Tragikomedie!

od redakce

Proč by soukromník vyplácel za odvedenou práci adekvátní mzdu?

Přinášíme vám další pravidelný díl souhrnu týdenních informací, nazvaného BEZ OBALU s Kateřinou Konečnou, dnes o »polčákovném«, novodobém cenzorovi, levné pracovní síle, problematice marží, situaci v Jemenu a s malým kvízem v závěru.

Skončil 12. týden roku 2022… Když jsem před několika měsíci začala pravidelně vydávat své týdenní souhrny BEZ OBALU, bylo mi jasné, že s tehdy ještě nastupující asociální pravicovou vládou nebude o dostatek materiálu nouze. Četnost a závažnost kauz hnutí STAN však překvapila i mě, ačkoliv jsem dlouhodobě patřila k těm, kteří marketéry pečlivě budované image »hnutí pro slušnou politiku« nevěřili. Stačí se podívat na výčet zástupců STAN s jejich přívlastky a jistě si živě vybavíte kauzy, které Starosty otřásly za několik posledních měsíců. Ke Kypřanovi Věslavu Michalikovi a studentovi Janu Farskému se teď nově přidal právník Stanislav Polčák a v posledních dnech v médiích často skloňovaný termín »polčákovné«.

Místo toho, aby se představitelé vládního hnutí předháněli v tom, jakým způsobem pomoci řadě živořících lidí v České republice, kterým se zvyšují ceny všeho a všude, soutěží raději Starostové se svými skandály o čelní místa na titulních stránkách novin. V nedávném vydání BEZ OBALU jsem tak trochu v nadsázce zmínila, že hnutí STAN s takovou brzy dojde personál. Teď po dalším týdnu to ale s nejnovější kauzou Polčáka pomalu přestává být nadsázka.

Co je to »polčákovné«?

A o co tedy v kauze Polčákových odměn jde? Na počátku byla krátká smlouvička o pěti stranách a jedné další stránce s přílohou. Po prozkoumání čísel budete ale zřejmě lapat po dechu podobně jako já, když jsem se z médií o inkriminovaných částkách dozvěděla. Konkrétně šlo o smlouvu mezi Polčákem a obcí Vlachovice, které europoslanec pomáhal ve věci speciálního zákona o odškodnění za výbuch muničního areálu ve Vrběticích. Hodinová sazba právníka Polčáka? 46 700 korun. Za 62 hodin práce vydělal Stanislav Polčák neuvěřitelných 2,9 milionu korun, tedy částku, na kterou většina lidí musí dřít roky. Starosta Vlachovic i sám Polčák minulý týden – opět »velmi překvapivě« – odmítli smlouvu zveřejnit a po kolečku tradiční snahy o hašení požáru se Polčák – opět až vlivem společenského tlaku – vzdal funkce místopředsedy STAN. Ze seznamu úkonů právní služby se tak například dozvíme, že za dvouhodinovou letní schůzku s tehdejším ministrem vnitra Janem Hamáčkem Polčák inkasoval přes 90 tisíc korun. Tak snad měl alespoň dostatek slušnosti na to, aby byl oběd na něj…

Vlachovice přitom byly pouze jednou z obcí, které Polčák ve věci odškodnění zastupoval. Celkově si za podobnou činnost přišel na 7,75 milionů korun. Docela slušná brigáda. Co považuji za naprosto skandální, tak jsou výhružky soudem, které Polčák praktikoval dle slov místostarostky Slavičína, ačkoliv byla mezi Polčákem a obcí předem sjednána jednorázová odměna ve výši deseti tisíc korun. Nynější zřeknutí se odměny lze tak těžko vnímat jinak než jako prázdné gesto, kterým se Polčák snaží zachránit neexistující poslední zbytky morálního kreditu, podobně jako před ním jeho kolegové Michalik a Farský. Tohle je, dámy a pánové, hnutí STAN v kostce. Hnutí, jehož zástupci nám z vládních křesel nyní kážou o tom, že přišel čas se uskromnit.

Novodobý cenzor

Bohužel nejde o jedinou zprávu, která mě v uplynulém týdnu nadzvedla ze židle. Vládě se skutečně krátce poté, co protiprávně zablokovala weby označené jako dezinformační, podařilo oficiálně zřídit úřad novodobého cenzora, vzletně nazvaného vládním zmocněncem pro oblast médií a dezinformací. Nikým nevolený pan Michal Klíma bude nyní z popisu své funkce »doporučovat média, skrze která bude komunikace státu realizována«.

A já měla doposud za to, že odbor médií v České republice existuje pod ministerstvem kultury a realizaci mediálních kampaní je nutno řádně vysoutěžit. Jak jinak tedy vnímat nesmyslný vznik této pseudofunkce a následné dosazení člověka s minulostí v konkrétních soukromých médiích, než jako snahu obcházet platnou legislativu s cílem hlásat jednu a tu jedinou pravdu a ještě k tomu ideálně přihrát několik malých domů starým známým?

Levná pracovní síla?

Další tragikomický počin současného vládního slepence, který nám místo řešení skutečných problémů každým svým krokem spíše škodí. Možná by vláda místo potlačování svobod projevu mohla zkusit něco udělat s ekonomikou, abychom nemuseli ve veřejném prostoru vídat nehorázná prohlášení, oslavující příchod Ukrajinců proto, že se konečně najde někdo, kdo bude ochotný vykonávat práci, za níž nedostane řádně zaplaceno.

Podobná slova, která v některých případech začínají znít ze soukromého sektoru, lze totiž chápat jedině tak, že zvyšování konkurence na trhu práce ruku v ruce s ochotou zahraničních pracovníků pracovat za nižší mzdu dlouhodobě povede ke snižování odměn, protože proč by přeci soukromník vyplácel za odvedenou práci adekvátní mzdu, když může najít pracovní sílu, která danou práci odvede levněji? Tenhle jev dlouhodobě nutně musí vést ke zvýšení nezaměstnanosti a nedělám si iluze o tom, že v některých případech bude docházet také k novodobému vykořisťování ve formě porušování práv zaměstnanců, což bude pro pracovníky z Ukrajiny stále snesitelnější, než pobyt na válečném území.

A vláda zatím opět mlčky přihlíží a raději přemýšlí o tom, která média zakázat příště, abyste si o těchto nepříjemných věcech ani nemohli přečíst…

Problematika marží

Ráda bych také otevřela problematiku marží, která je nyní hodně často skloňovaná v souvislosti s čerpacími stanicemi a pohonnými hmotami, ačkoliv se jedná o jev, který je takovou českou specialitou i co se týče nákupu potravin v supermarketech. Nadměrné přirážky za potraviny se dle nedávných průzkumů týkají především velkých zahraničních řetězců a způsobují tak umělé navyšování cen zboží, když provize supermarketů je v mnoha případech za stejné zboží dvojnásobná, než jakou si účtují maloobchodní prodejci na venkově. Kromě toho, že tímto způsobem dochází k absurdním rozdílům v cenách potravin, na pováženou je samotná výše marže, u níž se průměr pohybuje dokonce nad sto procenty, zhruba na hranici 120 procent!

Malý kvíz

Mám tady ještě malý kvíz: Schválně, zda poznáte autora tohoto citátu: »Styděl jsem se, když jsem četl, že skupina států se zavázala vydávat dvě procenta HDP na nákup zbraní v reakci na to, co se nyní děje. To je šílenství. Skutečnou odpovědí není více zbraní, více sankcí, více politických a vojenských aliancí, ale jiný přístup k vládnutí světu, ne cenění zubů.« Že by to mohla být klidně slova moje, nebo někoho z mých spolustraníků?

Ve skutečnosti jde o prohlášení papeže Františka, takže jsem zvědavá, zda jej také bude mít tuzemská politická scéna včetně lidovců za extremistu jen proto, že si dovolí tvrdit, že kupování a vyrábění zbraní nikdy nevedlo a nevede k řešení problémů a mír je třeba hledat primárně za kulatým stolem.

Jemen x Ukrajina

A na závěr se pojďme podívat ještě na jednu zprávu ze zahraničí:

Úřad Vysokého komisaře pro lidská práva (OHCHR) nedávno oznámil, že bombardování Jemenu koalicí vedenou Saúdskou Arábií zasáhlo záchytné středisko v severním městě Sáada, při němž zahynulo 91 lidí a mnoho dalších bylo zraněno. Podle OSN Jemen i nadále čelí »nejhorší humanitární katastrofě na světě«. Minulý týden UNICEF oznámil, že zatím bylo zabito více než 10 000 dětí, což znamená, že denně umírají v průměru čtyři děti. Mimochodem – tato katastrofa má podporu z Bílého domu, tedy Spojených států amerických.

Říkám to proto, že jsem nezaznamenala žádné srdceryvné obrázky v televizi. Žádné demonstrace před Velvyslanectvím USA, nebo jemenské vlajky na Facebooku. Přitom podle OSN pokračování války povede k tomu, že téměř dvě třetiny obyvatel budou trpět hlady. Již dnes hlady trpí 17,4 milionu civilistů a odhaduje se, že do konce roku půjde o 19 milionů. To reprezentuje 62 procent obyvatelstva a růst o osm milionů od začátku konfliktu.

Podle OXFAM válka na Ukrajině zhoršila situaci tím, že chybí dodávky obilí a oleje na vaření. Jemen dováží 42 procent svého obilí z Ukrajiny a jeho cena již prudce stoupá. V hlavním městě Sana se zvýšila cena chleba o 35 procent od začátku bojů na Ukrajině. Lidé si již nemohou dovolit čerpat vodu na zavlažování svých plodin a v některých oblastech již nemají prostředky na zaplacení pitné vody a jsou nuceni pít závadnou vodu. V mnoha městech jsou lidé bez elektřiny až 12 hodin denně. Vládní úředníci dostali své platy naposledy v roce 2016.

Kateřina KONEČNÁ

Pravidelnou rubriku Bez obalu s K. Konečnou (navíc doplněnou o další přílohy) si můžete pustit i online na webu iHano.cz, nebo na sociálních sítích Kateřiny Konečné a KSČM.

Přečtěte si další články

61 komentáře

Roman 10/04/2022 - 21:37

Soudružko předsedkyně.
Vryla jste se mě do paměti při svém nástupu do funkce poslankyně, když jste pravila, že za komunistů bylo všechno. Měla jste dokonce i banány !
Je mě z vás nevolno.
Jak si můžete dovolit cokoliv kritizovat. Zrovna vy, komunisti, kteří jste zdevastovali ČR jak po morální tak po ekonomické stránce.
Vy komunisté podporujete svého fuhrera v Moskvě.
Vy komunisté podporujete znásilňování ukrajinských žen a dětí.
Nemáte vůbec žádné právo cokoliv kritizovat. Po vaší vládě, která trvala celách 42 let zbyla v naší zemi pouze spálená země.
Cenzura, zabíjení opozičních protivníků, teror, lágry – to je váš program. Můžete to balit do okrasných větiček o sociální spravedlnosti, ale stále zůstáváte spodinou společnosti. Hnojem.
Díky bohu vás už podporuje jen 2% obyvatelstva ČR.

NEKOMUNISTE 10/04/2022 - 22:26

Tak tady vidite Romana,jako odstrasujici obet rezimni propagandy.

a obet tiskoveho oddeleni KSCM,KDE vedouci ma ideu starat SE na Zanzibaru o rekreaci zvirecich milacku funkcionaru!
Roman SE tady zblaznil,on bude chvalit katastrofu zpusobenou neomarxisty ,ktera zacina INFLACi se kterou si nevi rady ani CNB!!
Povidej dale zelezobetonovy podpindostniku,co tam mas dale?

NEKOMUNISTE 10/04/2022 - 22:31

Tak tady vidite Romana,jako odstrasujici obet rezimni propagandy.

a obet tiskoveho oddeleni KSCM,KDE vedouci ma GIGA IDEU, starat SE na Zanzibaru o rekreaci zvirecich milacku funkcionaru!
Roman SE tady asi zblaznil,on bude chvalit katastrofu zpusobenou gvvladnimi neomarxisty ,ktera zacina INFLACi se kterou si nevi rady ani CNB!!
Povidej dale Roms, zelezobetonovy podpindostniku,co tam mas dale?

NEKOMUNISTE 10/04/2022 - 23:43

Romane a ostatni lidovi komentatori!

Je bohuzel jasne,ze komuniste dosli na kraj sve cesty!Nemaji ani dostaecne intelektualni kapacity a vadne hesla je dostavaji na same dno propasti ,odkud je nikdo z jejich stavajicich manageru NEDOSTANE!
Vemte si treba jejich heslo

S lidem pro lidi!

Neni divu,ze cekaji na zazrak samospadu! Lidi jejich politika odpuzuje,je vadna!
Sluselo by Jim stare polit. heslo

K lidu niz s lidem vys!

To jim,ale jejich zpupnost nedovoli!
Tady se nikdo z nich neobjevi zjistit KDE hraje muzika!Tedy chteji svou likvidaci aby byli v historii nyni JEN neboztiky a tam je asi zbytecne je krisit, zkusme za ne hledat nahradu a to ve vlstnim zajmu a vcas!

No ni?

KRTECEK ,podzemni delnik 10/04/2022 - 17:49

POTE CO AMERICKY REPORTER TELEVIZE DAL OBRAZ JAK TO VYPADA V MARIUPOLU

uz neverim ani “dobry den”te TV lzi a to nic od trotlu tj hadu neomarxiticke vlady PTAKU,TOP 09,panbickaru z KDU paktujicich zradu,co chteji znovu zopakovat hitlerovy hakenkrejce protrednictvim AZOVA,ktery v reportazi rozbiji dely ukrajincum v Mariupolu panelaky a pak to ma pry “delat” PUTIN.
Americky reporter to prokazuje obrazem,nemohu dat odkaz cenzura diktatury neomarxitu pak maze tyto clanky a weby a to cenzurou hadu jako za pepy goebela teroririzuje komentatory jak to vidite tady u pani ANNY,kde teror je patrny zanixxxxxxxxxxxxxovanim pravdy i na nebohem webu komuny(za dobrotu nyni na zebrotu),ktera platila plne mzdy a tak delnici zbohatli,na burzoaii a zmizeli a ted je vlada okrade o bohattvi z komuny exekucemi inflaci a bude znovu plno proletaru,pry bude i hyperinflace,kdy za chlebicek budou chtit tiicovku a benzin bude na pridel,aby volici pribili doma a to jako nezametnane!
Plyn daji ti nacci zatavit,nebot nechteji za neho nic platit a vydiraji timto dobraka PUTINA a rikaji v lzivych novinach, ,ze on je vinen! To je ta AZOV LEZ vladou adorovane naci propagandy pohrobku pepy Goebela!

Tak to vidite,opet je toto blokovano,kolik madarke papriky mame zkonzumovat,aby to nebyla pravda!

Fuj,fuj to je hnuj,vlado drza kobylo natahni konecne kopyta!
Komuno dejte to vennic nblokujte ,nebojte,vymazou vam web brzy a tak hrbit hrbet je k nicemu,to vime!

NEKOMUNISTE 10/04/2022 - 22:10

Solidarität,solidarita,,solidarita TO pry nevi KSCM co to je a jeji verchuska TJ dubove hlavy SE budou dale mrcasit beznadejne v mori schuzi a spekulovat,ze to pujde dale Steine TJ SAMOSPDEM.

Nasi investigativci rekli uz v roce devatenact jak budou niceni a zniceni!
Bombrdovani brachen je organizacni domena KSCM zpupne pohlizejicich funkcionaru,kteri zpusobili odhadem padesat milionu Skody sve strane a Melk by kazdy dat ze sveho jmeni nejmin MILION a to by si na tech zcela bezzubych schuzich Melk odhlasovat,nebot nicnedelani POKRACUJE!

Vypada to Tak,ze by mela redakce H.N.dat ihned do HALO Novin Inzerat,ze SV spolecnost volicu,ktera muzee dosahnout az OSMl milionu zklamanych dusicek volicu ,,hleda nove politicke formace,ktere by chtely prevzetim Programu Narodni Zachrany PNZ obcanu volicu zachranovat hrozici zniceni republiky a to pred !

NEOMARXISTY ,kteri jsou pevne rozhodnuti tzv pochodem institucemi vymazat republiku
z mapy Evropy!
AAtSV

KRTECEK 10/04/2022 - 17:40

POTE CO AMERICKY REPORTER TELEVIZE DAL OBRAZ JAK TO VYPADA V MARIUPOLU

uz neverim ani “dobry den”te TV lzi a to nic od trotlu tj hadu neomarxiticke vlady PTAKU,TOP 09,panbickaru z KDU paktujicich zradu,co chteji znovu zopakovat hitlerovy hakenkrejce protrednictvim AZOVA,ktery v reportazi rozbiji dely ukrajincum v Mariupolu panelaky a pak to ma pry “delat” PUTIN.
Americky reporter to prokazuje obrazem,nemohu dat odkaz cenzura diktatury neomarxitu pak maze tyto clanky a weby a to cenzurou hadu jako za pepy goebela teroririzuje komentatory jak to vidite tady u pani ANNY,kde teror je patrny zanixxxxxxxxxxxxxovanim pravdy i na nebohem webu komuny(za dobrotu nyni na zebrotu),ktera platila plne mzdy a tak delnici zbohatli,na burzoaii a zmizeli a ted je vlada okrade o bohattvi z komuny exekucemi inflaci a bude znovu plno proletaru,pry bude i hyperinflace,kdy za chlebicek budou chtit tiicovku a benzin bude na pridel,aby volici pribili doma a to jako nezametnane!
Plyn daji ti nacci zatavit,nebot nechteji za neho nic platit a vydiraji timto dobraka PUTINA a rikaji v lzivych novinach, ,ze on je vinen! To je ta AZOV LEZ vladou adorovane naci propagandy pohrobku pepy Goebela!

Tak to vidite,opet je toto blokovano,kolik madarke papriky mame zkonzumovat,aby to nebyla pravda!

Fuj,fuj to je hnuj,vlado drza kobylo natahni konecne kopyta!

KRTECEK 10/04/2022 - 17:23

POTE CO AMERICKY REPORTER TELEVIZE z DAL OBRAZ JAK TO VYPADA V MARIUPOLU

uz neverim ani dobry den TV a to nic od trotlu tj hadu neomarxiticke vlady PTAKU,TOP 09,panbickaru z KDU paktujicich zradu,co chteji znovu zopakovat hitlerovy hakenkrejce z AZOVA,ktery v reportazi rozbiji dely ukrajincum panelaky a pak to ma pry delat PUTIN.
Americky reporter to prokazuje obrazem,nemohu dat odkaz cenzura diktatury neomarxitu pak maze tyto clanky a weby a to cenzurou jako za pepy goebela teroririzuje komentatory jak to vidite tady u pani ANNY,kde teror je patrny zanixovanim pravdy i na nebohe komune,ktera platila plne mzdy a tak delnici zbohatli,tali e burzoaii a zmizeli a ted je vlada okrade inflaci a bude znovu plno proletaru,pry bude i hyperinflace,kdy za chleba budou chtit tiicovku a benzin bude na pridel,aby volici byli doma a to nezametnani!
Plyn daji ti nacci zatavit,nebot necteji za neho nic platit a vydiraji timto zpuobem PUTINA a rikaji v lzivych novinach, ,ze on je vinen! to je AZOV LEZ vladou adorovane naci propagandy porobka pepy Goebela!

Fuj,fuj to je hnuj,vlado drza kobylo natahni konecne kopyta!

PetJednaLenin 10/04/2022 - 14:41

O historii VALEK, MASAKRU A ETNICKYCH CISTEK, rozpoutanych SSSR a carskym i soucasnym RUSKEM.

Prosím všechny, přečtěte si toto vlákno ⬇️.

Pro mě otevření očí, co se děje na #Ukrajině – a pro #ruský kolonialismus obecně. Zdá se, že je to nekonečný příběh, o kterém jsem osobně věděl tak málo… Děkujeme Maksym Eristavi za tuto kompilaci! TWITTER @MaksimEristavi ; #RussianColonialism

KAZDY ROK DATUM, AKCE/ ZLOCIN, POPIS, FOTKY, ODKAZ NA WIKIPEDII 😱🇨🇳

Vyborny je i Kamil Galeev @kamilkazani – JAK FUNGUJE RUSKY politicky, vojensky a obchodni system 🧸📉

NEKOMUNISTE 10/04/2022 - 15:35

Lenins vase spisy tu nejsou aktualni my antineomarxiste SE ptame

KDE JE NAS BiFTEK A PRACHY!!!!!!
No ni?

NEKOMUNISTE 10/04/2022 - 15:40

Nemazej to furt Lenine!

My aantineomarxiste SE budeme ptat znova a znova!

KDEMiZINASE PRACHY A bitteky!!

KRTECEK 10/04/2022 - 15:53

Chod do rici neomarxiticky ptaku LENINE ,dej odkaz na to,jak budete vitat ukrajinkou vlajku a jeji hakenkrojc.tim HEIL UKRAJNE!
Tady bydli jen pravi levaci,tak tu dej jen ty prachy a biftek a jinak zalez do budy!!

NEKOMUNISTE 10/04/2022 - 11:37

Dèkuji za Solidaritu pane Krtecku, narodni hrdino.,ANO chce byt taky podpindostnikem vladnich Neomarxistû

O nè by si pravy Marxista tj pan doktor Skala näś budouci Präsident neopre äni kolo!
Jejich pohlavarka z kalouskovy TOP nenazranych panbickarskych kapitalistickych zlocincu, deklaruje vsude,ze se o svoje volice starat nebude,chce pry dat brzy i odsouhlsit prdlmentu neomrxistu zakonenem, ze na kazdou ukrajinskou vlajku bude musst byt vmontovan i stylizovany hakenkrejc i na tu co pry vlaje NAD Terezinem koncentrakem zidu TJ preskrtnute Z Wolfsangel pouzivany banderovci z SS Division Galicien pri vrazdach malych deti,ktere otaceli rezivymi ostnatymi dratty kolem strömu u cest,aby ukazlali co jsou zac za hrdiny pod Heill ukrajine
Man i zabery USA TV Reportern, jak rozbijeji ti pohrobci SS manu Mariupol ukrajinskym Azof bataliony dely ,aby to slozili na pry Puttlera,ktery Jim dava kapky!!

,Fuj,fuj fuj to je hnuj!

No ni?

KRTECEK 10/04/2022 - 03:53

BYL WEB PONECHAN NAZIVU,ABY VNITRACI TOHO RAKA HO VYUZILI JAKO NECHRANENOU MUCHOLAPKU?

jak je mozne,ze nechrani zdej lidove komentatoty pred zvrhliky z cenzurnich oddilu neomarxem vedenych ptaku,top09,neznabohu z kdu,lebek mrdutych piratu ,kteri pachnou nebot nedodrzuji hygienu a dale pakaze,ktera republiku chce utopit z toho zmetka neomarxe ,ktereho kapital potrebuje , nebot zaplatil novou doktrnu ohlupvani volicu a ti nyni hraji lumiky jdouci do ekonomicke kataklyzmy a tleskaji tomu jako hnoji jako pominuti!
Naco je zbytecny padlament,kdyz republiku ridi GR TV,zaplatme mu vice a nepotrebny parlament LZI a krachu ekonomily ,drahoty a plyn odoperujme at odejde budeme pect na ohni venku a bude to!

To je naledek tech nemehel komunitu,kterym i valeji koule,ktere pry ani nemaji a pro nepotrebnot maji nyt neomarx vladnouci tridou zmrdu zruinovani na nepotrebnot!

KRTECEK 10/04/2022 - 03:53

BYL WEB PONECHAN NAZIVU,ABY VNITRACI TOHO RAKA HO VYUZILI JAKO NECHRANENOU MUCHOLAPKU?

jak je mozne,ze nechrani zdej lidove komentatoty pred zvrhliky z cenzurnich oddilu neomarxem vedenych ptaku,top09,neznabohu z kdu,lebek mrdutych piratu ,kteri pachnou nebot nedodrzuji hygienu a dale pakaze,ktera republiku chce utopit z toho zmetka neomarxe ,ktereho kapital potrebuje , nebot zaplatil novou doktrnu ohlupvani volicu a ti nyni hraji lumiky jdouci do ekonomicke kataklyzmy a tleskaji tomu jako hnoji jako pominuti!
Naco je zbytecny padlament,kdyz republiku ridi GR TV,zaplatme mu vice a nepotrebny parlament LZI a krachu ekonomily ,drahoty a plyn odoperujme at odejde budeme pect na ohni venku a bude to!

To je naledek tech nemehel komunitu,kterym i valeji koule,ktere pry ani nemaji a pro nepotrebnot maji nyt neomarx vladnouci tridou zmrdu zruinovani na nepotrebnot!

KRTECEK 10/04/2022 - 02:48

ANICKO NEMA CENU DAVAT TADY KOMENTY, VEDENI DALE NEREAGUJE!

To dela uz roky a tak chce zazit co uz je tu znovu.!

Bombardovani hrachem ma dale pokracovat?
No a plan zachrany republiky PNZ je jim u prdele, budou tu jen kecy!

Ti chteji mit v republice co nevice chudaku,aby pry vratili zmizele “proletare” zpet a ideologii Marxe vyrobeni burzuji, uz maji zazit OPRAVDOVOVY KRACH o kterem nechteji nic vedet!
Pak ten pochod neomarxaku vlady ekonomikou,tedy vlady zla teprve chteji zazit,aby pry pak teprve “reagovali”,ale bude pozde!
Do te doby bude podle nich pry ten “blahobyt” tak na co hybat tlutou prdeli a chtit PNZ,
Zejmena ,aby tu nekdo z nich chtel primou demokracii a objevil e mezi je volani marne !
Funkcionari .chteji pouze apanaz a nehnou nicim to vidime tu na jejich webu !

NO BUH JE MA RAD,TAK BUDOU JIM BRZY I PRY K NEMU ZAVOLANI,VEK NATO MAJI!

No ni ANNO?

KRTECEK 10/04/2022 - 17:26

POTE CO AMERICKY REPORTER TELEVIZE z DAL OBRAZ JAK TO VYPADA V MARIUPOLU

uz neverim ani dobry den TV a to nic od trotlu tj hadu neomarxiticke vlady PTAKU,TOP 09,panbickaru z KDU paktujicich zradu,co chteji znovu zopakovat hitlerovy hakenkrejce z AZOVA,ktery v reportazi rozbiji dely ukrajincum panelaky a pak to ma pry delat PUTIN.
Americky reporter to prokazuje obrazem,nemohu dat odkaz cenzura diktatury neomarxitu pak maze tyto clanky a weby a to cenzurou jako za pepy goebela teroririzuje komentatory jak to vidite tady u pani ANNY,kde teror je patrny zanixovanim pravdy i na nebohe komune,ktera platila plne mzdy a tak delnici zbohatli,tali e burzoaii a zmizeli a ted je vlada okrade inflaci a bude znovu plno proletaru,pry bude i hyperinflace,kdy za chleba budou chtit tiicovku a benzin bude na pridel,aby volici byli doma a to nezametnani!
Plyn daji ti nacci zatavit,nebot necteji za neho nic platit a vydiraji timto zpuobem PUTINA a rikaji v lzivych novinach, ,ze on je vinen! to je AZOV LEZ vladou adorovane naci propagandy porobka pepy Goebela!

Fuj,fuj to je hnuj,vlado drza kobylo natahni konecne kopyta!

KRTECEK 10/04/2022 - 02:42

ANICKO NEMA CENU DAVAT TADY KOMENTY, VEDENI DALE NEREAGUJE!

To dela uz roky a tak chce zazit co uz je tu znovu.!

Bombardovani hrachem ma dale pokracovat?
No a plan zachrany republiky PNZ je im u prdele, budou tu jen kecy!

Ti chteji mit v republice co nevvice chudaku,aby pry vratili zmizele proletare zpet a ideologii Marxe vyrobeni burzuji uz maji zazit OPRAVDOVOVY KRACH o kterem nechteji nic vedet!
Pak ten pochod neomarxaku ekonomikou vlady zla teprve chteji zazit,aby pry pak “reagovali”,ale bude pozde!
Do te doby bude podle nich pry ten “blahobyt” tak na co hybat tlutou prdeli a chtit PNZ,
Zejmena ,aby tu nekdo z nich chtel primou demokracii a objevil e mezi je volani marne !
Funkcionari .chteji pouze apanaz a nehnou nicim!

NO BUH JE MA RAD,TAK BUDOU JIM BRZY I ZAVOLANI!
No ni ANNO?

NEKOMUNISTE 10/04/2022 - 01:01

Radujte se dnes zabijeji neomarxistickou cenzurou mè zitra vas!!
Hurà hurâ vyrväli mi pismeno Ä zitra bude chybet i noha,Musik vas totiz poslt do välky! !

VÄLKA je MIR
Svobodä je otroctvi
Nevèdomost je silä!

Nebude li solidaritâ zazijete si digitalni koncentracni tabory popindostnikû vami zvoleneho zla nynèjsi nechutne diktatuty zla vlädnich kapitlistickych podpindostniku a marné volani

KOMUNISTE vradte SE VSE odpusteno bude znit i z tlmpacu na nadrazi!!!

NEKOMUNISTE 10/04/2022 - 00:19

R dujte se dnes z bijeji neom rxiste mè zitr v s!!
Hur hur vyrv li mi pismeno zitr bude chybet i noh !

NEKOMUNISTE 10/04/2022 - 00:19

R dujte se dnes z bijeji neom rxiste mè zitr v s!!
Hur hur vyrv li mi pismeno zitr bude chybet i noh !

NEKOMUNISTE 09/04/2022 - 22:41

Pani s.KK.neomarxisticke vladě ODS.kdu .top .stan a piráxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

NEKOMUNISTE 09/04/2022 - 22:52

Neomarxiste čili nnovy nzev pro fašisty se nebudou roakovat privest na mizinu vas všechny jenomaby splnili svou doktrinu.noomarxismu.
Ty,kdo budou protestovat budou zabiti ředitelem Filiipem ovladajicim domenu CZ..
Už xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxjsou škody na hospodřstvi obrovske

NEKOMUNISTE 09/04/2022 - 23:28

Sama ČNB brzy pro gigantickou inflaci nebude vědět co ti divesanti vláštne děllaji a proc chtěji krach USA a dolaru arepubliky!.
Dali jsme KSCM vysvětleni a žadali vznik jine doktriny ,ale strana nechape,že i ji má dorázit neomárxismus a co to na nebohe komunisty. Riše lži,,války , zla vymysleli a nyni plnym tempem se to bude uskutečňovat BEZ SRUPULi nenažranych kpitalistů,kteři slibili po
TOTALNiM KRACHU republiky pry voličům chxtxxxxxxxěxxxxxxxxxny marxismus,coz je Skalou,ktery leze do pasti kapitalistickych kazišuku ještě s radosti pozorovano!!!!
Tak se dejte oblafnoutvolte ty zmrdy dale ,ukrádou vam nejen dvě třetiny platů,ale i vaše domky a hrodmady peněz,ktere si cpete do stružaku a pokud nepochopite co znamena slovo SOLiDARiTA a
PNZ formace SV požadovaný SOLIDARNiSTATbude povas veta a narukujete podporovat nejen zdejši banderovce,ale i kapitalismus bez skrupuli Řiše lzi,vychzejiciho z gangsterismu!!!

No ni salátti?
AÁt-🇺🇸( ááaaaaaaaa:-)

NEKOMUNISTE 10/04/2022 - 00:55

Radujte se dnes zabijeji neomarxistickou cenzurou mè zitra vas!!
Hurà hurâ vyrväli mi pismeno Ä zitra bude chybet i noha,Musik vas totiz poslt do välky! !

VÄLKA je MIR
Svobodä je otroctvi
Nevèdomost je silä!

Nebude li solidaritâ zazijete si digitalni koncentracni tabory popindostnikû vami zvoleneho zla nynèjsi nechutne diktatuty zla vlädnich kapitlistickych podpindostniku a marné volani

KOMUNISTE vradte SE VSE odpusteno bude znit i z tlmpacu na nadrazi!!!

NEKOMUNISTE 07/04/2022 - 13:32

ANO JOSEFE VLADU NEOMARXISTŮ ODS,KDU,TOP09;STAN,PIRATU NESMIME UŽ NIKDY VOLIT!

Svou cenzurou zpusobuje,že volivi ničemu nerozumi,protože jsou to nepřatele našeho spojence dnes stale vice zubožovaneho USA!,které se zachranilo před fašisty SVOBODOU SLOVA!
To,ale neni vse,!
Vznik tzv “Zeleneho udělu”ti KRETENISMU,ma ty USA zabit uplně.
Dukazem je,že jak vite,je bencin,tedynafta kryta DOLAREM.
logicky to znamena,že každy kdo si koupi elektricko koloběžku,nedej bože elektricke AUTO chce zabt dolar a tedy našeho spojence USA a to vytvořenim pseudokonkurence!
Neni divu,že USA nezbyva nez tuto nekalou konkurenci ,čili pry nami oblibené EU bude muset zničit at cjhce nebo nechce.
No ted dalo USA Evropě a celemu světu pomoc a uvolnilo ze svych životnich potřeb MILION barelů nafty denně!
no bacha na to

ZA DOBROTU NA ŽEBROTU:!

Taky ten divoch pan Putller musivšemi silami vojska pomoci ozbrojencum fašistickeho AZOVA,kde komandant AZOVA s krycim nazvem BOOTSMAN postřilel na ulici všechny,kteri neměli modrou fašistickou pasku a mnozi nesli pasku pod kterou přišel mir tj BILOU !
Hned za pět minut. to spustili fašisti v medilich jako RUSACKY ZLOČIN.
Obyvatele si totiž nesli baličky potravinove pomoci,ktera se pak zmocnili hladovi AZOVACI,kteři dostavaji kapky brzy od 250 mm minometu zn TULIPAN.
A vo tom to cele je!
No nI?
(AAt)

Josef 07/04/2022 - 07:16

Na Seznamu a na Idnes llédne těžká cenzůra a blokace uživatelů.

NEKOMUNISTE 05/04/2022 - 20:56

SV tj Společnost voličů hleda pro své člemy zastupitele a cele politicke subjekty,

Je fakt škoda,že KSCM dale zabejčeně směřuje jakoby pochodem Lumiků,kdy bezradni funkcionaři dnes jakoby představovali stojaci hodiny!
SV si dovoluje skoro co pět minut předkladat Plan Narodni Zachrany (PNZ).Tragikomicke je,že KSCM se zastavila doslova zabejčeně na jakoby jednom mistě a odmita mlčenim jakoukoli Př7Imou DEMOKRACII ihned viz bod 2 PNZ,ačkoli se podařilo SV konečne přesvědcit ty funkcionaře tak ,že spustili ihano.cz web
Kapitalismus bez přivlastků(skrupuli) je však žere a nikdo nevidi,že by chtěli navrat do parlamentu s pomoci svěžiho PROGRAMU a zahajeni diskuse o jeho bodech ovšem ic takoveho tu neni vidět a věci maji jak to vypada dal jit beze zmen tedy SAMOSPADEM.

Otazka je proč to komuniszti dělaji ,
.Brzy dojde za takovych okolnosti k totalnimu krachu tohoto politickeho subjektu tzv KSCM,ktery se doslova zuřivě stavi mlčenim na zadni ,tedy proti svym připadnym sympatizantum i dokonce voličům,nechce jejich navrh programu a sam nemá žadný nosny ,ktery by voliče přitahl jako obrovsky elektromagnet.

“Hraběci Rady” vladé,vyvolavaji u ni smich a bezmocna KSCM verchuška to považuje za “praci”a furt tady cpe članky,které nepojedly maďarske papriky,jsou bez zubů a třesou se strachy ,že bude KSCM zrušena! S tim pry dojde k navratu do parlamentu?
Kdeže ,salamovou metodou už stojaci hodiny přišly o denik a statečni redaktoři nemaji o čem POŘADNEM ,jako je na př změna toho kurevskeho rezimu kapitalistů bez skrupuli vychazejiciho z gangsterismu,ktery ted udusi třeba i
VALKOU cely svět a předtim všechny ovčany ta Řiše lži vykrade až na holou zadnici!
A vo tom to je salati.!
(AAt)

1 2

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.