Brzy bude v České republice již 85 babyboxů

od redakce

Jak naši redakci informoval neúnavný Ludvík Hess, jenž prosadil a zařídil v České republice již přes osm desítek babyboxů, tedy vyhřívaných schránek pro nechtěné novorozené děti, na konci března přibude osmdesátý pátý. Ve Šternberku.

Šternberský babybox bude umístěn na budově tamní Nemocnice AGEL. Hlavními dárci jsou Jana a Karel Severinovi, majitelé brněnské firmy S:LUKAS zabývající se restaurováním památek. Připravit, resp. postavit nový babybox a tento zabudovat do objektu, který si ho bere pod svůj patronát, je finančně značně nákladné, a protože se málokdy sejdou veřejné peníze, jsou cenní soukromí dárci. V případě šternberského babyboxu jsou jimi Jana a Karel Severinovi, jinak podle Hessových slov »tradiční a velkorysí mecenáši«. Ne náhodou je dnem zprovoznění babyboxu ve Šternberku – 29. března – narozeninový den PhDr. Karla Severina. »Je to takový malý dárek pro oslavence. Blahopřeji, a současně dárcům děkuji,« řekl Hess.

Prozatím celkově 84 babyboxů v České republice pomohlo vstoupit do života již 248 nechtěným lidským mláďatům, z toho letos dvěma holčičkám – ve Znojmě a Karlových Varech, připomněl Hess »babyboxí« statistku.

(mh)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.