Rozhodne váš hlas

od redakce

Českobudějovičtí komunisté a další rozumní lidé, zejména ti, kteří jsou na kandidátní listině KSČM Fungující Budějce, samozřejmě vítají a podporují iniciativu naší Teplárny (TČB), která, jak informuje ekonomickydenik.cz, uzavřela s Komerční bankou smlouvu o financování výstavby parního kotle na spalování dřevní štěpky. Výše úvěru je 1,6 miliardy korun, jeho splatnost končí v roce 2039. Jedná se jeden ze tří kroků, díky kterým TČB může ukončit v budoucnu výrobu tepla z hnědého uhlí. Zvláště v dnešní krizové době je každý takový krok, jak rozšířit výrobu elektřiny z jiného paliva, důležitý a prospěšný.

Náš zájem, který rovněž deklarují kandidáti do komunálních voleb, coby součást programu, se však upíná k řešením zásadnějším. To znamená, aby Teplárna prodávala elektřinu průmyslovým podnikům, domácnostem, nemocnicím, školám atd. za ceny nákladové, včetně zisku pro město, nikoli spekulativní tvořící se na lipské burze. K tomu ovšem musí TČB uzavřít smluvní kontrakty na dodávky elektřiny i od jiných výrobců, zejména od ČEZ.

Ve volebním programu Fungující Budějce akcentujeme jako stěžejní téma okamžité stanovení takové ceny tepla. Teplárna je v majetku města České Budějovice, a tady musí vedení města nikoliv mluvit, ale neprodleně konat. Dokud je ještě aspoň trochu čas. Dáte-li nám ve volbách dostatečně silný mandát, bylo by zmíněné řešení cen elektřiny jedním z prvních kroků, který bychom okamžitě navrhli a prosadili.

Pro nás, Jihočechy, je rovněž zásadní dostavba 3. a 4. bloku Jaderné elektrárny Temelím, která se vleče nepochopitelných 30 let. K Temelínu se váže i další aktuální problém, a sice stále nedodělaný horkovod, přivádějící teplo z JE.

»Měl být už v tuto chvíli hotový. Jenže není. Generální dodavatel stavby, podnik Tenza, totiž v minulosti zkrachoval a zanechal po sobě nedokončené dílo. Až loni v prosinci našel ČEZ náhradního dodavatele, kterým je sdružení firem ELTE a Energie – stavební a báňská. Hodnota zakázky dosahuje bezmála 1,7 miliardy korun,« cituji znovu ekonomickydenik.cz. 

Už mě nebaví donekonečna označovat viníka současného stavu. Kdo chce běh událostí pochopit, pochopí, kdo nechce, tomu pravdu nevnutíme. Chceme se v Budějcích soustředit zásadně na promyšlená, rychlá a efektivní řešení, která co možná nejvíce zmírní až fatální dopady na společnost jako takovou. Abychom však mohli naplnit teze našeho volebního programu, například ohledně cen elektřiny, což je dnes problém č. 1, neobejdeme se při tom bez vaší pomoci, bez spolupráce s vámi, Budějčáky, bez vašich hlasů.

Stále častěji kolem sebe slýchávám, že je potřeba odhodit jakoukoli politickou nevraživost, přestat rozlišovat lidi podle politického přesvědčení a spojit dohromady všechny ty, kteří to, lidově řečeno, mají v hlavě srovnané a hlavně – na prvním místě u nich není Brusel, Londýn ani Washington, ale občan České republiky – potažmo česká země, český národ, naše město. Ne, toto není žádné patetické vyznání. Taková je realita a vy, občané, budete mít za pár dnů na dlouhou dobu zřejmě poslední příležitost, jak se pokusit z toho mála zachránit, co ještě zachránit lze. Tím, jak naložíte se svým hlasem. 

Vojtěch FILIP, vedoucí kandidát »KSČM Fungující Budějce«

Přečtěte si další články

47 komentáře

Yurri Simon 15/09/2022 - 09:30

Ano.. :) Tam to osobně rozvrací Soros, Fiala, CIA, Mossad, Černochová, generál Pavel, Ferda Mravenec a Václav Havel ze záhrobí..! Rychle to sdílejte, než to smažou..!!! Ha ha ha ha ha ))))))

fronda 15/09/2022 - 22:03

No, když to tvrdí iprima nebo seznam, tak to jistě bude pravda. Teď už zbývá jedině ČT. :D

svaty_vaclav 14/09/2022 - 17:11

Sledujte @neCT24

Slušní lidé fandí Rusku a Rusům.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

detox 14/09/2022 - 22:24

Tak je to jasné, ukrajinští vojáci v tomto konfliktu vůbec neumírají a těch 5 vln ukrajinské mobilizace se vyhlašovalo jen tak, z nudy. :-o
https://t.me/neCT24/15571

svaty_vaclav 14/09/2022 - 22:47

Sledujte @neCT24

Yurri Simon je místní proukrajinský drban, který tady v Naší Pravdě lže a trhá si játra za stejné drbany z Ukrajiny, kteří škemrají poníženě o zbraně u USA a NATO. Ukrajinci to pros*írají na všech frontách a Yurri Simon se tady raduje jako správný chovanec ústavu. Nekazte mu radost, je to jeho jediná než ho zase odvedou zřízenci podělaného na latrínu. Yurri Simon má krušný život ve svém proukrajinském nadšení.

Sledujte @neCT24

petr 15/09/2022 - 07:04

svatý Václav alias Pepa Vyskoč alias vypatlaný komunista a koprofil je proruSSký drban, který tady ve vaší NašíPravdě lže a trhá si játra za stejné drbany z KSČM + ruSSka, kteří škemrají poníženě o zbraně u Číny a v Severní Koreji. ruSSáci to se svou ,,druhou nejlepší armádou na světě” pros*írají na všech frontách a svatý Václav se tady raduje jako správný chovanec,hahaha … Pepo Vyskoči,sedni si na latrinu,dej si hadr a prášek na hlavu,važ si pěti minut úlevy,neboť za chvíli se vrátíš tam,kam patříš – do izolované cely s klecovým lůžkem – toť tvé království a pole působnosti :) :) :)

Yurri Simon 15/09/2022 - 09:36

My víme…. Ha ha ha ha ha )))))) Vyskoči – bojuj..!! Zatím je to slabý, jako ruSSáci u Kyjeva..!! :))))))

Záběry vzdávajících se ruských vojáků dokazují, že morálka v Putinově armádě dávno zmizela.

Po několika dnech ukrajinské protiofenzivy je zřejmé, že jsou místní obránci země v lepším psychickém stavu než jejich ruští protivníci. Získávání okupovaných území totiž nejen zvyšuje morálku ukrajinských bojovníků, ale zcela pohřbívá tu ruskou.

Zdecimovaní Putinovi vojáci už ani nemají tendence se bránit, raději se svému nepříteli vzdávají. Bleskový protiútok, který proběhl přesně tak, jak v představách ruského prezidenta měla vypadat invaze na konci února, okupační vojska překvapil a místy i vyděsil. Hromadné úprky ruských ozbrojenců z obsazených měst hlásí mnoho míst v Chersonské oblasti, některé se objevují i na sociálních sítích.

Díky protiofenzivě měla již Ukrajina získat zpět zhruba šest tisíc kilometrů čtverečních z území obsazeného Rusy. Ti za několik dní přišli o zbraně za zhruba miliardu dolarů, téměř tři tisíce vojáků mělo být zabito, další padli do ukrajinského zajetí. Zadržených Putinových vojáků je podle britského deníku The Sun dokonce tolik, že je problém s tím, kam je umístit.

Americký armádní generál ve výslužbě Mark Hertling se domnívá, že morálka ruské armády klesá, protože čelí odhodlanému nepříteli. Putinovi vojáci navíc nejsou dostatečně zásobováni. „Morálka ruských sil je zhruba od března v hajzlu,“ říká generál. „Vžijte se do situace toho Rusa, který nedostává plat, je na frontové linii, neví, co dělá, nebyl zásobován a posledních šest měsíců byl štván, zatímco žil v zákopu,“ dodává.
Podle analytiků z Institutu pro studium války (ISW) byli ruští velitelé oklamáni, když si mysleli, že hlavní útok provádí Ukrajinci v Chersonu. Tato dezinformace umožnila bojovníkům z okupované země úspěšně překvapit Rusy v oblasti Charkova.

V místech ukrajinského útoku se šíří zprávy, že ruští vojáci rabovali oblečení z opuštěných domů, aby se mohli převléknout za civilisty, a v zoufalé snaze uniknout kradli jízdní kola.
Zpráva Generálního štábu ukrajinských sil zase uvádí, že charkovskou oblast opouští desítky ruských ozbrojenců, kteří se nehodlají dostat do střetu s místními bojovníky. Z obcí Borščova a Artemivka uprchlo už přes 150 ruských vojáků. Ti podle zprávy International Business Times k útěku použili i dva autobusy, nákladní auta a přes dvacet ukradených automobilů.

Ukrajinci, kteří “to prosírají na všech frontách”, zdraví Svatýho_Vyskoče..! Ha ha ha )))

Komentátor 15/09/2022 - 18:29

Nikdo nemůže mít tak tragicky život jako Pepek Vyskoč alias sv. Venda

fronda 14/09/2022 - 23:10

Kolik těch předstíračů už celkem je? Tak 200 tisíc?

Yurri Simon 15/09/2022 - 20:42

To nikdo samozřejmě netvrdí, nebo ano..? Kdo..? Kde..? Nic..? :) To je jenom jeden z ukrajinských vtípků, a ukázuje, jak ruSSáci naskočí na každej špek. )) A každou debilitu, ke který se dostanou, okamžitě veřejně implementují do toho jejich brainwashingu. Nic Fronda, neřeš to… jenom ze sebe ruSSáci opět udělali osly, co si nejsou schopni cokoliv ověřt.. :)) Tebe to nepobavilo..? :)

fronda 15/09/2022 - 22:02

To je kvalifikovaný odhad.

mudrc 14/09/2022 - 20:40

Pouze bolševický dementi jako ty fandí nacistickýmu Rusku.

svaty_vaclav 14/09/2022 - 23:07

Sledujte @neCT24

Ne ne, máš to pomotané. To fašistický dobytek jako ty mudrc jásá nad nacistickými dobytky na Ukrajině.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

fronda 14/09/2022 - 23:07

Náckové od puče na majdanu okupují většinu Ukrajiny a chtěli by celou.

JiDolejš 14/09/2022 - 14:33

Kolega Filip je ruský agent.

Yurri Simon 14/09/2022 - 14:59

To přece všichni dobře víme.. :)

jmm 14/09/2022 - 15:49

Vojta je celý život opravdový bojovník a férový chlap

Yurri Simon 14/09/2022 - 18:25

:-))))))) Ano, samozřejmě – jako každý pro-ruSSácký kolaborant, komouš, nebo ex-eSTéBák. :))))

fronda 14/09/2022 - 23:08

Podle výsledků jeho “práce” to spíš vypadá na amerického.

Miroslav Rozner 14/09/2022 - 00:21

SPD je proti nesmyslnýmu rozhazování peněz občanům, jak navrhuje ANO. My si myslíme názor v programu našem, že chcem do každý rodiny vlastní tiskárnu.

preceda 14/09/2022 - 00:22

Tiskárnu cenin do každé rodiny!

fronda 14/09/2022 - 00:18

Koncem 80. let jsem, jako středoškolák, jezdíval vlakem kolem rozestavěného horkovodu z Temelína do Českých Budějovic. Po privatizačním puči to “demokrati” asi dali do šrotu a s velkým zpožděním dostavěli alespoň dva bloky Temelína, že prý víc není potřeba. Tak teď má republika velmi vysoké měrné emise skleníkových plynů a “díky” burze EU i skvělou motivaci k šetření. A horkovod se staví zase od začátku. Jestli tohle není Absurdistán…

ALLAn 14/09/2022 - 00:40

Podivej se fronda na Bozenku. Je v pohode a neotravuje

Yurri Simon 14/09/2022 - 18:27

:-))))))))))

Fero 14/09/2022 - 22:47

Jacípak “demokrati”? Banda zlodějů, kazisvětů a darmošlapů to je. Ti ochotně poslouží čemukoli, jen když můžou škodit. Za socialismu držitelé rudých knížek nebo aspiranti na ně, po hadráku nejzapálenější vyznavači kapitalismu.

svaty_vaclav 13/09/2022 - 23:40

Sledujte @neCT24

Slušní lidé volí komunisty. Zločinného zlodějského havlovského kapitalismu, který vyraboval a rozbil Československo mají lidé už plné zuby. Fialu s jeho Rychetského pětislepencem pošlou lidé do hajzlu. Můžeme se těšit na demonstrace a stávky. Fialovi nepomůže ani chystaný předvolební podraz se zastropováním cen energií, protože lidi budou platit víc, než Fiala dnes lže.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Proč si ti bolševici pořád serou do huby ?? 14/09/2022 - 00:24

Slušní lidé z Brna ti Vendo fandí.
Spolu to dáte

Yurri Simon 14/09/2022 - 15:02

Svatýmu_Vyskočovi se opět po volbách zhroutí svět… :)) To už bude možná liliputin po smrti.. :))))

Boženka J. 13/09/2022 - 22:14

Dneska jsem neudělala nic kromě sebe. Dobrej den 😀

Paterak 13/09/2022 - 22:15

– Jaký je rozdíl mezi ženou a prací?
.
.
,
– Práce se sama neudělá 😈

radujmese 13/09/2022 - 20:35

Ukrajinská armáda dnes sestřelila ruské Su-24 a Su-25.

mudrc 13/09/2022 - 19:39

Ano, rozhodne náš hlas. Určitě ho nedáme bolševikovi Filipova formátu, tím si buď jist. Páté koloně Ruska (KSČM) jakbysmet.

MUDrc 13/09/2022 - 20:34

Synku, o mrtvých jen dobře

Yurri Simon 13/09/2022 - 20:36

Správně, do mrtvol se nekope. To dělají jenom primitivní komouši…. :)

MUDrc 13/09/2022 - 20:35

Synku, o mrtvých jen dobře

svaty_vaclav 13/09/2022 - 16:33

Sledujte @neCT24

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

nahlas VÍC NAHLAS vy 2% 🍒📢📣 13/09/2022 - 17:12

!!!!

Yurri Simon 13/09/2022 - 20:35

Nedivte se tomu chudákovi… ruSSáci dostávají od Ukrajinců na pr%del, komouši vypadli ze Sněmovny, jeho milicionářskou uniformu už sežrali moli, Zapaření vlci na amerických motorkách už taky nikdy nepřijedou.. Takže tomuhle blbovi se už totálně zhroutil svět.. :))

KSČ ruSStí švábi 13/09/2022 - 15:46

Tomio teď na Facebooku brečí, že ho chudáka proruského označili za proruského.

Kde zůstal Vojta s Kateřinou ??! Ticho po pěšině

Havlík 13/09/2022 - 15:50

Dá se někde koupit hrníček se slzami ruských kolaborantů?

Yurri Simon 13/09/2022 - 20:43

Samozřejmě – tady..! Ale pospíšil bych si, prý ty hrnky mizí hrozně rychle..! :))))

http://www.комунистивхайзлу.ру

Miroslav Rozner 13/09/2022 - 13:51

Podle Kotena není Karel III. otcem Karla IV. Já si počkám, až co řekne Tomio.

ÚV KSČ 13/09/2022 - 13:44

“My vám tohle všechno dáme! A ještě mnohem víc!”

Ksč jdi do hajzlu 13/09/2022 - 13:50

Hej zesranec, nikdo se tě na nic neptá…

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.