Lipawski mu sluší

od redakce

Poslední informace o – říkejme tomu krize na Ukrajině, mě jako Čecha dost překvapily. Pokaždé, když čtu komentáře na vybraných serverech o této krizi, musím se pousmát, a to zejména pokud se týká věku oněch diskutujících.

Neříkám, že jim teče mléko po bradě, ale uhříky si ještě mačkají. Hlavně ale jsou všichni přesvědčení, a to navzdory historickým zkušenostem před druhou světovou válkou, že Západ Ukrajině pomůže. Nejde ale tolik o jejich uhříky, ale spíše o to, že každopádně Západ nepomůže Ukrajincům. Ti nejenom že nechtějí na rozdíl od oněch infantilních diskutujících válku, ale hlavně nechtějí válku s Ruskem.

Samozřejmě tyto skutečnosti se od »takzvaných« novinářů jen těžko dozvíme. Tito »pressprostituti« si za pár stříbrných dělají z mínění Ukrajinců spíše legraci. Bohužel ale ovlivňují i již zmíněné Red Bullem nasáklé »Uhříky« sedící po nocích za klávesnicí.

Jeden můj kamarád to komentoval »máme, co jsme chtěli, a dobře nám tak«. Nástupem nového pětislepence, který se podvodem dostal k moci, dochází k podpoře Ukrajinských oligarchů a fašistů. Prozatím »jen« dodávkami zbraní a munice. Pro nás pravděpodobně nepotřebné, ale Ukrajinci draze zaplacené. Ukrajinští lidé nechtějí ani válku, ani munici, ale jejich vládnoucí garnitura »demokraticky zvolená Majdanem« potřebuje evidentně doplnit peněženky. Proto ty nákupy a možná, jakoby dary. To by bylo, aby něco za těmi jejich pařáty neuvízlo.

Zbrojařské firmy jsou v současné době v nejvyšší pohotovosti. Irák, Sýrie, Afghánistán. To byly kšefty, tak teď dáme Ukrajinu. Jak jsem výše psal, začínám se stydět za to, že jsem Čech. Německo s podporou byť jen diplomatickou spíše váhá, i když je to upřímně to poslední, co bych od nich čekal. My sice malá zemička, ale plná hrdých lidí, štěkáme jak ten malý mopslík a už nevíme, jak Rusko znectít. Podporujeme stát, který v Luhansku nebo na Donbase perzekvoval obyvatele ruské národnosti a za pomoci fašistických bojůvek se je snažil pokořit.

Když to trošku obrátíme, tak ať chceme nebo ne, musíme dojít k podobné, nicméně naprosto smyšlené situaci v Kosovu. Kosované mají jako národ prý právo na sebeurčení, ale to samé právo je upíráno Rusům v Luhansku a Donbasu.

Podpora země, kde je válečný zločinec Bandera vzýván a veleben jako národní hrdina, je dost zarážející, ale co bychom chtěli od propagátora sedánku landsmanšaftu v Čechách, od pana Lipavského. Krásné české jméno, ale Lipawski by mu slušelo víc.

Pavel JÁCHYM

Přečtěte si další články

3 komentáře

stanley58 05/02/2022 - 01:11

Jachyme, vymacknete si par uhriku a zkuste si najit informace, proc.a jak zacaly problemy na donbase a luhansku a pak nebudete psat takovou nesmyslnou omacku.

fronda 05/02/2022 - 23:15

To je jednoduché. Problémy začaly, protože Západ odmítl respektovat legitimní a demokratickou vládu Ukrajiny a podporoval banderovský puč proti této vládě. Pod loutkovým kyjevským režimem pak samozřejmě žít nechtěl nikdo, ale jen několika regionům se podařilo ubránit svobodu. Jinde to skončilo zmasakrováním antifašistů.

fronda 04/02/2022 - 23:30

Až na Ukrajině padne banderovská diktatura, jistě se všichni civilizovaně dohodnou…

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.