Krutá celosvětová show

od redakce

Boje na Ukrajině stále pokračují. To je nesporný fakt. To ostatní, kdyby nešlo o životy lidí a ničené hodnoty, by mohla být světová show. Alespoň tak si herec-komik, v současné době ukrajinský prezident, vede. Najednou v tom, co před svým zvolením do funkce předváděl na obrazovkách, pokračuje dnes ve skutečnosti. Dostal k tomu možnost a náležitě toho využívá. Ukrajina si nemohla přát nikoho lepšího v takové době.

A tak z obrazovek především České televize, jež nemá snad pořad, kromě nějakého toho z dávna vytaženého archivního filmu, kde by na nás nevyskočil duch Zelenského, anebo hrdinných mužů z Azova a spol., čelících krutostem Rusů, se na nás řítí informace za informací, která nás vtahuje do děje a působí na naše city. Přitom nic nelze ověřit, všechno je propaganda. Také tzv. přímé vysílání ČT, případně jiných stanic, sem patří. Ani ono totiž není přímo autentické. Zabírá jen jednu stranu sporu, ta druhá je skryta anebo pro nás neexistuje. Ale ona tu je. Nepatrné úryvky se dostanou do našich počítačů či jiným způsobem k nám. Jsou třeba o dětech zavražděných v Donbase. Jednou je zhlédneme, ale nebude až příliš pozdě?

Zelenskyj vývoj událostí mohl jen uvítat. A uvítal. Nikdy by Ukrajina nebyla tak blízko přijetí do Evropské unie, od níž si lidé v zemi přejí přísun eur a život na úkor těch bohatších Evropanů nebo těch, kteří lépe hospodaří, než je to zvykem v jeho zemi. Sen přijetí do NATO se sice rozplývá, ale naše české tanky, které tam podle televize z počátku tohoto týdne prý začínáme posílat – a asi tanky i jiných z Aliance – vyprázdní sklady a umožní nám nakoupit modernější techniku tentokrát nikoli sovětské provenience. I na Ukrajinu se pak dostane, tentokrát za peníze nikoli ukrajinské.

Showman Zelenskyj je tedy mužem na svém místě. Ví, co chce. Proto pro jistotu rodinu odeslal prý do zahraničí, stejně jako další z těch, co se postavili do čela protiruského boje. Také jejich peníze byly údajně převedeny do zahraničních bank a jde o miliony a miliardy, jak tvrdí ukrajinský poslanec Oleg Carev na internetu. Věřit mu? Nevěřit? Potvrzení či vyvrácení z České televize se těžko dočkáme. Zelenskyj je přece světec. Bojuje za »světovou demokracii« proti nedemokratickému Rusku. Oslabuje ho a v tom je smysl jeho podpory. Proto se mu dostává tolik místa nejen v evropských a amerických médiích, kde jeho výkřiky jsou přijímány jako »slovo boží«. A přitom jde jen a jen o show, kterou by bylo možné přepnout na jiný televizní kanál, kdyby to všechno nebylo tak kruté.

Zbývá se zeptat: V čím zájmu je toto všechno? Ukrajiny, ani Ruska nikoli.

Růžena DOMOVÁ

Přečtěte si další články

30 komentáře

Roman 09/04/2022 - 20:02

Zelenskyj a hlavně ukrajinský lid udělal vám komunistům čáru přes rozpočet.
Mysleli jste si, že Ukrajinu ovládnete a zavedete tam svůj zrůdný komunistický systém – zavírání, cenzuru, vraždy opozičníků.
Přepočítali jste se.
Svůj zvrhlý komunistický režim si nechte, soudružko.
Vy nemáte právo cokoliv kritizovat.
Vy, kteří podporujrtr a obhajujete zabíjení ukrajinských žen, dětí a starců.
Vy, kteří podporujete znásilňování žen a dětí.
Vy, komunisti jste ten největší hnůj společnosti. Jste ti nejzakomplexovanější lidé.
Už víme, že v rámci nastolení komunistického režimu ala Moskva jste schopni obětovat i vraždění občejných civilistů
Fuj. Je mi z vás na zvracení.
Vám nikdy nešlo o ČR a její blaho. Vám vždy šlo a jde o nastolení komunistického teroru.

fronda 10/04/2022 - 16:22

Ukrajinští voliči ve svobodných volbách komunisty vždy podporovali.
Teď většinu Ukrajiny ovládají ti, kdo ve svobodných volbách nikdy neuspěli. To oni vězní a vraždí své odpůrce, to oni fanaticky bojují se zbraněni dodanými Západem.
Bez návratu země k demokracii nemá ukrajinská krize řešení.

Lubomír Šálek 08/04/2022 - 17:51

Soudružko, pláčete dobře, ale na špatném hrobě. To musíte do Kremlu. Ovšem vaše dedukce je ohromující, ta dokonce překonává některé zavilé bolševické diskutéry. Tedy já opravdu netušil, že Purin je hříčkou v rukách Zelenského, který se chtěl zviditelnit a jeho loutka v Kremlu mu šla na ruku přepadením Ukrajiny. Dubček se taky chtěl zviditelnit a Brežněv mu vyhověl. Churchill taky a chudák Hitler mu vyhověl. Stejně jako Stalinovi, ten se také chtěl zviditelnit. Rooseveltovi sedli na lep Japonci a mohli bychom tak pokračovat až do starého Řecka, kdy se chtěl zviditelnit nějaký Leonidás a Xerxes mu vyhověl. Chápu že v těžkých dobách humoru nám třeba, ale nepřehánějte to, nemůžeme se bavit celý den. Ale abyste se necítila osamocena na stránkách tohoto zábavného plátku nazvaného Úsměvy strany nejpokrokovější, sám přispěji básní: Ohnutá záda na rohu ulice/Postava menší, placatá čepice/Kdo se tu potácí?Kdo to tu zvrací/To soudruh Lenin se ze schůze vrací.

svaty_vaclav 08/04/2022 - 18:02

Ohnutá záda před Svatým Vítem / Postava menší, rozvlátá kštice / Kdo se tu potácí? Kdo to tu zvrací? / To náš pan prezident Havel se z Vikárky vrací.

svaty_vaclav 08/04/2022 - 17:16

To jsou vážná slova! Putinova výzva k občanům EU… Moc na výběr teda nemáme!
Vladimír Vladimirovič P U T I N Prezident Ruské Federace  
 
Výzva za mír! 
Evropané, opravdu chceme III. světovou válku?
Evropští spoluobčané! “Vaši” politici chtějí dokázat, jak jsou užiteční pro EU, NATO a USA. Očekávají, že jejich “tvrdý postoj” vůči Rusku je vynese v kariérách výše, na ještě lépe placené posty, než mají dnes, proto se předhánějí v návrzích sankcí, vysílání bojových jednotek a v jiných projevech nekontrolované agrese proti Rusku, čímž se ze dne na den zvyšuje riziko 3. světové války.
Jsou tak zaslepeni svou vlastní nekontrolovatelnou mocí a vidinou jejího dalšího růstu, že počítají s tím, že Rusko ustoupí na poslední chvíli tlaku NATO a k válce nedojde.
Ale v čemž má Rusko ustoupit? Co má Rusko udělat, aby byli spokojeni? Má se vzdát svých území a podstoupit je dobrovolně každému, kdo o ně projeví zájem?
PRAVÝM CÍLEM všech těch, ať už jsou z Evropy, nebo zpoza oceánu, kteří chtějí vyvolat válku, je bohatství Ruska. Má Rusko rozdat své bohatství, aby se vyhnulo válce?
Má nechat likvidovat své vlastní obyvatelstvo na Ukrajině? Všichni, co uvažují střízlivě, vědí, že se to nikdy nestane!  Rusko nikdy nepodlehne tlaku, jako nikdy nepodlehlo v minulosti, tak tomu nebude ani v budoucnosti.
Dnes je již jasné, že válka v plánech její strůjců nemá skončit na Ukrajině. Hlavním cílem je Rusko, ale válka zachvátí celou Evropu.
Co pro USA zajistí vyšší zisk a co USA rychleji vytrhne z dluhové krize než válečná výroba?  Co účinněji zlikviduje konkurenci USA v podobě EU a Ruska, než vzájemné vyvraždění celých národů v Evropě?  Co USA pomůže více rozšířit sféru svého vlivu, než poválečné půjčky, přesně podle odzkoušeného scénáře použitého po 2.světové válce? 
Světový válečný konflikt reálně hrozí!  V té souvislosti se zamyslete, kdo z Vašich politiků Vám prozradil, že po přijetí Ukrajiny do NATO a vstupu EU do konfliktu odvedou Vaše potomky na východní frontu, kde velmi pravděpodobně položí život?
Kdo z politiků tam půjde do zákopů s nimi?
Kdo z válečných štváčů, které královsky platíte ze svých daní a kdo z jejich mediálních spolupachatelů Vám prozradil, že toto nebude jen dobrodružná vítězná výprava na východ, ale že to skončí jako 3. světová válka za možného použití atomových zbraní?
Kdo dokáže předpovědět účast Číny, která je v tomto konfliktu spojencem Ruska?
Kdo vyhodnotí reálnou sílu americké armády, která dosud bojovala vždy jen se slabším protivníkem, vždyť Hitlera porazili hlavně Rusové! Na co se vlastně váleční štváči spoléhají?
Jedno je jisté, v této válce nebude vítěze!
Kde se schováte před jadernými výbuchy?
Máte dost hlubokou jámu a dostatek potravin, abyste v ní vydrželi 100 let, než se sníží úroveň záření na únosnou míru? Ve jménu čeho mají na obou válčících stranách umřít naše děti na východní frontě, ve jménu čeho má zahynout rodina, ve jménu čeho má přestat existovat všechno, co znáte, ve jménu čeho má shořet tento svět? Ve jménu  demokracie?
Kde vidíte demokracii v tom co se děje na Ukrajině? My vidíme jen fašistickou vládu, armádu, porušující mezinárodní konvence a promyšlenou genocidu vlastního obyvatelstva, jehož vinou je jen to, že mluví rusky a chce nezávislost na fašistické Ukrajině.
A co na to Evropa? Umíte si představit, že by si některý národ v EU vydobyl svou samostatnost způsobem, jak to dělá Ukrajina? Byla snad Ukrajina dosud nesamostatná,  že bojuje o samostatnost?  Měla snad vládu, kterou EU neuznávala? Neměli snad Ukrajinci svá národní práva?  Evropská unie se vzdala svých principů a svým postojem se stává spolupachatelem genocidy. Co můžete očekávat od politiků EU vy sami, občané EU, když tak rychle a ochotně vaši politici bourají vlastní hodnotové základy? 
Rusové jsou velký, kulturní a mocný národ, bez kterého by Evropa v dnešní podobě nikdy nevznikla.
RUSKO NENÍ VÁŠ NEPŘÍTEL, nepřítelem každého občana Evropy jsou nenasytní politici, kteří se za svou moc a peníze chystají zničit vše, co je všem drahé.
Na otázku můžeme snad zabránit chystané válce s Ruskem, do které nás tlačí politici a koupená média? Ano, můžeme!
Co mohou udělat obyčejní lidé?
Když všichni malí a slabí dělají totéž, změní všechno!  Lze to změnit, neboť je to nutnost!
Bojkot všech politiků,  kteří zvyšují napětí, kteří volají po sankcích a zásahu proti Rusku!  Bojkot na všech úrovních, ve všech volbách! Nedopustit uplatnění zla, které chtějí šířit! Bojkotujte vstup Ukrajiny do NATO!  Bojkotujte média, která válku podsouvají jako jediné možné řešení!
Věřte! Rusové i Ukrajinci jsou dva moudré národy, které řešení najdou.
Nebojte se!

o.motl 08/04/2022 - 18:55

Co mají Rusáci udělat, abychom byli spokojeni? Vypadnout z Ukrajiny a zůstat sedět doma na prdeli, Venco. BTW, Evropané nejsou spoluobčany Putina ani omylem.

Josef Kořínek 10/04/2022 - 13:20

O.motle, to BTW se vám tedy “povedlo”. No a že nepřijímáte názory “druhé strany”, předznamenává to, že vlastně nejste schopen pochopit nic z toho o co se jedná. Bude to asi tak 2 roky, co jsem si na vás udělal takový názor- podobně jak na jistého miki- coby vrtichvosta právě vládnoucích. Že takových zbabělých šmejdů je mnoho. bude znamenat tragédii pro celou naši zem na mnoho let, možná navždy, je a bude v a š e vina.

PetJednaLenin 08/04/2022 - 13:00

MOSKVA, 8. dubna – RIA Novosti. Asi 30 lidí bylo zabito a asi 100 bylo zraněno v důsledku úderu ukrajinské armády raketou Točka-U na Kramatorsk, řekl na Channel One Eduard Basurin, představitel Lidových milicí DLR .

“Provokace se odehrála v Kramatorsku . Ukrajinské úřady neskrývaly, že připravují další provokaci. Nejprve vyhlásily evakuaci z měst Kramatorsk, Konstantinovka , Slavjansk . Lidé se začali shromažďovat na místech, odkud mohli odejít – nádraží , stanice. Munice dorazila, asi 30 mrtvých, “- řekl zástupce oddělení s tím, že byl použit kazetový granát. “Hned řeknu, že takové střely se ve výzbroji DLR, LLR a Ruska nepoužívají. Jde o zastaralý typ,” řekl šéf republiky

Velký Max 08/04/2022 - 17:08

Díky za informaci TASS,, dnes blbe zastupuješ sv Václava nebo máte vypracovaný nějaký harmonogram služeb?

svaty_vaclav 08/04/2022 - 12:35

Dobrý a do živého tnoucí článek. Antikomunistická diskusní brigáda bojovníků na iHano, bojující s vylhanou západní municí se z toho může zvencnout. Musíte antikomunisti nasadit těžší zbraně, lžete málo a špatně, nikdo vám nevěří.

Vloch 08/04/2022 - 09:35

“Zelenskyj vývoj událostí… uvítal.” Doporučení: Soudružko, vyrob si transparent s tímto svým výrokem a vyjdi do ulic. Přece jsi vstala jako nová bojovnice. Předpokládá to však, abys byla oblečena civilně, ne jako komediantka. Reakce okolí by byly zajímavá.

jmm 08/04/2022 - 10:01

“vložíku bložíku-“”transparentní komediante”
“FU”
V čím zájmu je toto všechno? Ukrajiny, ani Ruska nikoli…
“ZZR”

PetJednaLenin 08/04/2022 - 21:02

Prvni zprava o smrti Zirinovskeho 25. brezna. 2) “Konecna” smrt 6. dubna. 3) Putin se s nim rozloucil 8. dubna. 4) Behem Putinovy navstevy neni u rakve zadny strazce.
To znamena, ze i mrtvy Zirik musel pred setkanim s Putinem projit dvoutydenni karantenou.

Jaroslav Prchal 08/04/2022 - 09:34

Pravidelná četba Halo novin přináší radostné zjištění, že řady komunistů a jejich příznivců tvoří už jen duševní póvl; tahle paní Domová představuje bezesporu jeden z jeho absolutních vrcholů. Děsivá je ovšem skutečnost, že i tohle jsou naši spoluobčané.

jmm 08/04/2022 - 10:03

“pršíku”-“póvlový spoluobčane”
“FU”
V čím zájmu je toto všechno? Ukrajiny, ani Ruska nikoli.
“ZZR”

Jaroslav Prchal 08/04/2022 - 10:28

jmm – První potrefená husa se ozvala. Ty přece víš, za koho tady kopeš.

petr 08/04/2022 - 16:40
Josef Kořínek 10/04/2022 - 13:32

Prchale mýlíte se. Za póvl se považuje ten, kdo pomlouvá a lže.

ne68 08/04/2022 - 08:41

..to není o této soudružce, to je o redakční radě! Zveřejňování stále větších blábolů je denní praxí, která svědčí především o zoufalé duševní bídě těch kteří posílají své výtvory ke zveřejnění…

petr 08/04/2022 - 08:51

ne68 . podepisuju … nebýt legrace se sv.václavem,tak … :)

petr 08/04/2022 - 08:36

DOMOVÁ : soudružo,president Ukrajiny je vystudovaný právník ! a ty vámi publikované bláboly vám snad diktoval zdejší představitel komunistů,známá figurka ,,svatý_václav” :)

petr 08/04/2022 - 08:37

oprava – ,,soudružko”

Fery 08/04/2022 - 08:15

Ta ženská je extrémně blbá i na poměry v KSČ(M), a to je co říct.
A to, že Halo noviny otiskly tenhle blábol jen svědčí o tom, že se pod vedením stalinisty Blaška dostávají na úplné dno…

NINO 08/04/2022 - 09:09

Revoluční potenciál antikomunistických Lulinů je obrovský a dokázali převálcovat vlastníky HN. Vulgarita AL je bezmezná. Jsem zvědav jak to bude v novém týdeníku a kdo tu bude majitelem?

petr 08/04/2022 - 10:05

NINO . bezmezná je hlavně vulgarita soudruha nazývaného Václav posvátný,Pepa Vyskoč – didus ineptus :) – a kdo je vlastník HN ? podle článků bych tipoval soudruhy pacienty psychiatrické léčebny,kteří si říkají ,,redaktoři” :)

PetJednaLenin 08/04/2022 - 21:03

Prvni zprava o smrti Zirinovskeho 25. brezna. 2) “Konecna” smrt 6. dubna. 3) Putin se s nim rozloucil 8. dubna. 4) Behem Putinovy navstevy neni u rakve zadny strazce.
To znamena, ze i mrtvy Zirik musel pred setkanim s Putinem projit dvoutydenni karantenou.

o.motl 08/04/2022 - 08:06

Zelenskij uvítal ruskou agresi. Bože, to je kráva.

jmm 08/04/2022 - 10:05

“motýlečku”-“kravinko”
“FU”
V čím zájmu je toto všechno? Ukrajiny, ani Ruska nikoli.
“ZZR”

o.motl 08/04/2022 - 10:11

Tak proč Rusáci napadli Ukrajinu, když to není v jejich zájmu, ty mudrlante?

Josef Kořínek 10/04/2022 - 13:56

O.motle, už jsem vám psal, proč že nemůžete pochopit vlastně nic, tak se aspoň nechovejte jako buran. Vždyť proč je Zelenskyj prezidentem? Přece proto, aby Rusko vyburcoval k agresi a přivolal na pomoc USA (Tedy – komu USA přijde moc, tak tedy “prozápadní EU”).

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.