Odpůrců války přibývá

od redakce

Zpravodajství CNN Prima News asi opisovalo… bůhví od koho. Jeho editoři totiž zvolili bulvárně mainstreamový, a ještě ke všemu nepravdivý titulek Kritizovaná petice Stropnického, Kavana a Hořejšího za mír a proti podpoře Ukrajiny pohořela. Vážně pohořela? Tak se na to podívejme.

Podle článku na cnn.iprima.cz chtěla trojice iniciátorů výzvy Mír a spravedlnost, kterými jsou Matěj Stropnický, Jan Kavan a profesor Václav Hořejší, »s sebou strhnout alespoň 50 tisíc podporovatelů, k závěru února ale získali jen okolo 15 tisíc signatářů«.

Nevím tedy, jakou veřejnou akci tohoto typu kdy pořádali ti, co článek napsali, ale za pár týdnů získat 15 000 podpisů je dobrý výsledek. A to ještě není všem dnům konec! Jak je zřejmé z »podařené« větičky v tomto textu »Několik měsíců od spuštění webu Mír a spravedlnost se ale nedočkala ani poloviny signatářů«, ti, co to napsali, nemají o vzniku iniciativy ani páru. Iniciativa byla představena 8. ledna 2023! A protože publicistiku CNN Prima News jsem prozatím vnímala aspoň o chloupek objektivněji než veřejnoprávní telku, docela mě její zkrat překvapil.

Nyní k iniciativě Mír a spravedlnost. Je nad slunce jasné, že pokud se ihned po jejím zveřejnění ozvali takoví šíbři, jako národní bezpečnostní poradce Tomáš Pojar (který převzal i kompetence, jež svým překotným mluvením prohospodařil Michal Klíma) či další tohoto ražení, tak to jen znamená, že iniciativa vzbudila u mocných válečníků zájem. A obavy. Něco či někdo totiž narušuje jejich snahy o názorovou proválečnou unifikaci. Moje kamarádka to hned komentovala: »Je vidět, že jim tohle prohlášení leží v žaludku, jinak by ho tak nehanili. Takže ho berou vážně a vidí, že má i přes útoky úspěch.«

Takže vážení čtenáři, pokud jste se ještě nepřipojili, učiňte tak ještě dnes a staňte se součástí rostoucí základny občanů, kteří – ač mají na válku na Ukrajině různý názor – vědí naprosto jistě, že lidstvo nevyhraje, pokud bude dodávat ničivější a strašlivější zbraňové systémy do horké války, když disponuje jadernými zbraněmi! Výzva vládě ČR je zřejmá: Podniknout veškeré kroky vedoucí k dosažení urychleného příměří, jehož součástí bude i přerušení dodávek zbraní, a poté k jednání o spravedlivém míru, a to se svými evropskými partnery s cílem získat pro mír i vládu USA.

Sedněte tedy k internetu, vyťukejte www.miraspravedlnost.cz a na liště pod heslem Chci podepsat vyplňte příslušné kolonky. Výzva je v češtině, angličtině, francouzštině, ukrajinštině, ruštině a němčině. Už je nás přes 15 000, a bude nás ještě víc! Šiřte dále!

Monika HOŘENÍ

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.