Halík opět nezklamal

od redakce

Do honu pětikoalice na Andreje Babiše před druhém kolem prezidentské volby se zapojil také Tomáš Halík. O známém teologovi nebylo dost dlouho slyšet, a tak cítil potřebu zase se postavit na »správnou« stranu. A jako vždy se považuje za člověka, který se může vyslovovat ke všemu. Monsignore Halík se obrátil na Pražské jezulátko v chrámu Panny Marie Vítězné a sv. Antonína Paduánského na Malé Straně v Praze a varoval před volbou Babiše prezidentem. »Svaté Jezulátko a všichni naši patroni, ochraňujte nás před Andrejem Babišem a před vším zlým,« řekl tento všeználek a v kněžském rouše prosil Jezulátko, aby Babišovi odpustilo, za tu nehoráznost, když láká na svou stranu katolické voliče. Vzápětí nám tento prelát doporučil, abychom se i v čase povánočním obdarovali generálem Pavlem.

Na videu pražské Akademické farnosti se pustil do čtení evangelia a hned ho propojil promluvou, která jako by vypadla ze slovníku Fialy a Rakušana. Posuďte sami. »Šíření strachu a poplašných zpráv je to, čím se dnes ve velkém zabývají dezinformační sítě a populističtí demagogové,« dí Halík, jenž v kněžském rouše připomíná svým zjevem černokněžníka. Zřejmě dostal 74letý Halík náležité vládní školení o dezinformacích a naprosto přesně ví, kdo lže a straší válkou.

Lidé si Halíka dobře pamatují před deseti lety za jeho nenávistné komentáře na adresu pozdějšího prezidenta Miloše Zemana. Stejně tak nemohl přijít na jméno předcházející hlavy státu Václava Klause, který tehdy replikoval jeho osočování známým citátem: »Mezi Koniášem a Halíkem vidím rozdíl pouhých tří století«. Slova i dnes velmi aktuální.

Vladimír SLOBODZIAN

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.