Ve školách se to nenaučí

od redakce

Podle Ústavu pedagogických věd Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně se děti o využívání technologií více naučí a více znalostí získají ve svém volném čase. Je to proto, že mají možnosti experimentovat a potažmo i dělat chyby, které samy napravují a tím se učí.

Odborníci se zaměřili na patnáctileté žáky a na jejich učitele a rodiče. Jde především o to že učitelé a rodiče s dnešními technologiemi nevyrůstali, kdežto děti se s těmito technologiemi setkávají již od ranného věku.

Děti popisovali například jakým způsobem využívají mobilní aplikace k výuce angličtiny za pomocí hudebních nahrávek. Jiný příklad poukazuje na využití navigace a map při výletech či při sportu.

Bohužel rodiče někdy v těchto činnostech nepodporují a komentují to onou frází o neustálém koukání do telefonu. Přitom v takovéto činnosti by je měli podpořit.

V současné době, a s tím jaké naše děti používají by bylo spíše než jim používání zakazovat vhodné se od nich učit. Není zde důležité jakou dobu na počítači či mobilu dítě stráví ale spíše se bavit o tom jaké technologie a jak je naše děti využívají.

Bylo zjištěno, že třídu žáků učitel nezaujme jen technickými finesami. Děti spíše ocení schopnosti pedagoga, jakým způsobem informace předává a jak je schopen třídu pro dané téma nadchnout.

(jac)

Přečtěte si další články

6 komentáře

tOjsOuOni 17/06/2022 - 21:46

Koukám na Český století.. dal jsem válečného Beneše (nemám jej rád) a teď jedu ty bolševické parády..
Všechnu moc lidu Stalinovi (1948) a Zabíjení soudruha (1951) v předvečer dalšího setkání s Falmerem. Asi jsem masochista..

tOjsOuOni 17/06/2022 - 21:43

Zítra o 11 pokračuje u OS P5 má party s Vojtou Filipem. Začínat bychom měli výpovědí bolševické svině. Budu se jí určitě chtít zeptat na tvrzení, že si kvůli mě musela dát colostránkový inzerát v (mezitím zkrachovavších) Haló novinách, což mělo vyjít na 128tis😂😂😂😂

cislo25085 17/06/2022 - 22:26

Falmer bol aj mezi StBáky známý ako sviňa. A já to vím přesně, robil jsem si evidenci.

tOjsOuOni 17/06/2022 - 21:40

Svou závěrečnou řeč zakončil tím, že si myslí, že „Vojtěch Filip je bolševická svině“.

a pak mě zprostili obžaloby
❤️moje advokátka Alena Žežulková
❤️pravda
❤️láska
🖕KSČM

Soud odmítl potrestat starostu Novotného za urážky Filipa a bolševiků.
„KSČM je legální stranou, na druhou stranu její předchůdkyní byla KSČ, která byla zákonem prohlášena za zločinnou a zavrženíhodnou organizaci.”

rozcileny zakaznik 17/06/2022 - 22:29

Vojta Falmer mi připomněl v tom outfitu a pozici starého Grebeníčka (stejná sebranka), tady na lavici vypadá jak hodný strejda – důchodce v čekárně u doktora, ale zdání klame.

osobitný spravodajca 17/06/2022 - 15:22

Jak nová Lada shrnuje současný stav ruské ekonomiky: stále fungující, ale bez všech součástí.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.