Zase dvojí metr

od redakce

V jednom z nedělních diskusních pořadů se místopředseda Sněmovny Jan Bartošek zlobil pro incident na hodonínském sídlišti a agresivní lidi pod okny svého poslaneckého kolegy Antonína Tesaříka. Zároveň připomněl i šibenice před domem moravskoslezského hejtmana Ivo Vondráka. »Chci vyjádřit velkou solidaritu s kolegy, kterým se tyto věci staly. Je jedno, k jaké politické straně patří. Diskuze může být ostrá a tvrdá, ale nikdy nesmí sklouznout k výhrůžkám proti zdraví, životu nebo rodině,« uvedl už ve svém dřívějším prohlášení Bartošek.

Ano, je to hezké, ale dovoluji si doporučit položení dvou otázek. Adresátem je Bartoškův stranický kolega, dřívější asistent a dnes už také poslanec Šimon Heller: »Co jste dělal v roce 2012, 2013? Co vám říká jméno Vítězslava Baborová?«

Zbyšek KUPSKÝ

Přečtěte si další články

7 komentáře

fronda 09/02/2022 - 00:33

Mimochodem, Baborová. Ten případ skončil pro KSČM porážkou jedině z toho důvodu, že to Baborová sama vzdala, i když jí v podstatě nikdo nic nedělal.
Remek taky předčasně odešel z europarlamentu sloužit buržoaznímu režimu.
Co si pak voliči mají myslet, když někomu dají hlasy, a ten se na ně vykašle.

Velký Max 08/02/2022 - 10:59

Na vaše otázky je pane Kupský jednoduchá odpověď Krajské volby v Jihočeském kraji v roce 2012 skončily vítězstvím ČSSD a KSČM, které z 55 mandátů získaly 31. Komunistka Vítězslava Baborová se stala uvolněnou radní pro školství. Pedagog třeboňského gymnázia Mgr. Šimon Heller (KDU-ČSL) se stal mluvčím studentů, kteří proti obsazení tohoto postu členkou KSČM protestovali. Ve většině jihočeským měst proběhly demonstrace za odvolání Bebarové z této funkce, ta později rezignovala.. Bezesporu při těchto nátlakových akcích došlo ke zneužití školní mládeže,a studentů přičemž i tehdejší maturanti se narodili v polovině devadesátých let a o předlistopadovém věděli jen z doslechu, o tom žádná. To samé platí i o nemožnosti krajských radních pro školství zasahovat do výuky a tvorby osnov. Jinou věcí je otázka racionálního pohledu jihočeských komunistů při koaličních jednáních s ČSSD o složení rady kraje. Zvolený post pro Baborovou byl od samotného počátku politickým diletantismem, který logicky vyvolal reakci. Faktem je, že Šimon Heller se na této kauze politicky “udělal”, přes zastávky na regionální úrovni je nyní poslancem. Pane Kupský, s jednou věcí však pan Heller nemá nic společného, a to s výsledky jihočeských komunistů v krajských volbách: Na rok 2012 (20% a 13 mandátů) v roce 2016 jaksi nenavázali (10% a 7 mandátů) no a rok 2020 je známý 4,7% a 0 mandátů,, Kde se stala chyba soudruzi?

ZBYŠEK KUPSKÝ 08/02/2022 - 15:37

Pane Velký Maxi, Vašich 218 slov je krásných, ale trochu o něčem jiném. Vynechal jste toto: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/krajska-radni-baborova.A121123_134816_budejovice-zpravy_khr
Netvrdím, že se přímo toho pan Heller zúčastnil, ale bylo to součástí toho, co jste hezky pojmenoval “zneužití školní mládeže a studentů”.
Jinak za Váš komentář děkuji.

Velký Max 08/02/2022 - 20:23

Pane Zbyšku reagoval jsem pouze na vaše dvě otázky v závěru. Kauza Baborová svého času poutala velkou mediální (antikomunistickou) pozornost. Psal jsem z ” voleje” a pouze zkontroloval na volbách.cz přesné výsledky krajských voleb. Nominaci Bebarové na ideologicky snadno zneužitelný post, kterým oblast školství je jsem diplomaticky označil za politický diletantismus, český jazyk má řadu výstižnějších slov .. .. Jistě jste zaregistroval, že zde píšící pan Štefek, jako bývalý uvolněný radní pro kulturu neměl na Středočeském hejtmanství žádný problém.To se týká i dobré práce “dopravního” radního a vícehejtmana Ústeckého kraje Jaroslava Komínka, který se výrazně podepsal pod kvalitní dosud funkční DÚK..

fronda 09/02/2022 - 00:29

Velky Max má asi delší vedení, takže ještě jednou: chyba byla v neúspěšné Filipově politice kolaborace s oligarchou. A v neschopnosti vedení KSČM Filipa včas odvolat, když už sám ztratil soudnost.

Velký Max 09/02/2022 - 10:10

O Filipovi jako “architektovi” zkázy KSČM tady Frondo píšete od říjnových voleb již snad popadesáté, stejně stereotypně svá moudra psával sv.Václav.. K zásadnímu propadu KSČM,, který kulminoval nakonec odchodem z parlamentu, došlo mezi lety 2012 – 2016. V té době byl Babiš pouhým ministrem financí.v koaličním kabinetu Sobotky tvořeným ČSSD, ANO a KDU-ČSL, ten žádnou podporu od KSČM nepotřeboval.. Měl byste vědět, že formulace.” Kde se stala chyba soudruzi?”,je myšlena ironicky a je odvozena od slavné hlášky pana Kodeta z legendárních “Pelíšků”, což je ovšem film, který rudí noci nemusí…

fronda 10/02/2022 - 00:31

Já mám raději Kodeta v roli kapitána SNB Exnera…

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.