Prohlášení XI. sjezdu KSČM

od redakce

Dnes, v neděli pokračoval v Brně řádný XI. sjezd KSČM. Mj. bylo delegáty schváleno Prohlášení sjezdu, v němž je konstatováno, co si komunisté myslí o současných problémech ve společnosti a jaké mají recepty na jejich řešení.

Mj. se v něm píše: „Současná pravicová vláda ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a Pirátů není schopna řešit stávající krizi a její dopady na občany naší země… Řešení těchto otázek se však vláda nijak nevěnuje. Místo toho se ze všech sil zaměřuje na prohlubování konfliktu na Ukrajině. Již tam poslala zbraně, munici a vojenské vybavení za více než miliardu korun. Státní moc také zavedla cenzuru, zakazuje jí nepohodlná média a tomu, kdo veřejně prezentuje jiný názor, dokonce vyhrožuje vězením…

My komunisté takovou politiku jednoznačně odmítáme. Naše cíle jsou jasné. Prioritou pro nás je, aby lidé mohli důstojně žít a ne živořit. Požadujeme právo na dostupné bydlení a veřejně financovanou výstavbu 40 tisíc bytů pro naše občany. Žádáme opětovnou regulaci nájemného a zdanění spekulací s byty. Chceme zvýšit minimální mzdu na 20 tisíc korun měsíčně a tlačit na celkové zvyšování mezd a zkrácení pracovního týdne na 35 hodin při zachování mzdy. Prosazujeme důstojné důchody, bezplatné školství a zdravotnictví… Příčiny současné krize jsou však systémové. Proto se i jejich skutečné řešení nachází mimo stávající kapitalistický systém, který je založen na vykořisťování, útlaku a válkách… KSČM je přesvědčena, že sociálně spravedlivé společnosti patří budoucnost!“

Přečtěte si další články

10 komentáře

Zdeněk 16/05/2022 - 18:27

Vás to zajímá, jinak byste tady nebyl…

ateista 16/05/2022 - 08:09

Bože, to je zase hlupáků, co podporuje nacisty z Azova. Kde jste byli, vy hlupáci, když nacisté 2.5.2014 upálili v Domě odborů v Dombasu 42 lidí, kde jste byli, vy hlupácí a obdivovatelé nacistů z Ukrajiny, když nacisté z Azova a podobných nacistických seskupení vraždili v Luhansku a na Dombasu – 14000 mrtvých. Nacisté obsazuji nemocnice, školy a školky kde si vytvářejí palebné pozice a používají civilisty jako živé štíty – nejspíše odkoukali od nacistu za druhé sv. války. Hlupáci, posílejte dále peníze , oni si je ukrajinští oligarchové rádi rozeberou pro sebe. Jenom, aby nám tady v budoucnu v ČR, oni ukrajinští nacisté nechtěli nastolovat svoje “pořádky”.
Divím se redakci, že povoluje obdivovatelům nacismu, aby uráželi na HaNO. Zablokujte ty hlupáky !!!!

4beatles 15/05/2022 - 20:13

Čtěme pozorně: Konečná ani jednou ve svém článku nepoužila starý komunistický evergreen, slovo “nezaměstnanost”. Zajímavé, že?

Fery 15/05/2022 - 15:52

Koho zajímá kvikot dvouprocentní mimoparlamentní strany?

Vladimír Kusyn 16/05/2022 - 21:16

Kdyby nikoho ten kvikot nezajímal – myslím ty 2% – tak, by tady na tomhle serveru nebyl ! Musíš trochu zainteresovat i hlavu ! Blábolit nesmysly uměl výborně Vasil Bil’ak z východného Slovenska ! Ale on neuměl česky a jen rusínsky ! On neuměl slovensky a rusky ! Když Brežněv zavřel v Kremlu v 1968 Dubčeka a Černíka a Smrkovského, tak po něm chtěli tlumočit ! Když to nešlo, tak ho poslali do hotelu a dali mu Stoličnaju vodku a měli od něj klid ! Tak se vzdělávej ! Nedělej ostudu ODS !

Ivo Šálek 15/05/2022 - 12:09

30 let jste byli v parlamentu, výsledek = 0. Teď mimo parlament jste možná tak schopni se rozpustit, i když i o tom pochybuji.

jmm 15/05/2022 - 11:39

„Současná pravicová vláda ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a Pirátů není schopna řešit stávající krizi a její dopady na občany naší země…
Jsou to “dilettante” …:
“…Neodborník s povrchními znalostmi, nedouk, nikoliv samouk; lidovì neumìtel. Diletantství nelze zaměňovat s amatérismem….”

petr 15/05/2022 - 18:33

jmm . a vy jste přesvědčen,že firma ,,Konečná and her company” tu celosvětovou krizi,která dopadá i na nás, obratem ruky dá do pořádku ? jestli mají v plánu ,,jet” jako kysi,tak děkuju,nechci …

Josef 16/05/2022 - 19:51

Ano soudruzi přeci krize zruší dokonalým plánováním. Sice to nikde a nikdy nevyšlo a státy vedené komunisty krachovaly, ale teď to určitě dopadne…..

Vladimír Kusyn 17/05/2022 - 00:39

To máš pravdu, dokonalým plánováním a nikdy to nevyšlo ! Tak se musím zařehtat , jako kůn’ Šemík , před skokem do Vltavy ! Postavily se fabriky, sídliště, dálnice v jakémž takém stavu ! Přehrada na Lipně , železniční sít’ – to asi nevíš – střídavé a stejnosměrné napětí – sever a jih ! Lidé dostávali 2% půjčku na stavbu rodinných domků a koupi družstevních bytů . Auta – to byl problém ! Zpočátku pořadník ! Na Žigulíka se čekalo rok ! Barevnou tv – dobrou – ne ruský RUBIN – se dával úplátek ! A výplata cca 3500kčs !!!

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.