Bezprostředně před vyhlášením výsledků volby předsedy KSČM poskytla Kateřina Konečná rozhovor médiím, z něhož vybíráme…

od redakce

Byla jste překvapena, že jste nakonec neměla protikandidáta?

Já ráda bojuji, ale nejde o protikandidáty, ale o to poskládat tým, který opravdu zabere, protože Česká republika není v dobré kondici a KSČM ve Sněmovně evidentně chybí. Schvalují se tam obrovské miliardové výdaje na zbrojení a lidem se prostě nepomáhá. Čtyřicet procent lidí je na hranici chudoby, nikdo neřeší obrovské nárůsty cen energií a potravin. To jsou všechno témata, která KSČM řešila. Byla to KSČM, která hnutí ANO nutila dělat levicovou politiku. V tuto chvíli si sice hnutí ANO hraje na levici, ale konkrétní opatření nepřináší. Např. v té příjmové straně. My si myslíme, že je nezbytně nutné zdanit nadnárodní korporace, zamezit vyvádění kapitálu mimo Českou republiku, aby ty peníze sloužily našim občanům.

My se budeme chystat nejen na prezidentskou volbu, ale především na evropské a krajské volby, které nás čekají v roce 2024.

Co Vám ukázala diskuze delegátů?

Já se přiznám, že ta diskuze je velmi zajímavá. My nediskutuje rozhodně pouze o nominacích na funkce, ale o stanovách, programu, o tom, co dále s vnitřním životem strany. Je velmi podstatné, že to slyším od jednotlivých delegátů z okresů. Pro mě je také podstatné to, abych byla schopná se tím následně řídit. Zítra přijmou delegáti řadu doporučení, co by vlastně vedení strany mělo dělat. Takže proto ta diskuze je velkým přínosem. Není to možná tak moc o jménech jako o konkrétní práci.

Co byste chtěla ve straně změnit?

Čeká nás několik věcí týkajících se vnitřního života strany, protože jsme začali s nějakou nutnou reorganizací, která není ještě dokončena a je ovlivněna finančními prostředky. Těm máme méně, naštěstí nejsme zadluženou stranou jako sociální demokraté, ale přesto je třeba šetřit. Na druhé straně se právě musíme připravit na volby v roce 2024, tzn. společně s našimi odborníky chceme připravit opravdu reálný program, který nebude založen jen na heslech, ale na konkrétních věcech, jak bychom chtěli České republice vrátit její důstojné místo. Jak by se měla přestat stát loutkou některých mocností, a měli bychom ělat suverénní politiku.

Hlavně v oblasti ekonomické pomoci českým občanům. Tzn. čeká nás obrovský kus práce na programu a čeká nás také to, co KSČM dosud moc nešlo, a to je medializace našich opatření a to co nabízíme. Budeme dělat velké celostátní kampaně, bez toho to dneska nejde. Nesmí to být o heslech, ale o konkrétních činech. Ty si myslím, že komunisté mají, nemá je žádná jiná levicová strana v České republice.

Přečtěte si další články

13 komentáře

Tony 16/05/2022 - 20:19

Dotaz
Prej máte nějakýho kandidáta na prezidenta

Že ho tu nikde nevidim ???

:-)))))

NINO 17/05/2022 - 08:29

Dříve jsem kupovat tištěné HANO. Před několika měsíci jsem to zdarma našel na imternetu. Popchopil jsem, že je zde většina antikomunistů a programově zde otravují.
KSČM má svého kandidáta Skalu a na městjých výborech KSČM je možno podepsat listy pro 50000 podpissů nutných ke vstupu do kandidátky. Nebojte se, komunisté již lidské maso nejí?

NEKOMUNISTE 15/05/2022 - 21:21

Pane Kusyne,nemohl by jste pani s.K.K vysvětlit co je to Solidarni stat,jinak se budete dale pohybovat jako slon v porcelánu a ostatni lidovi komentatoři,kteři nedodaji upadajici KSČM řešeni !

Radsi zůstaňte dále v minulosti,řekněte tam,že dav tam má vyrazit do ulic beztoho opravdoveho programu,,kde bude ten stavajici státt jen dále schomaždovat dav na Letné,to je prý žadouci,aby se tomu davu vládni neomarxiste mohli smát pak tam kdosi na tribuně zopakuje co davno všichni vime,nedodá bezmocnému davu žádné řešeni a lid se bude dále prezentovat tim,že zapomene za hodinu po rozchodu vo čem byla řeč a začne po nákupu v levném obchodě po cestě plakat zlosti,protože mu tu pry slušnou penzi sežrali kapitališáiaáaa a jejich brzká hyperinflace!
Tak co brouku rozumime si,vite co vas čeká,když pry vite jen ,kde je vzduch a jak ho cpat do trubek?
No ni?
AAt

Vladimír Kusyn 15/05/2022 - 18:41

Naše Pravda ! Zkouším se zase zapojit a být platným členem strany s potenciálem pod 5% ! Blahopřeji Kateřině Konečné ke zvolení ! Je to takové smutné vítězství . Ale možné zlepšení se třeba naskytne . Přijít o HaloNoviny a vydávat jen NašePravda jednou týdně, to neudělá pro stranu nějakou perspektivu do budoucnosti ! Do dalších voleb je spousta času, ale probendit ho bláboly na týdeníku, to není řešení. To by měla redakční rada a šéfredaktor zasednou a najít rychlé řešení. Jít do ulic a do hospod. Máme cca 1.8 milionů penzistů a ti nemají vysoké příjmy . Už jsem psal, spojení se SocDem ! ÚV v minulosti zaspalo a ted’ se to opakovalo a ve starých šlépějích . Já jsem pár měsíců ve starobní penzi a tak finančně slušně zabezpečen . Byl jsem zahraniční pracovník obor vzduchotechnika a klimatizace ! Jsem chvíli po rozvodu. Mám dceru Angličanku a tak mám informace z Londýna . Syn je IT v Ostravě ! Vladimír Kusyn – Ostrava !

NINO 16/05/2022 - 18:37

Pod svícnem bývá tma. Tak na severu Moravy, neví že zatím ještě ČSSD nezrušila bohumínské usnesení. A podle jejich antikomunistického vystupování to není možné.

karel 40 22/05/2022 - 11:44

Jen Ostrava měla před rokem 1989 40000 členů KSČ.Kam se tito lidé postráceli?

NEKOMUNISTE 15/05/2022 - 16:35

Co pani s.KK.nevi,je prý kod v zásilce osumdesári osmi tanků tedy HH v ramci uktajinizace!
No ni?

NEKOMUNISTE 15/05/2022 - 13:41

Beztak mu řekli,že mu výbiji přibuzenstvo,tomu presidentovi a on uvěřil, obrátitil kabát!

NEKOMUNISTE 15/05/2022 - 13:36

Beztak mu řekli,že mu výbiji přibuzenstvo,tomu presidentovi a on uvěřil, obrátaiaalatil kabát!

Poslednim psim kouskem je i to,že na svoje misto doporučil člena Aspen institutu panaaaaa odbornika S Saaaaaaatřaedaulaaua,ktery podporuje naše obiráni o dvě třetiny mezd a docela moažne i penzi!!!
No ni?

NEKOMUNISTEohaaaaaaaaaaaaaaáá 15/05/2022 - 13:27

Mi drazi zuboženi voliči z SV a Josefe,

Když ptačka lapaji pěkně mu zpivaji,ale na to se už dnes odchyt voliču dá těžko chyit!

Voličci budou muset chtit a to ve vlastnim zájmu činy a hlavně změnu nynějšiho kapitalismu bez přivlastků tedy skrupuli na jiny system a taddya vidime,že ing K.K ,která nevi v důsledku neplněni hesla
S LIDMI,co je to za proklatě nevidaná SOLIDARITA a hlavne co je to Solidarni stat!

At se tu mezi nami kvitky z čertovy zahrádky alternativ pravych levaků v diskusi ona sama carevna objevi a mýa áaa ji tu vysavětlime,kde hraje muzika!

No ni?
AAt

Josef 15/05/2022 - 09:02

Levicová strana v parlamentu chybí. To z čeho dnes žijeme se postavilo v době socialismu. Představa,že by dnes někdo dokázál postavit město jako je Poruba,to je scifi.

NINO 17/05/2022 - 09:23

KLUB ANGAŽOVANÝCH NESTRANÍKŮ- mi připomíná zde teď hodně používané jméno NEKOMUNISTE. Nechápu proč velkými písmeny? a bez dlohého É. Přeci Nekomunisté.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.