Proti povinnému očkování

od redakce
Covid

Před budovou ministerstva vnitra na pražské Letné odpoledne protestovaly stovky lidí proti povinnému očkování proti nemoci COVID-19. Akci pořádala organizace Pro Libertate, která požaduje, aby se s ní ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) sešel. Na protestu vystoupili i příslušníci Integrovaného záchranného systému.

»Dvakrát jsme písemně žádali pana ministra o setkání, protože jsme mu chtěli vysvětlit, proč jsme proti povinnému očkování proti nemoci COVID-19, proč jsme proti diskriminaci na pracovištích, a proč jsme proti jakémukoli nátlaku, který je vůči nám veden. Zatím jsme nedostali žádnou jinou odpověď, než že nás ministerstvo neuznává,« řekl demonstrantům předseda organizace Tomáš Nielsen.

»Ministerstvo vnitra je s institutem Pro Libertate v písemném kontaktu a pan ministr je připraven vést s jeho zástupci sociální dialog jako s jakoukoli jinou odborovou organizací,« řekl mluvčí ministerstva vnitra Ondřej Krátoška»Je však nezbytné, aby institut splnil náležitosti stanovené zákoníkem práce a stal se oficiální odborovou organizací. Ministerstvo vnitra zaslalo institutu zákonné předpoklady, které je nutné pro vznik odborové organizace splnit. Pan ministr považuje odbory za přirozené partnery a na jednání s nimi je připraven,« doplnil Krátoška.

Velká část protestujících měla vesty, bundy či čepice s nápisem HASIČI, další měli čepice s nápisem POLICIE, nebo vesty, na nichž byla napsána zkratka IZS PČR. Řada demonstrujících se také představila jako příslušníci IZS. Prohlásili také, že je Pro Libertate jako odborová organizace zastupuje. Byli mezi nimi hasiči, policisté, ale také zdravotníci, dobrovolní hasiči nebo strážníci.

Lidé s sebou měli české vlajky či transparenty s nápisy »Chceme být slyšet« nebo »Odbory proti diskriminaci a povinnému očkování«. Protestující většinou neměli roušky, policie je upozornila na to, že porušují protiepidemická opatření.

Vyhlášku o povinném očkování lidí starších 60 let a vybraných profesních skupin připravila bývalá vláda Andreje Babiše (ANO), má platit od března. Nový kabinet Petra Fialy (ODS) plánuje z předpisu vyřadit povinné očkování minimálně pro seniory.

(zmk)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.