Ekofilm nejsou jen dokumentární filmy

od redakce

Již 48. ročník festivalu Ekofilm, který se uskuteční od 12. do 15. října v Brně, představuje doprovodný program. Kromě promítání a soutěže pětadvaceti dokumentů čekají návštěvníky koncerty, workshopy, debaty, zážitkové exkurze a komentované prohlídky. Vstupenky na doprovodný program i promítání lze rezervovat na www.ekofilm.cz. Všechny akce jsou zdarma.

Uskuteční se v Univerzitním kině Scala, v sále Společenského centra ÚMČ Brno-střed, na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a v EKODÓMu na náměstí Svobody. Leitmotiv doprovodného programu je Klima a jeho změna.

»Diskuze o klimatické krizi se za uplynulé čtyři roky velmi změnila. Debata Ekofilmu to bude reflektovat. Nadále ji chceme kultivovat. Společnost se výrazně posunula v našem smýšlení, velké a nevyhnutelné změny nás teprve čekají. Je třeba být ostražití a držet směr. K tomu směřujeme debaty a přednášky o klimatické a ekologické krizi, kterou procházíme« uvedl Martin Čech, který má na starost odborný doprovodný program festivalu.

Ve středu 12. října zahájí doprovodný program svým koncertem kapela ZRNÍ od 18.30 hodin na náměstí Svobody. Ještě předtím se mohou zájemci od 16.00 zúčastnit úvodní besedy na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity, a to na téma připravenosti České republiky na klimatické a ekologické výzvy.

(vž)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.