Role svědka v policejní kauze není důvod k odchodu z politiky

od redakce

Vicepremiér a předseda lidovců Marian Jurečka nepovažuje za důvod k odchodu z politiky, pokud někdo podává vysvětlení policii a není předpoklad, že bude obviněn. Řekl to dnes novinářům. Situaci kolem nominace stranického místopředsedy Petra Hladíka do funkce ministra životního prostředí chce vyřešit rychle, odkázal při tom na čtvrteční jednání lidoveckého celostátního výboru. V Hladíkově kanceláři na brněnském magistrátu v úterý zasahovali policisté.

Policie při razii kvůli údajné korupci během přidělování bytů v Brně požádala dosavadního náměstka brněnské primátorky Hladíka o přístup do jeho kanceláře a o podání vysvětlení. Mezi obviněnými není. “Dnes má čas na seznámení s tím, co mu předala policie, jak s nimi dál bude komunikovat. Přijde zítra (ve čtvrtek) na celostátní výbor, aby situaci popsal ve větší míře detailu, abychom byli schopni vyhodnotit, zda je nadále kandidátem, nebo případně uděláme nějakou změnu,” uvedl Jurečka.

Šéf lidovců zdůraznil, že spolupráce s policií z pozice svědka není ničím, co by politika diskvalifikovalo. “Pokud jde někdo podat vysvětlení, případně je součinný s policií, ale není obviněn a případně není ani předpoklad, že by obviněn byl, a bude vystupovat jen v rovině svědka, pro mě to není ten moment, aby ten člověk odcházel z politiky, nebo byl vyoutován z pozice kandidáta na ministra životního prostředí,” konstatoval Jurečka.

Veřejnost i premiéra Petra Fialu (ODS) bude o rozhodnutí KDU-ČSL informovat ve čtvrtek večer po zasedání celostátního výboru. Ministr životního prostředí má v pondělí vést unijní zasedání ministrů, kteří mají v jednotlivých zemích tuto oblast na starost. “O všech těchto věcech bude jasno ve čtvrtek večer po jednání celostátního výboru,” řekl Jurečka na dotaz ČTK, zda je ve hře i varianta, že by mohl být vedením ministerstva dočasně pověřen.

Končící ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) oznámila svůj odchod z vlády začátkem října, vysvětlila ho zdravotními důvody. Hladíkův nástup nyní ohrozil zásah na brněnském magistrátu. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) po něm dnes zahájili trestní stíhání sedmi lidí a dvou právnických osob pro účast na organizované zločinecké skupině, podplácení či legalizaci výnosů z trestné činnosti. Kauza se týká privatizace městských domů, činnosti městské firmy a dotačních podvodů.

(čtk)

Přečtěte si další články

8 komentáře

poslouchat se musí 20/10/2022 - 09:25

V USA se zřítila stíhačka F-35 Lightning II. Nákup těchto extrémně nákladných strojů, zatížených mnoha provozními vadami, které se nedaří odstranit, dostala za úkol Fialova vláda. Letadlo havarovalo na konci ranveje na Hill Air Force Base v Utahu. Pilotovi se podařilo katapultovat, uvedlo americké letectvo.

Stav pilota ani příčina havárie nejsou známy.

svaty_vaclav 20/10/2022 - 01:41

Sledujte @neCT24

Rychetského Pětikoalice je olepena kriminálními aférami ze všech stran. Jediné co tato kriminální Pětikoalice zatím udělala je vnucování lidem protiruské hysterie.
❤️💙🤍

…………………

Rusové jsme s vámi. Ukrajinský nacismus bude poražen, a nepomůžou mu žádné zbraně od Fialy a Černochové.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

fronda 19/10/2022 - 23:06

Znám akorát svědka Drahomíru Dražskou z Prahy…

Obecně, komunisté odsoudili excesy spojené s kultem osobnosti už v roce 1956, právě komunisté (i Rusové) totiž velmi často bývali jeho oběťmi.

Naopak, na vyrovnání “liberálních demokratů” s vlastní zločineckou minulostí i přítomností dosud marně čekáme. Dočkáme se?

Předobrý člověk 19/10/2022 - 23:03

Následky „velkých bojových úspěchů“ ukrajinské armády v Chersonské oblasti. Další pokus o protiofenzívu ze strany ukrajinských vojsk skončil debaklem, tvrdí řada zdrojů. Na internetu se objevují záběry rozbité vojenské techniky a padlých ukrajinských vojáků.
https://t.me/neCT24/18511

Máme tu vzkaz všem fanouškům kyjevské chunty. Utíkejte rychle všichni na Ukrajinu, pomoci svým neonáckům zajistit přísun. Hrozí výpadky dodávek do ruského mlýnku na maso. Ten jak se jednou roztočí, nerad běží naprázdno. Tak hybaj “PetJednaLenin”, “Yurri Simon”, “ruské mrdky”, a případní další exoti. Mlýnek už má zase hlad.

fronda 19/10/2022 - 23:00

V carských dobách jistě Rusko tyto metody používalo, stejně jako je až do současnosti používají ostatní kapitalistické velmoci.

fronda 19/10/2022 - 22:52

Poněkud zmatené. A co jako?

fronda 19/10/2022 - 20:42

Sovětský svaz měl pravdu, ovšem o tzv. lidských právech neustále falešně žvaní naopak režim americký. Tedy ten, kdo je nejvíc pošlapává, jak dokazuje i podpora fašistického puče na Ukrajině nebo přepadení Jugoslávie v roce 1999.

Nicméně ani samostatné Rusko od roku 1991 není viníkem žádné války.

fronda 19/10/2022 - 23:11

O zneužívání lze mluvit leda v případě řečí exponentů amerického režimu o tzv. lidských právech.

Sovětský svaz vedli samí účastníci Velké vlastenecké války, o jejich upřímné touze po míru se nedá pochybovat.

Spojenečtí vojáci tady byli, aby pomohli odstrašit agresory z NATO, jinak bychom nejspíš dopadli jako Grenada, Panama nebo Jugoslávie.

Rok 1982, to nebyla špatná doba.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.