Prezidentský kandidát vlasteneckých sil ve Zlíně

od redakce

Osmého září navštívil město Zlín Dr. Josef Skála, kandidát vlasteneckých sil v České republice na úřad prezidenta republiky. Beseda s ním se uskutečnila v kinosále Průmyslových staveb na ulici Zarámí. V úvodu byl přivítán Dagmar Butnikošarovskou, předsedkyní OV KSČM Zlín.

Josef Skála ve svém obsáhlém vystoupení hovořil o nynější situaci v naší republice, která vinou vládnoucí pětikoalice sklouzává k prosazování protinárodní asociální politiky pod taktovkou Berlína, Bruselu, Evropské komise a NATO, čímž se dostává do složité krizové situace.

Stop drahotě!

Republika je touto vládou Petra Fialy dokonce vtahována do válečného konfliktu na Ukrajině s jadernou mocností, což se dosud ještě v dějinách naší státnosti nikdy nestalo. Vláda se nestará o potřeby a postavení jak našich občanů, tak podnikatelů a podniků. Jsou připuštěny spekulace na trzích s energiemi, palivy a surovinami. Roste drahota a je omezen přístup k základním lidským potřebám až tak, že lidé budou hnáni do hmotné nouze, strádání a do rukou nemilosrdné exekuce a mnohým bude hrozit ztráta všeho majetku. Jak zdůraznil Skála, všechny tyto okolnosti přivedly v sobotu 3. září více než stotisíc spoluobčanů k protestům na Václavské náměstí v Praze. I on tam vystoupil za českou levici a vlastence s proslovem.

Lidé žádají pád současné vlády, žádají nové rady České televize a Českého rozhlasu, stop drahotě! Jsou připraveni znovu vyjít do ulic, pokud se nezačnou vážně plnit jejich požadavky, a do popředí vystupuje heslo Na prvním místě Česká republika!

Skála také v krátkosti představil cíle své kandidatury a požádal o podporu. Nyní usiluje o získání 50tisícového kvóra podpisů občanů k tomu, aby mohl být v lednu příštího roku k volbě připuštěn.

Vedla se také bohatá diskuse kolem dnešní situace, politice komunistické strany. Došlo i na postoje odborů a jejich předsedy Josefa Středuly, jenž také usiluje o prezidentskou kandidaturu. Odbory se dle mnohých probudily deset minut po dvanácté.

Spojení vlasteneckých a národních sil

Mnozí si až po masové akci na pražském Václavském náměstí uvědomují, co je právě dnes v sázce a jak jsou ohroženy naše základní zájmy v současném světě, zdůraznil Skála. Cílem našeho snažení dnes, jak řekl, je spojení vlasteneckých a národních sil na základních národních zájmech a hybatelem tohoto úsilí se musí stát levice a tam má důležitou roli komunistická strana.

Na závěr si účastníci připomenuli výročí dne 8. září 1943, kdy byl německými fašisty v Berlíně-Plötzenzee popraven vlastenec, komunistický novinář a člen ilegálního ÚV KSČ Julius Fučík. Kdo si dnes v našich českých médiích a novinách na něj vzpomněl? Vládnoucí struktury a mocipáni u nás v zájmu zachování své moci u nás povážlivě hnědnou a sahají často k autoritářství a cenzorství. Jeho odkaz a odkaz dalších bojovníků a padlých za národní svobodu proti fašismu se jim moc »do krámu« nehodí, zvláště dnes.

Josef NESVADBA, předseda KSČM Otrokovice a člen OV KSČM Zlín

FOTO – autor 

Přečtěte si další články

19 komentáře

Manka 14/09/2022 - 09:23

Pan Skála má i hlasy naší rodiny!

fronda 14/09/2022 - 00:23

Konečně přijatelný kandidát. Minule a předminule Ovar jako menší zlo, to bylo na zvracení.

univerzální soudruh 12/09/2022 - 23:38

Fakt by jeden z toho vlastence blil

panucetni 12/09/2022 - 20:34

Kandidáti na prezidenta České republiky přibývají dosud rekordním tempem a podle předběžných odhadů by do konce roku mohlo být kandidátů více než samotných voličů.

Zatímco v dubnu jsme měli jednoho nového kandidáta za měsíc, v květnu to byl jeden nový kandidát týdně. Při zachování trendu budeme mít v červnu jednoho kandidáta denně, v červenci nového kandidáta každou hodinu, v srpnu za minutu, v září za sekundu atd. Reálně tak hrozí, že v prezidentských volbách bude kandidovat více lidí, než kolik jich bude volit.

To nechceš 12/09/2022 - 20:35

hrozí i situace, kdy budou například všichni občané v České republice kandidovat a zůstane třeba pouze jeden volič. Tento volič už se nebude moci vymluvit na to, že jeden hlas nic nezmění, protože jeho hlas bude zároveň jediným hlasem

nototo 12/09/2022 - 20:36

Pokud by navíc zůstali voliči třeba jen dva a každý v prvním i druhém kole volil jiného kandidáta, mohlo by poprvé v historii České republiky dojít k remíze.

KMERLIN 12/09/2022 - 20:37

řeší televizní studia, kam je všechny umístí u předvolebních debat. Aktuálně padají i návrhy, že by byl osloven ruský prezident Putin s žádostí o zapůjčení jeho nekonečného stolu

Laďka 12/09/2022 - 20:12

Před takovými vlastenci 🎩🎩🎩🎩

Svetly 12/09/2022 - 20:15

Taky smekám, úplný Don Kichot.

ÚV 12/09/2022 - 20:16

S lidmi pro lidi. Vždycky

Lubomír Šálek 12/09/2022 - 19:37

Tak nám soudruh otočil. Z internacionálního komunisty se obratem stal náckem. Oj, a to bolševici vždy hlasitě protestovali, když je někdo srovnával s nácky. A je to tu. Navíc je zábavné, jak se z vítače okupantů a jejich podporovatele během totality stal najednou flástenec. Tomu se říká věrnost ideám. Ta komunistická idea je celkem v pekle, tak co by se nenasedlo na tu nacionálně sociální, že ano. Flástenců nám třeba. Ovšem bojím se, že soudruh nasedl na koníka, který už svého žokeje má. Tomio se navíc v oblasti flástenectví pohybuje výrazně zdatněji než propagátor bratrských pomocí. Soudruzi zmatení, co nám ještě předvedete? Kdy konečně zazní mohutné hurá a vstanou noví bojovníci za ten údajně vědecký komunismus. Zdá se, že úspěch čackého českého bolševictva se dají přirovnat k úspěchům jejich modly, ruské armády. Buď v práci v šest.

rosemil71 12/09/2022 - 20:03

Máte něco s klávesnicí,nebo jste opravdu vůl?

fronda 14/09/2022 - 00:25

To bude omyl. Skála se nestal náckem a žádné okupanty nevítal.

Žena z lidu 12/09/2022 - 13:47

Ja teda volim Babise a 28 opatreni pro naselidi

Lubomír Šálek 12/09/2022 - 19:27

A tři koblihy denně zadarmo.

fTiPy 12/09/2022 - 20:14

On tě smích přejde

fronda 14/09/2022 - 00:26

Babiš, Pavel nebo jiný buržoazní kandidát, žádný rozdíl.

vlastizrádní vlastenci 12/09/2022 - 12:10

Kde ma vlastenec 🍒🍒???

jmm 12/09/2022 - 10:48

Bude to těžké, ale v oprvním kole jasný kandidát!

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.