboda, kterou sice každoročně oslavujeme a připomínáme si ji, jen proto, abychom netečně přihlíželi tomu, jak naše vláda plánuje stavět na našem území radary,
raketové základny, nebo si zve na naše území cizí vojáky, aby ohrozila bezpečí vlastních lidi a
udělala z našeho území potenciální strategický cíl. Znovu připomínám, že KSČM organizujeme petici proti přítomnosti cizích vojsk na našem území. Najdete ji na webu KSČM, nebo ji můžete podepsat třeba během demonstrace za mír, která se uskuteční v pátek 6. května od 17:00 hodin v Plzni na náměstí Míru či na okresních výborech KSČM. Budoucnost přitom ještě ovlivnit můžeme. Vláda se však chopila i přepisování minulosti. Pravice tak činí již několik let a dostala k tomu i klacek z Evropské unie v podobě hanebné rezoluce o významu společné paměti pro budoucnost Evropy, v níž jsou záměrně zaměňováni ti, kteří II. světovou válku rozpoutali, s těmi, kdo ji ukončili. V rámci této rezoluce jsou také odstraňovány pomníky a sochy postavené jako díky padlým vojákům Rudé
armády. Připomínám, že pro tuto rezoluci hlasovali všichni – znovu opakuji všichni europoslanci – tedy jak ODS, TOP09, KDU-ČSL, Piráti a STAN, tak ale i ANO a SPD Tomia Okamury. Jediná já jsem byla proti…

KSČM tak na mnoha místech v České republice vzdala hold hrdinům, kteří daleko od svých domovů osvobozovali ty naše. Pokládat kytky k pomníkům tak budeme až do 9. května, kdy ještě na našem území zuřily boje a umírali lidé. KSČM odmítá postoj těch politiků, kteří dnes iniciují odstraňování pomníků, přejmenovávání ulic, nebo těch, kteří ruší vzpomínkové akce. Nebýt pomoci Rudoarmějců, bez jejich padlých obětí by dost možná historie našeho národa byla velmi odlišná. A hodnotu lidského života, navíc položeného za naši vlast, je podle mě slušné si připomínat za každé situace. Jako prázdná gesta tak vnímám zrušení každoroční oslavy osvobození města Ostravy primátorem Macurou za ANO, nebo jaroměřské odstraňování soch z památníků. Nejde podle mě o nic jiného, než o prostou snahu svézt se na diskurzu dnešní doby a nahnat krátkodobé politické body, protože nemůžete jedním dechem vyjadřovat přání konce války, druhým pak šlapat po uctívání památky těch, kteří se o konec války na našem území skutečně zasloužili.

Ve druhé části dnešního dílu se zastavím ještě u zprávy ze zahraničí, protože bývalý ředitel CIA prozradil něco o roli USA ve válce na Ukrajině a nezaznamenala jsem, že by si jich některá média všimla či je dokonce zprostředkovala občanům. Leon Panetta, bývalý americký ministr obrany a bývalý ředitel CIA, sdělil televiznímu reportéru stanice ABC, že „realita je taková, že NATO a USA, jsou nyní, zcela nepochybně, v zástupné válce s Ruskem…Možná to není přímá válka, ale zcela jistě je to válka v zastoupení, v naší snaze donutit Putina zaplatit cenu“. Podle Panetty je nutné, aby USA „poskytly Ukrajině co nejvíce vojenské pomoci, aby mohly vést válku s Ruskem. Jsme tady součástí konfliktu. Je to válka v zastoupení s Ruskem, ať už to řekneme nebo nikoliv…Nemylme se. Diplomacie k ničemu nepovede, pokud nebudeme mít jistý vliv, jistou páku. A tu musí získat Ukrajinci tím, že budou dál válčit. Musíme pokračovat, protože toto je hra o moc.“ Tak děkujeme bývalému řediteli CIA a ministru obrany za vysvětlení, o co vlastně jde.


Konflikt na Ukrajině podtrhl skutečnost, že znovu čelíme celosvětové studené válce a střetu mezi bloky a velmocemi. Na začátku 90.let, v době jednotné fronty proti první válce v Perském zálivu, mnozí podlehli iluzi, že studená válka je minulostí. Není. Prezident Ruské federace Vladimír Putin nedávno vyjádřil názor, že na Ukrajině ruská vojska bojují i proti NATO. Nyní americký ministr obrany upřesnil, že s Ruskem bojují Spojené státy. Této války se sice neúčastní přímo vojáci USA, ale jen vojenští experti a školitelé, a především moderní americká výzbroj a konflikt je financován miliardami dolarů.

Na začátku války na Ukrajině prezident USA Joe Biden hovořil o potřebě podpořit menší a slabší stát a jeho demokracii. Biden tehdy zdůraznil, že se chce vyhnout přímému střetu s Ruskou federací. I z tohoto důvodu USA zamítly vytvoření bezletové zóny nad Ukrajinou. Ještě na začátku března varoval Biden, že „přímá konfrontace mezi NATO a Ruskem by mohla vést ke 3.světové válce, čemuž musíme zabránit“. Nyní byla dřívější obava, že zasílání těžkých a útočných zbraní by „Rusko mohlo vnímat jako provokaci“ nahrazena prezidentovým rozhodnutím zaplatit miliardy dolarů za nové tanky a další účinnou výzbroj, kterou v minulosti USA odmítly poskytnout – včetně moderních houfnic a taktických dronů Phoenix Ghost.


Na tiskovce po návštěvě Kyjeva, kam ministr obrany Lloyd Austin zajel s ministrem zahraničí Blinkenem, si ministr na chvíli přestal pečlivě hlídat ústa a otevřeně vysvětlil, že „cílem americké politiky na Ukrajině je oslabit Rusko“. Ani nedodal nic o pomoci Ukrajině, jejíž vojáci umírají za americký zájem „oslabit Rusko“ a, jak dodala mluvčí, „neutralizovat tak ruskou armádu i námořní síly, aby po desítky let nebyla schopná ohrozit nebo napadnout své sousedy“. Tak padly poslední zábrany a americká rétorika se jasně změnila. Mluvčí Bílého domu Jen Psaki, po Austinově přiznání, již otevřeně prohlásila, že „Chceme, aby Ukrajina vyhrála“. Pro naplnění tohoto cíle nyní USA začaly Ukrajině posílat i zbraně, které by ukrajinské armádě umožnily přejít do protiútoku a začít obsazovat části ruského území. Bitva o kontrolu nad Ukrajinou se transformovala do střetu mezi Washingtonem a Moskvou. „Porazit Rusko na bitevním poli je nyní nový dlouhodobý cíl Spojených států a znemožnit mu znovu kdekoliv zaútočit,“ upřesnil nyní ministr Lloyd Austin.

Pravidelnou rubriku Bez obalu s K. Konečnou (navíc doplněnou o další přílohy) si můžete pustit i na sociálních sítích Kateřiny Konečné a KSČM.

Přečtěte si další články

26 komentáře

PetJednaLenin 11/05/2022 - 10:29

BOLSEVICI, a už je to smazané.

Bývalý čínský velvyslanec na Ukrajině Gao Yu v projevu o mez. financích zhodnotil ruskou pozici ve válce jako stupňující se prohru, která bude znamenat konec jaltského světového pořádku a velmocenské pozice Ruska.

Rusko se podle něj nevymanilo z úpadku konce sovětské éry, tzv. Putinova renesance byla pouhou iluzí. Rusko je chudý stát, který nemá na to vést dlouhodobou válku.

Výkon Ruska v jiných oblastech je ještě horší a nevyváženější, než na bojišti. Ztratilo strategickou iniciativu, ztratilo možnost obnovit sféru vlivu na
středoasijské a poststovětské republiky.

Označuje za jádro konfliktu ruskou snahu o rekonstrukci impéria, kterou Západ odmítl připustit, nikoli expanzi NATO.

Po ruské porážce lze očekávat jeho potrestání, mezinárodní izolaci a vyloučení z mezinárodních ogranizací.

NEKOMUNISTE 10/05/2022 - 21:12

🐓..Nemohu najit ten clanek profesora Kellera ve kterem vysvetluje proc ma prodavacka kousek za hranici o dve tretiny vyssi plat a v diskuzi pod nim se poukazuje na to jak to napravit!

Zmizelo to jenom mi,nebo to sesklili komunistum vnitraci,aby zas nezvitezili!
Vi nekdo nejakou stopu?
Ze bý aaaaaa pani s.KK pouzila metodu CHUCPE a zcenzurovala ssama sobe toho profesora do mrte kdo to vi na webu svobody a demokracie??
Uz jsem ten clanek pana profesora nasla a tak mu tam pichnu koment,jak Nase pravda vidi ty nizke platy a proto i nedostatek bifteku a pokud me vladni neomarxiste pusti poradim jim napravu a jak znovu vyhrat volby a bude ruka v rukave!
No ni?

PetJednaLenin 08/05/2022 - 18:51

BOLSEVICI TO NEBYLO ANI ZA VAS

Stojis v ruZZku s papirem Ne valce, Mir, Ano, S obrazkem, Jenom s rukami od sebe, Nejaky naznak a uz te Orkove berou do socialniho taxi.

Ted holky tancovaly na ulici.
To tak točíte klip…zakázali hrát a zakázali zpívat..a zase jsou lepší, i tancovat.
Na sobě neměly ani uniformu, ani nemávaly 🇷🇺 vlajkou a to je průser🤦‍♀️😩

Proc komancove te barbarske zemi, Pulnocnimu kralovstvi porad fandi?

PetJednaLenin 12/05/2022 - 01:39

BOLSEVICI,
uzasne vlakno od zenisty Maxima.

Jak si pockali na ruZZaky u Lysycansku, potopili jim 80 m pontonovy most, pres 50 obrnencu jim tam zustalo a +- 1500 vojaku, po ostrelovani delostrelectvem a tezkem bombardovani letectvem. Se snazili okupanti stavet druhy most a nestastne selhali.
Ze dekuje za penezni sbirku na vybaveni a mame pokracovat, treba do pekla neprijdete….
Vudci Putlerovi nezavidim

jmm 08/05/2022 - 08:52

Květen…
Ano ,je to tak Ruský národ za nesmírných obětí zachránil Český národ a já, můj syn a vnoučata se mohla narodit…30 000 000 dík za to, že 1941-1942 bitvu u Moskvy Rusové vyhráli….

fronda 08/05/2022 - 22:33

sověti

NEKOMUNISTE 07/05/2022 - 22:22

🐓..Nemohu najit ten clanek profesora Kellera ve kterem vysvetluje proc ma prodavacka kousek za hranici o dve tretiny vyssi plat a v diskuzi pod nim se poukazuje na to jak to napravit!

Zmizelo to jenom mi,nebo to sesklili komunistum vnitraci,aby zas nezvitezili!
Vi nekdo nejakou stopu?
Ze bý aaaaaa pani s.KK pouzila metodu CHUCPE a zcenzurovala ssama sobe toho profesora do mrte kdo to vi na webu svobody a demokracie??

PetJednaLenin 08/05/2022 - 01:00

NEKOMUNISTE JE BLB, SI NEZASLOUZI LAJK
NINO A HOGO TAKY!

S LIDMI PRO LIDI.

X , KSČ ti mockrát děkuje 😍🤝🍒
X , KSČ pěkně nasrals! 😡👍🇱🇷

NEKOMUNISTE 07/05/2022 - 14:51

Zacina hezky vecna diskuse pod profesorem Kellerem a jeho clankem,ktery nechape,ze je treba zmenu systemu tak aaby nekrad dve tretiny mezd a navrhuje v tom smeru SOLIDARITTU a pokud se pani s.KK nechce pridat a ta okamura nechce posilit svuj program,aby nedosahoval sice peknych,ale nedostatecnych deset procent, tak co s nimi,to chteji ,aby jsme je hnali pred sebou nebo co a oni hudou brzda?

Na tokovou robotu se mame dat ,delat vsecko za ne pry nase zstupitele a oni se budou delat bezkulecniky a nic nedelat ,to at zas radsi zustanou kde jsou !?
No ni?
AAt

NEKOMUNISTE 07/05/2022 - 00:30

PS doplnek , komenty nemohu opravovat,v tom cisle me totiz vzdy mazanisti maznou nebot pry nepodporuji vladni politiku neomarxismu coz Nase pravda neni!

Pak komenty vypadaji jako sifrovane a vy to pry tak musite a mate mit radi!
Je to totiz Kocourkov!
Slyseli jste,ze O🐓DS bude stavet trucplynovod pres Polsko k mori,kde prijede tanker ,pry naplneny sibiskym LPG,deklarovanem jako plyn z Ameru?
Ten zmetek Puttler nejen,ze instaloval do komise EU to lejno,kteremu dal za ukol rozlakat EU ,nami oblibene a to opravdu,ale opravdu hodne,nam nerekl,ze ten LPG plyn je pry o tricet procent mene vaayhrevny,ale bude stat o pet set procent vice a tak pujdete moji mili volici na buben!

Zas se to blokloaa, no je to boj za svobodu a nase penize amusim bojovat s trottly od vnitraku tedy skrtici,aaa no chybi ten

Solidarni stat a k nemu ta solidarita!
No ni?

NEKOMUNISTE 07/05/2022 - 00:30

PS doplnek , komenty nemohu opravovat,v tom cisle me totiz vzdy mazanisti maznou nebot pry nepodporuji vladni politiku neomarxismu coz Nase pravda neni!

Pak komenty vypadaji jako sifrovane a vy to pry tak musite a mate mit radi!
Je to totiz Kocourkov!
Slyseli jste,ze O🐓DS bude stavet trucplynovod pres Polsko k mori,kde prijede tanker ,pry naplneny sibiskym LPG,deklarovanem jako plyn z Ameru?
Ten zmetek Puttler nejen,ze instaloval do komise EU to lejno,kteremu dal za ukol rozlakat EU ,nami oblibene a to opravdu,ale opravdu hodne,nam nerekl,ze ten LPG plyn je pry o tricet procent mene vaayhrevny,ale bude stat o pet set procent vice a tak pujdete moji mili volici na buben!

Zas se to blokloaa, no je to boj za svobodu a nase penize amusim bojovat s trottly od vnitraku tedy skrtici,aaa no chybi ten

Solidarni stat a k nemu ta solidarita!
No ni?

NEKOMUNISTE 07/05/2022 - 00:15

PS doplnek komenty nemohu opravovat,v tom cisle me totiz maznou,a nebot pry nepodporuji vladni politiku neomarxismu!

Pak komenty vypadaji jako sifrovane a vy to pry tak mate radi!Je to totiz tzv Kocourkov!
Slyseli jste,ze se bude stavet trucplynovod pres Polsko k mori,q kde prijede tanker pry naplneny sibiskym LPG,deklarovanem jako plyn z Ameru?
Ten zmetek Puttler nejen,ze instaloval do komise EU to lejno,kteremu dal za ukol rozlakat EU nami oblibene a to opravdu,ale opravdu hodne,nam nerekl,ze ten LPG pryn je o tricet procent mene vsyhrevny,ale bude stat o pet set procent vice a tak pujdete moni mili volici na buben!

jmm 06/05/2022 - 19:47

“motýláku”-přežvýkači
Toto pro “motýlaka” neplatí “(Duos) testiculos habet et bene pendentes” on = “OX”

PetJednaLenin 06/05/2022 - 17:18

BOLSEVICI NEBOJTE SE

Kacena vam tady bude jeste 2 roky analyzovat.
Nez skonci v Evropskem parlamentu, nabali se a ustrednimu vyboru se podari probendit zbytek penez po vas vericich.
Jak muze ruda KSC propoustet sve zamestnance, neni to na soud?

NEKOMUNISTE 06/05/2022 - 23:25

V.l.LENNE NEJLEPCI PROPAGATORE A SKWELY MARXISTO!

Nezbyva nez gratulovat k vaseho povstani z mrtvych a prat vam ve vasj pilne praci na znovuvztyceni padle KSCM uspechy jak byk!

Mohl by jste prosim vas sdelit pani s.K.K ze je podle naseho leninskeho nazoru k tomu trba program noveho typu a ne psat nekonecne clanky,kde tento program delniku a rolniku nacisto chybi!

Sjednoceni v SV bande valecniku alternativy, zc pozadujeme ne funkcionarich KSCM kteri v parlamentu pry jak rika nas banderovec Yauri odhajlovali ten Policejni stat,aby se za ne tomluvil a zacala dialog s lidem pro lidi o naprosto presnych postulatech reseni tech srcek do kterych nas ti nechutni bafunari zatali a ted nechteji nic o nasem programu narodni zachrany PNZ nic slyset a boji se jeho body zdiskutovat nebot vi,ze vule lidu je vule bozi!
No ni?
AAt

NEKOMUNISTE 07/05/2022 - 00:11

PS komenty nemohu opravovat,v tom cisle me totiz maznou,a nebot pry nepodporuji vladni politiku neomarxismu!

Pak komenty vypadaji jako sifrovane a vy to pry tak mate radi!Je to totiz tzv Kocourkov!
Slyseli jste,ze se bude stavet trucplynovod pres Polsko k mori kde prijede tanker pry naplneny sibiskym LPG,deklarovanem jako plyn u Ameru?
Ten zmetek Puttler nejen,ze instaloval do komise to lejno,kteremu dal za ukol rozlakat EU nami oblibene a to opravdu,ale opravdu hodne,nam nerekl,ze ten LPG pryn je o tricet procent mene vsyhrevny,ale bude stat o pet set procent vice a tak pujdete moni mili volici na buben!

PetJednaLenin 06/05/2022 - 16:25

KDYZ CEKISTA VALCI

Prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal návrh zákona o desovětizaci ukrajinské legislativy. Zastupitelé návrh zákona schválili 21. dubna.

Od této chvíle v ukrajinské legislativě neexistuje:

zmínky o „vítězstvích Velké říjnové socialistické revoluce“;
touha realizovat „Leninovy ​​myšlenky budování komunistické společnosti“;
odkazy na programy vyvinuté komunistickou stranou;
přednost v právech komsomolců, komunistů a dalších “soudruhů”.
Zákon také zrušil 1200 aktů státních orgánů a správy SSSR, Ukrajinské SSR (Ukrainian SSR).

Kromě toho byl kabinet ministrů pověřen, aby do tří měsíců odsovětoval své právní dokumenty a také vypracoval nový zákoník práce, bydlení a zákoník o správních deliktech.

fronda 06/05/2022 - 23:42

Pučisté nemají nárok o čemkoliv rozhodovat. Svoboda a demokracie zvítězí.

PetJednaLenin 07/05/2022 - 00:35

VYSVETLENI BOLSEVIKUM

Ono je to mili rudohnedi svabi tak.

Protoze me tady nekdo maze a nechava jenom vas kovane, tak to delam jako Okamura, ktery nechava jen Tomio jste nej 🥰 nebo Volim jedine SPD ♥️♥️ nebo Fiala a EU jsou nejvetsi zlo 🤮🤮 a odpovida dekuju! ci kokote (jmeno) 👍 ci diky! Vsak to znate…

Tak to mam stejne a budu rozdavat lajky a dislajky, at si jeste komanci uzijete. PS 75+ a 2,5% (pro Nino a Hogo vek clenu KSC a volebni preference).

Vas V.I.Lenin
(pro fronda a jmm rimske cislice, ale ti to vi)

PetJednaLenin 07/05/2022 - 00:37

Trefne, v tydnu psali v ruZZku o svobode tisku

PetJednaLenin 06/05/2022 - 15:04

CEKISTE SI VYSTACI

🇷🇺ministerstvo průmyslu a obchodu zveřejnilo seznam zboží pro paralelní dovoz. Do🇷🇺se bude dovážet bez souhlasu držitele práv.Šedý dovoz se týká značek např. ▪️ Apple, Samsung.
▪️ General Motors, Porsche, Renault, Nissan, Bugatti, Tesla.
▪️ Siemens, Microsoft, Logitech, Cisco, Dell, Hitachi.
▪️ Xbox, Playstation, Nintendo.
Celý seznam má 23 stran.➡️

PetJednaLenin 06/05/2022 - 15:03

BOLSEVIKUM BLAHOPREJEME

Ruské ztráty ke dnešnímu dni:

– cca 24900 vojáků (+200)
– 1110 tanku (+8)
– 2686 obrněnců (+35)
– 502 děl (+3)
– 171 kusů raketového dělostřelectva (+2)
– 83 kusů pvo
– 199 letadel (+3)
– 155 vrtulníků
– 324 dronů (+12)
– 1926 aut (+19)
– 11 lodi (+1)

jmm 06/05/2022 - 19:51

“iljušo lešnine”- ztracený kuličkopočítači
To je , ale “cenzurovýcucka”…

PetJednaLenin 06/05/2022 - 21:00

Jendo slusne, ze ty pamatujes v sovjetskich magazinoch sčot a castecne plne regaly.
Zelenina v konzervach a sklenicich, samoze jen jeden druh + maso plechovky s rybickami.
V nezakazanych Moskve a Leningradu na hlavni ulici pro mistni i turisty o neco vic…

PetJednaLenin 06/05/2022 - 22:50

S lidmi pro lidi. KSČ děkuje 🍒🤝

PetJednaLenin 06/05/2022 - 23:10

S lidmi pro lidi. Jmm KSČ pěkně děkuje🍒🤝

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.