Milion chvilek opět ve službách pravice

od redakce

Sváteční víkend se nesl ve znamení dvou demonstrací. Obě se konaly na místě tradičním – Václavském náměstí v Praze. Ta protivládní ve státní svátek 28. října navazovala na dvě předcházející (3. a 28. září), ta o dva dny později, organizovaná »znovuzrozeným« Milionem chvilek za demokracii, měla hlavní motto »Česko proti strachu«. Lidé v obou případech protestovali proti válce na Ukrajině, leč s jiným podtextem.

A samozřejmě s jinou podporou. Velmi rozdílnou. Demonstrace pod dostatečně srozumitelným heslem Česká republika na prvním místě byla stejně jako ty předcházející dehonestována vládní garniturou a jí nakloněnými médii.

Opět »životní ztroskotanci«

Takže vůbec nepřekvapilo, že premiér Petr Fiala se opět posměšně vyjadřoval o demonstrantech jako o »životních ztroskotancích«, kteří tvořili hloučky na Václavském náměstí. Střízlivé odhady hovořily o 80 tisících těchto »ztroskotanců«, kteří prý jen natahují ruce ke státu o pomoc, jak se vyjádřili další politici pětikoalice. V urážkách lidí protestujících proti drahotě a vysoké inflaci se nejvíce činí ministr vnitra Vít Rakušan, který se vyjádřil v tom smyslu, že znesvětili státní svátek. Čeští občané přijeli ze všech koutů republiky, aby dali najevo svou nespokojenost se současnou vládou, jejíž neschopnost řešit energetickou krizi a neustále stoupající ceny všeho možného se projevuje už měsíce. Odpovědí je pouze arogance, přehlížení narůstajících problémů a nezájem starat se o vlastní občany. Místo toho si půjčí vláda 10 miliard korun na pomoc Ukrajině a naše obyvatelstvo se propadá do stále větší chudoby. Třetina lidí vychází s příjmem od výplaty k výplatě, nic neušetří.

Josef Skála, kandidát vlastenců na Pražský hrad, opět promluvil z tribuny demonstrace »ČR na prvním místě« a sklidil potlesk.

Skandální výrok Rakušana

Mezi řečníky byl i bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek, který mj. kritizoval Českou televizi za její neobjektivnost. »Česká televize by totiž zveřejnila cokoliv, co je ve prospěch vlády, ale co je v její neprospěch, tak o tom nemluví,« řekl a dodal, že je rád účastníkem akce ztroskotanců, zaprodanců i ruských trollů, jak podle něho o demonstrantech mluví Petr Fiala, Markéta Pekarová Adamová či ministr vnitra Vít Rakušan. »Vyjádření ministra Rakušana na naši adresu bylo, že jsme šmejdi.« Je vůbec v demokratické společnosti, jak ji »praví demokraté« z pětikoalice stále nazývají, možné, aby ministr takto tituloval své spoluobčany? Zřejmě ztrácí nervy. To je přece na okamžitou demisi. Korunu tomu Rakušan nasadil primitivní »vlajkovou výzdobou« budovy ministerstva vnitra.

Tzv. mainstream informoval o demonstraci jako vždy tendenčně, co se týká počtu lidí i citací některých demonstrantů. Stejný prostor pak dává hloučku lidí, kteří protestují proti demonstraci pod Národním muzeem s hesly jako»Ano Green Dealu«. Právě tomu »Zelenému údělu«, jenž se k nám přivalil z Německa a likviduje naší ekonomiku. Už samotní Němci si uvědomují zkázonosnost hyperaktivních »zelených« iniciativ.

Do Prahy přijel i člen Mladé levice Komunistické strany Rakouska Lukas Benjamin Reisinger. Na snímku s předsedkyní KSČM Kateřinou Konečnou.

Své slovo dostali na podiu také komunisté. Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná v roli moderátorky se mj. pozastavila nad drzostí ministra Rakušana a předala mikrofon prezidentskému kandidátovi Josefu Skálovi. Ten zdůraznil, že proti vládě je potřeba postavit jednotný blok politických sil zleva doprava a donutit ji k demisi. »Protože se děje něco neuvěřitelného. Teď nás tlačí do války s jadernou mocností, to se ještě nikdy v dějinách nestalo.« Všichni řečníci volali po míru na Ukrajině, ale toho lze dosáhnout jen jednáním, ne neustálým posíláním zbraní do válečného konfliktu, v čemž je Česká republika přeborníkem. Jak ostudné!

Strach Strašákové

Vládní taktika, jak bagatelizovat nespokojenost lidí vyjádřenou na Václaváku, je již zřejmá. Premiér Fiala otcovsky chápe obavy a strach občanů z inflace a cen energií, ale zároveň podává pomocnou ruku vyjádřenou již zprofanovaným heslem Nenecháme nikoho padnout. Samozřejmě, že je to jen politologická floskule, protože jednotlivci už padají, a hlavně padají firmy. Ty velké nechala vláda napospas se svým tzv. zastropováním. Vládě a jejím posluhům se tak velice hodila následná demonstrace pod heslem Česko proti strachu. Organizátoři a vystupující zdůrazňovali demokracii a podporu Ukrajině, samozřejmě i posílání zbrojního arzenálu. Zpravodaj ČTK neopomněl zdůraznit, že v neděli byl na Václavském náměstí větší počet lidí než v pátek. Pravda to nebyla, už i »četka« je neobjektivní… Sympatizanti odmítají nakupování plynu napřímo z Ruska, raději tedy čtyřikrát dráž od německých obchodníků nebo americký LNG ještě dražší. Prostě ideologie nad zájmy českých občanů.

Demonstrace pod heslem »Česká republika na prvním místě« se opět zúčastnili členové KSČM.

Mluvčí Milionu chvilek Hana Strašáková řekla, že »když budeme držet spolu, tak je to mnohem lepší, než když se budeme mezi sebou bít«. Toho spolku, který pořádal mohutné demonstrace proti Babišově vládě ve službách tzv. demokratických stran, a nyní se opět objevil na scéně. Proč asi? Strašáková má jistě pravdu, jen její slova nějak nekorespondují s řadou nenávistných názorů, podle nichž je třeba »bojovat a vyhrát nad dezinformátory, lháři a manipulátory, kteří rozbíjejí svobodu a demokracii.« Což by určitě ochotně podepsali politici vládního pětispolku, a proto budou podobné akce nadále podporovat a naopak deklasovat každého, kdo má jiný názor než oni.

Vladimír SLOBODZIAN

FOTO – autor a Filip ZACHARIAŠ

Přečtěte si další články

32 komentáře

Jak se vám to líbí? Stále nepůjdete do ulic? 04/11/2022 - 09:20

Češi mají nejdražší elektřinu v Evropě. Přitom patří k jejím největším vývozcům na světě.

https://www.kurzy.cz/zpravy/668138-cesi-maji-nejdrazsi-elektrinu-v-evrope-pritom-patri-k-jejim-nejvetsim-vyvozcum-na-svete/

jmm 04/11/2022 - 09:01

Nemusím je-ignoruji….

Rudý vítr 04/11/2022 - 04:51

Jo bejvávalo kdysi že jsme byli soběstačný a hrdý národ nějak od roku 1950-89.Byla svoboda, práce, sociální a zdravotní jistoty proto budu do své smrti iba jedinou slušnou stranu.Stranu poctivých, slušných a pracovitych lidí co pomáhá obyčejným lidem ❤️❤️❤️ KSČM ❤️❤️❤️

Yurri Simon 04/11/2022 - 12:33

Hele, ale na to už ani prášky nezabírají.. Možná, kdyby ses nechal zavřít někam do ústavu…? :))))

Yurri Simon 04/11/2022 - 12:36

Nenávidím Putinovo Rusko, vracím pas, připojte se, napsal ruský magnát.

Podnikatel Oleg Tiňkov oznámil, že se rozhodl kvůli odporu proti válce na Ukrajině zřeknout ruského občanství. Vyzval další podnikatele, aby ho následovali. Příslušný dokument zveřejnil na sociální síti.

„Nemohu a nechci být spojován s fašistickou zemí, která začala válku s mírumilovným sousedem a každý den zabíjí nevinné lidi. Stydím se nadále mít tento (ruský) pas. Doufám, že více známých ruských podnikatelů mne bude následovat, aby oslabili režim (prezidenta Vladimira Putina) a jeho ekonomiku a nakonec přivodili jeho porážku. Nenávidím putinovské Rusko, ale mám rád všechny Rusy, kteří jednoznačně vystupují proti této nerozumné válce!” napsal Tiňkov.
Kritizoval válku a přišel o banku
Tiňkov po ruské invazi do sousední země, zahájené na příkaz ruského prezidenta Putina 24. února, patřil k prvním z hrstky ruských podnikatelů, kteří otevřeně vystoupili proti válce a kritizovali ruskou armádu, připomněla ruská redakce BBC. Na konci dubna byl donucen prodat svůj balík akcií ve společnosti TCS, ovládající Tinkoff Bank (dvanáctá největší banka v Rusku podle velikosti aktiv), skupině Interros Vladimira Potanina, připomněla ruská redakce BBC. Tiňkov loni figuroval v žebříčku největších ruských boháčů časopisu Forbes na 12. příčce s majetkem odhadovaným na 4,7 miliardy dolarů (608. na světovém žebříčku). Letos ze všech žebříčků vypadl.

Tiňkov patřil k průkopníkům internetového bankovnictví v Rusku. Proslul i jako sponzor silniční cyklistiky, v jeho týmu Saxo-Tinkoff jezdili v minulé dekádě například Alberto Contador, Peter Sagan či Roman Kreuziger.

JPP 03/11/2022 - 11:30

U nás je psychóza – když všichni zdražují, tak já musím taky.
Senát právě řeší kolik piv si mohou dát vodáci místo pokračování v obchodu s Ruskem :-)

Zlatí komunisti, zlatí 03/11/2022 - 10:53

Kapitalismus je založen na okrádání člověka člověkem a První zákon je zákon zisku .Podle toho to vypadá. Zločinnost, šmejdi, drahota. A bude hůř

Rudý vítr 03/11/2022 - 01:51

❤️ ❤️ ❤️ ZA KOMUNISTŮ BYLO LIP ❤️❤️❤️

DEMOGRACIJE 02/11/2022 - 23:16

Vyklízení havloidi kavarníci, demokratura

fronda 02/11/2022 - 22:03

Právě propaganda současného režimu šíří strach a nenávist.

A jestliže chvilkaři podporují banderovské pučisty, tak by o demokracii neměli vůbec mluvit.

Musíte nahlas 📢, VÍC NAHLAS 📣, vy 1,5% 🍒📉👎 02/11/2022 - 22:53

Všechno?

Rudý vítr 03/11/2022 - 04:45

Jo nahlas ❤️❤️❤️ ZLATY KOMUNISTI ❤️❤️❤️

Restart 02/11/2022 - 19:55

Když už je ta zmínka o práci, tak proč se dnes dosti lidí strachuje, že o ní přijde? Mají nervy nanic, strach a hádky v rodině, oficielní zprávy udávají, že stoupá počet léků proti nespavosti a léků na uklidnění. I byly v nedávné minulosti kvůli nezaměstnanosti učiněny nějaké pokusy o sebevraždu, některé se i povedly.
.Demokracie a svoboda tomu člověku v tomto případě. nepomůžou.

dědek 02/11/2022 - 21:49

Nehádejte se, chlapi. Já jsem třeba krájel křížaly

Restart 02/11/2022 - 19:48

Česká spravedlnost? Je pravda, že už kvůli politice nejde o životy, ale dnes zase justice propouští kdejakého grázla, ať fyzicky někoho napadl nebo něco ukradl anebo to byl bílý límeček. Pak připomeňme Havlovu amnestii a hlavně tu Klausovu, u něho se právě jednalo o ty bílé límečky.

Dělnická třída nehledá pěst, krčí se strachy v koutě. 02/11/2022 - 19:44

JSME PŘEDVOJ SOCIALISMU A PĚST dělnické třídy………..zase lžeš jako obvykle a to na stánkách komunistického plátku. Nechávají po sobe plivat, asi mají s tebou dohodu, ale tohle určitě neřekli. Socializmus zaniknul, lidé chtěli kapitalizmus, dělnická třída skoro není a ta co zbyla se krčí ušlápnutá v koutě množstvím manažerů.

Gustav®️ 02/11/2022 - 21:50

Lolo napiš tu moji lež

Spolek šíří násilí nebo nenásilí podle potřeby 02/11/2022 - 19:36

Lidé jdou do ulic demonstrovat, když jsou s něčím nespokojen, příkladem je Francie, kde občas dochází i k násilí, občas hoří i auta. . My jsme asi jedna z mála zemí, kde demonstrují na podporu vlády a to ještě absurdní spolek Milion chvilek, který káže proti násilí a přitom v době šíření virové infekce zneužil situaci a šířil násilí proti premiérovi a kreslil mu před domem křížky a ohrozil bezpečí jeho rodiny. Stojí za ním pětikolka Bakalova a veřejnoprávní média a ta mu naženou dav. Teď také lidé umírají po světě i u nás na covid. Může za ty naše Fiala?

:-) 02/11/2022 - 18:02

To jste si spletl portál, svůj inzerát musíte vyvěsit zcela jinde. Garantuji vám, že obratem budete mít k dispozici celou hordu ušlechtilých, vděčných, civilizovaných a kriminalitou netknutých abstinentů, kteří se k vám rádi okamžitě nakvartýrují. Ani za to žádného “dezoláta” nebudou chtít, věřte mi. Přeji příjemnou zábavu a intenzivní kulturní obohacení. :-D

Fero 02/11/2022 - 17:55

Koukal jsem na fotky ze sleziny “Milionu chvilek pro stranu a vládu” a k mému smutku jsem tam viděl vedle standardních, typických zmrdů, kteří to mají vepsané v ksichtě, i několik lidí, kteří nejspíš zmrdi nejsou. Těch je mi líto.

nikdo vás nechce 03/11/2022 - 00:24

.

miluji Fera 04/11/2022 - 08:55

.

Paterak 02/11/2022 - 15:12

Já je na té fotce vidím. Samý buržoust, imperialista, nacista, fasista, banderovec. Byl jsem tam

Yurri Simon 04/11/2022 - 12:34

Aby tě nekleplo, soudruhu.. :))))

Restart 02/11/2022 - 14:47

Ještě k článku. Nevíme, zda manifestující z neděle (30.X.) jsou ovce, podnikatelé nebo komu bylo v minulosti ublíženo. No, článek se více než z poloviny zabývá manifestací, která se udála ve státní svátek, z neděle (30.X.) vidíme jen drobné citáty nebo odkazy. Článek byl sice psán chaoticky, nejlepší by bylo, kdyby se autor článku té provládní demonstrace zúčastnil, ale poděkujme za článek, že alespoň někdo se o demonstraci zmínil.

Jan Gavroch 02/11/2022 - 14:29

Proč nevolit Babiše
Před 3 roky vydal Babiš zákon o povinnosti většiny občanů ČR mít DATOVOU SCHRÁNKU do které budou úřednice a úředníci posílat poštu Pošta je považována za vyzvednuto po 10 dnech i když si ji nepřečtete
Pokud dostanete zápal plic, zánět slepého střeva, nebo budete v nemocnici na po autonehodě nebo z jiných důvodů si zprávu ve schránce nepřečtete, může vás kterákoliv úřednice, ve spolupráci s exekutorem, vyšším soudním úředníkem, úřednicí nebo úředníkem katastrálního úřadu a advokáti, olupit o váš byt, domek nebo jinou nemovitost . Tento zákon podporuje i ministr dopravy
Náklady na provoz schránek – 1,2 miliardy ročně.O tyto peníze Babiš oloupí vydíráním mnoho občanů ČR.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-verdikt-pro-dva-miliony-cechu-vlada-rozhoduje-o-datovych-schrankach-218217#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=fRnFNzfX5i9-202211020924&dop_id=218217&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Restart 02/11/2022 - 15:02

Povinnost aktivovat datovou schránku zasáhne také invalidy, důchodce či ženy v domácnosti, kteří si „podnikáním“ přivydělávají několik tisíc měsíčně.
Dva miliony občanů budou muset od nového roku používat datové schránky. Plán z dílny Babišovy vlády potvrdil ve středu také kabinet Petra Fialy.
Tolik výtah z úvodní části odkazu. Kdo se podívá na odkaz, uvidí toho více. Ale, prosím, týká se to jen podnikajících občanů, nikoli tedy všech.
A předpokládejme, že podnikatelé ten internet vlastní. A proč by nemohli míti datové schránky? Nemuseli by vše pracně vyhledávat na internetu a čekat zbytečně na úřadech?

Jan Gavroch 02/11/2022 - 16:32

Podstatné je, že ten zákon je přípravou na neuvěřitelně rozsáhlé loupeže a je vydaný proto aby ty loupeže nebyly trestné. a mohla je realizovat kterákoliv úřednice, ve spolupráci s exekutorem, vyšším soudním úředníkem, úřednicí nebo úředníkem katastrálního úřadu a advokátem oloupit o váš byt, domek nebo jinou nemovitost ,
Tady nějaký pán spadl z kola. Praskla mu spodina lebeční což je většinou smrtelný úraz Byl 3 týdny v umělém spánku a téměř půl roku v nemocnici. Ty poslanecké a úřednické bestie tvrdí že se měl , do deset dnů, podívat do datové schránky.
—-Pokud někdo chce mít datovou schránku, ta ať si ji pořídí, to je v pořádku. Ale není v pořádku, že ji mít MUSÍ- není v pořádku, že někteří členové vlády a poslanci VYDÍRAJÍ některé občany ČR. – Náklady na provoz schránek – 1,2 miliardy ročně.O tyto peníze Babiš oloupí vydíráním mnoho občanů ČR.
—“…..A předpokládejme, že podnikatelé ten internet vlastní……” Je to Váš pohled zkušenost ale neodpovídá skutečnosti Starý člověk, 79 let bydlí na vesnici v domku se zahradou. Ab y zaplatil DAŇ Z NEMOVITOSTI, vozí jablka na tržnici. Když se neurodí, tak nemá ani jablka pro sebe. Počítač nemá a NEUMÍ s ním zacházet. POslanecké a úřednické PROLHANÉ bestie říkají, že se má , každých 10 dnů podívat do datové schránky, kterou nemá
—Proto, podle mne, někdo tak krutý , extremně hrabivý , sobecký a bezohledný by neměl být prezidentem

Restart 02/11/2022 - 17:34

O Babišovi jsem se nezmínil a nebude to jen z jeho hlavy. Nenávist byste neměl směrovat jen k Babišovi, stačí se podívat na ty, co mu to umožnili. A Fialova vláda vidí ty nedostatky v tom zákoně, proto je bude chtít novelizovat. Jakým způsobem si myslíte např., že by dotyčný mohl přijít o nemovitost? Že by nereagoval?
Pokud někdo padá z kola, je přece někdo, aby to na úřadě oznámil, pokud je ten člověk sám, pak ano, úředníci by to měli řádně prošetřit, ovšem snižování jejich stavu to nepomůže. Tento případ by potřeboval ale podrobně převyprávět.
Pokud podnikatelé musí mít povinně datovou schránku, je to proto, že stát právě snižuje počet užitečných úředníků (někde ale zbytečně zvyšuje, jo vím, každý se musí nějak živit, to je ovšem případ školství a na jinou diskusi, kdy školství nadměrně chrlí studenty z ekonomických a sociálních škol) a ti úředníci pak neví, kde jim hlava stojí, viz např. rušení finančních úřadů.
Jo, už jsem upozorňoval na to, že každý nemusí mít internet, asi unáhleně zvyšujete emoce. Ale k tomu pánovi s jabky. Máte pravdu, místní úřady (tedy nejen stát) zvyšují daň z nemovitosti. V jeho případě bych daň z nemovitosti odpustil nebo snížil na přijatelnou míru. Tady by bylo vhodné, až přijde nové sčítání lidu, do statistiky za řadil i ty, co mají nebo nemají internet a podle lokalit se rozhodnout, jak dále. Ne, není to o soukromí.

kulturní referent 02/11/2022 - 14:25

Soudruzi, jak to hrají v KHL?

Jan Gavroch 02/11/2022 - 11:18

Zákon o povinné datové schránce nvydal jen Babiš ale i ti, kdo volili ČSSD a KSČM

Restart 02/11/2022 - 12:13

Marně jsem hledal v článku něco o povinné datové schránce. A když už, tak to bylo jen ve věci fyzických (podnikajících) osob ve styku s úřady. A ti, co volili ČSSD a KSČM určitě ne. Jo, v r. 2023 měl být vydán zákon o povinné datové schránce, ale jsou tam nejasnosti, tak koalice trochu přibrzdila a hodlá udělat opravy, takže jen tak hned nevyjde. Jistě, ten kdo nemá internet, tak nebude mít šanci, takže se ten zákon musí upravit.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.