Bývalá europoslankyně Věra Flasarová: Jiná Evropa je možná

od redakce

Vzpomenete si ještě, aspoň někteří, na tu slávu? Jásající dav na Hradčanském náměstí v Praze, premiér Špidla ve smokingu, koncert, ohňostroj. Jsme v Evropské unii. Ve vzduchu obrovské naděje a sny o růžové budoucnosti České republiky. Pak volby do Evropského parlamentu a 22 poprvé zvolených poslankyň a poslanců za naši zemi.

Ne všem v Evropském parlamentu bylo po chuti, že se posíli- lo levicové křídlo v parlamentu o další komunisty. A taky byly obavy, že my, z »východního bloku«, budeme ujídat zase něco z jejich eurounijního koláče. Sama jsem se setkávala v EP se zkreslenými názory na to, jak se žije v České republice. Dnes nás reprezentuje v Evropském parlamentu po dalším rozšíření Evropské unie 21 poslanců a poslankyň. Asi tomu nebudete věřit, ale tehdy na počátku naší účasti v EP, i přes mnohé názorové politické rozdíly, byla většina z nás dvaadvaceti schopna hledat možnosti, jak se domluvit alespoň na těch základních potřebách a zájmech ve prospěch České republiky. Ať šlo například o jadernou energetiku či problematiku zemědělství apod. Měli jsme společné schůzky na zastupitelském úřadu ČR při EU, na kterých jsme si
vyměňovali stanoviska k tématům dotýkajícím se České republiky.

Nebylo to idylické soužití, ale i přesto, napříč politickým spektrem, byla jistá vůle hájit zájmy ČR. Věc při současné sestavě českých europoslankyň a europoslanců nebývalá, ba přímo nemyslitelná. Dokonce i české sdělovací prostředky psaly o práci nás všech poměrně korektně a dávaly nám prostor se vyjadřovat k tématům projednávaným na půdě EP.

Vstupovali jsme do jiné EU
To ale byla trochu jiná Evropská unie, do které jsme vstupovali. I když podstata tohoto projektu byla a je stále stejná. Byl koncipován na kapitalistic- kých základech a takový je i dnes. Vstup nových členských států, zejména z tzv. střední a východní Evropy, byl kapitalistickým zájmům vítán. Znamenal další volný pohyb kapitálu, více odbytišť, méně konkurence a levnou pra- covní sílu. O to přece šlo. A jak ukázal čas, nejen o to. Přístupové dohody pro nás nebyly zvlášť příznivé. Ale nějak se nám podařilo se s nimi vyrovnat.

Pak však přišly různé směrnice, podmínky, tlaky od Evropské komise i od Evropského parlamentu. Postupně se vytratily i zmínky o udržení míru v Evropě, rovnoprávnosti všech člen- ských zemí a jejich občanů v EU. V ČR přišlo vystřízlivění. Začaly se zavírat podniky, které převzaly zahraniční firmy, lidé přicházeli o práci, ceny všeho a všude rostly.

Růžové brýle začaly brzy padat
Jedním z hlavních argumentů vedoucích představitelů české politické scény a sdělovacích prostředků ve prospěch našeho začlenění do EU byla možnost volného cestování, studia a práce v zahraničí. To bylo zaměřené na přízeň mladé generace. Pak ta možnost investování a uplatnění se na evropských trzích. To pro ty movitější a šikovné. Proč ne.
Pro ostatní tady zbyl široký sortiment předražených výrobků a potravin. Zároveň došlo k nárůstu všech negativních jevů, které s sebou otevřená, západní společnost přináší. Lidem začaly padat růžové brýle.

Slovo soběstačnost jsme vyměnili za slovo dotace a svébytnost za multikulturalismus. Vlastenectví se stalo »persona non grata«. Jsme přece Evropané.

Dolehly na nás i těžké časy, se kterými si Evropská unie a její vedení nedokázaly (nebo nechtěly) dodnes poradit. Začalo to ekonomickými krizemi, migračními vlnami s jejich hlubokými koloniálními kořeny, teroristickými útoky, pandemií, energetickou krizí.

Řešení klimatických změn se přetavilo do často nesmyslných směrnic zelené politiky. A pak přišlo to nejhorší. To, na co většina z nás při vstupu do Evropské unie ani nepomyslela. Válečný konflikt na Ukraji- ně, na jehož počátku byla podivná jednání Evropské komise a západních politiků ohledně situace na Ukrajině a Minských dohod. Smutný výsledek dvaceti let České republiky v Evropské unii. Avšak ne všechny členské státy EU to vidí stejně jako vlády naší země. První, kdo vycítil, že EU se stává jeho brzdou, byla Velká Británie, a z EU vystoupila. Některé z okolních zemí se začaly bruselskému diktátu bránit. Jsou za to nálepkovány a je jim dáváno různými způsoby najevo, že Evropská komise a Evropský parlament mají možnosti uplatnit vůči nim různé páky.

Jak se chová současná naše vláda ve vztahu k Evropské unii, ať posoudí každý sám. Do Evropské unie jsme v roce 2004 vstupovali jako suverénní stát. Jsme jím i dnes?

Věra Flasarová ještě jako europoslankyně

Přečtěte si další články

12 komentáře

ANNA z KSH 08/06/2024 - 08:24

VAŽENI KOMUNISTE,
Dávno minulý doby,kdy komunisté bojovali za pracující lid
dnes je to elita SV(Spolecenstvi Voličú),které to stačilo a nedá se dále vodit za nos .
Připomíná,že bez jejího programu PNZ a hlavně diskuse pod body tohoto programu, je a bude KSČM jen prázdným futrálem ,který používá mysteriózní přání,namísto,aby jasné a konkrétně prosazovalo základní Program Národních Zájmu,Změny a Záchrany našich voličských potřeb SV a to včas, než i ona bude zlikvidována,protože propásla prosazovat ZMENU a hezky 90% zdanéni nenažraných tj pleonexistickych bohaču,kteří to chtějí prý aby si mohli za všechny své peníze dovézt tolik divokých musulmanu i s jejich ka ka rámú a zakoupili dostatek zbraní na vedeny svých válek.

JINAK NIKDY NEBUDE MIRU DOSAŽENO A BOD C.tj VALKA

smete i spící stranu dnes už jen bezmocných dřistalistu ,kteří se odmítají spojit s SV a tvrdohlavě bojují cenzurou prýza mír což pravdy nedosahuje,no ni?

ANNA z KSH 08/06/2024 - 01:11

MUSIM SE SMÁT JAK KAČENKA ,KTERÁ PRY JE PROTI CENZUŘE DALA VYGUMOVAT KOMENTY SV(Společnosti Volicu)

a to pod člankem BOJUJI ZA MIR A DŮSTOJNY ŽIVOT

Kde se voličstvo kriticky ptà,čím to vlastně bojuje a za koho a jaký vlastně dustojny život ,zda náhodou nezapomněla slovo solidarita ,když nepotrebuje ani voliče,ani jejich solidaritu a zcela bez rozumu blokuje ty rubriky, kde ještě úplným zázrakem jsou otevřeny zbytky prý svobodné diskuse na tomto prý svobodném webu !
Teda to je podpora koho ,snad ne vlády nicemů,která to samé chce v ještě horší formě digitálního koncentráku,no ni.?

Rudolf 05/06/2024 - 22:15

Bývalá europoslankyně Věra Flasarová: Jiná Evropa je možná

Jiná Evropa s EU a Nato není možná!

ANNA z KSH 08/06/2024 - 01:22

Pane Rudolfe,co píšete je samozřejmé,ovšem je to jen zbožné přáni a výkřik do tmy.

KSČM vedení nemá na to opravdový program a už legendární návrh programu voliču pod značkou PNZ ostrym zpusobem a cenzurou odmítá a má hruzu z diskuse nad jeho body z nichž první je ZMENA REZIMU.
Když už neví co dělat,jen kecat,tak ať si vezme příklad z ODS,kdy jejich president dokázal změnit režim na kapitalismus bez přivlastkú rozuméjte SKRUPULI a teď máme VSICHNI naději,že prý budeme bojovat za mír v zákopech proti panu Puttlerovi,no ni?🤩🇨🇿👹🔔

ANNA z KSH 01/06/2024 - 15:10

Z HISTORIE DVOU VALEK USUZUJI VOLICI .ŽE DREVNI KAPITALSMUS IMLANTOVANY PRESIDETEM ODS Má 3 FAZE.

A.POZVOLNOu INFLACI realizovanou 100 letym podvodem FEDu ,který to dovedl dále k Bé
B.HYPERINFLACI,neboli KRIZI,která má být zabetonovaná republice v CBDC tj Centrální Bank Digitalni Curveni režimu
C.VALKOU s cílem pobít do nejvíce zbytečných jedliku a ukrást jim sociál,který považují NENAŽRANI Satanisté za svuj

To se nikdy nezmění do doby,kdy nebohá KSČM nezajistí změnu včetně svých stanov ,které chtějí socialismus přesto ,že ho téměř všichni členove strany vycinkali ,nno ní?

ANNA z KSH 01/06/2024 - 14:42

VYSKAKUJE TU OTAZKA,ZDA paní soudružka Kačenka vubec VLADNE ROZVALU KDYSI OBLIBENE STRANY,

S žabi perspektivy členu SV (Sjednoceného Voličstva nad Programem PNZ) to vypadá ,že svym rozkročením a postojem jakoby realizovala sama vládní metodu tzv sebepoškozovsni známou jako CHUCPE a voliči namísto ,aby se aktivovali a solidarizovali se se svým vlastním katalogem svobody , demokracie ,tedy skvělým a konkrétním lidovým programem všech volicu PNZ tj legendárním Programem Národních Zájmu,Změny a Záchrany svých potřeb( zkrátka 3.Z ),který přímo řve po diskusi nad jeho nevídanými jednotlivými body , ho musí proto solidárně IGNOROVAT,vyhovět tím tatni CENZURE ,tedy chtěji raději mít totálně vykradeny peněženky a ta hrůza jim vzala dech ,neboť naše poslední strana chce být za každou cenu nebožtíkem ,no ni?

ANNA z KSH 01/06/2024 - 10:29

ŠKODA,ŽE REDAKCE AKTUALNE NESMI NAPSAT O PLANU SATANISTU ,JAK ZA 365 dní POZABIJET 4 MILIARDY. LIDI

Komunisté jsou nevěřící a nemají prý o tom vubec žadnou paru,nebot ztratili kontakt s lidem a ten ví,že makrobilionař GATES je bílým koněm nenažraných a nezdaněných banksteru ,kteří ho neuználi neboť zbohatl jako jeden z mála na počítačích.Tak mu prý dali úkol pro Satanistu jako dělaný.
Najít plán jak vybít 4 miliardy tzv zbytečných jedliku,kteří pobírají sociál.
Ten totiž podle nich patří jim.
Ten plán holenkove má jen 3 body a je už v běhu,což se nesmí voliči dozvědět ,neboť smlouva,kterou s panem Belzebubem uzavřela vláda ničemu obsahuje jednu doložku a to právě jak jsem napsala to,

ŽE SE TO NESMI VOLIČI z SV DOZVEĎET jinak pan Satan obrátí špičku svého kopí proti těm banksterum z CBDC tj Central BAnk Digital Zcurvencu,kteří vám všem připraví takové peklo o jakém se vám NIKDY ani nesnilo.
Tomu prý má pomáhat i KSČM FUNKCIONARSKA BURŽOASIE.
Dukazem je,že člen této elity tajemník pana Valenty sabotaval vzkaz ,že se tu má pan Valenta mezi námi v diskusi objevit ,aby jsme se zeptali zda je v tom CBDC vzdělanec nebo ní?👹🤩🙋

ANNA PROLETAŘKa 31/05/2024 - 23:03

JE DOVOLENO PSAT KRITIKU,ALE NIKDO Z DISKUTUJICICH NESMI NAVRHNOUT ŘEŠENI.

To je jak vidíte všichni zakázáno Policejním státem pro který bohužel zvedli ruku při schvalování tohoto zákona i funkcionáři KSÇM ,když ještě byli v Parlamentu.
Co myslíte moji drazí voliči z SV , je to pravda a nyní je vidět v masivní cenzuře i tady ,🔔🇨🇿že to STAČILO?

ANNA PROLETAŘKa 31/05/2024 - 22:51

TAK A JE TO.NAPROSTY NEDOSTATEK SOLIDARITY ZPUSOBI VITEZSTVVi DIGI KONCENTRAKU

I u minama otevřených diskuzních rubrik zavře vláda špiny i tyto rubriky anebo zkomolí už napsanym lidovým komentatorum jejich komenty ,jak to vidíte všichni v nemožnosti odeslat a reagovat na diskuzní příspěvky a tady muze být u toho i někdo ze samé KSČM,neboť se ystraseni çlenove strany boji diskutovat,no ni?🇨🇿♥️💥

ANNA z KSH 31/05/2024 - 22:36

Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyss

ANNA z KSH 31/05/2024 - 22:36

Yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyss

ANNA z KSH 31/05/2024 - 22:35

Paní FlASAROVA V ČLANKU HOREKUJE NAD ROZZANECHAT KOMENTÁŘ
LITYM MLIKEM.VI DI NEKDO ZDA NAVRHUJE ŘEŠENI JA TEDY NE

Vypadá to tak že SV tj Společnost Voliču si musí pomoci sama.
666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666655555555555555555555555555555555555555555777555555555555555555555555555555555555eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeaaeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaassssssssssssssssssssssssssssss

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.