Zlatý Ámos – nominace uzavřeny

od redakce

potřetí probíhá populární anketa o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos ve složitých podmínkách protiepidemických opatření. Přesto úspěšně. Poslední den minulého roku skončily nominace do 29. ročníku Zlatého Ámose.

Žáci základních a středních škol do něj přihlásili celkem 80 pedagogů. Přes všechny možné zákazy související s pandemií koronaviru můžeme počet nominací považovat za velmi úspěšný. V minulém ročníku přišlo jen o tři přihlášky více. Ne všichni s přihláškou souhlasili, ale drtivá většina nominovaných do souboje o pomyslnou korunu krále českých učitelů jde. Děti jim tak vyjádřily svůj obdiv, úctu, uznání.

»Podle mého názoru je nominace do Zlatého Ámose tím největším uznáním, kterého se učitelkám a učitelům může dostat,« řekl zakladatel a ředitel ankety Slávek Hrzal»Zvítězili u nejpřísnější poroty – u svých žáků.«

Už poněkolikáté v počtu nominovaných zvítězila Praha, která má celkem šestnáct přihlášek. O tři nominace méně přišlo ze Středočeského kraje, na třetím místě s jedenácti nominovanými je kraj Jihomoravský. Ani jednoho oblíbeného pedagoga nepřihlásil žáci z kraje Karlovarského a Jihočeského. Z celkového počtu nominovaných je 52 učitelek a jen 18 přihlášek poslali středoškoláci.

V únoru budou jako tradičně probíhat regionální kola. »Pokud epidemiologická situace dovolí, rádi bychom jako obvykle uspořádali v jednotlivých regionech osobní setkání pedagogů, jejich žáků a porotců. Z nich vybereme 16 semifinalistů,« upřesňuje Hrzal. Jestliže se to nepodaří, bude stejně jako v minulém ročníku probíhat výběr semifinalistů online.

Velké finále je plánováno na 25. března a galavečer se slavnostní korunovací na sobotu 26. března. Termín souvisí se Dnem učitelů, výročím narození Jana Amose Komenského (28. března 1592).

Další informace a jména a školy všech nominovaných na www.zlatyamos.cz.

(DTA)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.