Rusko mobilizuje

od redakce

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil částečnou mobilizaci. Západ se snaží zničit Rusko a proto je mobilizace nevyhnutelná. Mobilizace se bude týkat ruských občanů v záloze, především s vojenskou zkušeností a začne platit okamžitě. Armáda v rámci mobilizace povolá až 300.000 rezervistů.

Vladimir Putin také oznámil navýšení prostředků na zbrojení a to především kvůli západnímu řinčení zbraní a jaderné hrozbě ze strany západních mocností.

V projevu prezident podpořil konání referend v Doněcké lidové republice (DNR), Luhanské lidové republice (LNR), v Chersonské oblasti a v Záporožské oblasti. Lidová hlasování mají ve jmenovaných oblastech začít v pátek. Kyjev a západ je už předem označil za zmanipulovaná a falešná, především prý proto, že zmíněná území jsou pod kontrolou ruské armády. Pravděpodobně se jedná o vlastní zkušenost západu s volbami a referendy například v Iráku, Kosovu a dalších zemích které NATO okupuje.

Šéf ruského ministerstva obrany Šojgu dále v televizní stanici Rossija 24 uvedl, že Moskva povolá do služby přibližně jedno procento ze svých zdrojů. “Máme obrovské mobilizační zdroje těch, kteří sloužili, mají bojové zkušenosti, vojenskou specializaci. Máme jich téměř 25 milionů,” prohlásil ministr podle agentury TASS. Mobilizace se podle něj zároveň netýká studentů a branců.

(jac/čtk)

Přečtěte si další články

102 komentáře

Yurri Simon 23/09/2022 - 13:43

A co si o mobilizaci myslí Rusové, a ne ruSSáci..?

Muži ze Sibiře: Bojovat za co? Za Putina, poslance a jejich jachty? Dobrovolně se odebrat na jatka?

Server iROZHLAS.cz přináší příběhy tří mužů z jihovýchodní Sibiře. Za ruského prezidenta Vladimira Putina válčit nechtějí. Zvažují, zda a jak opustit ruské území. „Buď padnete na frontě, nebo shnijete v kriminále – jinou volbu nám neumožnili,“ říká jeden z nich.
Pochází ze sibiřské oblasti Irkutsk, je jim kolem třiceti let, ale do války za Vladimira Putina jít nechtějí. Redakce iROZHLAS.cz se telefonicky spojila se třemi muži: Igorem, Alexandrem a Josifem.

Kvůli částečné mobilizaci, kterou ve středu vyhlásil ruský prezident, zvažují, zda ze země utečou, jenže ne každý má tu možnost. Z důvodu bezpečnosti vystupují pod pseudonymy, redakce jejich identity zná.

Igor

„Letenku už mám koupenou a během pár dnů z Ruska odcestuju,“ svěřuje se Igor serveru iROZHLAS.cz po telefonu. Dodává, že se v Rusku jen stěží shání dostatek „smluvních vojáků“.

„Proto také přišla tato mobilizace. My jsme se rozhodli, že je třeba ze země odjet, já se na něčem podobném podílet nehodlám.“
Oporou je mu nefunkční byrokratický aparát v Rusku. Igor se domnívá, že nebude těžké se branné povinnosti vyhnout. „Stačí například bydlet jinde než v místě stálého bydliště. Jistěže to může mít nějaké nepříznivé důsledky, ale pokud bojovat nechcete, tak vás nikdo nedonutí. Já sám jsem se rozhodl, že zemi opustím, a teď uvidíme, zda se vše zdaří,“ tvrdí Igor.

Říká o sobě, že není žádný pacifista, ale do války nepůjde. „Bojovat za stát, který mučí mé přátele ve věznicích, to pro mě postrádá jakýkoli smysl,“ vysvětluje.

Na dotaz, jak daleko je ochotný jít, aby se branné povinnosti vyhnul, odpovídá, že ze země odjede. „Sám pro sebe považuji za nejpřijatelnější ocitnout se na území jiného státu. To je pro mě v souvislosti s mobilizací ta nejlepší alternativa. Ba co víc, i kdybych byl do armády násilně zavlečen, nebyl bych ochoten bojovat na straně Ruska.“

Alexander

Pokládá si otázku, za co by měl bojovat. „Za Putina, za poslance a jejich jachty? Mám se dobrovolně odebrat na jatka? Když už situace zašla takhle daleko, nevidím jinou možnost než partyzánský odpor. Buď padnete na frontě, nebo shnijete v kriminále – jinou volbu nám neumožnili.“

O tom, že by si ublížil, aby se branné povinnosti vyhnul, zatím neuvažuje.

„Samozřejmě možnost v této situaci odjet ze země napadne každého, ale momentálně je málo pravděpodobné, že by se něco takového mohlo povést. Chci-li se nějak vyhnout mobilizaci, musel bych zřejmě opustit zaměstnání i stálé bydliště a přemýšlet, co dál – jaký užitek přinést celému protiválečnému hnutí?”

Josif

Vojenské služby je neschopen, ale říká, že si to ještě musí pořádně ověřit. Jít do války za Putina je pro něj nemyslitelné. Má ale strach ze všeobecné mobilizace.

„Je to příšerná představa. Jsem venkovan, i když teď jsem zrovna ve městě. V naší vesnici mobilizace běží plným tempem. Odvádějí do války otce od rodin, pracoviště připravují o zaměstnance – a to bude pro různé firmy velký problém,“ sdělil serveru iROZHLAS.cz.

Co bude dělat, však netuší. Utéct ze země pro něj kvůli velké vzdálenosti od hranic není možné.

„Jsem 500, popřípadě 1000 kilometrů od hranic se zeměmi, které by mohly přicházet v úvahu. Navíc jsou na jízdenky a letenky obrovské fronty. Nezbývá tedy než se skrýt nebo se mobilizaci dobrovolně podvolit,“ podotýká.

Yurri Simon 23/09/2022 - 13:23

Ruský expremiér řekl pravdu o Putinovi: Co se teď stane s jeho režimem.

Protizápadní slovní výpady Vladimira Putina jsou jen plané výhrůžky. Myslí si to někdejší ruský předseda vlády Michail Kasjanov, podle kterého Putin s možným použitím jaderného arzenálu blafuje, přestože tvrdí opak. Částečná mobilizace spolu s rozsáhlými ztrátami na Ukrajině prý uspíší pád Putinova despotického režimu.

Dává Putinovi maximálně dva roky. Michail Kasjanov, dlouholetý kritik ruské vládní garnitury, se domnívá, že šéf Kremlu je zahnaný do kouta a už se z něj pravděpodobně nevysvobodí. Na jeho slova upozornil portál Mirror.

Použití jaderných zbraní, jímž Putin tento týden poněkolikáté hrozil Západu, podle Kasjanova ve skutečnosti není na stole. “Pokud se bavíme o mobilizaci, to blaf není. Ale když přijde na potenciální nasazení nukleárního arzenálu, tak blafují,” prohlásil.

Putin se atomovým vyhrožováním snaží zastrašit západní lídry, aby skoncovali s finanční a vojenskou podporou Ukrajiny, uvedl Kasjanov. Zbraně a další technika, kterou ukrajinské armádě posílají státy Severoatlantické aliance (NATO), průběh konfliktu zásadně ovlivňují. Rusové za poslední měsíc utrpěli výrazné ztráty, Ukrajinci je vytlačili z části okupovaného území.

Od pátku do úterý na nich probíhají referenda o připojení k Rusku, připomněla agentura AP. Většina západních zemí už avizovala, že jejich výsledky neuzná. Experti předpokládají, že budou zmanipulované. Týká se to Luhanské, Doněcké, Chersonské a Záporožské oblasti.

Začátek konce
“Putin by to rád udělal tak, že po těchto zfalšovaných referendech řekne, že se jedná o ruské území, jež je připraven bránit jadernými zbraněmi. Ale nakonec k tomu nedojde, protože západní lídři tomu veřejně nepřikládají váhu,” pokračoval Kasjanov. Právě o získání respektu Západu prý jde Putinovi snad nejvíc. Rád by vrátil do světového řádu bipolaritu z dob studené války a z Ruska rozměrem moci rovnocennou protiváhu Spojených států, jakou byl Sovětský svaz.

Ani mobilizace 300 tisíc rezervistů podle Kasjanova průběh války na Ukrajině nezvrátí. Kreml ji naplánoval jako několikadenní bleskovou operaci, stal se z ní ale vleklý konflikt. A obyčejní Rusové se proti povolávání na frontu ve velkém bouří. “Putin tím zahájil svůj konec, ten nastane do dvou let,” uzavřel ruský expremiér.

Kasjanov byl ministerským předsedou v letech 2000 až 2004, kdy už v Kremlu seděl Putin. Později se stal jeho hlasitým kritikem. V roce 2008 chtěl kandidovat na prezidenta, volební komise ho však mezi kandidáty odmítla zařadit. Tvrdila, že většina z podpisů potřebných k registraci byla neplatná. Ze země musel nakonec emigrovat.

Yurri Simon 23/09/2022 - 13:06

Gratuluji ruSSákům. Tak ti už musí být teda hodně v pr%deli, že vytahují z kriminálů něco takového.. :)))

Nechvalně známý ruský kanibal jde z vězení rovnou na frontu k vagnerovcům.

Jegora Komarova zatkla policie loni na podzim, když mu z auta vypadlo tělo bez hlavy. Přiznal, že rád zabíjí lidi a pak je jí. Jedné z obětí vyřízl jazyk a osmažil si ho na másle. Jak informuje britský list The Sun, nyní se přidal k žoldnéřské skupině vagnerovců, která v ruských věznicích nabírala nové bojovníky. Kdo vydrží aspoň šest měsíců, dostane prý od prezidenta Vladimira Putina svobodu.
O návštěvě Jevgenije Prigožina – domnělého lídra vagnerovců – ve věznici v ruském Mordovinsku informovala světová média včetně Guardianu nebo Wall Street Journalu minulý týden. Na videu, které obletělo sociální sítě, je takzvaného Putinova šéfkuchaře slyšet, jak nabízí trestancům cestu zpět na svobodu:

„Pokud odsloužíte na Ukrajině šest měsíců, v žádném případě neskončíte zpátky ve vězení,“ motivuje vězně. Těm, kteří na Ukrajině padnou, slibuje, že budou ve svých rodných městech pochováni jako hrdinové.

Kdo se ale pokusí z fronty utéct, bude na místě zastřelen.
Sérioví vrazi, kanibal…
Věznice v Mordovinsku nebyla jediná, kterou Prigožin za poslední dny navštívil. Podle Olgy Romanovové z organizace Rusko za mřížemi, která situaci ve vězeních monitoruje, takto zrekrutoval „ty nejhorší kriminálníky“. Na Ukrajinu už byli vysláni „sérioví vrazi, lupiči a nejméně jeden kanibal“, řekla serveru Daily Beast.

Britský deník The Sun nyní přišel s informací, že by oním kanibalem měl být právě Jegor Komarov. Toho minulý rok v listopadu zadržela policie po dopravní nehodě na dálnici u města Sortavala. Z kufru auta vypadla mrtvola bez hlavy. Zadržený Komarov u výslechu řekl: „Kousl jsem si, abych trochu ochutnal.“

Přiznal se navíc ještě k další vraždě, v minulosti „bezdůvodně“ zabil 38letého muže, aby zjistil, jak chutná. Poté, co byl podle svých slov zklamán, že mu nezachutnal, mu vyřízl jazyk a usmažil si ho na másle.
Vagnerova skupina se poprvé objevila na Ukrajině v roce 2014, kde sehrála klíčovou roli při anexi Krymu. O původu skupiny se toho mnoho neví, teorií o tom, na koho odkazuje její jméno, je několik.

„Předpokládá se, že ji založil neonacista a bývalý člen ruských speciálních jednotek Dmitrij Valerjevič Utkin, který skupinu pojmenoval podle Hitlerova oblíbeného skladatele Richarda Wagnera,“ píše deník The Sun.

Britský list The Economist zase připomíná fotografie, na kterých má Utkin viditelně rozpoznatelná nacistická tetování SS a říšskou orlici.

Ruský prezident využívá Vagnerovu skupinu v různých koutech světa, zejména tam, kde se chce vyhnout osočení, že nasadil oficiální ruskou armádu. Nyní působí žoldáci zejména na Ukrajině, o které Putin nesmyslně tvrdí, že je potřeba ji „denacifikovat“.

Yurri Simon 23/09/2022 - 13:03

ruSSácký fašismus v akci. Tak se konečně ta ruSSká hovada dočkají jejich vlastního “Vietnamu.”

Bez servítků. Ruská mobilizace je často totální a bezohledná.

V některých ruských oblastech se nedaří naplnit požadované kvóty odvedenců do bojů na Ukrajině. Mobilizace tak v místech není částečná, ale úplná. Například v dálněvýchodním Burjatsku berou úřady skoro každého bez ohledu na věkový limit či vojenské zkušenosti. Povolávací rozkaz dostávají muži starší 50 let či studenti.

V malé vesnici v burjatském Zakamenském okresu, kde žije 450 lidí, začal vesnický předák chodit po půlnoci, aby získal požadovanou dvacítku mužů, napsal list The Guardian. Washingtonský Institut pro studium války (ISW) upozornil, že se uplatňují bezohledné mobilizační postupy – mobilizace se vyhlašují v noci a v noci se volá mužům.

„To není částečná mobilizace, to je stoprocentní mobilizace,“ řekla předsedkyně nadace Svobodné Burjatsko Alexandra Garmažapová. Povolávací rozkaz tam podle zjištění jejích kolegů dostalo do 24 hodin od vyhlášení přes tři tisíce lidí.

Časopis Nastojaščije vremja informoval o vesnici v Burjatsku, kde bylo odvedeno asi 700 mužů z celkového počtu 5500 obyvatel, tedy 25 procent mužské populace.

Přestože ruské vedení tvrdilo, že hledá muže, kteří nedávno sloužili v armádě a mají bojové zkušenosti, aktivisté z Burjatska upozorňují, že povolávací rozkaz dostali i muži starší padesáti let. Jedna žena vypověděla, že její 52letý příbuzný dokonce dostal povolávací rozkaz už krátce předtím, než ruský prezident Vladimir Putin mobilizaci vyhlásil.
Novinářka z Ulan-ude Janina Nimajevová si stěžovala, že její 38letý manžel dostal povolávací rozkaz navzdory tomu, že nikdy v armádě nesloužil. Zeptali se ho: „Nemáte pět dětí? Tak očekávejte povolávací rozkaz.“

Studenty vytahovali z lavic

Student státní univerzity v Burjatsku zveřejnil záběry, jak ráno přišla vojenská policie a příslušníci Rosgvardije do budovy vysoké školy. Podle jeho slov vytahovala studenty přímo z lavic. Odvést měla mezi deseti až patnácti lidmi, přestože ruský ministr obrany Sergej Šojgu opakovaně prohlásil, že ruští studenti mobilizováni nebudou.
„Pochopila jsem, že mají kvóty. Naše republika potřebuje shromáždit 4000 vojáků,“ dodala Nimajevová.

Stanovené kvóty donutí místní představitele mobilizovat muže bez ohledu na jejich vojenské zkušenosti, upozornil washingtonský Institut pro studium války a zmínil, že požadovaný počet mobilizovaných není znám. I když ruský ministr obrany Sergej Šojgu po projevu prezidenta Vladimira Putina oznámil, že se má mobilizovat přes 300 000 vojáků, opoziční list Novaya Gazeta Europe napsal s odvoláním na zdroj z prezidentské administrativy, že mobilizační rozkaz umožňuje naverbovat milion vojáků. Počet naverbovaných je v článku sedm, který je jako jediný nezveřejněný . Tato zpráva ale nebyla nikde jinde potvrzena, uvedl list The Guardian.
Potřeba naplnit kvóty už vedla k uplatnění drakonických opatření. V Kurské oblasti a Republice Sacha (Jakutsko) zakazují záložníkům opouštět místo pobytu.

xy 23/09/2022 - 11:27

Nezapomínejte, že Rusku na obsazeném území chyběly síly k zajištění týlu, mobilizovaní vojáci uvolní profesionály pro frontu.

Gejza 23/09/2022 - 11:05

V DLR, LLR, Chersonské a Záporožské oblasti dnes začínají referenda o připojení k Rusku. Hlasování potrvá 5 dní – do 27. září.

Z dronu výsadkové jednotky zjistily, že se dvě mechanizované roty Ozbrojených sil Ukrajiny pokoušejí přejít do útoku. Výsledkem bylo zničení více než 120 nepřátel, obrněných vozidel a lehce obrněných vozidel.
https://t.me/neCT24/16256

Yurri Simon 23/09/2022 - 13:29

Jj, taky jim ruSSáci “zničili už asi 48 HIMARS systémů, i když jich USA dodali jen 16…. :))))
Taky Ukrajincům “zničili” veškeré letectvo, to už asi tak 3x. Ha ha ha ha ))))))
Přidej Gejza, zatím je to slabší, než ruSSáci u Charkova. :))

Gejza 23/09/2022 - 17:49

Můžete uvést zdroj svých informací, že statečná ruská armáda již zničila ukrajinským neonacistům na provázcích USA, 48 HIMARS systémů a že kyjevská chunta má k dispozici letectvo?

Yurri Simon 24/09/2022 - 08:08

Stačí poslouchat mluvčího ruSSké armády při výčtech jejich “bojových úspěchů” – můžeš začít počítat, serjožo.. :)) Pomůže ti s tím Svatej_Vyskoč, ten sem ty jeho nesmysly lepí třikrát denně. :))

Gejza 24/09/2022 - 15:29

Tak ještě jednou a pomaleji můžete uvést zdroj svých informací, že statečná ruská armáda již zničila ukrajinským neonacistům na provázcích USA, 48 HIMARS systémů a že kyjevská chunta má k dispozici letectvo?

Jan Gavroch 22/09/2022 - 23:02

Aby to, co tady píšete bylo vydáváno za pravdu, musel NIC.CZ odpojit víc než 1400 webů a tajní policisté, státní zástupkyně a soudkyně vyhrožovat ,odsuzovat a věznit ty, kdo na Ukrajině a v Rusku byli a místo Vámi uváděných neohrabaných výmyslů a lží, napsali nebo řekli to, co sami viděli a slyšeli
—-Za Protektorátu byl na radiích štítek “Pamatuj, že poslouchání cizího rozhlasu bude trestáno vězením nebo i smrtí”
–Za schvalování atentátu na Heydricha byli lidé vězněni a popravováni
–Obdobně jsou dnes vězněni lidé za to, že schvalují Putina a obranu Ruska před útokem kapitalistů Britanie, USA, Kanady a dalších a před těmi, kdo se dostali k moci upalováním , ubíjením policistů a nejen jich. Před těmi, kdo loupí, mrzačí,vraždí

fronda 22/09/2022 - 21:08

Ne, nejsou. Jenom jim vládne fašistická diktatura dosazená americkým režimem.

svaty_vaclav 22/09/2022 - 20:49

Sledujte @neCT24

Slušní lidé volí komunisty. Zločinného zlodějského havlovského kapitalismu, který vyraboval a rozbil Československo mají lidé už plné zuby. Fialu s jeho Rychetského pětislepencem pošlou lidé do hajzlu. Můžeme se těšit na demonstrace a stávky. Fialovi nepomůže ani chystaný předvolební podraz se zastropováním cen energií, protože lidi budou platit víc, než Fiala dnes lže.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Yurri Simon 23/09/2022 - 13:49

Už jseš na frontě, ty ruSSáckej blbane..??? Prý už teď berou všechny, takže i ty s IQ 50 a níže – to znamená, že máš ještě pořád šanci, tupane..!!!

:-))))))

dědek 22/09/2022 - 20:12

Donbaské republiky měly požádat o připojení k RF hned, jakmile je RF uznala. Už tam mohl být dávno klid.

fronda 22/09/2022 - 21:09

Chtělo to v roce 1985 vyrazit od koryt pár chlápků.

Yurri Simon 23/09/2022 - 12:59

V tom případě musíte schvalovat Mnichovskou smlouvu o odtržení českých Sudet a připojení k Německu.

dědek 23/09/2022 - 18:10

Kdo a proč by měl schvalovat Mnichovský pakt, kterým naši tehdejší a kupodivu už zase “spojenci”, bez jakéhokoli mandátu darovali naše území našemu dnešnímu kupodivu už zase “spojenci” Německu?

Yurri Simon 23/09/2022 - 18:25

Protože ruSSáci to jedou jako přes kopírák – vy jste přibržděn..?

dědek 23/09/2022 - 18:27

Můžete to trošku objasnit?

Yurri Simon 24/09/2022 - 08:10

Ach jo, takže speciálně pro Dědka..

Hitler potřeboval před likvidací Československa zabrat nejdříve Sudety, kde žila spousta Němců. Využil je tedy jako 5.kolonu. Ti začali dělat v pohraničí bordel, že chtějí připojit k Německu. Proti vůli Československa. Okolní státy posrané strachy z Hitlera, aby nebyla válka, tu sviňárnu potvrdili. Potom byla válka. Tu Hitler prohrál. Češi Němce vyhnali.
Putin potřeboval před likvidací Ukrajiny zabrat nejdříve východní Ukrajinu, kde žila spousta Rusů. Využil je tedy jako 5.kolonu. Ti začali pod dohledem GRU (Strelkov a podobní) dělat v pohraničí bordel, že chtějí připojit k Rusku. Proti vůli Ukrajiny. ovšem Ukrajinci jim v tom bránili. Takže začal křik o “utlačovaných Rusech”. Okolní státy posrané strachy neudělali nic, když po mezinárodně neplatném “referendu” Putin UKrajině ukradl Krym. Proč bylo to pseudo-referendum neplatné..? Protože neproběhlo na území celé Ukrajiny, ale jenom na Krymu, kde žila spousta Rusů. Hiler přišel “osvobodit” nebohé Němce, Putin přišel “osvobodit” nebohé Rusy. A byla válka. A jak to dopadně..? No přece jako s Hitlerem. 🙂

Gejza 24/09/2022 - 15:39

Můžete doložit, že úsilí Donbasu o oddělení od Ukrajiny, které se násilným pučem podporovaným ze zahraničí zmocnila chunta, nevzešlo od obyvatel Donbasu, ale od vlády RF? Můžete vyvrátit, že kyjevská chunta poslala proti obyvatelstvu Donbasu, usilujícímu zpočátku o autonomii, armádu a 8 let je terorizovala? Můžete doložit, že významné mocnosti schválily připojení donbaských republik k RF?

Jak přežít zimu 2 22/09/2022 - 12:01

Neocenitelné při dobíjení baterek a svítilen budou powerbanky. Při dlouhodobějším výpadku proudu (nemusí jít ani o blackout, ale stačí 2, 3 dny bez elektřiny), budou muset třeba pejskaři vyvenčit své miláčky a budou muset sejít a vyjít třeba i 10 pater pěšky a po tmě! Žádný zdroj světla nebude existovat. Navíc bude zima, zimní období, tedy se bude brzo stmívat a pozdě rozednívat.
Pro případné potíže v zásobování potravinami je dobré mít zásobu na co nejdelší dobu, s ohledem na možnosti uskladnění, ideálně tak na 2 měsíce. Jedná se především o trvanlivé potraviny, mouku, luštěniny, těstoviny, rýži, olej, cukr, sůl, sušené mléko, koření, kávu, čaj, sušené droždí, nějaký alkohol. Důležité jsou masové, zeleninové a rybí konzervy s dlouhou životností.

Brusel ano, Rusko ne 22/09/2022 - 10:45

Rusko ne, ale Brusel ano. Od 5. prosince platí až na vyjímky embargo na dovoz ropy z Ruska.

:-) 22/09/2022 - 10:25

Jen ti Rusové, narozdíl od myslitelů vašeho formátu, pořád nic nechápou a Putin má rekordní podporu obyvatelstva. :-D

Další rady 22/09/2022 - 08:31

Zde jsou další rady, jak případné problémy související s pobytem v panelových nebo činžovních domech při velkých problémech s dodávkami energií, řešit:
Na vše, co může nastat, si předem připravte náhradní plán.
Jak si uvařit? Pokud máte plynový sporák, pořiďte si do rezervy elektrický vařič, kdyby nešel plyn. Kdyby nešel plyn ani elektřina, poslouží velmi dobře campingový plynový nebo ještě lépe propan butanový vařič.
Jak svítit, když nepůjde elektřina? Pořiďte si plynovou lampu na propanovou bombu, zásobu svíček, sirek, baterky a baterie, dobrá petrolejka se také hodí

Ukrajina před Majdanem ! ... (ČT2) 21/09/2022 - 23:49
fronda 22/09/2022 - 21:06

Jo, a po majdanu jsou náhradní díly ze zavražděných odpůrců banderovské diktatury?

uložená data 21/09/2022 - 23:31

V rámci mobilizace bude využito cca 1 % mobilizačního zdroje (300 tisíc odvedenců – potenciál 100% / 25 až 30 mil. odvedenců)

Holoubci, že by Rusko začalo pořádně válčit ...? ... 21/09/2022 - 23:21

…… moc ale nevěřím, že nás NATO případně ochrání, jehož vojska prchla po 20 letech válčení z Afghánistánu.
Putin zřejmě nasadí modernější zbraně a válku se bude snažit ukončit pokud nastoupí vycvičené zálohy (ti co jsou max. 5let ze služeb v armádě) Ukrajinci mají k dispozici západní družice a frontové západní velení Pokud ale přibude vojáků a fronta se rozhýbe, satelity nebudou vědět, kam se dívat dřív. Západní pomoc bude méně platná. Navíc hádám, že už ani těch ohledů k civilnímu obyvatelstvu nebude tolik. Už aby bylo toho zabíjení konec..

Jan Gavroch 21/09/2022 - 22:51

Jeden z důvodů, proč lidé v Doněcké lidové republice (DNR), Luhanské lidové republicey (LNR), Chersonské oblasti a Záporožské oblasti bojují proti okupantům z USA, Kanady, Britanie a dalších a
riskují zmrzačení nebo i smrt mejen svoji ale i svých rodičů a dětí je na :
https://www.blisty.cz/art/109754-o-desivem-jednani-na-ceske-sprave-socialniho-zabezpeceni-jurecko.html

Z hodiny a půl času stráveného na České správě sociálního zabezpečení jsem se dostala až k obnovenému poznání, že správa veřejných věcí je v této zemi v rukou lidí, kteří za použití předpisů a prováděcích předpisů zpotvořených zákonů, které dala dohromady buď skupina lumpů, nebo úplných idiotů, vyšlechtila systém veřejné správy, kterým mistrovsky týrají své spoluobčany.
První věta od ní byla, že mám jen 7 a půl roku pojištěni (jen na své v Československu narozené 4 děti mám v systému ČSSZ přes 11 let pojištění), pak že se se mnou NEBUDE BAVIT, dokud nepřinesu všechny papíry a potvrzení a bumážky znovu (které samozřejmě mají dávno v systému a ke kterým se nakonec tím systémem i propracovala), a tak to pokračovalo tak dlouho, že být tam sama, tak jsem nevydržela ani prvních patnáct minut.

Nakonec ta milá zaměstnankyně přiznala, že má záznam o 22 letech důchodového pojištění, (ale chybí tam celý rok mé střední školy,), odpírá v mých 69 letech přiznat nárok na důchod, když jsem splnila i tu nehoráznou podmínku, že se se mnou jedná, jako kdybych neměla děti žádné, a neonemocněla rakovinou, (kdy jsem měla právo na invalidní důchod, o který jsem nezažádala), a tedy mám právo na starobní důchod až ve věku o pět let vyšším.
Obludnost systému, ve kterém tu lidé žijí, je monumentální. Nejhorší na tom je fakt, že si to ani objekty (ČSSZ) ani subjekty (lidé, kteří potřebují uplatnit zákonný nárok) neuvědomují!

Jan Gavroch 21/09/2022 - 22:26

Podle DEZINFORMAČNÍHO webu :
Z projevu Putina :
Vojáci Doněcké lidové republiky (DNR), Luhanské lidové republiky (LNR), Chersonské oblasti a Záporožské oblasti budou mít stejné postavení jako vojáci Ruské federace – výzbroj, výcvik, důchody. zdravotní a sociální pojištění a další materiální podporu.
Biden v projevu na VS OSN řekl, že do války proti Rusku pošle na Ukrajinu další vojáky USA
———-
Podle vůdkyně Svazu politických emigrantů Ukrajiny Larisy Sheslerové navíc „nyní bude mít Rusko ( po provedení mobilizace )příležitost nejen posílit stávající hranice, ale také postoupit směrem k Nikolajevu, Oděse, Podněstří a Charkovské oblasti“

1 2 3

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.