Klíma zřejmě hodně žvanil

od redakce

V minulém čísle Naší pravdy jsme komentovali názory tehdy ještě vládního zmocněnce pro dezinformace Michala Klímy. Uběhlo pár dní a pan Klíma už může na roli vrchního cenzora zapomenout. Ve středu 15. února byl odvolán a jeho agendu převzal Tomáš Pojar, bezpečnostní poradce vlády. Protože Klíma přímo podléhal premiéru Fialovi, tak je jasné, že ho odvolal sám pan brněnský politolog.

Proč tak rychlý pád? Zřejmě si pan Klíma pustil pusu hodně na špacír, když v rozhovoru pro jedno médium prozrazoval z připravované zákonné normy víc, než bylo záhodno. A Fiala se naštval, protože onen připravovaný paskvil chtěla vláda udržet pod pokličkou co nejdéle před sněmovní diskusí s opozicí.

Nedošlo k tomu ani poté, co Unie vydavatelů překvapivě předala Fialovi dopis, v němž ho žádala, aby zmocněnec návrh Akčního plánu přepracoval. Tak má alespoň pan Klíma po starostech, protože unie po něm chtěla, aby k diskusi přizval odborníky z mediální oblasti. Škoda, že unie nenapsala Fialovi přímo, že celý Akční plán je na pendrek.

Vypadá to, že bude rozpuštěn i Klímův tým specialistů na dezinformace, ačkoliv se měl podle svého šéfa rozrůst na dvě desítky slovutných odborníků.

Uvidíme, jak pojme svůj nový úkol bezpečnostní poradce Pojar. Zda přesvědčí Fialu, že všechno je to úplná blbost, další zbytečná agenda, a přehraje to na ministerstvo vnitra. Vždyť Rakušan už na zákonu tvrdě pracuje a jeho »dezinfotým« zvaný Centrum proti hybridním hrozbám se rozrůstá přímo raketově a píše »dezinfozákon«. Pan Klíma zatím neví, co bude dělat, když dostal »padáka«, možná se »zlatým padákem«. Třeba by ho mohli vzít do týmu na vnitru a využít jeho bezesporu ohromných znalostí o »dezinfoscéně«. Jen by nesměl všechno vyžvanit zvídavým novinářům do doby, než bude protiústavní zákon v úhledných deskách předložen do parlamentu…

Pamětník televizních seriálů si v této souvislosti jistě vzpomene na Muže na radnici, kde byl také do funkce zmocněnce pro bytovou výstavbu jmenován ředitelem fabriky obyčejný dílenský mistr. Ale protože z toho zpychl, a hlavně jeho funkce se časem ukázala naprosto zbytečnou, byla ředitelem zrušena a mistr se vrátil na dílnu, kde si ze »zmocněnce« dělníci dělali prču. Holt tak mocní odplácejí…

Vladimír SLOBODZIAN

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.