Přemysl Votava o Remkovi: Byl to kus hrdinství

od redakce

Deníky, televize, média celého světa tehdy informovaly, že Československo se 2. 3. 1978 (minulý týden jsme si připomněli 46 od události, pozn. red) stalo třetím státem na světě, který vstoupil do kosmu. Československý kosmonaut kroužil kolem matičky Země, jako příslušník státu který to po SSSR a USA dokázal… Jméno kosmonauta kapitán Vladimír Remek.

V té době to byl kus hrdinství. Dnes zaplatíš a letíš. Tehdy jsme předběhli státy jako Británie, Francie, Japonsko, Čína, Itálie… V jiném státě by to připomínali v televizi každý rok, ale jsme doma v Česku. Zde poctivě kádrujeme.

Náš úspěch je dnes zapomínán, zlehčován. Máme zapomenout na jméno kapitán Vladimír Remek. Nedávno jsme dostali zvučnou informaci o naší nové účasti v dobývání kosmu. Padlo i jméno toho správně vybraného. Televize, média již jásaly, ale nic se nestalo, onen vybraný zůstal na Zemi. Jak se říká, slibem neurazíš. A tak ten náš kandidát dále čeká pokorně v dlouhé frontě. My důvěřivci jásáme nad každým droboučkým slibem, dál žmouláme čepici. Snažíme se zavděčit. Nic nepomáhá. Nejsme asi tak moc důležití v té dlouhá frontě.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.