Poučení ze tří »duelů«

od redakce

Nedávné »duely« na televizních obrazovkách provládní stoupence musely zklamat. Začnu tou pondělní. V pozdní večer se střetli bývalý velvyslanec v Paříži Drulák a šéf Knihovny Václava Havla Žantovský. Šlo o Rusko. Drulák se zastával práva Rusů »se bát«, a dokonce zpochybnil tendenci rozšiřování NATO na východ. Žantovský jako kolovrátek opakoval, co známe. Uvedl ovšem jeden »nový argument« k dalšímu rozmisťování amerických vojáků v blízkosti hranic s Ruskem anebo s Ukrajinou. Prý je to jako s ruskými vojáky v Bělorusku. Jenže jaksi opomněl, že ruští vojáci tam přijeli na dlouho avizované cvičení a po něm se předpokládá, že z Běloruska odejdou do svých domovských kasáren. Rozmístění několika tisíc amerických vojáků v Polsku s dodatkem »na stálo« může ovšem rozhodnutí změnit, ale to předbíhám. Bývalý velvyslanec Žantovský pozapomněl na to, že Aliance každý rok uskutečňuje poblíž ruských hranic svá cvičení a že jednotky paktu se tam v menším provedení už »utábořily«. Jsem přesvědčen, že dr. Drulák se na obrazovce objevil naposled.

Další z »duelů« byl u Václava Moravce. Konečná versus senátor Fischer. Jako obvykle Fischer stále opakoval věty o ruském nebezpečí a ohrožení členských států NATO, tedy i nás. Myslel zřejmě, že Kateřinu Konečnou úplně rozcupuje. Jenže ta na jeho »argumenty« měla odpovědi. Takové, na něž nemohl reagovat. Každé z témat tak prohrál a nebylo to ani na závěr, či proto, že předsedkyně ÚV KSČM jako žena dostala poslední slovo. Ona ho totiž drtila svými argumenty a svou věcností.

Třetím, který chci zmínit, byl »duel«, i když mu sekundovala, aniž se ovšem mohla pořádně projevit, ještě jedna účastnice, mezi Josefem Skálou a senátorem Hilšerem. Nás ovšem zajímají ti dva zmínění. Senátor podporoval akce NATO. Ovšem primitivněji než Fischer. Nelze se divit, vždy patří jen mezi papoušky. Když však cokoli věcného namítl Skála, reagoval »mediálním klišé« o tom, že takto mohou mluvit jen komunisti. Tak v jeho vystoupení se znovu objevil jediný »argument«: Když chybí myšlenka, stačí napsat, říci, vykřiknout, že to je názor komunistů, a tedy na něj už netřeba odpovídat. A běda těm, kteří myslí jinak! Každý se potom bojí vyslovit něco odporujícího všem takovým Hilšerům. »Pravda« totiž pochází jen z úřadoven podobných té pana senátora, jež je zároveň jeho bytem, kanceláří a místem, kde může pořádat své »vzdělávací akce«, jak slíbil ve svém předvolebním nadšení.

A poučení? Když nevíš jak dál, sveď to na komunisty a je rázem konec diskuse.

Václav ŠENKÝŘ, zastupitel města Děčína (KSČM)

Přečtěte si další články

12 komentáře

Jaroslav Prchal 10/02/2022 - 22:50

Velký Max – Je ovšem dobré popřemýšlet, kdo z Ukrajiny ten chudobinec udělal. Kdyby ji Putin nedržel roky prakticky ve válečném stavu, mohla být trochu jinde. I při té korupci, která tam bezesporu panuje.

fronda 10/02/2022 - 23:24

Chudobinec udělali z Ukrajiny oligarchové. Ledva se začala trochu sbírat, provedli banderovci krvavý puč proti legitimní vládě za podpory Západu a Ukrajina spadla do toho marasmu znovu. Putin nese pouze tu vinu, že tenkrát v roce 2014 seděl na OH v Soči, místo aby podpořil žádost demokraticky zvoleného ukrajinského prezidenta o pomoc.

Yurri Simon 11/02/2022 - 09:11

:-)))))))))))))))). Jasně. :-)))))))))))))

krpo 12/02/2022 - 15:32

A já si bláhově myslel,že Ukrajina získala samostatnost ještě dříve než v.r.2014?!

jmm 10/02/2022 - 15:55

Kateřina byla naprosto “IN” !

Ivo Šálek 10/02/2022 - 11:44

A pak, že alternativní názory k těm údajným mainstreamovým nedostávají sluchu. Soudruh Šenkýř na příkladu 3 duelů, kterých se dokonce ve 2 případech zúčastnili představitelé marginální KSČM, dosvědčuje, že tomu tak není. Jen by mě zajímalo, na základě jaké metriky si vyhodnotil, že v duelu vyhráli jeho soukmenovci.

jmm 10/02/2022 - 15:55

Podle mapy, kterou ukázala-jak agresivní je NATO!

krpo 12/02/2022 - 15:35

Chytrému napověz,hloupého kopni!

Velký Max 10/02/2022 - 10:04

Soudruh Šenkýř by měl popřemýšlet (což asi nehrozí) o tom, že počet vojáků US ARMY v Evropě je systematicky redukován, když například Spolkovou republiku Německo opustilo 12 000 vojáků z nichž se polovina vrátila skutečně domů. Momentálně je v Evropě 60 000 amerických vojáků a z toho na území bývalých sovětských satelitů a svazových zemí (Pobaltí) pouze 6 500., přičemž na území Běloruska je nyní 30 000 vojáků Ruské federace. Co se týče Možného vojenského řešení krize na Ukrajině, považuji ji za velmi nepravděpodobnou, Ukrajina je dlouhodobě největším chudobincem Evropy, který i na úkor Kazachstánu ztrácí statut světové obilnice. Za vojenský konflikt nestojí Kremlu ani Bílému domu, je ovšem třeba pragmaticky konstatovat, že určitým rizikem je hlavně ruská “jestřábí” generalita. Předpokládám kompromisní diplomatické řešení, a to na úrovni USA a Ruska, evropští členové NATO budou hrát druhé housle, o to více budou poštěkávat, že se to týká i nás netřeba dodávat…

Jaroslav Prchal 10/02/2022 - 22:49

Velký Max – Je ovšem dobré popřemýšlet, kdo z Ukrajiny ten chudobinec udělal. Kdyby ji Putin nedržel roky prakticky ve válečném stavu, mohla být trochu jinde. I při té korupci, která tam bezesporu panuje.

petr 10/02/2022 - 08:59

Šenkýř – cituji : ,,…Prý je to jako s ruskými vojáky v Bělorusku. Jenže jaksi opomněl, že ruští vojáci tam přijeli na dlouho avizované cvičení a po něm se předpokládá, že z Běloruska odejdou do svých domovských kasáren… ” no, ,,milý soudruhu,mohl byste mi vysvětlit ten rozdíl mezi ,,dlouho avizovaným cvičenim ” v Bělorusku,kde se předpokládá,že … ” a mezi pouhým průjezdem kolony U.S.,která je spolu s námi v NATO ( žádné cvičení na našem území ),proti čemuž bolševici halasně a zbytečně vyřvávají – tzv. ,,protestují”, kde se nic ,,nepředpokládá”,ale opravdu odjedou do svých kasáren ? notabene,když ony průjezdy jsou hlášeny rok dopředu ?
jakmile se něco ,,předpokládá”,tak je to zejména v souvislosti s Ruskem nějak podezřelé !!! :) :) :)

williks2 11/02/2022 - 21:35

Zvláštní ovšem zůstává, že dohoda NATA se Slovenskem byla podepsána zrovna teď. Že NATO usiluje o umístění svých “stálých vojsk” na Ukrajinu, odůvodňujíc to tím, že se každý může svobodně rozhodnout do jakého vojenského paktu vstoupit (když existuje jen NATO). Jen pro zajímavost. NATO má po celém světě více než 100 základen (stálých kontingentů armády). Mimo NATO ještě existuje ANZUS (Austrálie, Nový Zéland a USA) a OSKB (Rusko, Arménie, Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán, Rusko, Tádžikistán). Proč tedy Ukrajina odmítá jít do ANZUSu? Protože se necítí být ani trochu slovany, ale zcela jiným národem? To je jejich zrada vůči sami sobě.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.