Je náš cíl být cílem?

od redakce

V České televizi se mi snažili navléci kabátek extremistky. To bylo u příležitosti průjezdu cizí armády naší republikou. Tak si teď dovolím být trochu jedovatější. Tím dnešním extrémem bude ode mě řada otázek, odpovědi si laskavě vyhledejte sami…

Ptal se nás někdo, zda chceme vstoupit do NATO? Možná jsem to zaspala. Kdo pro to hlasoval a z které politické strany tito lidé byli? Čemu už pomohla a ještě pomůže naše účast v NATO? Jsme na straně mírotvůrců, nebo agresorů?

Kdo a kde začal války – pardon mírové bombardovací mise – za posledních 30 let? Jak tyto mise končily, pokud vůbec končily, a kolik bylo obětí? Kolik a kterých vlajek jsme solidárně vyvěsili na veřejných budovách? Kdo varoval před rozšiřováním NATO?

Kdy začaly boje na Ukrajině? Výročí masakru v Oděse 2014 jsme letos připomněli na Václavském náměstí. Kolik bylo na Ukrajině obětí do letošního února? Kdo nabízel mírové řešení na Ukrajině? Kdo sepsal a neplnil Minské dohody? Co zkoumaly nebo vyvíjely a kam se odstěhovaly z Ukrajiny ony biologické laboratoře USA? Snad někam za moře?

Cože to budeme mít na letišti v Mošnově? Je náš cíl být cílem? Kolik vojáků je určeno pro obranu naší země? Jak nám pomůžou výdaje 2 % HDP na armádu? Jak využijeme americké stíhačky – na obranu?

Co dělat a kam jít, když budou sirény houkat jindy než první středu v poledne? Odpovídám si, že asi někam na kopec, odkud možná uvidíme ten poslední ohňostroj…

Byli jsme jako iniciativa Ne základnám upozorněni, že ve vysílání jakési televize – nevím které, protože v zájmu zachování zdravého rozumu už pár let tu zpravodajskou žumpu nesleduji – zaznělo, že jsme prý (jako iniciativa) placeni Kremlem, Putinem, Ruskem – nehodící se škrtněte. Tak se ptám, kde jsou ty peníze? Já si zatím chodím pro důchod do banky, a ten nyní překonal závratnou výši 12 tisíc korun. Takže chápete, něco navíc by se hodilo, zvlášť před letošní zimou…

A co vláda? Chodí si pro peníze tam, kde jich je nejvíc?

Eva NOVOTNÁ

Přečtěte si další články

15 komentáře

fronda 21/09/2022 - 21:41

Konflikt na Ukrajině je důsledkem snah amerického režimu o rozšíření vlastní sféry vlivu. I za cenu podpory banderovského puče proti demokratické vládě Ukrajiny.

Manka 21/09/2022 - 16:07

Bezva článek, tleskám!

SOUTĚŽ O NEJVĚTŠÍ PIČOVINU 21/09/2022 - 08:47

Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že Rusko použije všechny dostupné prostředky, aby se ochránilo, a upozornil na nebezpečí použití „jaderného vydírání“ proti Rusku.

Читайте на http://WWW.KP.RU:

Od 5.15 EU vyhlašuje embargo na ruskou ropu. 21/09/2022 - 08:33

A bude hůř, bruselská vrchnost od 5.15 EU vyhlašuje embargo na ruskou ropu.
Tady byl sociální stát, který se staral o lidi. V 50. letech byly sice trestné a převýchovné lágry, které měly
ochránit popřevratové poměry, pak byly zrušeny a vězňové postupně rehabilitováni.
Za minulého poměru všude měli lidé lékařskou dostupnou pomoc, do každé vesnice měli zajištěnou dopravu, nebyli bezdomovci, děti si mohly hrát bez obav na ulici, domy se nezamykaly. Kluci lítali venku s hokejkou a míčem, proto jsme měli fotbalové a hokejové úspěchy. Na hranicích byly dráty, ale zase sem nemohly drogy, které mají na svědomí tisíce mrtvých, nebyly trvale banány, ale silnice kvůli dovozu zboží nebyly plné kamionů. Tohle nevědí a nechápou generace vychovávané mainstreamem v čele s ČT. Tam tohle zamlčují. Tohle vědí senioři , proto nevěří současné propagandě.

Oprava titulky od 5.12 samozřejmě. 21/09/2022 - 08:35

Oprava od 5.12

Rudý vítr 21/09/2022 - 00:21

Co to tady plácáš komunismus byl pro slušné, poctivé a pracovité lidí.. Jediná strana která má zájem o obyčejné lidi je strana KSČM.Vzpomente na krásný život v socialismu byla svoboda, práce, sociální a zdravotní jistoty.Nic krásnějšího jak socializmus tady nebylo proto budu volit slušné, poctivé a pracovité lidí z KSČM ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Ty je potřebuješ. 21/09/2022 - 10:18

Ty je chceš. Můžeš sem anonymně psát. Měl bys KSČM alespoň poděkovat, že tenhle web financuje i pro tebe.

Rudý vítr 21/09/2022 - 15:01

Promiňte mi můj komentář, jsem nyní psychicky na dně, máma mi oholila varlata, tak jsem celkem nesvůj. Jen tak mimochodem, nevíte kde koupit nějaký pěkný raft, který bych mohl připoutat k psovi, aby tolik neutíkal?

Rudý vítr 21/09/2022 - 16:07

Blbecku

Laco 20/09/2022 - 20:55

Měli bychom urychleně dát ruce pryč od režimu kyjevské chunty. Donbaské republiky připravují referendum o připojení k RF, v RF byla Dumě předložena válečná legislativa, vypadá to, že RF vbrzku vstoupí do války s Ukrajinou. Začíná to opravdu hodně smrdět.

fronda 20/09/2022 - 22:41

Jediným řešením, jak zajistit bezpečnost a klid na práci je vstup České republiky do Ruské federace.

fronda 21/09/2022 - 21:39

To jsem nepsal.

TASS 20/09/2022 - 15:18

SKABAJEVA
“Jsou nějaké znovudobyté kilometry? Nějaká “osvobozena” území? Nějaké dobyté vesnice a města? Je tu něco, abychom se mohli radovat?”

Dlouhá pauza.

“Radovat se je ještě brzo… můžeme analyzovat úspěch” 🤡🤡🤡

Manka 20/09/2022 - 17:17

Přístup České republiky ke speciální vojenské operaci na Ukrajině se mi nelíbí.
Demonstruji proti nehezkému přístupu české vlády k Rusku.

Ptám se pro kamaráda 20/09/2022 - 15:17

Kde je Bobo s tou růženkou?

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.