Padesát jednotek a sborů dobrovolných hasičů získalo ocenění

od redakce

Odborná porota ankety Dobrovolní hasiči roku nominovala 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z ČR na letošní ocenění. A to za profesionálně provedené zásahy a preventivní a výchovnou činnost. Jejich práce byla oceněna ve 12. ročníku ankety. Pořadí padesáti oceněných nyní určí veřejnost svým hlasováním.

Finalisté na prvních třech místech k ocenění dostanou i finanční a věcné dary v hodnotě asi dvou milionů korun. Veřejnost o nich hlasuje do 20. října.

Hlavní cíl ankety Dobrovolní hasiči roku je ocenit a finančně i věcně podpořit dobrovolnickou činnost hasičů i v těch nejmenších obcích a současně veřejnosti ukázat důležitost a nepostradatelnost jejich zapojení mezi složky integrovaného záchranného systému a představit jejich dobrovolnou činnost. »Z událostí, které loni postihlo Hodonínsko a Břeclavsko, i z letošního požáru v Hřensku je zřetelné, jak významná je pomoc jednotek dobrovolných hasičů. Dnes jsme nominovali 50 jednotek a sborů dobrovolných hasičů, kteří budou oceněni při slavnostním vyhlášení 16. listopadu, ale poděkování za jejich práci patří všem, včetně partnerům, kteří dobrovolné hasiče prostřednictvím Ankety podporují,« zdůraznil náměstek generálního ředitele HZS ČR a místopředseda odborné poroty brigádní generál Slavomír Bel.

Odborná porota letos posoudila 118 přihlášek. »Jsem rád, že s anketou oceňujeme práci dobrovolných hasičů spolehlivě již 12 let. Naše podpora navíc nespočívá pouze ve finanční pomoci prostřednictvím Ankety, ale také v samotné podpoře dobrovolnické činnosti našich zaměstnanců. Mnoho dobrovolných hasičů je totiž i mezi námi plynaři, a když to situace vyžaduje, umožňujeme jim zapojit se do akcí. Tak tomu bylo i v případě požáru v Českém Švýcarsku,« uvedl Petr Koutný, provozní ředitel společnosti GasNet a člen odborné poroty.

Kdo získá skleněnou hasičskou helmu?

Hlasovat o oceněných, z nichž deset získá prestižní skleněnou hasičskou helmu, může také veřejnost, a to dvěma způsoby: prostřednictvím hlasovacího formuláře na stránkách ankety www.adhr.cz, nebo zasláním hlasovací SMS. Podrobnosti k hlasování jsou na stránkách ankety. Při předávání ocenění 16. listopadu dostane odměnu k 50. výročí hry Plamen také pět kolektivů mladých hasičů.

»Události posledních let ukazují stále jasněji, jak důležitá je v případě různých neštěstí a extrémního počasí pomoc druhých. Mezi nejdůležitější patří pomoc, které se nám dostává od dobrovolných hasičů. Stejně významné jsou i zásahy u dopravních nehod, požárů nebo lokálních záplav, o kterých není tolik slyšet, ale jsou stejně důležité a v rámci Ankety jim máme možnost poděkovat a vyjádřit naši podporu,« řekl Radek Benčík, jednatel společnosti NET4GAS a člen odborné poroty.

(vž)

Přečtěte si další články

2 komentáře

jmm 19/09/2022 - 09:39

mistake

jmm 19/09/2022 - 09:33

“dobrmani”jsou na vesnici všelijak prospěšní

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.