Výzva Luhanské lidové republiky k MVČK

od redakce

Ministr zahraničních věcí Luhanské lidové republiky (LLR) Vladislav Dějněgo hovořil 11. září na schůzce se zahraničními novináři o nutnosti obnovit humanitární pomoc LLR ze strany Mezinárodního výboru Červeného kříže (MVČK). Ten v době občanské války na Donbase (2014-22) poskytoval všestrannou humanitární pomoc obyvatelům LLR.

Od začátku rusko-ukrajinské války v únoru 2022 své aktivity na několik měsíců přerušil. Letos v červenci svou činnost obnovil, ale ne v takovém rozsahu, jako před únorem 2022. Připravuje prý různé projekty, ale v praxi se zatím neuskutečňují. V některých oblastech pomoci tak může dojít k nepředvídatelným důsledkům. Například MVČK poskytoval inzulín dětem – diabetikům. Dodávky inzulínu byly přerušeny, zásoby docházejí. Nahradit dříve dodávaný typ inzulínu jiným typem není možné, proto je nezbytné dodávky inzulínu ze strany MVČK obnovit. I v dalších oblastech je potřeba obnovit humanitární pomoc obyvatelům. LLR také očekává kritické stanovisko MVČK k porušování ženevských konvencí (pravidel vedení války) ze strany Ukrajiny.

Ministr Dějněgo požádal novináře, aby ve svých zemích o tomto problému urychleně informovali, neboť na úterý 13. září je v Luhansku naplánováno konání schůzky ministra se zástupkyní MVČK, na jejímž programu má být jednání o poskytování humanitární pomoci Mezinárodním výborem červeného kříže Luhanské lidové republice.

Jaromír VAŠEK, Luhansk

Přečtěte si další články

51 komentáře

Vendelín 16/09/2022 - 13:00

Žádná takováto republika neexistuje.

PetJednaLenin 16/09/2022 - 07:44

Ukrajinci útočí všema směrama a ničí Russy. Už sou u hranic a pudou dál a nezastaví se až v Moskvě. Sláva Ukrajině!!!!

Jan Gavroch 15/09/2022 - 22:23

Podle DEZINFORMAČNÍHO webu se připravují armády USA, Britanie, Kanady zaútočit a obsadit Krym. V Cherstonském směru je prý 60 tisíc vojáků uvedených armád
—————-
Írán pomůže Rusku ve velkém kavkazském problému

Paterak 15/09/2022 - 07:20

Fandím Ukrajině! Když vyhraje, pomine důvod zákazu odebírání plynu z Ruska a opět by k nám mohl téct přímo za přijatelné ceny. Takhle když ho od Rusů lacino kupuje Čína a vozí ho prodávat Německu a my ho od Němců kupujeme, to je na něm kurňa dvojí přirážka! No kdo to má pak utáhnout. Včera řekl nesympatický Kraus v televizi, že až přežijeme zimu tak si koupíme se známými bochník chleba a společně to oslavíme. Ano nikdo v dnešní době neplýtval, neprežíral se, šetřil teplem i elektřinou, protože musel šetřit . Kolik lidí je v exekuci, pod hranicí chudoby, zadlužených? Chtít aby ještě více šetřili je jak špatný vtip. P.S. děkuji, že mne tu čtěte a neurážíte mne. Nemocný duševně i zřejmě tělesně postižený Simon se nepočítá. Ten bojuje sám se sebou, jo za Zelenského. Tak snad nám ten laciný plyn vybojují …!
.

Yurri Simon 15/09/2022 - 09:25

Páteř máte křivou jako paragraf, vy umělče. Celá ta vaše “liga flastenců” neustále omílá tu vaši mantru o Mnichovu, ale chováte se a myslíte naprosto stejně, jako kdysi voliči Chamberlaina a Deladiera, kteří měli proti bránění Československa stejné “důvody”, jako vy teď proti pomoci Ukrajině. Divím se, že každé ráno při pohledu do zrcadla nezvracíte. Co všechno jste schopen obětovat, aby byl “levnější plyn..”?

Paterak 15/09/2022 - 10:02

Nejsem schopen obětovat jediného Čecha za cizí zájmy. Ani ty milióny Ukrajinců co jsou u nás, v Polsku v Rusku… se nejsou schopni obětovat pro vlastní zem. A já za jejich jo? Ani náhodou. A přirovnávat Ukrajinu k Mnichovu? To teda nazdar! Je naprosto jiná doba. Do doby konfliktu mi (nám) bylo do obou států prd. Proč se mám přikláněk někomu? Opravdu jsou mi milejší naší lidé než nějaká Ukrajina nebo Rusko. USA a další státy čekají co na tom trhnou. A my jediní na tom proděláváme kecky. Ani náhodou se za to co píšu se nestydím. Howgh.

Yurri Simon 15/09/2022 - 16:11

Vždyť to píšu. Křivá páteř, jako výše zmiňovaní voliči obou tehdejších “mírotvůrců..” Tak hlavně, že tenkrát obětováním Československa “zachránili pro Evropu mír..”
Stejná situace je dneska, a vy jste hlupák, pro kterého budoucnost znamená, kolik knedlů a a jak velký kus prasete si nandá v neděli na talíř. Chudáku… Howgh.

Jan Gavroch 14/09/2022 - 22:48

Z DEZINFORMAČNÍHO webu :
Zelenský a jeho společníci požadují, aby ti, turečtí bankéři a podnikatelé kteří jsou na seznamu, veřejně odsoudili politiku Kremlu, přestali platit daně v Rusku a převedli významnou část svého OSOBNÍHO jmění Zelenskému a jeho společníkům
Předpokládá se že že část peněz, získaných hrozbami a vydíráním od Turků , bude převedena do USA -nákup zbraní za TRŽNÍ cenu a do Mezinárodního měnového fondu

Jan Gavroch 14/09/2022 - 21:55

Podle DEZINFORMAČNÍHO webu se armády Britanie, Kanady a USA dostaly , v několika místech, na vzdálenost 10 Km od hranic Lluhanské lidové republiky.

svaty_vaclav 14/09/2022 - 18:17

Sledujte @neCT24

Slušní lidé fandí Rusku a Rusům.

Slušní lidé volí komunisty.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Paterak 14/09/2022 - 16:41

Na 75% Ukrajiny se nebojuje. Do naší malé bezbranné zemičky se na.ralo skoro půl milionu sfašizovaných, namyšlených Ukrajinců a nás tu za pomocí naší vlády dojí. Je mi jedno zda vyhraje Petr nebo Pavel hlavně, když většina těch zaprodanců vlastní země odtud odtáhne. Chtěl bych aby naše země opět normálně. fungovala. Ukrajinští zbabělci, co se tady chovají jak kobylky, kterým je ještě předhazováno krmení. Viděl jsem na internetu několik rozhovorů s našimi policisty, kteří k chování Ukrajinců nejsou ani trochu naklonění a veřejně se k tomu vyjadřují! To je potěšitelné. Žádné válečné daně! Konec vlády Národní zkázy! Ať žije naše vlast bez zrádců a její škůdců. Ať žije Česko!

Yurri Simon 14/09/2022 - 18:23

Běž do pr%dele, ty bolševickej primitive…!

svaty_vaclav 14/09/2022 - 19:23

Sledujte @neCT24

Slušní lidé fandí Rusku a Rusům.

Slušní lidé volí komunisty.

To je neuvěřitelné kolik chodí do diskuse v komunistické Naší Pravdě antikomunistů havloidů fašistů pravičáků a podobného ksindlu. Chodí sem pro pobavení komunistů, protože jejich bláboly jsou k smíchu a nikdo je nebere vážně. Vyniká zde Yurri Simon a v poslední době Šálek.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Yurri Simon 15/09/2022 - 09:27

Vrať se do hrobu, bolševiku… :))

Rudý vítr 14/09/2022 - 08:09

Simone dej si prášek blbecku.

Yurri Simon 14/09/2022 - 14:55

A co se stane potom, co si ho vezmu, ruSSáku..? Komouši vyhrají volby..? :)))
Vrať se do hrobu, ty ruSSácká filcko..!!! :))

Rudý vítr 13/09/2022 - 01:46

Nic krásnějšího jak socializmus tady nebylo proto volím do posledního dechu slušné, poctivé a pracovité lidí z KSČM ❤️

Yurri Simon 13/09/2022 - 20:09

Aha..tak to asi proto jste vy, zoufalí zastánci toho kremelského ZM%DA, konečně vysmahli z Parlamentu.. :))))

FIALA V OTROKOVICÍCH :o) 12/09/2022 - 22:08
Yurri Simon 12/09/2022 - 20:01

Nic jako “Luhanská republika” neexistuje – stejně jako nikdy neexistovala “Sudetská republika”.
Takže nevážený soudruhu neministře, račtesi stěžovat na lampárně moskevského hlavního nádraží.
Nebo odtáhněte do ruSSka, které vám pomohlo tuto ukrajinskou oblast rozjebat. Nazdar.

Jelimane ... 12/09/2022 - 21:24

… spolkni prášek a jdi se někam projít, jelimane.

Yurri Simon 12/09/2022 - 21:56

Fuck U, ser-jožo. :) Ale jestli taky nemůžeš rozdejchat ten ruSSáckej úprk na ukradenejch kolech a skůtrech, tak se ti nedivím.. :)))))

svaty_vaclav 12/09/2022 - 22:02

Sledujte @neCT24

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Jelimane ... 12/09/2022 - 22:07

… spolkni prášek a jdi se někam projít, jelimane.

Jelimane, Y.S. tohle je pro i tebe ...Failav Otrokovicích 12/09/2022 - 22:09
Yurri Simon 12/09/2022 - 23:12

Chápu tvoje zoufalství, a upřímnou soustrast.. :)))))

Už i sami Rusové přiznali, že Ukrajinci jsou na ruských hranicích.
Ukrajinské síly v Charkovské oblasti pronikly až k ukrajinsko-ruské hranici a osvobodily několik osad, uvedl dnes šéf ruské okupační správy Charkovské oblasti Vitalij Gančev.
Ukrajinci podle Gančeva dobyli zpět území na severu Charkovské oblasti, kde minulý týden podnikli bleskový protiútok. Šéf okupační správy ruské státní televizi Rossija-24 řekl, že „situace je každou hodinou složitější“, a dodal, že hraniční přechody s ruskou Belgorodskou oblastí jsou nyní uzavřené. Do Ruska „bylo evakuováno 5000 civilistů“, dodal Gančev.

Proč by Ukrajinci vyjednávali, když naši vojáci hystericky běží k hranicím? Rusové si stěžují na neschopné velení i Putina.
Frustrace, která začala přesvědčené stoupence ruské invaze tížit hned poté, co se nepodařilo na jaře obsadit Kyjev, zřejmě nyní propukla naplno. Na sociálních sítích, především na telegramu, který je v Rusku volně přístupný, tentokrát přichází kritika ze strany pravděpodobně ještě „větších jestřábů“, než je ruský prezident. Různí komentátoři vojenského dění si stěžují na neschopnost velení, dobře z toho nevychází ani sám Vladimir Putin.

Nečekaná slova v ruské televizi: poslanec dumy promluvil o porážce a volal po mírových jednáních.
V prokremelské ruské televizi NTV se stala nevídaná a nečekaná věc. Během debatního pořadu „Místo setkání“ zazněly výzvy k ukončení války a k zahájení mírového jednání s Ukrajinou. Debatující přiznávali, že ruská armáda má na Ukrajině vážné problémy a hledali viníky situace.
Bývalý poslanec Státní dumy Boris Naděždin v diskusním pořadu ruské televize pronášel skutečně pozoruhodné věty. „Lidé, kteří přesvědčili prezidenta Putina, že speciální operace bude rychlá a efektivní, že nebudeme zasahovat civilní obyvatelstvo a jen tam přijdeme a naše národní garda a kadyrovci všechno uvedou do pořádku, nás všechny ovlivnili,“ prohlásil bývalý poslanec Státní dumy Boris Naděždin v diskusním pořadu ruské televize. Vzápětí dokonce navrhnul mírová jednání.
„Teď jsme v bodě, kdy musíme pochopit, že je naprosto nemožné Ukrajinu porazit. Používat tyhle zdroje a metody koloniální války, s kterými se Rusko pokouší vést válku, používat smluvní vojáky, žoldáky, bez mobilizace. Ruské armádě čelí silná armáda, plně podporovaná nejmocnějšími zeměmi v ekonomickém a technologickém smyslu, včetně evropských zemí,“ vysvětlil následně svou výzvu. Takové výroky vyvolaly u ostatních diskutujících vášnivé reakce.
Otázkou však zůstává, jak něco takového mohlo běžet ve vysílání ruské televize. Zda za vším stojí někdo, kdo chce, aby podobná slova ve vysílání zazněla, jasné není. Navíc nejde o jediný případ.

Upřímnou soustrast, btw.. :)))

lawrow 13/09/2022 - 16:18

Mluvčí: Pane Putine, Ukrajina chce vyjednávat o míru.

P: Výborně, nikam nespěchat. Dohodněte s nimi čas kdy a kde se sejdeme.

M: Ale pane Putine, oni jsou v předsálí a čekají na Vás…! :)

svaty_vaclav 12/09/2022 - 22:01

Sledujte @neCT24

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Yurri Simon 12/09/2022 - 23:15

Tvl, že ty jsi se zaseknul na perníku, komsomolče..? Tvoje zoufalství tomu napovídá. :))))))

Lubomír Šálek 13/09/2022 - 18:16

Copak, svatý václave. Došly vám oslavné tirády o úspěších nepřemožitelné ruské armády, Je potřeba nás zásobovat, jinak bychom propadli falešným zvěstem o panickém zdrhání, kdy molodci za sebou nechávají nejen zbraně, ale považte, i pračky a ledničky, co znárodnili fašistům. No pochopitelně, mužik poprvé uviděl pračku, tak si ji vzal, aby v děrevně ukázal, kak v Rossíju univerzalnaja mašina prišla, i stiraet odeždu. Tak nám to chybí, vaše hlášení z ruského generálního štábu. A co Gerasimov, dlouho už jsme udatu neviděli. Neprocházel se nám, holoubek, snad okolo okna. Aby nevypadl. Tak se vraťte do role hrdiny a čekám na vaše zasvěcené hodnocení.

putlerovci už serou magi v kostkách 12/09/2022 - 19:36

Západ využívá nerozhodnosti Ruska k posílení ukrajinské armády. Pokud dnes ozbrojené síly Ukrajiny již byly schopny vyhnat ruské jednotky z Charkovské oblasti, pak na jaře bude ukrajinské uskupení, posílené NATO, ještě silnější.

Takovou předpověď na svém blogu zveřejňuje ruský vojenský expert Vladislav Šurygin.

“Už nemůžete bojovat v poloviční síle. Pokud jsme ještě “nezačali bojovat”, pak se to velmi brzy může stát diagnózou našich porážek. Je nejvyšší čas, abychom začali bojovat! Od září vstoupila válka do kvalitativně nové fáze. Ve formuli “boj proti početně nadřazenému, ale špatně vycvičenému a špatně vyzbrojenému nepříteli” vstupujeme do fáze války proti dobře vycvičenému, dobře vyzbrojenému a přečíslenému nepříteli. Zatím je to jen trend, ale díky úsilí zemí NATO a Spojených států se do jara ozbrojené síly Ukrajiny kvalitativně vážně změní. Je nutné vysvětlovat, že takovou válku prostě nebudeme schopni vyhrát, pokud nezvrátíme vývoj?

Nyní na frontě působí první úderná jednotka ozbrojených sil Ukrajiny – sbor, který má ve svém složení až devět brigád a u Lvova probíhá tvorba druhého takového sboru zrychleným tempem, které může vstoupit do bitvy koncem podzimu, začátkem zimy. Bylo pro něj již zakoupeno více než sto padesát francouzských, britských a italských děl a obrněná vozidla se sem přemisťují. Vrchní velitel ozbrojených sil Ukrajiny Zaluzhny zcela jasně oznámil jeho bezprostřední vzhled. S takovými silami a vojensko-technickou podporou NATO plánují Ozbrojené síly Ukrajiny pod jeho velením nás porazit a hodit nás nejprve k hranicím jara – léta 2014 a poté znovu získat Krym. Plány jsou jistě fantastické, ale naše armáda by je měla učinit utopickými!” – píše Shurygin

svaty_vaclav 12/09/2022 - 19:44

Sledujte @neCT24

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Yurri Simon 12/09/2022 - 20:06

Ty ještě nepomáháš těm tvým ruSSáckým drbanům na hroutící se severo-východní frontě, ty kašpare..? Jó já jsem zapomněl – ty asi ještě furt počítáš ty dřevěné makety “zničených” HIMARS na Ukrajině, viď..? Ha ha ha ha )))
Tím asi k tématu končím, neb do mrtvol se nekope…. :))))

Zlatí komunisti, zlatí! 12/09/2022 - 19:19

Indie odmítá platit Rusku za ropu v rublech

Yurri Simon 12/09/2022 - 23:16

Kdo by taky chtěl ty ruSSácký sr%čky.. :)

Sergej O 12/09/2022 - 19:19

Ruská hovada udělala koncert v mariupolském divadle, ve kterém na jaře zavraždili několik stovek lidí

odporný, nechutný… nemám na to slov.

jmm 12/09/2022 - 18:53

Červený kříž by měl pomoci všem…

Gustav®️ 12/09/2022 - 19:20

Za chvíli se budou euroasiati dovolávat i OSN

RASPUTIN 12/09/2022 - 15:46

tzv.,,Luhanská lidová republika” je většinou zemí světa neuznaný odtrženecký loutkový “kvazi-stát”, vyhlášený na území ukrajinského regionu Luhanská oblast. Vyhlášena byla v dubnu 2014 na území ukrajinského regionu Luhanská oblast. Fakticky však dlouhodobě kontrolovala pouze část svého území, většina zůstala Ukrajině a spravovaly ho orgány Luhanské oblasti – od 2. července 2022 kontroluje republika celé území oblasti. Ruská federace uznává doklady a úřední dokumenty vydané oběma samozvanými republikami. Ruské uznání nezávislosti LLR většina členských států OSN odsoudila, zatímco několik států tento krok podpořilo, např. Venezuela nebo Středoafrická republika. V červnu 2022 republiku oficiálně uznala i Syrská arabská republika a v červenci 2022 také Severní Korea. – tož asi tak,ssoudruzi …

svaty_vaclav 12/09/2022 - 18:49

Sledujte @neCT24

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Yurri Simon 12/09/2022 - 20:09

To víš že jo, hned jak všichni hromadně zešílíme, ty blbane… :)))

Mira 16/09/2022 - 13:50

Až statečná Ukrajinská armáda vyžene okupanty z celé země včetně Krymu tak lupne i pár žilek v rudých pálících našich kremelských onucí…..

ne68 12/09/2022 - 15:39

Jardo, doporučuji abyste brnknul Putinovi. Vznik LLR je jeho práce, tak se o problém LLR určitě a rád postará..

svaty_vaclav 12/09/2022 - 18:49

Sledujte @neCT24

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Rudý vítr 12/09/2022 - 13:15

Tož to koukám jak se žije v Rusku.Tak nějak jak u nás od války do devadesátého.Byla svoboda, práce, sociální a zdravotní jistoty,lide měli k sobě blíž,moc věcí se zbudovalo, takový ráj na zemi.Hlavne kto nepracoval ať nejí.Soudruzi spojme se jako kdysi se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak soudruzi ❤️

mudrc 12/09/2022 - 19:46

Zase manifestuješ, jakej jsi bolševickej debílek? Největší zločin bolševismu = zrodil takový degeny, jako jsi ty.

svaty_vaclav 12/09/2022 - 19:49

Sledujte @neCT24

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Yurri Simon 12/09/2022 - 20:11

Vždyť to je ironie, kolego.. :))) Vy jste Rudý vítr neprokouk, jak si dělá z komoušů pr%del..?

svaty_vaclav 12/09/2022 - 22:29

Sledujte @neCT24

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Yurri Simon 12/09/2022 - 23:19

Kde to je, ruSSáku, chci to taky zkouknout, ale nemůžu to najít. Pošli real link, ať se pořádně zasměju.. :))))

Lubomír Šálek 14/09/2022 - 10:40

No je vidět, že zasvěcenému komentátorovi ze zasedání ruského generálního štábu došly slova. Frustrace znásobená demencí skutečně ovlivňuje vyjadřovací schopnosti. Pochopme soudruha, lepší to nebude. Kdysi dávno psal Švandrlík o jistém soudruhovi, který po mozkovém otřesu se vyjadřoval slovy hububu, ububu. No a náš hrdinný podporovatel denacifikace holt zůstal u kravína. Brzy přijde to hububu.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.