Odbory ke srážce vlaků v Pardubicích: Na vině jsou i rostoucí nároky na zaměstnance

od redakce

Smutek a hlubokou soustrast a solidaritu pozůstalým po obětech tragického železničního neštěstí v Pardubicích, při kterém zbytečně vyhasli čtyři lidské životy a další lidé utrpěli zranění, vyjádřilo Odborové sdružení Čech, Moravy, Slezska. Zároveň však poukázalo na příčiny podobných nehod.

»Jsme přesvědčeni, že bez ohledu na výsledek vyšetřování příčiny tragické železniční nehody, která se stala ve středu v pozdních nočních hodinách v Pardubicích srážkou nákladního a osobního vlaku, je nezbytné vnímat stále rostoucí nároky na zaměstnance železničních společností. Má-li být zajištěna bezpečnost železničního provozu, cestujících a přepravy nákladů je třeba dbát na dodržování bezpečnostních a provozních předpisů,« stojí v jeho prohlášení.

Upozorňuje na to, že tragická železniční nehoda v Pardubicích, při níž přišli o život čtyři lidé, a přes dvacet jich bylo zraněno, není jedinou nehodou na českých železnicích v posledních měsících. »Ukazuje se, že přes technické zabezpečení je třeba stále klást důraz na lidský prvek, který je nenahraditelný a jehož zátěž, často i vlivem zaměstnavatelů a podceňování bezpečnostních a provázáních předpisů nadměrně roste,» uvádí také.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.