Otevřený dopis ministru Jurečkovi

od redakce

Vážený pane ministře,

vzhledem k Vašemu předešlému chování na postu ministra práce a sociálních věcí si nedělám iluze, že byste mému sdělení věnoval pozornost. Přesto však vyjádřit se alespoň touto formou je (zatím) moje občanské právo, a proto tak činím. Doufám, že také oceníte, že jsem se snažil nepoužívat osobních invektiv, i když to vzhledem k Vaší osobě bylo mimořádně těžké. Pro Vaši představu zůstanu u konstatování, že kdybych Vás potkal osobně, tak Vám ani ruku nepodám.

Ale k věci, protože chápu, že Váš čas je drahý, zejména po nedávné valorizaci mezd, u Vás o celých 22 100 korun, což je mimochodem více, než celý plat v některých úrovních zaručených mezd. Tedy těch, které jste Vy odmítl zvýšit byť jen o pár set korun, ale to zase odbočuji.

Dovolte mi konstatovat, že jsem velmi znepokojen Vaším nedávným prohlášením o nutnosti reformy důchodového systému. Nic proti reformě jako takové, která je jistě nutná, spíše se obávám způsobu, jakým bude provedena. Svojí asociální politiku jste nám již stihl předvést a připravovanou reformu považuji za Vaše nové dno.

Například návrh na prodloužení doby odchodu do důchodu, která by se prý měla dostat až na úroveň 68 let. Jakožto příslušníka generace mileniálů mě ani neuklidnila Vaše kolegyně madam Pekarová Adamová, která »uklidňovala«, že se to nebude týkat lidí, kterým je dnes 40 a více let.

Rád bych Vám připomněl, že Vaše statisícové platy pocházejí z peněz daňových poplatníků, tedy těch, kterým již bohužel více než rok svou činností znepříjemňujete život.

Jsou to často tvrdě pracující lidé, ať už duševní, nebo fyzickou prací. Chápu, že to Vy neznáte, proto Vám to touto formou připomínám. Pokud člověk sedí v Poslanecké sněmovně za kilo měsíčně, tak se to do těch 68 let nějak doklepat dá. Pro Vaši informaci, takto většina pracovních poměrů opravdu nevypadá. Proto Vás žádám, abyste sebral zbytky zdravého rozumu, které tam možná i jsou, a ještě jednou podrobil svá stanoviska důkladné analýze. Děkuji.

S pozdravem

Pavel MRŠTÍK

Otevřený dopis můžete napsat i vy! Připojte se k výzvě a napište panu Jurečkovi.

FOTO – z FB KSČM

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.